poster

Noc v muzeu 2

 • USA

  Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

 • Slovensko

  Noc v múzeu 2

 • Velká Británie

  Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Akční / Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA / Kanada, 2009, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  **

  Spolehlivý kasaštyk pro celou rodinu, část druhá. Jak jinak - větší, vyumělkovanější, s novou ženskou hrdinkou, a - jak jinak - stále o tomtéž. Když pominu, že Amelia Earhart vypadala podstatně víc jako Hilary Swank než jako Amy Adams, druhá jmenovaná je typickou silnou, citlivou a pohlednou hrdinkou, která v tomto typu filmů pomáhá nacházet to, co je v životě důležité (což tedy dělá v úvodu a závěru filmu i Robin Williams, ale znáte to, je to druhý díl, takže... ;)). Čili opět žádné překvapení, snad kromě toho, že Hank Azaria už není se šlapáním si na jazyk ani zdaleka tak vtipný jako v American Sweethearts:) I ta hromada všelijakých postaviček už byla moc velká a rutina se stala přeplácanou. Vizuálně je to opět bez chybičky, ale celkově to hůř funguje - souboj hlídačů Stillera a Hilla byl asi nějaký kamarádský kšeftík, protože se svým humorem od zbytku filmu liší jako den od noci. Pokud jde o hudbu, tak Alan Silvestri se stal obětí své skvělé práce na Mumii 2, protože jeho hudba tady zní jako kopie už slyšeného. A to je ostatně příznačné pro celý film... váhal jsem, jestli nepodržet šedesátku, kterou jsem dal prvnímu dílu, ale deus ex Lincoln to nakonec pošle o kousek níž.. 50%(6.9.2014)

 • Zíza
  *

  Zbytečné číslo 2. To, co bylo fajn na jedničce, na dvojce jen vadí.(19.11.2010)

 • Fingon
  ***

  Kupodivu docela zábavná věc, která sice na jednu stranu není nijak myšlenkově na výši, na straně druhé se točí kolem obrovského kvanta drobností, které řadový divák (Čech, Evropan, člověk, který nemá potuchy o umění) vůbec nezachytí a tedy ani nedocení.(7.10.2009)

 • Skejpr
  **

  Druhá Noc v muzeu trpí klasicým syndromem dvojek. Na stejné ploše se snaží naservírovat oproti jedničce dvojnásobně velkolepý příběh (paradoxně trpící dvojnásobným dějovým vzduchoprázdnem) plný nových postav. Ty jsou ale trestuhodně nevyužité, jejich prostor na plátně povětšinou nepřesahuje rozsah camea výstupu a v naprosté většině míří absolutně mimo. Skutečně dobrých fóru je tu stejně, jako v jedničce (tedy proklatě málo), poměr ucházejích a vyloženě trapných se ale velice nehezky zhoupnul na špatnou stranu vah. Logika nejspíš zůstala, jako abslutně nudný a neživý exponát, v nějakém úplně jiném muzeu, ve kterém ani scenárista, ani režisér tohoto filmu NIKDY nebyli...(7.6.2009)

 • Hakha
  **

  Slabé pokračování. Mnoho špatných pokusů o vtip, který pronásleduje slabý příběh, ale chápu, že film je natočen pro děti, ale scénáristé se mohli zamyslet a zaměřit se na širší věkovou skupinu… Obsazení je opět výborné a nejlepší scéna je parodie na "300". Mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(19.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace