Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Juwe

Jedna z nejlepších Douglasových rolí. Po celou dobu filmu jsem nenašel slabší místo a každou vteřinou film graduje. Proto jednoznačnej plnej počet. ()

dewil21

Čas od času to cítí asi každý, kdo má dlouhodobý vztah... Po počáteční velké lásce ani památky, vystřízlivění, najednou toho druhého nemůžete vidět, slyšet, je to jen krůček k rozvodu a začínají naschvály, tahanice o děti, majetek... Douglas a Turner tuhle hru o moc nad tím druhým vygradovali do nejvyššího extrému, podívaná je to mrazivá a zároveň mrazivě vtipná. Úspěšný film, protože divák se docela snadno ztotožní s postavami Olivera a Barbary, protože film nabízí dialogy, pocity a situace divákům důvěrně známe. A nejmrazivější na tom všem je, že když se večer podíváte na zprávy, čas od času vidíte i takové konce... ()

HarqAlAda

Tento film sa mi dostal pod kožu až na kosť. Humor výhradne čierny, dráma vás postupne dostane hlboko pod bod mrazu. Keď som sa dozvedel že tvorcovia sa krotili a kniha bola o niekoľko rádov hustejšia, nechcelo sa mi veriť. Po zhliadnutí si človek môže položiť otázku kam smeruje, čo chce dosiahnuť a s kým. Odporúčam vidieť keď ste rozovodový právnik, ženatý, slobodný, alebo len hľadáte medzi filmami reprezentantov žánru. ()

DjangoDoe

Začalo sa to ako v rozprávke, skončilo to ako v horore. Skvelá čierna komédia o manželstve plnej lásky a nenávisti. Príjemná vianočná hudba dokonale ladí s réžiou DeVitta. Klasická oddychovka, keď nieje čo pozrieť. ()

groz122

Muži si po zhlédnutí filmu řeknou jaká byla ta ženská kráva, zatím co si něžnější pohlaví řekne, že ten chlap byl ale hajzl. Válka Roseových by se dala také popsat jako bitva vyhroceného mužského charakteru proti vyhrocenému charakteru ženskému.Mnoho lidí píše #nuda, jenže ona není! Film je tak jednoduchý až je geniální. Vyprávění je velice podobné American Beauty a herecké výkony jsou špička! Škoda jen, že se film v prostřední části několikrát zakuckal. Producenti asi naléhali na větší délku filmu. To vysvětluje, proč se ve filmu vyskytuje nemalé množství scén o kterých si řeknete, že byli úplně zbytečné. Než se oženíte měli by jste to vidět! 88% ()

padrick

Príbeh dvoch manželov, ktorí po rokoch manželstva túžia po rozvode. To sa stáva často aj v reálnom živote. Vo svete filmu to však niekedy býva okorenené niečim nereálnym, čo by v skutočnom živote nikdy nenastalo. Toto nie je ten prípad! Všetko, čo sa tu udialo, by mohlo hocikde a hocikedy postihnúť ktorýkoľvek manželský pár. Mám zmiešané pocity, avšak zfleku môžem povedať, že tento film je hotové majstrovské dielo, z ktorého Danny DeVito vyťažil maximum. Každopádne nesklamal! Je geniálne, ako sa počas celého deja striedajú všetky tie emócie, ktoré ľahko zasiahnu aj diváka. Ja som nebol žiadna výnimka. Miestami som sa smial, miestami mi bolo smutno! Ale čo narobím. Tak to malo byť! Mne sa tento film veľmi páčil, preto mám v pláne zhliadnuť ho ešte niekoľkokrát. Prvé, čo ma na ňom dostalo je skvelý soundtrack, ktorý mu dodal tú správnu šťavu. Ani samotný dej nemá chybu a je dochutený záverom, ktorý som, pravdupovediac, nečakal. Obrovská chvála patrí geniálnym hereckým výkonom hlavných predstaviteľov, ktorým výborne sekundujú vedľajšie postavy. Slovenský dabing, vyrobený ešte v 90.-tych rokoch, nemá chybu. Skvelý preklad,výber dabérov a ich výkony. Celkovo film zhodnotím asi tak, že v dnešnej dobe už nevznikajú filmy takéhoto formátu. Málokedy sa podarí nakrútiť film, ktorý by sa dal porovnať s tými z minulého storočia. Dal by som aj 10 hviezdičiek, ale to sa, žiaľ, nedá. Tak teda dávam 5 a ďalej nič neriešim. ()

Bezda22

Ze začátku skvělá ženská. Ovšem já jsem v průběhu filmu měl stejnej pocit jako ona - při každým pohledu na ní, bych jí praštil :-D. Ten její otrávenej a pohrdavej xicht, plus ta provokace a naschvály si o tu ránu koledovaly :-D. Každopádně fantastickej výkon obou hlavních herců. 85% ()

Brooks

Námet hodný seriózneho, dramatického spracovania, rozpovedaný DeVitovou diabolskou, čiernohumornou optikou. Kruté, pravdivé, pekelne zábavné. Najviac musím oceniť scenár, ktorý je aj napriek satirickej prehrotenosti mrazivo reálny a tie manželské etudy v ňom pôsobia bezprostredne a dôveryhodne. Douglas a Turner skvelí, ich prirodzenú chémiu je radosť sledovať. Koniec, ktorý svojim temným vyznením, výrazne kontrastuje so zvyškom hollywoodskej produkcie, potešil. ()

ANTYCHRYST

Stará klasika.. :) nejlepší film o láskyplném manželství.. :) aneb bitevní pole v jednom pěkném domě... Vydržte.. jen si oddkocim pochcat lososa.. :) :) po cestě rozbíju pár sošek.. Schladim si v bidetu pokousane pero a vzhůru na lustr.. :) :) 100% Ps: prej 9 životů.. Pche.. :) ()

milwaukee

Tenhle film jsem viděl poprvé v mládí. A nic moc mi neřekl. Když jsem si ho následně pustil po rozvodu, tak mi řekl mnoho. Teď ho beru jak TOP, protože přesně vím, vo co go. Snad v mém provedení chybělo pochcání ryby a závěrečný lustr. Jinak bych řekl, že... ale raději budu mlčet, tenhle film byl víc než výmluvný. Akorát mi není jasné, proč je tento film označován jako komedie. ()

Amy

Mistrovský kousek, který bych mohla vidět každý den. Měl by to být povinný film před uzavřením sňatku :-) ()

wef

No tak jsem to viděl poprvé celé. Nikdy mě Válka Roseových nelákala, ale řekl jsem si, proč se na to nepodívat, když to dávají v televizi. A můžu říct, že jsem celou dobu netušil, o co jsem přišel. Řekl bych, že je to do jisté míry hodně reálné a divím se, že něco takového mohl natočit Danny DeVito. Klobouk dolů! Klobouk dolů před ním i před Michael Douglasem a Kathleen Turner. Film se od první minuty rozjíždí a rozjíždí, vypadalo to, že nemá brzdy. Ale když v závěru přišla v podobě pádu z lustru, byla tak prudká, že jsem málem vyletěl z čelního skla. S Michael Douglasem jsem se skoro až ztotožnil (až na to, že mi ještě nebylo 18, takže jsem naštěstí nezažil to samé). ()

GianniP

Originální a skvěle zahrané. Douglas a Turnerová jsou skvělí a DeVito je skvělý nejen jako herec, ale i jako režisér. Trochu se divím, že tenhle film není v první dvoustovce....A teď mě prosím omluvte, jdu pochcat rybu. ()

Pai-Mei

Skvelý film, ktorý si vždy rád pozriem, ak ho dávajú v tv. Niet nudnej scény, napätie až do smutného konca. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)