Gavin je rozvodový právník a jednomu klientovi vypráví příběh svých známých, manželů Barbary a Olivera Roseových. Ti se spolu seznámili při aukci, kdy se přetahovali o stejný předmět. Oliver studoval na právech, Barbara tělocvik. Po čase se vzali, narodily se jim dvě děti. Oliver budoval svou praxi a Barbara se věnovala domácnosti. Barbaře se už rok líbil jeden dům a chtěla by ho koupit. Když majitelka zemřela, její dcera ho Roseovým prodala. Po šesti letech se stal Oliver společníkem firmy a Barbara se starala o krásný dům, který dokonale upravila a zařídila. Začala uvažovat o vlastním podnikání – vyráběla by paštiku, kterou jí všichni chválí. Oliver s tím souhlasil a sehnal Susan, paní na péči o dům, když bude Barbara zaneprázdněna. Barbara chtěla, aby jí Oliver přečetl smlouvy, ale on na to zapomněl. Stal se z něj samolibý chlap, hlavně když začal pracovat pro budoucího senátora... Jednou se Oliverovi udělalo velmi špatně, vypadalo to na infarkt, ale v nemocnici zjistili vysoké podráždění zažívacího traktu. Barbara za ním do nemocnice nepřijela, a když Oliver přijel domů, nebyla ani tam. Přišla později a pohádali se spolu. V noci mu Barbara řekla, že za ním do nemocnice jela, ale cestou si představila, že je mrtvý a cítila se šťastná, protože by byla volná. Řekla mu také, že chce požádat o rozvod, protože ho nesnáší. Sešli se pak u jejího právníka, kde se Barbara vzdala svých alimentů a podílu na Oliverově firmě. Chtěla ale, aby jí zůstal dům s veškerým vybavením. Oliver nesouhlasil. Poradil se s Gavinem a ten mu našel zákon, podle kterého může dál bydlet ve svém domě a Barbara ho nemůže vyhnat. Oliver Barbaře nabídl mimosoudní vyrovnání, pokud se vzdá domu. Ta odmítla, a tak rozdělili dům na část její, Oliverovu a neutrální. Jednou v noci Oliver omylem přejel Barbařinu kočku. Když to Barbara zjistila, zablokovala Oliverovi dveře v sauně, když byl uvnitř. Od té chvíle si začali dělat spoustu drsných naschválů, které vyústily až ve velkou tragédii... (TV Prima)

Boss321

Po Kramerová vs Kramer nejlepší film o manželství co jsem viděl. Dobré výkony Douglase, Turnerové a DeVita. Závěrčná scéna s lustrem nemá chybu. Pokud se chcete oženit podívejte se na tenhle film :-). ()

pan Hnědý

VÁLKA ROSEOVÝCH nabízí - nejlepší režii DeVita, nejlepší roli Kathleen Turnerové a nejlepší výkon Michaela Douglase! Všichni v nejlepší formě. DeVitovo vyprávění dodává filmu výborný impuls a vychutnáváme si válku manželského svazku v plné parádě (válku, kterou nechce nikdo doma zažít). Podobný námět jako měl DeVito má i Doug Liman a jeho Mr. & Mrs. Smith, oba filmy hodnotím stejně vysoko (4*), protože jsou sexy, mají Hollywoodské ikony v nejlepší formě a výborně nás pobaví, i když jsou rozdílné - DeVitův záměr směřuje až k psychothrillerovému prvku, zatímco Limanův záměr jde do akčnějšího rázu. Výsledek je u obou nadprůměrný a nakonec bych jen řekl: "Marriage is a long way". ()

Jara.Cimrman.jr

"Je čas pochcat rybu." Ještě předtím byl čas milovat, který byl naprosto skvělý. Ale tady už láska přešla v nenávist a jelikož to byla veliká láska, tak nenávist nemůže být menší. A to je skvělé, protože tohle je neuvěřitelná zábava, ze které jde i veliký strach. Za rok totiž taky budu sedmnáct let ženatý jako Oliver s Barbarou, takže se jistím tím, že nemám psa, učím se vyhýbat létajícím talířům a v garáži nemám zaparkovaný žádný použitelný offroad. Teoreticky jsem zkrátka díky tomuto filmu vybaven, ale jestli to přežiju, tak to opravdu nevím. ()

H34D

Idylická impulzivní romantika při západu slunce se k našemu potěšení mění v rodinu bohatou životem i majetkem, která se ale k našemu podivení časem změní v hotové peklo a neúprosný boj o princip nadvlády a vítězství přetransformovaný do společného rodiného domu. Přechody jsou plynulé a impulzy k propuknutí šílenství překvapivě věrohodné (aneb vše začíná maličkostmi), ovšem humoru jsem čekal přeci jen více. Výsledný efekt je takový splachovací, divák se slušně pobaví a jde dál, režie Dannyho DeVita je poněkud obyčejná a nebýt zajímavého scénáře a schopných herců, nevím, nevím jak by to dopadlo... 7/10 ()

igi B.

PĚT ! ! ! ! ! Je lepší ženy milovat, než se s nimi trápit... To už je pak fakt lepší pochcat tu rybu... :-))))) ()

flanker.27

Celou myšlenku filmu shrnuje poslední scéna, kdy On, přese všechno co se mezi nimi stalo, se Ji pokouší zachránit život. Ona nenávidí doslova za hrob... Feministky mají pravdu v tom, že ženská dokáže bejt mnohem nekompromisnější a tvrdší než chlap. Jenom nevim, proč právě na tom si chtěj zakládat. ()

Morien

"Když tě vidím, jak jíš, když tě vidím, jak spíš..." Za mlada to byl dokonalý film o lásce, nyní k tomu navíc oceňuji brilantně vystavěný scénář a duševní podporu, kterou mi poskytuje postava Barbary. Je to v mnoha směrech dojemný film. ()

gudaulin

Jsou filmy, u kterých si řeknete: ztráta času. Jiná skupina vyvolá pocit: fajn, ale jednou stačilo. Do třetí kategorie spadají snímky, ke kterým se můžete vracet opakovaně a nikdy nezklamou. Navíc, jak sami stárnete, sbíráte zkušenosti a vaše životní role se postupně mění, můžete nacházet nové úhly pohledu na aktéry téhle černočerné komedie a nejspíš se aspoň částečně změní i vaše sym(anti)patie k nim. Nemálo hlasů praví, že Válku Roseových by měli povinně shlédnout všichni v rámci předmanželské přípravy. Obávám se, že aplikace této rady by vedla k radikálnímu snížení už beztak nízkého počtu uzavíraných sňatků, a proto doporučuji, aby snímek shlédli až po svatbě, kdy už nejde tak snadno vycouvat. Opravdu to ale může pomoci vyhnout se trpkým koncům. Dovolím si připomenout, že tmelem manželství a polštářem, který tlumí konflikty, bývají děti. Takže pokud se rozhodnete pro sňatek, a to vám doporučuji, ať mi má kdo platit důchod, množte se. Celkový dojem: 90 %. ()

choze

Když druhá HONBA nevydělala dost na to, aby se pokračovalo, završili Douglas, Turner a DeVito svou spolupráci touhle černou komedií o hororech jménem manželství a rozvod. Douglas je stále ten samý roztomilý rošťák, zato z Turner čiší úžasný chlad. Moc dobrá kamera. ()

Sarkastic

Super herectví Michaela a Kathleen, Dannyho výborná režie, vybroušené dialogy, černočerný, někdy až cynický humor, několik opravdu nezapomenutelných scén, vděčné téma a překvapivý konec (alespoň pro mě ;-)). To všechno uvidí divák ve Válce Roseových. Přiznám se, že jsem asi čekal více humoru, ale i vážnější ladění filmu se mi líbilo (ono to chvílemi připomínalo trochu i thriller :-)). Snímek určitě není bezchybný, ale podle mě si těch 5* rozhodně zaslouží. Barbara: "Prostě...jsem tě nechtěla rušit." Oliver: "Rušit mě? Vždyť jsem neměl nic moc na práci. Jenom jsem umíral." ()

Gilmour93

"All that I am and all that I have, I owe to you". Věta, kterou při sepisováni závěti pro jistotu vynechejte, neboť může být použita proti vám.. Konflikt Lancasterů a Yorků je proti tomuto rozvodovému teroru nevinnou rozmíškou zakončenou podáním ruky. Inteligentní scénář M.J.Leesona (dle novely Warrena Adlera) vyzdvihuje černou komedii, kde Douglas umí nápaditě dochutit rybu, do absolutních výšin daného žánru. Ne nadarmo se říká, že manželství je jako obléhaná pevnost. Kdo je venku, chce se dostat dovnitř a kdo je uvnitř, ten chce ven.. ()

Brouk

Tohle je prostě lahůdka. Navíc Douglas s Turnerovou mi jako dvojka "sedí". Morbidní, černý humor... A co je v něm reality... ()

Aluska88

Velmi silně zneklidňující a šokující náhled do jednoho rozpadajícího se manželství. Postupně rostoucí zákeřnost, manipulativnost, zlost a zuřivý amok obou manželů vyústí v destruktivní závěr. Taktéž snímek předkládá naproti silné zlobě a pohrdáním vůči sobě, posedlost, závislost a i přes všechnu nenávist stále silné pouto, které je i přes všechny naschvály či nenávist k sobě samým, stále drží při sobě. Spousta mrazivých scén, při nichž jsem si říkala, že snad ani není možné, a jak je neuvěřitelné, aby to všechno dokázalo zajít až tak daleko. Fenomenální herecký part Michaela Douglase a Kathleen Turner. ()

genetique

Uaaa! Manželský masaker v podaní M. Douglasa a K. Turner asi každému nechá nejaké stopy. Ťažký proti-manželský snímok s čiernejším humorom než anglické klasiky alebo morbídne snímky s mŕtvolami. Na to všetko stačí pár scén s manželským párom. 85%. ()

Madison

Sarkastický príbeh postavený najmä na vynikajúcich hereckých výkonoch diabolskej Kathleen Turner a naivného Michaela Douglasa... a samozrejme na tom ironickom monológu zábavného Danny DeVita. Film o tom, ako môže skončiť manželstvo po takmer dvadsiatich rokoch, sprevádzaný trochu neuveriteľnými, komickými situáciami a doplnený atraktívnou dávkou bizarnosti. 5* aj za ten nečakaný a prekvapujúci koniec, ktorým ma DeVito úplne dostal a vďaka ktorému sa táto snímka povzniesla nad obyčajné románikové trápnosti. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (více)