Noc v muzeu 2

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Kanada, 2009, 100 min

• Ant

Člověk se u toho nenudí, ale za to nepřestane kroutit hlavou nad tím, jaká je to kravina. Hvězda za pěkné triky a Stillera.(27.6.2009)

• Nathalie

Vyborne triky, paradni exponaty, dva americti prezidenti a roztomile sik Amy Adams udatne bojuji celonocni bitvu proti vicemen neschopnemu Levymu a retardovanemu Stillerovi. 50%. P.S. Bezte radsi na Muzejni noc, je zdarma a uzijete si dvakrat vic dobrodruzstvi a humoru....:)(27.5.2009)

• MISSha

Více lepších a dražších triků, nadupanější Silvestriho hudba, nulový děj, nové postavy… Výsledek? Bláznivý miš-maš,scénáristé by zasloužily pár facek protože to co vytvořily, nemá k demenci daleko, o to víc mě mrzí, že je film určen pro děti. 2* za již zmíněnou hudbu a za Darth Vadera.(26.2.2010)

Klasická dvojka. Všeho více za více peněz. Tentokrát je však Noc v muzeu velmi příjemnou dvojkou, která kromě všeho více přináší i více dobrých nápadů a nebojí se předvést opravdu velkou trikovou zábavu. Ne všechny nápady jsou tak skvělé jako třeba Hank Azaria jako Egyptský faraon nebo nekonečné prostředí Washingtonského muzea (ano, myslím ty cupidy aneb Jonas brothers... bože...), ale i ty špatné nápady se dají vcelku prominout a přejít. Obsazení se zvedlo od prvního dílu velmi razantně. Vedle Azarii je tu krásná Amy Adams (ten zadek!) s velmi vtipnou postavou. U Muzea nejde příliš přemýšlet nad smyslem nebo dopadem jednání na obrazovce, je to hodně naivní a plochá zábava, která nechce být chytrá a pak je opravdu velmi zábavná (oni skoro vše zničí, ale nikoho to nezajímá...). Především trikové vtípky s oživlými obrazy a dalšími exponáty velmi potěší. Posledním kladem je hudba, která v několika monumentálních scénách nasazuje "egyptské" chorály, které atmosféru skvěle dotváří. Noc v muzeu 2 je tak nepřekvapivě větší, má více efektů i postav, ale překvapivě je také více zábavná a zajímavá než předchozí díl. Uvidíme, kam autoři budou chtít jít s trojkou....(19.8.2009)

Záplava skvostných triků (oživlé obrazy), či burácející jistota Silvestri daly částečně zapomenout na notně chrastící příběhovou kostru a netalentovaného pana Levyho a já se tak o kadeř generála Custera bavil víc, než při první noční směně. Repete, či případné třetí pokračování už však nedám - to raději řeknu Ivanovi, že není tak hrozný, Kahmunrahovi s již za života nabalzamovaným jazykem vytknu, že nemá na pyramidě sněhové zábrany a směrem k císaři z Korsiky vznesu dotaz, zda nakupuje v dětské konfekci.. No nic, alespoň se mi potvrdila teorie, že na vině dýchacích problémů Dartha Vadera je astma. Asi to bude tím, že babička Lukea Skywalkera kouřila v těhotenství..(10.7.2012)

• - Motocykl, který Larry (Ben Stiller) používá při útěk, je vzácný 1942 Harley Davidson XA Military s vojenským ventilem 750cc Byt na straně a s oddělenými sedačkami a připojeným přívěsným vozíkem. Harley je kopie německých vojenských motocyklů BMW/Zundapp. (willy1)

• - Ve filmu je několikrát slyšet hudba z filmů Indiana Jonese. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Scénáristé Robert Ben Garant a Thomas Lennon si zahráli cameo roli bratří Wrightů. (Zdroj: ČSFD.cz)