Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

towlee

Obrovské zklamání. Skoro se ani nechce věřit, že film opravdu režíroval Tim Burton. Řemeslně precizně odvedená práce, vizuálně je film typicky "burtonovský", bohužel pro mě ale postrádal to, co na Timových filmech oceňuji nejvíce a to duši. Celá podívaná je neuvěřitelně chladná a odtažitá, celou dobu jsem měl pocit mechanicky odvedené práce, do které není vloženo nic navíc. Když si pustím například Velkou rybu nebo Karlíka a továrnu na čokoládu, mám pocit, jako by ty filmy točilo přerostlý dítě, člověk, kterýho to fakt baví, a kterej do toho dává všechnu svou hravost a fantazii, což tady naprosto chybí. Navíc Johnny Depp, který měl být asi největší tahák filmu, je tady naprosto nevýraznej, tu postavu mohl hrát kdokoli jiný a vyšlo by to nastejno. Všechno tak nakonec zachraňuje skvělá Helena Bonham Carter a zajíček Březňák. ()

Ziper

Musím bohužel říci, že jsem od filmu Tima Burtona čekal mnohem více. Co se týče obsazení herců a světa, ve kterém se film odehrává, tak na prestižní úrovni. Johny Depp předvedl skvělí výkon. Ale film byl chvílemi zdlouhavý, i nudný. Celkově mi to přišlo, že to není film určený pro teenagery, ale spíše pro děti z prvního stupně, nebo pro kojící matky. 3D provedení podle mého nebylo nutné. ()

loki3016

...majster Burton asi moc dlho pozeral do storyboardov a na platno nam hodil ich presnu rozhybanu kopiu...skoda...taky maly mily Burton bez Burtona ()

Keytee

Krásny film. S mojimi oblúbenými hercami. vniesol do mňa taký zvláštny pocit, akejsi ľahkosti a tajomsnosti. naplnil ma akousi Burtonovskou energiou, ktorá mi vyčarila úsmev na perách. :) ()

stuj

Říše divů a její postavy jsou hodně povedeně ztvárněné. Moc příjemně se na to kouká (na 3D jsem nebyl). Jen se to mělo jmenovat spíš Alenka se vrací. To proto, že se jedná o vymyšlené pokračování, kdy je z Alenky dívka na prahu dospělosti. Tak aby divák (jako já) nečekal, že se film bude držet knižní předlohy. Každopádně to je hezký filmek. Možná jen ta bílá královna nemusela být tak moc bledá. Krapet oživlá mrtvola:) Jak se jí ale občas zvedne kufr, je dobré:). ()

Alhazred

Najlepší výraz na tento film je asi "roztomilý". Skutočne trošku sterilný a nesadla mi herecky postava Alice. Naopak, srdcová kráľovná bola dokonalá. Celkovo však iba lepší priemer. ()

LadyNicole

Film byl skvěle odehraný, zvláště Anne Hathaway v roli Bílé královny se zdá být skvělou volbou. Sice mi něco málo chybělo, ale to nic nemění na pětihvězdičkovém hodnocení, které je myslím zcela na místě. Hamish byl tak hloupý a asexuální, jak jen to šlo a levitující kocour mě dostal, celkově snad není co vytknout (kromě dabingu, jak jinak). ()

Majkee.S

Perfektní oddychový film, který je zacílen především na mladší publikum, ale pár fórů pro odrostlejší diváky se ve filmu také najde. Na filmu se rozhodně nešetřilo a je to znát na pěkných efektech, kostýmech a výpravě, ale především masky jsou výborné. Hlavně Helena Bonham Carter a Depp byli fakt kouzelní. Také se mi dost líbila práce kamery a casting, který je u Burtona vždy zárukou kvality. Jako film od Burtona je to slabší, ale jako film pro děti je to dokonalé. ()

Tares

Disney vítězí. Bohužel. Moc burtonovského v tom není, ikdyž se Helena a Johnny snaží. Film vyniká především zpracováním. Neviděl jsem ve 3D, takže hodnotím pouze příběh a výkony herců. Myslel jsem, že když tento film bude režírovat Tim, bude to ponurá, našlapaná pecka. Škoda. Nejvíce mě bavila postava srdcové královny, tu si Helena naprosto užívala a je to znát. Johnny trošku ušlápnutý a na můj vkus moc "načrtnutý". Potěšila i Anne Hathaway, která sice moc hrát neumí, ale sluší jí to "princezně". ()

Freiheit

Ani nevím, jak tenhle film hodnotit ... byl to dobrý film, průměr nebo spíš propadák? ... asi od každého něco ... a přesto jsem byl ty nedostatky ochoten přehlédnout a dát čtyří hvězdy (ač slabší). Asi vyhraly zajímavé nápady, narážky, skvělá dvojice tlouštíků ... a ač tu ženskou rád nemám, tak výtečná byla především H.B.Carter. Hlavní představitelka byla chvílemi sterilní - především v pozemských partiích filmu (tam byla taky dost divně bílá). Chvílemi jsem měl pocit, že v celé té vážnosti a řemeslné preciznosti, je ten film jakousi parodií na obdobné příběhy ... naštěstí záměrnou ... tedy snad ... ()

oleg121

U mňa to je čistý priemer. Priveľa vizuálnych efektov, a to mi príde veľmi umelé. Tim Burton tentoraz šliapol vedľa. Vlastne jediné, čo snímok zachraňuje je Depp, Carter a hlas Rickmana. ()

barbis_dc

Podivně Burtonovsky-Disneyovský film, což by v případě tohohle filmu asi tak moc nevadilo (příběh Alenky je dost podivný sám o sobě). Spíš mi vadilo to, že film se tak moc drží předlohy, ale přesto chybí velmi typické scény z knihy (např. jak Alenka vyroste tak, že jí z domu koukájí ruce i nohy). To mě tedy osobně zklamalo dost, ale i přesto se mi film celkově líbil, proto ty 4*. ()

raiden14

Tim Burton + Walt Disney;ajajáj, nieco je zle. 3D film v kine, na ktorom po 15 minutach zaspavam (true story),nebyt Johnnyho Deppa a H.Bonham-Carter (ktory su btw uzasny) ani neviem ze film je od Tima. Pre mna strasne sklamanie, film s velmo-velmo velkym potencialom, spraseny v neskutočne roztahanu nudu s peknym vizualom.Nič viac.Je mi luto tych 6E. +pri dabingu mr.deppa som mal chut blvat do popcornu ()

aeen

Kombinace Tima Burtona a Johnnyho Deppa jako vždy fantastická. Johnny se na takové netypické role hodí a ví jak je hrát, aby byly úspěšné. Jen mi k filmu neseděla herečka, která ztvárnila Alenku. Kdybych se podívala na výtvarně uměleckou stránku filmu, klobouk dolů. ()

JARDAHONDA

Film v 3D zážitek, jinak pěkně zpracovaná vizualizace s veselýma postavičkama, ale nalijem si čistého vína : nebýt Johnnyho Deppa, tak by snímek neměl rozhodně takové hodnocení.. ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává