Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

vladinho

Serial,ktoremu som dlho odolaval kedze casu je malo a serii vela. No nakoniec som sa odhodlal a vsekych 5 serii som zhltol za necely mesiac. Na tomto seriali je skvele to, ze je v podstate s kazdou dalsou seriou lepsi a lepsi a nie je to ziadne natahovanie uspechu prvych serii ako to byva vacsinou. Viem si ale predstavit, ze niekoho prva seria moze odradit, kedze dej sa posuva velmi pomaly,Skyler s jej sestrou Marie to akoby cele parodovali (dost mi liezli na nervy),cele je to v prvej serii take zmiesane vazne a komicke,nastastie tvorcovia neskor namixovali skvely pomer vaznosti,akcnosti a komedie. Oplati sa vydrzat a "prezit" s dvojicou Walter a Jessie to vsetko co "podnikanie" v drogovom biznise prinasa. Serial je obohateny mnozstvom skvelych inych postav - Hank, Mike, Saul, Gus, Badger,Skinny Pete ci Todd, nakoniec aj Skyler sa stala sympatickou. Celkovy pribeh mi pripadal akoby to tak mali vymyslene od zaciatku az dokonca cize to vsetko malo hlavu a patu. ()

Killingjoke

Většina lidí by se při diagnostice rakoviny plic nejspíš uzavřela do sebe. Někteří by svůj boj předem vzdali a jiní by se snažili užít si své zbývající dny nadoraz. Středoškolský profesor chemie Walter White však nepatří doslovně ani k jedné skupině. První co jej napadne je, že musí zabezpečit svou rodinu. A jak nejrychleji získat peníze? Přece výrobou drog, ke které je vzhledem ke svým znalostem naprosto předurčen. A zde se zrodil Heisenberg... Seriál Breaking Bad je na televizní poměry něco neuvěřitelného. Nejenže disponuje výbornými charaktery, zajímavým a drsným prostředím, ale na první pohled zaujme svou románovou strukturou, která se často jen tak nevidí. Scenáristé věnují pozornost každičkému detailu, směrovaní příběhu není přímočaré, ale velice komplikovaně propracované v psychologicko-emotivní rovině. Je to asi nejlepší variace literární drsné školy, která kdy byla předvedena na televizních obrazovkách. Všechny postavy, včetně Walta jsou předvedeny plasticky tak, že z toho pocitu reálnosti a krutosti až mrazí v zátylku. Divák naprosto hltá vývoj každičké epizody, kdy se z neškodného profesora stává kriminálník toho nejhrubšího zrna a to nejen svými skutky, ale hlavně způsobem vlastního myšlení... Breaking Bad umístil seriálovou laťku hodně do výšin a nezávidím všem ostatním seriálům podobného ražení, které s ním od teď budeme chtě nechtě srovnávat... ()

JetDryerFan

Tak tohle je přesně ten typ seriálu, u něhož hystericky brečíte, když si uvědomíte, že vás čeká poslední díl a když skončí i ty úplně nejposlednější závěrečné titulky, řeknete si: "A teď se na to podívám znova!" Víc asi není potřeba dodávat, tohle prostě musí vidět každý. ()

JBMAVERICK

Asi nejlepší seriál vůbec s nejhorší hlavní postavou. Waltera jsem neměl rád od první série a v posledních dvou už jsem ho přímo nesnášel. Ale to nevadí.. jinak to byla bomba. Velikou výhodou tohohle klenotu je, že má senzační děj, kterej se vyvíjí, postupně graduje a vyvrcholí v jednu grandiózní felinu. To současným kvalitním seriálům chybí viz. Walking Dead, Prison Break atd. tam je vždycky chvíli dobře, najednou tragickej zlom a řešení situace... a tak to jde většinou pořád dokola. Ale v Breaking Bad je od začátku jasný, že to jednou skončí a všechny jen zajímá jak. Úžasný prostředí, úžasný herecký výkony. Joo a zkusil jsem pár dílů s českym dabingem a ten se teda ani trošku nepoved. Nejlepší postavy: Jesse Pinkman, Saul Goodman, Hank Schrader.. a to je asi všechno BITCH! ()

Blackfyre

Když se mě někdo zeptá: "Jaký je tvůj nejoblíbenější seriál?" odpověď není Game of Thrones, Homeland, House of Cards či jakýkoliv jiný seriál podobné kvality. Bez váhání vždy řeknu Breaking Bad. Před tímto mistrovským dílem jsem si nemyslel že bych někdy mohl vidět něco tak skvěle příběhové postaveného a ze všech stran dobře natočeného. Ne nadarmo opanuje 6!! epizod na IMDb: IMDB's Top Rated Episodes. Není zde jediná sezona, díl scéna kde bych se vyloženě nebavil což u předešle zmíněných seriálů nemůžu říct. Příběh Waltera Whita a Jesseho Pinkmana je však morální test pro samotného diváka. ''RUN'' ()

HenryIvan

Bryan Cranston v svojej asi životnej role, ktorá mu sadla výnimočne. Perfektný scénar, výstavba deja a formovanie postáv. Nie je čo dodať, veď aj koniec nemohol byť lepší. 95 %. ()

Kingjiri

Jedinou vadou na kráse je několik nudnějších momentů nebo zbytečnejch scén zejména ve třetí a čtvrtý sérii (pád letadla, Jesseho románek s Jane nebo kleptomanie Marie - ostatně všechny scény s Marie mě moc nebavily). Dějovejch odboček mohlo být taky o něco míň, ale většinu z nich tvůrci nakonec dokázali přece jenom náležitě zužitkovat. Jinak jeden z nejlepších seriálů s perfektně napsanou a zahranou přeměnou hlavního hrdiny v antihrdinu (aneb co všechno člověk pro prachy neudělá), takže člověk občas fakt neví, jestli má Waltovi pořád fandit nebo ne. Pátá hvězda za famózního Bryana Cranstona, hláškujícího Saula Goodmana, drsnou atmosféru drogovýho podsvětí a nejpůsobivější finále, jaký jsem v seriálový tvorbě viděl. ()

Porp

Baking dad ma do seba celkom vtiahol, musím sa priznať. Perníkové časti sa striedajú s vatovými epizódami, kedy sa skôr riešia rodinné problémy a dej sa nejako výrazne neposúva dopredu. A práve tie ma niekedy bavili viac, pretože som sa aspoň nemusel obávať, aký radikálny dejový zvrat sa na mňa zase chystá. Navyše postupom času mi obe hlavné postavy začali príšerne liezť na nervy - Walter White, preto, že vždy začal najviac špekulovať, keď to bolo najmenej treba a Jesse Pinkman pre tie jeho depresívne výčitky svedomia nasledované histerickými výstupmi. Preto som si najviac obľúbil Hanka a Marie a tie jej politicky nekorektné hlášky. Český dabing samozrejme fantastický. Vince Gilligan so svojimi kamáratmi vedel už v časoch Aktov X vyčarovať z papiera parádny scénar a celkom som sa potešil, že so sebou priviedol aj zopár charizmatických tvári, ktoré sa taktiež objavili v slávnych Aktoch X. ()

Shona

Nekecal.....vážně skvělý seriál - napínavý, dramatický a s darem skončit na vrcholu, bez zbytečného a nesmyslného nadstavování o další a další díly a série. Jaký to rozdíl v porovnání třeba s Dexterem. Za mě velký palec nahoru Heisenbergu! ()

dandy11

Pravděpodobně nejlepší seriál všech dob...sám nevím, proč komentář píšu až 4 roky po dokoukání....pocity z konce jsou neopakovatelné..."líbilo se mi to, cítil jsem se naživu" EDIT: Ač je to minisérie, tak Černobyl mu zdatně konkuruje ()

Ozzy2

Ti tři odpadáři dole....četli jste už něco dementnějšího?První-děj se táhne jako sliz...druhý: průměrné herecké výkony a předvídatelný děj..ty vole, právě ty výkony byly naprosto super, neznám jedinýho českýho herce, co by tam mohl hrát a děj byl naopak tak nepředvídatelný, že jsem to v žádném jiném seriálu neviděl.Ten třetí, ten se přišel jen vyzvracet.Za mě nejlepší seriál všech dob.I proto, že ten konec nezkurvili, naopak, dovedli to do naprostého mistrovství. ()

FilipStinef

Tenhle seriál má jen dvě zásadní chyby. Má slabší rozjezd a to špatné rozlišení periodických tabulek v intru mě nepřestalo ani po pěti sériích vytáčet. ()

PanOvocny

Peckovy seriál. Nezapomenutelná dvojka Walter White a Jesse Pinkmann. Fantastické zvraty, skvělý přerod učitele chemikáře s děsnými bílými slipami :D v Heisenberga. A Jesseho "Yea bitch" budu mít dlouho v paměti. Jedinou kaňkou je nutnost přetrpět nepříliš zábavnou 1.sérii, poté už se jedná o pořádný nářez. ()

waterboy

Když zjistí učitel chemie, kterou vyučuje na místní střední škole diagnozu rakoviny plic, tak ho nenapadne nic jinýho než si vydělat pár šestáků výrobou české speciality, kterou zná celý svět pod názvem perník. Umí vyrobit velice kvalitní produkt, ale neumí ho prodat. Proto si k tomu najme svého bývalého žáka Jesseho Pinkmana, kterej mu pomáhá tento tovar vytvořit a následně s pomocí kamarádů prodat. Během pár dílů se z nich stanou celkem pracháči a finanční problémy jsou zažehnány. Ale s jídlem roste chuť a tak se z toho pokusí udělat velkovýrobu a to neměli dělat, protože to je začátek jejich konce. ()

Urukhaj98

S01-S05: Geniální. Dokonalé. Dechberoucí. Breaking Bad je zcela objektivně jeden z nejlepších seriálů, které byly kdy natočeny, ne-li přímo ten vůbec nejlepší. Odvážné tvrzení, já vím, ale kdo viděl, ten chápe. Breaking Bad (česky poměrně trefně pojmenováno jako Perníkový táta) je vyloženě kinematografický majstrštyk, který však až na dřeň těží svůj seriálový formát, kdy každá epizoda funguje jako plnohodnotná kapitola příběhu, a dohromady pak tvoří precizní celek, který jde kvalitativně s přibývající stopáží stále nahoru. Krimi drama o středoškolském učiteli chemie, kterého okolnosti donutí dát se na dráhu zločinu, je zároveň výbornou charakterovou studií, která ovšem dává divákovi možnost ji interpretovat podle sebe. Byl Walter White skutečně jen oběť okolností nebo byl vždycky monstrum, které čekalo na správnou chvíli, až ho někdo vypustí? Záleží na vás. Ale není to jen o něm. Spolu s Jessem Pinkmanem tvoří naprosto dokonalé duo, nad jehož vzájemnou (ne)sehraností budete nejednou kroutit hlavou a zároveň se i smíchy popadat za břicho. V některých momentech ti dva skutečně působí jako Pat a Mat, kteří se rozhodli vařit a prodávat pervitin. V tom také tkví nemalá součást kouzla Breaking Bad. Že dokáže zcela přirozeně balancovat na hraně dramatu a komedie podle aktuální situace. A kromě Walta a Jesseho je v seriálu celá plejáda ikonický postav jako Jesseho feťáčtí kumpáni Badger a Skinny Pete, místní drogový magnát Tuco, kterému by prospěl kurz sebeovládání, ochrnutý capo mexického kartelu Hector (Cink! Cink!), tajemný gangster Guss Fring, jeho dobrosrdečný hitman Mike, Waltův švagr Hank z protidrogového, Waltova mnohými nenáviděná manželka Skyler, a v neposlední řadě ukecaný kriminální právník Saul Goodman, který se dokonce dočkal vlastního neméně povedého spin-offu. Pravda, co se týče ženských postav, tak je to trochu slabší, to ale Vince Gilligan napravil právě v Better Call Saul. Tempo seriálu se může zdát někdy pomalé, má to ale svůj důvod a to navození až westernové atmosféry. A věřte, že pokud máte při sledování pocit, že se zrovna nic důležitého neděje, katarze je za rohem. A není jich tam málo. 10/10 ()

JamesConnorG

10/10. - Breaking Bad, u nás přeložen jako Perníkový táta, se řadí mezi špičkové seriály, které umí v člověku vybudit nejen úsměv a úžas na tváři, ale i emoce a nezapomenutelný zážitek. Perníkový táta vám nabídne excelentní příběh o muži jménem Walter White, kterému byla diagnotikovaná rakovina plic a snaží se pomoci výroby metamfetaminu zajistit svoji rodinu. Spolu s ním i seriál představuje další hlavní postavu Jesseho Pinkmana, který vytváří dynamické duo spolu s hlavním protagonistou jak mentorský, tak i občas nepřátelský. Také je nutné připomenout, že tvůrci umí napsat i vedlejší postavy a budete je bez váhání milovat (jak kladné, tak i záporné). Samotná kinografie, hudba, herci, prostředí či samotný konec seriálu (který byl mimochodem důstojně a blavůrně zakončen) byli představeny v nejlepší podobě a světle, za což patří velký obdiv a respekt tvůrcům a všem, co se na tomhle seriálu podílely. Bez váhání dejte Breaking Bad šanci, nejen já, ale i spousta lidi vám můžeme zaručit nezapomenutelnou jízdu, na kterou jen tak nezapomenete! "I did it for me. I liked it." ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis