Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

80s Martin

Turner a Douglas - nejprve se honili za diamantem, pak se honili za klenotem Nilu a nakonec se vzali.. O tom, jak to celý dopadlo, vám v The war of the Roses povypráví jejich rozvodovej právník. "Až do té doby to byla poměrně normální rozvodová situace. Pár modřin, rozbité nádobí, pomočená ryba.. Ale myslím, že na pokračování byste se měl posilnit." ..Především se ukazuje, že to největší a nejnebezpečnější dobrodružství dvojice zažila teprve v roli manželů Roseových... Tuhle klasiku protkanou spoustou úžasných (a úžasně morbidních) scén / hlášek miluju. Místy mi chudáka Olivera bylo líto - až do poslední chvíle na Barbaru úplně nezanevřel. :) ()

J.Mayen

Dokonala obcas az morbidni komedie, ktera nema chybu, vzdy kdyz bezi v TV tak neodolam, bezkonkurencni full house, zde neni nad cim premyslet. ()

Detektiv-2

Film dobře zavání černými humornými momenty a zároveň i dramatickým napětím. Určitě se vyplatí vidět, ale zda více než jednou? To si upřímně nejsem jistý. Co mě nechává na pochybách, jsou nedotažené charaktery obou hlavních postav. Přijde mi, že mi z jejich nitra ukázali až příliš málo, na to abych si pak bez pozastavení vychutnával onu válku, která naplno propukne v druhé polovině filmu. ()

Habanera

Jak pomyslná je hranice mezi láskou a nenávistí. Pomalu se rozvíjející inferno až do velkého finále. Výkon manželského páru je dechberoucí, až z toho mrazí. ()

nash

Naprosto dokonalá studie jednoho "normálního" manželství - od lásky až k čiré nenávisti. Danny DeVito tímto příběhem na sto procent zabodoval. A je to fakt hodně zábavný. ()

AnnaW

Zatímco lidé nepoznamenaní dlouhodobým partnerským vztahem vnímají Válku Roseových zejména jako komedii, těm ostatním při ní nejspíše pořádně zatrne. Je to někdy až mrazivě přesné a nadsázka to dohání ad absurdum. ()

marason

Tenhle film by měli povinně pouštět všem lidem kteří chtějí vstoupit ve svátost manželskou.Nádherná studie postupného rozkladu dvou na začátku se milujících lidí. Líbil se mi stejně v 10 letech, ve 20 letech, prostě se mi bude líbit napořád (možná do doby, než se ožením). ()

LarryW

Fantastický Michael Douglas exceluje...scéna kdy sedí v kuchyni u plápolající linky nebo jeho vítězné: "ne, ne, ne neé" když zachrání před Kathleen malou porcelánovou figurku, se mi navždy vryly do paměti... ()

Belerofon

Z počátku idylka o krásném manželství a příjemná komedie , ke konci mrazení v zádech a drama s tragickým koncem...všechno bráno s nejčernějším humorem. Erotoman Douglas tentokrát krutě narazil, tělocvikářka je hold jiná liga o:)) ()

Sonick

"No vidiš, ženská, která dělá tak výborný paštičky, nemůže přece bejt zlá. Záleží na tom, Olivere, z čeho sou ty paštičky, haf! " Ten film nesnášim. ()

yarghoul

Film o tom, jak bych asi nechtěla v manželství dopadnout. Černá komedie na ne moc vtipné téma. No co, sice fandím Kathleen ale jdu pochcat rybu. ()

Snooper

Douglas + Turnerová = skvělá komedie. Tohle se prckovi opravdu povedlo. Zajímalo by mě, jak byly rozděleny divácké sympatie. Já osobně se přikláním k mužské polovičce. :-) ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)