Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Nix

Takové manželství bych nikomu nepřál a ani bych v něm nechtěl být, ale ústřední dvojice se s tím opravdu nepáře a dělají vše pro to, aby jeden druhého opravdu dostal. Naprosto skvělý herecký výkony a nejlepší film o manželství, to musí každý vidět, už jen jako varování nebo dokonce jako inspiraci, kdyby měl někdo podobný problém. ()

gemi

Páni, viděl jsem to mockrát, ale ani jednou od puberty. Drsná story dvou lidí, která začala velikou láskou, pokračovala dlouhými roky šťastného manželsví, ale pod povrchem to pomalu vřelo. Stačí k tomu přezíravý manžel a nenaplněná manželka. No a pak už je to jenom otázkou času. K smrticímu koktejlu postačí, když jsou oba příšerně tvrdohlaví, lpí na věcech a nedokážou se snést (manželka). Jedna věc je, když je to jenom film, ale druhá věc je, když je to realita. Been there, seen that... Naprostá povinnost pro každého, kdo byť jenom uvažuje o rozvodu. ()

Inozuka

Za tu paštiku bych ji zabil ... Strašidelná geneze jednoho vztahu podaná lehce brutální formou. Kathleen Turner je zde geniální. ()

junxi91

Docela vtipné a zároveň dost tragické rozvodové drama, vyprávěné rozvodovým právníkem Gavinem v podání Dannyho DeVita. Oliver Rose se seznámí s Barbarou na jedné aukci, kde oba přihazují na jednu starou keramickou sošku, kterou nakonec získá Barbara a se kterou se ve filmu ještě určitě setkáme. Poté si spolu chvíli popovídají, propíchají celou noc a idylické manželství, naplněné dvěma dětmi může začít. Koupí si krásný velký dům a také malé auto. První trhlinky se začnou objevovat v okamžiku, kdy pořádají doma hostinu pro Oliverovy klienty a málem dojde k hádce. Barbara začne podnikat a Oliver najme do domu posluhovačku Suzan, což se Barbaře nelíbí, načež však Suzan řekne, kde se nachází její pokoj. Manželé se hádají ohledně toho, kdo dům vybral, kdo jej zaplatil a kdo jej zařídil. Oliver je vytížen svou právnickou kariérou a prací pro jednoho senátora, takže si zapomene přečíst jistou smlouvu, které Barbara napsala, a nakonec z toho vznikne souboj přímo v ložnici. Při pracovní schůzce začne mít Oliver zažívací potíže a skončí v nemocnici, ale jeho žena se na něj ani nepřijede podívat. Poté z ní vypadne, že by byla raději, kdyby umřel a sdělí mu, že se s ním chce nechat rozvést. Ale ani jednomu z nich se nechce opouštět ten krásný a velký dům, který vybrala Barbara, ale zaplatil Oliver. Dohoda prostě není možná a ani přes konzultace se samotným Gavinem nelze najít kompromis, ani rozdělení na zelené, žluté a červené zóny nepomůže. A tím začíná celá ta Válka Roseových, i když náznaky byly vidět už krátce po svatbě. Během ní bude lítat nádobí, hořet nábytek, bude se močit na čerstvě upečeného lososa, vzájemně si budou ničit auta a také (i když neúmyslně) zabíjet domácí mazlíčci. Na to největší peklo však jejich dvě děti naštěstí odjedou na univerzitu. V závěrečném dějství dojde ke kompletní demolici domu, snaze o usmíření se na půdě, které se však mine účinkem a vše spěje k nevyhnutelnému konci. Čí to byla vina? Jako vždy byl problém na obou stranách - Oliver si příliš hleděl své kariéry a zanedbával svou ženu a nestačilo jej jen trochu popostrčit, Barbara byla zase celkem nevděčná a vypočítavá mrcha, se kterou nebylo radno si zahrávat. Gavin to také dost dobře okomentoval a podle mě by tento film měl vidět každý, kdo se chystá po delším manželství rozvést. ()

src

Film, ktery pohladi na dusi ... zavile nepratele manzelstvi. Nezapomenutelne sceny s kockou nebo s rybami (nebo pomazankou? ach ta pamet...) a vynikajici trojlistek hlavnich predstavitelu. ()

Dexx

Výborná studie manželské krize, podbarvená všudypřítomným a černočerným humorem. Závěrečná scéna je legrační, absurdní i trpká zároveň. Bravo DeVito! ()

Tiiso

Nejlepší DeVitův film. Styl vyprávění jaké zvolil bylo šťastné a k tomuto příběhu se dokonalé hodilo. Tím, že případ vlastně vykládal klientovi dostal film zvláštní atmosféru. Pauzy, které vznikají přerušovaním vyprávění vzniká dojem jakoby člověk příběh četl v knize a pauzama jsou oddělené jednotlivé kapitoly. Člověk se nejdříve směje, ale pak si uvědomuje čím dál více, že se směje drsnému dramatu. Tisíce příběhů prožívají manželé mezi sebou a přiznám se, že tento bych nikdy nechtěl prožít. Oba hlavní herci zde podávají bezvadný realistický výkon. ()

marlon

"Ženy dokážu byť ďaleko zákernejšie ... nikdy ich ako protivníka netreba podceňovať ... v láske a pomste ich muž nikdy nemôže predstihnúť!!!" To je len niekoľko zásadných životných právd o nežnom pohlaví, ktoré odznejú v tomto brilantne natočenom snímku. Tragikomická, trpká a mrazivá manželská dráma nám vtipne a strhujúcim spôsobom približuje manželskú krízu prerastajúcu v nezmyselný boj o život. Podstatné nie je ani tak to, na strane koho právo stojí ako skôr to, ako sa vášnivá "osudová" láska medzi manželmi postupne mení v nenávisť so sebadeštruktívnými následkami. Herecké výkony ostrieľanej a zohratej dvojice sú fantastické. ()

Šindy

Naprosto brilantní komedie a trochu i poučka o mezilidkých a partnerských vztazích. Mně se to velice líbilo a jenom mě tento film utvrdil v tom, že ženit opravdu ne..:) Každému vřele doporučuji, už jenom kvůli dabingu..:) ()

Alojs

Dodnes mě mrzí ten konec. Vše zbylé zvládl Danny na výbornou. Když pominu až příliš hlasité promlouvání do duše (co je a není správné prostřednictvím vypravěče), zůstane nám na talíři výborný herecký koncert, skvělé dějové naschvály a desítky kultovních hlášek (za všechny: "Pochcal jsem rybu."). Bez diskuse za pět. ()

_aandyy_

Michael Douglas svou roli studeného čumáka zvládl jedinečně, Kathleen Turner mě štvala snad od začátku až do konce. zkrátka bezvadné herectví a originální nápad i provedení, pod kterým je podepsaný Danny DeVito, který navíc ve filmu hrál třetí hlavní roli. Podobný námět může kdokoli omílat dokola, ale tohle bude vždycky předloha, originál. Bezvadná filmová záležitost a bezvadný návod, jak se nechovat při rozvodu, abyste se navzájem nepozabíjeli. ()

dj_kure

Původně jsem to chtěl dost zkritizovat, protože kdyby byl film naopak a Dougles zakomplexovanej vymaštěnec, co si jednoho krásnýho dne řekne, že už ho to nebaví, a vysere se na ní. Měli by feministky na co remcat. Na druhou stranu se vsadim, že velká většina znaleckých posudků tady na csfd by zase byla o tom, jak Válka Roseových je skvělá metafora k manželství a sice, že zacházející až do absurdity, ale jinak je to prostě tak. Fakt to nesnášim když mě "kritici" na csfd dokážou zkazit film ještě před tim než ho vidim. Každopádně jsem rád, že statistiky lžou a spousta Čechů stále věří na manželství, protože tady, tady mu každý rozumí.... Tak co abych šel pochcat rybu?! 70% ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)