Liduskaa

Ode dneška budu vítat všechny zloděje a vrahy s otevřenou naručí,abych jim náhodou neublížila a nešla za to do lochu...Kdo ví co by mě tam čekalo...Musím říct, že hodně mi v mysli zůstalo pomyšlení na vyprávění spoluvězně, který zabil 17 lidí jen z touhy po pomstě,aby vrahové jeho dcery a manželky zažili to samé co zažil on po příchodu z práce...Sice to není hlavní pointa příběhu,ale když film sleduje pozorný divák najde v něm víc takovýchto bokovek... ()

savage3303

Výborný filmík. Dej sa odohráva vo väznici s plnou tvrdých a nekopromisných väzňou a bacharov. Dej je super, herci a aj hudba. Emócie mi tam nechýbali. Chvílu som uvažoval o plnom hodnotený, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Určite treba vidieť. 4*. ()

fraktal

Felon je především o prostředí: o beznadějnosti a o pocitu křivdy, o mlýnku na lidské životy zvaným systém ("vyběhl jste ze svého domu, jste tedy vrahem"). Na druhou stranu je zde i klasická ukázka vnitřní síly i altruismu a nachází i u té naprosté spodiny schopnost sjednotit se a postavit za dobrou věc. Ono je to sice "klasické klišé", ale co jiného je důvod pro vznik kinematografie či literatury vůbec?! Dávám 90% za aktuálnost tématu, za snahu o otevření diskuse nad "řádem" a zvládnutou realističnost (bez ohledu na očividnou nízkorozpočtovost) - navíc je zde kladen (pro mne velmi důležitý) důraz na obyčejnost hrdinů - neudělali v nic, čeho by měli litovat. Zajímavé komentáře: genetique, Flipper, larelay. ()

Bird_house

Trochu předvídatelný konec filmu (ždibec americký), ale téměř po celou dobu trvání filmu jsem byl napjatý a film mě zaujal.. ()

cerbygerby

Filmy z vězenského prostředí mě baví a tenhle film tak činil... Přešně ukázal jak z poklidného rodinného života díky našim posraným zákonům stačí jen tak málo a člověk je trestancem. Ve vězení pak už stačilo jen málo a pomalu se z odpikání 3 let stalo doživotí, nebo taky to že už by ani neměl kdo vylést..samozřejmě ve skutečnosti už to asi takhle ve vězení nebývá, jako v těhle filmech, ale člověka to fakt baví... takže hodně dobré 4* ()

truby

Pravda, že to neni nic převratného a originálního. Neumím a nemůžu hodnotit objektivně práci režiséra, nebo výkony herců a je mi to jedno. Dávám 5 hvězdiček proto, že mně to nasálo na začátku a vyplivlo na konci. ()

AxelWers

Ledva 4*. dlho som uvažoval nad 3*, čakal som viac vybičovaný záver, ktorý by hodnoteniu VÝRAZNE pomohol. Ale inak som bol spokojný, celkom príjemné prekvapenie v TV o tretej nad ránom, pri ktorom som nezaspal. K 4* pomohlo aj to, že príbeh sa inšpiroval skutočnými udalosťami. ()

tranquill

Zpracování tohoto příběhu má opravdu sílu. Je to sice další variace na vězeňský thriller, ale hodně povedená. Syrově podáno, až člověka mrazí, že to tak může ve vězení vypadat. ()

Ondr@932

Vězeňské filmy mám většinou rád, ale tento se mě naprosto zalíbil. Velice luxusní drama v drsné věznici ... Je vidět, že i nevinní lidé jsou ve vězení. Skvělé herecké výkony ... 90% ()

anitae

Nic origináního se sice nekonalo, ale film mě bavil od začátku do konce. At už svou absurditou, zabít padoucha pár metrů od domu nikoliv v domě Vás dostane do lapáku raz dva, a pak teprve začíná tóčo. Zvrácení dozorci, drsní spoluvězni, sice netuším jak pravdivě to popisuje americký vězeňský systém, ale film mě donutil se nad tím zamyslet:) ()

Ivo

Trošinku omšelá a jednorozměrná vězeňská skazka (s levným rozpočtem i kvalitou herců), tradičně plynoucí od dojemné titulkové rodinné idylky, přes rychlou ránu pálkou po hlavě až k obvyklému bubu kriminálu sdílenému s VIP klienty tattoo salónu a zlými veliteli zařízení. Pravidelné hodiny tělocviku jsou rutinně ukončovány zásahem pušky z rukou přihlížejícího učitele a náš milující OSVČ se brzy mění v uznávaného holohlavého vězeňského kápa. Dojemně hodný fousatý soudruh se však najde i mezi doživotními hříšníky a po vznešených intercelulárních dialozích o rodinných hovnotách a po závěrečné dramatické konfrontaci Mirků Dušínů s hodně vyumělkovaným Štětináčem spolu princ a princezna žijí ve slunečné záři šťastně a idylicky dokud je smrt nebo rozvod nerozdělí (a možná se dostanou i na titulní stránku Strážné Věže) ... Musím znovu kouknout na Celu 211, abych si trochu spravil chuť z této neslané a nemastné telenovelové svačinky o třech (zá)chodech. ()

Razzor_82

"Ve vězení úplně ztratíš cit." Stokrát omletý příběh ale tady byla tak naprosto děsivá atmosféra kriminálu až mi běhal mráz po zádech. Parádně herecky obsazené. V tak malém prostředí udržet tu neskutečnou dramatičnost je opravdu bravurní práce. Reálný a surový boj o život až do poslední chvíle. 9/10 ()

junxi91

Jedno z těch méně drsných vězeňských dramat, kde nepadá mýdlo na zem a kde se spíše mlátí a rve než píchá do zadku. Wade Porter je dělník, který žije se svou snoubenkou Laurou a jejich synem Michaelem. V noci probudí Wada a Lauru zvuky v domě, a tak se to Wade vydává prozkoumat s baseballovou pálkou. Narazí na zloděje, který Wada odstrčí a začne utíkat ven. Wade ho na trávníku před domem dožene a jebne ho baseballovou pálkou do hlavy, což zloděje na místě zabije. Bohužel, za neúmyslné zabití z důvodu útoku na neozbrojeného vetřelce mimo dům je Wade zatčen a obviněn z vraždy. Na radu svého veřejného obhájce se přizná k neúmyslnému zabití a nechá se odsoudit na tři roky. V případě líčení u soudu by mu hrozilo až 15 let. Wade cestuje s ostatními vězni autobusem do věznice, a během jízdy jistý Danny Simpson, vůdce Árijského bratrstva, pobodá jednoho muže a schová nůž u mladého potetovaného nácka Snowmana, který sedí za Wadem. Ten schová nůž pod Wadovým sedadlem a donutí jej k tomu, aby popřel to, co viděl, protože zrádci dlouho nežijí. Ve vězení je jistý dozorce jménem Jackson, zlý, nemilosrdný a zkorumpovaný šmejd. Ten Wada vyslýchá, a jelikož ten se k ničemu nepřizná a nespolupracuje při vyšetřování, tak je poslán do "Jednotky bezpečnostního bydlení". Na tomto oddělení se Jackson velícím důstojníkem, a tak má Wada pod dohledem. Wadovým spoluvězněm se stává masový vrah jménem John Smith, který je více na pohodu, než by se dle jeho zločinu mohlo zdát - povraždil všechny příbuzné vrahů své ženy a syna. Vězni na Jednotce jsou 23 hodin zavřeni v cele a hodinu mají na to, aby se družili s ostatními vězni na dvorku. Návštěvu mají povolenou až po třech měsících. Wade si všimne, že na dvoře dochází k bitkám mezi vězni, na které si dozorci v čele s Jacksonem sázejí a pak po nich střílejí gumovými projektily a občas také ostrými náboji. Ne všichni dozorci však s Jacksonovými metodami souhlasí - jeden mladý dozorce nechce být jako oni. Wada navštěvuje Laura a ta mu oznamuje, že rodině docházejí peníze a musí prodat dům. Wade odmítne identifikovat Sampsona jako pachatele vraždy v autobuse, a tak Jackson křivě vypovídá u soudu, že na vraždě se podílel sám Wade. A tak jsou mu k trestu přidány další tři roky! Pod tlakem své matky napíše Laura Wadovi dopis, ve kterém ukončuje jejich vztah. To Wada zlomí, a tak se přidá k bitkám mezi vězni výměnou za ochranu od Sampsona a árijského bratrstva. Stává se z něj pravý mukl! Wade s Johnem vymyslí plán, jak odhalit pravdu o násilí ve vězení a jak dostat Wada ven. Další den proběhne další bitka na dvoře, a Wade odmítne zabít vězně, kterého porazil v boji. Jackson se nasere, vtrhne na dvůr a chce zaútočit na Wada, ale John vytáhne skrytou kudlu a toho černého zmetka pobodá a zabije. Další důstojník Johna střelí a ten pak na následky umírá. S pomocí jednoho vysloužilého nápravného důstojníka, který zná Johna z předchozí věznice, FBI a Laury, je odhalena korupce vězeňských dozorců a Wadeův trest je zmírněn. Po patnácti měsících je propuštěn a setkává se se svou rodinou. Jo, byl to dost napínavý film, plný brutality, zabíjení, korupce a nespravedlnosti, která vládne ve vězeních. A Jackson, to byl panečku pořádný parchant, úplně jsem vynechal tu část, ve které vyhrožuje opilému řidiči, který neúmyslně srazil jeho syna. A nebo jak strkal Wadeovi taser pod trenky, aby z něj dostal přiznání. Hnus! () (méně) (více)

ecis

Ric Roman Waugh za malo penazi vytvoril celkom vydarenu vazensku odsypavacku s nenarocnym scenarom, stastnym happyendom a priemernymi hereckymi vykonmi. Val Kilmer nam uz starne a spomienky na jeho vyziabnuty, anorekticky vyzor z The Doors ako Jim Morrison len pomahaju sa mi zamysliet, ako budem ja vyzerat o par rockov :) Skoda troska chaotickej kamery pri bitkach, ci slabsie napisanych dialogov, ale nenudil som sa a v ramci zanru zabavil. Nic som neocakaval a po zhliadnuti plagatu aj bal...ale nakoniec to bolo prekvapenie. ()

samoto

Krutá pravda.Nový nástupce(vězenských filmů) s jiným obsazením a tím i hereckými výkony.Ne vždy ve filmu musí být hvězda filmová ,aby film byl taky (výborný)jaký je tento. ()

Jaxx84

Neskutečně depresivní brutální pohled na americký vězeňský systém, na ty byrokratické pasti, které setřou rozdíl mezi sériovým vrahem a nešťastnou smrtí při obraně rodiny... 90/104 minut filmu mi bylo opravdu zle od žaludku, je-li možné, aby náhoda, osud, smůla, říkejte si tomu jak chcete, tak neskutečně zmrvila lidský život, pohodový šťastný život za noční můru....doufám, že takových případů je na filmovém plátně víc než ve skutečnosti.....Velice kvalitní film, jednoduchý svým scénářem, bohatý svým ztvárněním, 5 STARS bez diskuze, Stephenovi Dorffovi bych dal osobně oscara za takový herecký počin (jeho proměna, pouhým oholením hlavy se stane dvojčetem Jasona Stathama =)...A pro všechny na závěr jedna rada: i v českém trestním zákoníku se nachází podmínky vylučující protiprávnost, tedy nutná obrana jako přímo hrozící útok...utíká-li zloděj, nelze mu beztrestně ublížit, v tomto (světe div se) mi americký film snad poprvé nepřišel k smíchu... ,,Chraň si svou rodinu za každou cenu. I kdybys měl znovu zabíjet. Protože, kdybych mohl, vyplenil bych celou planetu, aby se mi ta moje vrátila." ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční