Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Jamal

Ne, že by se mi to nelíbilo, ale nemám rád takové to typy rodin, které se jdou nejdříve zabít a pak zjstí, že se milují, .... )) :: ()

paascha

každé manželství dopadá podobně, jen intenzita vztahu může být rozdílná. Prostě čím větší láska, tím větší peklo ()

MISSha

Podle mě nejlepší film o manželství, který by si měli preventivně pustit všichni, kdo chtějí vstoupit do stavu manželského. Válka Roseových představuje naprosto bezprecedentní skloubení dramatu a černé komedie, kterou podtrhuje trefný, leč mírně absurdní scénář. Sledujeme život jednoho manželství- od veliké lásky, obyčejného života, pomalého odcizování, po první naschvály, až po šílenou nenávist... Nejlepší film Danny DeVita, který obsadil do hlavních rolí, již sehranou dvojici, a to Michaela Douglase a Kathleen Turner. Ukončím komentář, úryvkem z filmu- Oliver:''Kdo dělá tak vynikající paštiky, nemůže být tak úplně špatný.'' Barbara:‘‘Zaleží na tom z čeho ta vynikající paštika je… haf''. Oliver:‘‘Benie?''. Ten film podle mě nemá chybu. ()

Fiftis

Čiernočierna komédia, pôsobivejšia o to viac, že sa to cez všetky predsavzatia kľudne môže stať aj vám. Možno v menšom dome, možno v chudobnejších pomeroch, možno v inom veku, ale s rovnakou intenzitou citov. O čo pomalšia je vťahovacia prvá polovica, o to silnejšia je gradácia záveru. Celkom dobrá komédia, ktorá nám ukazuje ako sa dokáže manželstvo zmeniť v boj na život a na smrť. Bol som však trochu sklamaný skôr menším množstvom situácií, ktorým by som sa zasmial. Ale Kathleen Turner ešte žiarila. ()

Pepinec

Jestli se chomout přece jen někde připravuje i na mě, tak kdybych si mohl vybrat, radši bych dopadnul jako Majkl v tomhle válečným spektáklu. Pořád mně totiž přijde zábavnější uskakovat na vlastním záhonku před manželkou v rozjetým teréňáku, než bejt součástí domácnosti, kde největší rámus dělají rybičky a zábavou číslo jedna je hledání čistýho prádla v koši se špínou. S Barbarkou bych aspoň cítil, že vážně žiju, a to by se hned i snadněji umíralo. ()

Big Bear

Až vám manželka po mnoha a mnoha letech manželského soužití na jednoduchou otázku: ,,Co se s tebou děje? '' neodpoví, máte veliký problém! ----- Viděl jsem až dnes, komedií bych to rozhodně nenazval. Ale je to geniální a přes veškerou absurditu byť zdánlivě nereálnou až brutálně skutečné. V závěru mi na mysl vytanul Byronův citát: ,,Pokud ti, kteří milovali zapomenou na něžnost, smrti zůstane jen málo, co by jim vzala." Tohle strčilo do kapsy i Bergmanovův film - Scény z manželského života. Dávám 5 porcelánových talířů. * * * * * ()

JohnnyD

Danny DeVito musí byť veľmi krutý chlapík. Tak ako od jeho ostatných "komédií", ani od Vojny Roseovcov netreba čakať žiadnu selanku s happyendom. Viac ako humor je zaujímavá pesimistická atmosféra bez úniku, ktorej čerešničkou je posledný záber. ()

Hromino

Válka růží trochu jinak, a to jako Válka Roseových. Jak by se řeklo - "tak dlouho se za provaz tahá, až se přetrhne" - v tomto filmu platí velmi dobře. Michael Douglas a Kathleen Turner jsou naprosto šílenou a totálně sednoucí si dvojicí. Když se nad tím nad tím tak zamyslím - není Válka Roseových celá dokonalá? Haf. ()

Aky

Do dokonalosti a absurdity vyhnaná manželská nenávist kolem rozvodového řízení. Zcela pravdivý film. Málokdo v takových situacích dokáže vyhnat svou touhu ublížit a zničit toho druhého do takových krajností, ale kdyby mohl... ()

Allien.9

"Ženu v lásce a pomstě muž nikdy nepředčí." Moudrá to slova. A už po několikáté žádám, aby byla "komedie" v popisu filmu nahrazena "thrillerem", neboť současný výčet žánrů je nejen zavádějící, ale zároveň směšný. ()

misterz

To najlepšie z režisérskej tvorby Danny DeVita. Všetko jeho úsilie by však určite vyšlo nazmar nebyť famózneho Douglasa a K. Turner. Veru, od lásky k nenávisti je iba tenká čiara, a to nám táto podarená manželská dvojica prostredníctvom tohto snímku predviedla absolútne perfektne. Divák často ani nevie, či má plakať alebo sa pučiť od smiechu, frekvencia nálad je tu naozaj šialená. Tento film by nemal chýbať v žiadnej filmotéke. 85/100 ()

Vančura

Z počátku mě to strašně nebavilo a vyloženě mě rozčilovalo, jak dlouho tomu filmu trvá, než se tam konečně začne něco dít. To, co pak následuje, mě sice částečně uspokojilo, ale stejně mi na tom filmu pár věcí vadilo. Jednak mě moc nebere už samotné obsazení - herectví Michaela Douglase mě nikdy moc neoslovilo, a ani Kathleen Turner mě moc nebavila - její postava mi navíc byla extrémně nesympatická (podobně jako postava Joanny Kramer z filmu Kramerová versus Kramer v podání Meryl Streep - nemůžu si pomoct, ale obě ženské postavy v těchto filmech na mě působí jak dokonalé píčy). Za druhé mi přišlo, že je ten film hodně předvídatelný - dokázal jsem dopředu vytušit vývoj některých scén i samotné závěrečné vyústění. No a konečně se mi též i zdálo, že ten film hodně zastaral a je dnes poznamený pro mě osobně nepříjemným ušmudlaným osmdesátkovým lookem - kamera mi na tomto filmu vadila asi nejvíc. Válka Roseových - pro mě osobně v první řadě překvapení, že Danny DeVito není jen herec, ale i režisér; a za druhé dojem, že kdybych si ten film nechal ujít, zas tak o moc bych nepřišel. Co ve mně zůstává druhý den po jeho zhlédnutí, je hlavně dojem intenzivní averze k té příšerné ženské - nechápu, jak z toho filmu může někdo vyvozovat, že by se člověk měl do smrti vyhýbat manželství. Já v tom naopak vidím varování, aby si člověk uvážlivěji volil partnera pro život, což je v dnešní době, kdy se rozvádí každé druhé manželství, výsostně aktuální téma. ()

kingik

Specialista na černé komedie Danny DeVito natočil nápaditou komedii a nemalou měrou k jejímu úspěchu přispěli i brilantní herci Michael Douglas a Kathleen Turner, kteří hrají jako o život a celou dobu si jdou po krku, i když jejich motivace zase až tak zřejmá není. Scénář je méně propracovaný, režie nemá chybu. Konec je až depresivní, ale uvědomujeme si, že jsme celou dobu sledovali proklatě černou komedii, která končí smrtí obou protagonistů. ()

Legas

Pro mě klasika (dokonce bych si troufnul napsat Vánoční). Obraz toho, co dokáže z lidmi udělat majetek, peníze a ponorková nemoc. Černohumorné scény jsou díky hlavním hereckým představitelům skvostné a DeVitova režie tomu jen nahrává. ()

Anderton

Tento film je tak pravdivý, ako je nepríjemný a tak z neho mrazí, že neviete, či ho budete chcieť ešte niekedy vidieť. Špeciálne manželské páry, ktoré prežívajú svoje šťastné chvíľky. Danny De Vito možno čerpá z vlastných skúseností, možno z nich čerpal scenárista, ale každopádne to pôsobí aj vďaka ústrednej hviezdnej dvojke, ktorá dokáže byť aj poriadne nesympatická, uveriteľne. No ja už tento film nikdy znova vidieť nechcem, a to som ho videl ešte v teen veku.Videné znova: Tak dobre, ale tretí krát si to už nepozriem. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)