Abby je ambiciózní producentka ranní televizní talk show, která je hrdá na to, že dokáže během chvilky vyřešit jakýkoliv problém. Tedy kromě toho, že je stále svobodná. Když jejímu pořadu začne klesat sledovanost, je nucena přijmout do týmu Mika Chadwaye, šovinistickou, drzou televizní hvězdu. Jeho pořad "Chceš mě, chci tě" by měl diváky seznamovat s tím, jak muži doopravdy fungují. Producentka jeho styl nesnáší, ale pořad se pochopitelně okamžitě stane hitem. Pak se Abby potká s Colinem, svým sousedem, který je svobodný a pracuje jako lékař. Je přesně takový, jaký Mike není - šarmantní a zdvořilý. Protože to Abby tentokrát nechce pokazit, požádá Mika o radu. A čeká ji velké překvapení, jeho metody fungují. Může ale vydržet vztah založený na přetvářce, nebo ji čeká další zklamání? (TV Nova)

kingik

Jak zvednout klesající sledovanost prestižního televizního kanálu? Najměte svérázného moderátora Gerarda Butlera, který se svou neobvykle vystavěnou show o partnerských vztazích dokonale přitáhne diváky, a přihoďte k němu sličnou produkční v podání Katherine Heigl. A úspěch i milostné vzplanutí je zaručeno. Tahle originální romantická komedie sršící břitkými a jadrnými dialogy a s hutným erotickým podtextem si servítky moc nebere, a tak se dá u ní hodně prominout, že scenáristé vrhají hrdinku Abby do nepříliš pravděpodobných situací, které vyústí do nepříliš pravděpodobného rozuzlení. Tvůrci to celkem solidně přepálili, a tak lze jen těžko uvěřit faktu, že taková přitažlivá žena, jako je Abby, se obtížně seznamuje, a nota bene potřebuje si nechat od někoho radit, jak správně v počínajícím vztahu s mladým doktorem pokračovat. Jenže duo Heigl/Butler je natolik dobré, že by snad ustálo v pohodě i tornádo. Jejich lásku jsem jim přál a proměnu Heiglové z upjaté a odměřené ženy v sexy dračici jsem jí bez problému uvěřil. Vzájemné špičkování Butlera s Heiglovou pak patří k jednoznačným vrcholům filmu, stejně tak jako scéna s vibrujícími kalhotkami v rozkroku v luxusní restauraci, které se mršky ne a ne zastavit...Zkrátka tak trochu netradiční romantická komedie mě nadchla. ()

dr.horrible

Úplná pohodička. butlerovi a Heigl to spolu sedí až prekvapivo dobre a celkovo ide o veľmi príjemný, vtipný film. Rozhodne to lepšie z žánru. ()

IQ Tiqe

4* za 65%, protože bylo ráno, nudil jsem se a tenhle film mě nakopnul. Byla to více méně čitelná tuctovka, ale měla náboj, bavil jsem se, mezi Katherine Heigl i Gerardem Butlerem to fungovalo a navíc těch pár doprovodných songů (byť se mi stylově nemusely všechny líbit) taky přidalo na spádu filmu. ()

Webb

Celkem sympatická, místy i vtipná komedie s pohlednou Katherine Heigl a Gerardem Butlerem, která rozhodně neurazí a já jsem se ani moc nenudil. ()

Anderton

The ugly truth bohužiaľ je, že hollywoodski tvorcovia (a aj francúzski, britskí, českí, atď) majú veľký problém vymyslieť v rámci romantickej komédie niečo nové. Lenže trh si ich vyžaduje, tak sa proste točí asi všetko, čo sa na papier napíše. Tento film ako keby opisoval z vydarených, sexuálne ladených sitkomov typu 2 a pol chlapa a využíva podobne koncipované hlášky. Tie sú ale tým najlepším v tomto priemernom, ale v podstate milom filme. ()

boshke

Po oponě mi zůstala na jazyku zvláštní pachuť. Jednoduše jsem se nemohl přenést přes myšlenkové vyznění filmu. Chápu, že spousta diváků tuto rovinu rovnou vypla (chtěla se prostě bavit), ostatním to tak možná nepřišlo, ale já prostě nesnáším tyhle posrané klišovité fráze typu "chlap chce radši lesby zápasící v želé než romantickou večeři" či "chlapa vůbec nezajímá, co děláte, chce vám akorát svým ptákem vyplnit všechny vaše otvory", kterými je film doslova prošpikován. Butler sice z počátku baví, leč míra zábavy je přímo úměrná množství sprostých slov a vulgárních "ošklivých pravd". Film snad každému připomene mnohem zdařilejšího Hitche, který působil mnohem lidštěji. Tam totiž sympatický Hitch radil neohrabaným a nesmělým mužům, jak získat ženy svých snů. V Chceš mě, chci tě radí týpek, který si myslí, že ženy jsou chodící otvory na penisy, sexy kočce, jak dostat svůj seznam požadavků. Taky v tom vidíte ten rozdíl? Chápu, že málokdo asi bude souhlasit, ale nedokážu se nad to jednoduše povznést (ač to byl dozajista předpoklad tvůrců)... 20% ()

Smok

Klasický romantický kúsok do špiku kosti, ovšem dvojici Butler -Heigl(ová) to celkom sluší, nenudil som sa, Butler je drsňák, Heigl(ová) ako z cukru a všetko fičí podľa overených postupov - najskôr sa nemáme radi, potom láska ako trám. Klišé? Nech. ()

teutates

Bez Gerarda Butlera len romantické klišeé... Gerard do toho vložil svoje "gule", sarkazmus, entuziasmus, mužnosť a len preto 6/10 ()

swamp

Hmm, dnes půjdu lehce do nadprůměru. Butler je samec - Heigl je samice - první půlka mi přišla dost vtipná, ty trapné romantické okamžiky v druhé jsem nějak překonal - tak proč ne? :) ()

oje

Pomineme-li fakt, že vyústění příběhu je jasné, ještě před začátkem filmu, jde o milou a zábavnou komedii. Zručně zrežírovaný snímek založený na protikladu Butlerova perverz-humoru a roztomilosti Heigl pobaví rozhodně víc, než průměr. Kultovní záležitost z toho nekouká, avšak máte-li chuť na trochu romantiky, pár vtipných situací a příjemné herce, věřím, že vás Ugly Truth nezklame a ve výsledku poskytne vše, co se dá od filmu tohoto typu očekávat. Podobným snímkem o páru, u kterého zpočátku také nic lásce nenasvědčuje, je povedená komedie Návrh. Alternativa: Proposal. ()

Ant

Nějak nechápu tu kolektivní nechuť, která se k tomuhle filmu chová. Já jsem viděla jednu z nejsvěžejších romantických komedií tohoto roku. Neustálé sexistické poznámky a dvojsmysly jsou originální berličkou k ne až tak originální zápletce. A ikdyž je konec debilní tak, až to bije do očí, tak jsem se díky hláškám a hercům bavila skvěle. ()

pm

Nevím čím to je, ale většinou když celý sál mlčí, já se nemůžu přestat smát. Mělo to několik sice hodně slabých a trapných míst, ale dokážu ocenit filmy, které si nehrají na víc, než čím jsou...a mají nakonec i přidanou hodnotu. K mému velkému překvapení jsem se výborně bavila, což v žánru konverzační romantické komedie už léta není samozřejmostí. ()

predators

Možná, že z mnoha nejmenovaných časopisů znáte ty "Pravdy o můžích a ženách". Tak toto je něco podobného, ale hrané :-) A opět je to o "neviditelném" človíčkovi, do kterého jste se nevědomky zamilovali, což samozřejmě zjistíte až při závěrečných titulcích. :-) Až na vibrující kalhotky nic veselého pod sluncem a to je teprve the ugly truth... :-) 43% ()

Eawy

Jedna z tých príjemnejších romantických komédií dneskajška. Prirodzené, zábavné, s niekoľkými slovami, ktoré sa do TV nehodia. Obaja hlavný predstavitelia sú veľmi veľmi dobrí v takýchto úlohách a dobre sa zohrali.Hlavná hrdinka nepôsobí ako krava a dokonca som ju mala rada. Priemerný soundtrack a výborný scenár film len doplňujú. Rovnako ako aj veľmi príjemne vybraté vedľajšie postavy, ktoré neustále hádžu nejaké vtipy. Celkom pekný náhľad do tvorenia takej relácie. Film vás určite nesklame 70% ()

nash.

Jasně... co se škádlívá, rádo se mívá.. a dokud se škádlili, byla to švanda plná peprných vtípků a místiy oslnivého jiskření. Jakmile se však začali mít rádi, jiskry vyhasly, kouzlo se vytratilo a znovu se ho vykřesat nepovedlo. Ať už vinou nezvládnuté režie nebo Katherine Heigl, která v sobě má hodně z Marylin, bohužel také pokud jde o toporné herecké výkony. Takže po skvelé první půli s několika opravdu zábavnými scénami, nakonec převládly spíš rozpaky. ()

Slarque

Výborně obsazená ústřední dvojice! Mezi Katherine Heigl a Gerardem Butlerem to neustále jiskří. Naštěstí si to uvědomovali i autoři a scény, kde nejsou obě postavy, jsou velmi krátké a záběry, kde není ani jedna z nich, se dají měřit maximálně na vteřiny. Scénář jinak není nic moc, ale oba hlavní aktéři dokáží těm zhusta peprným replikám dát dostatečný náboj, takže jsem se ve výsledku bavil nad očekávání dobře (70%). ()

WANDRWALL

Divný překlad do češtiny. Asi proto, aby víc táhl. Přesnější je - Ošklivá pravda. Kdo kolik udělá pro vztah, tolik z něhho i pro sebe má. Takový i je! ()

Honba za remakem

Honba za remakem

29.08.2011

Co mají společného Hráči se smrtí a Honba za diamantem? Ano, oba snímky už dnes patří k filmové klasice... a dočkají se předělávky. Nová verze Zemeckisova romantického dobrodružství se chystá už… (více)

Honba za předělávkami

Honba za předělávkami