Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

LakiyL

Walter a Jesse ako hlavné postavy seriálu zvládajú svoju úlohu skvelo. Úžasný seriál z trochu iným námetom ako sme boli doposiaľ zvyknutí. Častokrát sa jednotlivé časti riadia mottom, že keď sa niečo poserie, tak nech sa to poserie poriadne, a niekedy k tomu posratému pridáme ešte nejakú tú sračku, aby to hlavné postavy nemali jednoduché :) ()

BadWolf

Tak strašně bych chtěl dát 5*. Fakt že jo. Ale ne. prostě nemůžu. Mám totiž jedno pravidlo: Když začnu přeskakovat scény(i když jich je velmi málo) tak to absolutně vylučuje nejvyšší hodnocení. A tady pár takových scén bylo. 15% seriálu je napínavých jak útěk Michaela Scofielda. 15% scén je akčních jak Simírova dálniční honička na střeše jeho služebního BMW. Dalších 20% by se daly uvažovat jako dobrých pro prohloubení děje. Ale 50% je vata. A ta je ne vždy stravitelná. Dávám 4* kuli těm 30 nejlepším procentům. A ty za sledování stojí. (p.s. tim českym názvem to fakt vylepšili:-( ()

Armageddon

Po vzhliadnutí prvých dvoch sérií, môžem hodnotiť. Prvá séria bola podľa mňa strašne slabý odvar, dej sa tiahol, skrátka, nebolo to bohviečo. Druhá séria je o niečo inom. Jednotlivé časti do seba pekne zapadli, nové postavy, napínavý posun v dianí v pred. Z hľadiska celého seriálu, ide o veľmi zaujímavý nápad. Nápad seriálu s kriminálnikom, ktorý sa snaží začleniť už tu bol (Dexter) ale toto je iné. Postup od zásobovania surovinami, varením samotného perníku a následnej distribúcie je zaujímavý. Ale s následkami by som sa asi ja nevedel vyrovnať. ()

crjules

Ke konci ctvrte serie jsem rad, ze jsem serial behem jeho prvni serie nezavrhnul.Postavy se vyvijely, dej ke konci jednotlivych dilu napinal,ironicky humor, ktery byl decentne pritomen, byl skvelym korenim serialu. S poslednimi vterinami treti serie jsem sedel s otevrenou pusou a mel mensi moralni problem - on ho jako vazne jen tak zastrelil?!! :-o Ctyrka uz mela spad jako hrom a ja cekam napnute na velke finale trinacteho dilu. Jasnych ***** hvezd! ()

Sollozzo

Uf. Stihnout 4 série za 14 dní?. To chce kvalitní chřipku a ještě kvalitnější seriál. A tím Breaking Bad bezesporu je. Nechci papouškovat ostatní uživatele ČSFD, ale proměna charakteru hlavní postavy je vážně úžasná. Těším se na závěrečnou sérii. 90%. ()

Bounded

Naturalistický pohled do světa a života lidí, jimiž nechcete být. Lépe to ani nešlo. Walter White je prostě zlý a tak se s ním bohužel nelze zcela ztotožnit. Přesto se ale při jeho vynalézavosti člověk neubrání a musí mu trochu fandit. ()

sigin21

Neuvěřitelná drobnokresba morálního rozpadu člověka. Samozřejmě nemusím zmiňovat precizní technické zpracování, výborné herecké výkony a neskutečně, ale neskutečně černý humor. Jeden z nejlepších, ne - li nejlepší současně vysílaný seriál. ()

Skratchy

Walter White coby učitel chemie na střední škole onemocní rakovinou a dá se na vaření methu. Bohužel se do toho tolik zaplete že už není možné cesty zpátky a navíc má švagra který pracuje v protidrogovym.Do toho Walterův spolupracovník a feták Jesse a manželka která o tom samozřejmě nesmí vědět....Nejlepší seriál co kdy běžel na TV.Pro mě naprosto nepřekonatelný.Po 5 a 1/2 sériích seriál neztrací na kvalitě,ba naopak. AMC prostě umí.Už se nemůžu dočkat na 2.půlku 5.série která začíná bohužel až někdy v červenci. ()

Neuge

Po The Shield nejdelší seriál, který jsem sjel na jeden zátah. Paradoxně mi ho Breaking Bad v mnohém vzdáleně připomíná. Nic konkrétního, jen pocity a atmosféra. Občas se zkrátka brnká na stejnou strunu. Jestli jsem o The Shield prohlásil, že je pro mě, bez ohledu na žánr, stáří, kultovnost a recenze, nejlepším seriálem, který jsem kdy viděl, tak pro Breaking Bad toto přirovnání musí být přirozeně pochvala. A v tom, v čem The Shield nepřipomíná, si jede po svém a to neméně zajímavě. Bude se snad měnit místo v čele mého pomyslného žebříčku? Po závěrečných osmi dílech se ukázalo, že ne. Ukončení je pro mě takové čajíčkové, sentimentální. Určitě ne špatné, ale mohlo to být lepší. ()

RedRose

Brutálně dokonalé dílko!! Ta postupná, pomalá, až rozvleklá přeměna hlavního (anti)hrdiny je až neskutečná, ale dost dobře uvěřitelná! Navíc je to perfektně natočeno. Je tam všechno. Je to syrové, je to místy brutální, je to bezradné až depresivní, je to všechno dohromady a až puntičkářsky detailní a vůbec to ničemu nevadí, protože je to skutečně uvěřitelné a ani na minutu to není předvídatelné!! Je to jeden z nejlepších seriálů, jaké lze vůbec vidět! Mnozí tady vyzvedávají třetí sezónu jako nejlepší, ale já si myslím, že právě třetí série je naopak nejslabší... Třetí sérii bych dal "jen" 4* všechny ostatní jasných 5* !! ()

Don82

Dlouho, dlouho trvalo, než jsem si k tomuto seriálu našel cestu a nelituji. Brilantně vybrané charaktery postav které spojuje dokonalý scénář. Seriál vybočuje z řady především výbornou dynamikou děje: střídání rozvážných tahů scénáristů s prudkými dějovými kličkami a zvraty, kdy netušíte co se stane v další scéně. Snad tempo vydrží... (Hodnoceno v polovině 2. série) ()

Shredder

SPOILER ALERT! Prva seria ma pomalsi rozbeh, ale privabi. Druha je od zaciatku do konca akcna a strhujuca. Tretia sa rozbieha velmi pomaly a ku koncu sluzi ako predpriprava na najprepracovanejsiu stvrtu. Zatial prva polovica poslednej piatej serie vyzera zaujimavo ale vyjadrim sa k nej po lete ked sa vsetko ukonci. Je pravda, to o com sa hovori uz dlhsie a sice, ze v sucasnosti zijeme v zlatej ere mnohych kvalitnych a prepracovanych serialov. Ani 4 hodinovy film by nemal najmensiu sancu rozvinut pribeh tak ako to podarilo Breaking Bad, vdaka tomu, ze jednotive epizody vlastne tvoria kontinualne prebiehajuci dej. Pocas neho vidime premenu vsetkych hlavnych postav, pricom najkomplexnejsou prechadza prave hlavna postava Walter White. Nedoceneny genius, s ktorym sa zivot tvrdo zahrava. Najprv pride o lasku a moznost podielat sa na budovani uspesnej korporacie. Musi sa uspokojit s postom ucitela na strednej skole, kde ako prekvalifikovany clovek trpi pri vyucbe teenagerov, ktori nechapu ani zakladne veci z chemie a nechovaju k nemu ani najmensi respekt. Aby dokazal uzivit svoju nezamestnanu zenu a postihnuteho syna, musi pracovat v autoumyvarni, kde drhne auta a sikanujeho ho sef imigrant. Jeho syn si ho nevazi a muzsky vzor vidi vo Walterovom svagrovi. A ak by mu to nestacilo, dostavi sa aj rakovina a Walterov svet sa ruti. Nechce umriet a nechat svoju rodinu hladovat a zit v biede a rozhodne sa, ze svoje znalosti v oblasti chemie vyuzije na vyrobu metamfetaminu. V priebehu serii vidime ako sa Walter z otca, manzela a ucitela meni na Heisenerga - varica, vraha a neskor sefa v podsveti. Spociatku vsetko robi len pre rodinu, ma problemy zabit co i len jedneho cloveka. Jeho hnev prameni zo sklamania a hlavne obrovskej frustracie. Neskor vsak zacina rozmyslat pragmaticky az machiavellisticky, stava sa z neho manipulator a bezcitny zlocinec. Walter je vsak kvoli svojej hrdosti a egu casovana bomba a vzdy ked vybuchne zasiahne to vsetkych naokolo bez rozdielu. Ako tak plynie cas, naprava vsetky realne aj pomyslene krivdy a jeho arogancia prestava fungovat v medziach chapania. Sila serialu spociva nielen vo vybornom scenari a spracovani, ale hlavne hereckom obsadeni. Kazda postava je zaujima a vyborne zahrana. Miestami som mal pocit ze Gilligan a spol by dokazali spravit herecku aj z Miley Cyrus. Okrem prepracovaneho deja, napatia, emocii a kultovych scen serial ovplyva aj ciernym humorom a je navykovy ako droga. S vynimkou Jesseho som vacsinou sympatizoval s postavami, ktore by sa normalne dali oznacit za zaporakov (Mike, Gus, Saul), avsak ked sa nato clovek pozrie z objektivneho hladiska, vidi, ze zatial co oni riadia biznis profesionalne a spravne, Walter je ta neriadena strela, ktora kvoli svojmu nabubralemu egu nici vsetko naokolo. Legendarne sceny a hlasky (This is not a meth, You're Goddamn Right, Yo bitch, Dipping sticks Skylar, Jesus Christ Marie, Stay out of my territory, Ding Ding, I am the one who knocks etc.), ako aj chyby a nedokonalosti serialu sa stali nametom pre seriu amaterskych komiksov, ktore zozali uspech na internete a potvrdili tak kultovy status Breaking Bad. AMC jednoducho vytvorilo nieco, co by si nemal nechat ujst ziadny cinefil, pretoze to nema obdobu. "Just because you shot Jesse James, don't make you Jesse James." () (méně) (více)

Margerie

V polovině druhé série odkládám a silně pochybuju, že se k dalším dílům někdy vrátím. Drogová tématika není pro každého, já rozhodně takové filmy a seriály nevyhledávám. Kladné ohlasy mě ale přiměly Breaking Bad vyzkoušet - a musím přiznat, že jsem se celou první sérii poměrně bavila. Druhá série je ale o dost horší - přibývá násilností, nelogičností, ubývá vtipu, psychologie postav se nemění... Přestalo mě to bavit. Ani jedna postava si nezíská vaše srdce, herci jsou prostě špatně vybraní. A celá ta rakovinovo-drogová zápletka prostě nemůže utáhnout více než pár dílů, rozhodně ne pět sérií. Je mi líto, ale snižuju hodnocení ještě o jednu hvězdu a jdu si najít nějaký zajímavý seriál, který ze mě snad dostane tu pachuť podivnosti. ()

Nešpi

Pohled na to jak se prostým pokusem o zapotřebení své rodiny na sklonku života zvrhne ve vybudování drogové impéria ,vraždy a vzestupy i pády "Heisenberga" je naprosto jedinečný... dále nemůžu opominout dechberoucí výkony Bryana Cranstona a Aarona Paula. Yo Hail to the king .. bitches.....!! ()

rottik-cb

Tímto seriálem jsem žila v letech 2012 a 13, opravdu kvalitní podívaná. Neotřelý námět, přitom uvěřitelný příběh. Napínavý děj, ale zároveň plno dialogů. Do očí bije kontrast dvou Waltových světů: drogového plného akce (až moc) a rodinného, naplněného (předstíraným) klidem, který ale postupně ustupuje do pozadí. Vyzdvihnout musím chytrý a nepředvídatelný scénář, propracovanost do detailů, nápaditou kameru a režii a skvělé herce v čele s oběma hlavními hrdiny. Seriál má trochu slabší rozjezd, ale pak během 5 řad udržuje laťku velmi vysoko. Zatímco závěr 4. řady je trochu (víc) přepálený, finiš poslední 5. je skvělý, uvěřitelný, uzavírající, nepatetický. SPOILER: Dvě nejnesympatičtější postavy celého seriálu, Skyler a Marie, to bohužel přežijí, ale asi to nešlo jinak... KONEC SPOILERU. Vřele doporučuji komentář uživatele Radek99. Po Breaking Bad se mi bude vážně stýskat. ()

wOOzIe

Brilantně napsané drama bez sebemenší chybičky. Zábvné, ale i hodně hluboké... Psychologické, ale i filosofické ... depresivní, ale místy i veselé. Každopádně geniální od začátku až do konce, s velmi solidním Finále! Vedle Game of Thrones a Suits další skvělý televizní produkt . Hail for Heisenberg BITCH ()

3mates33

Tento seriál je ako víno, čím ďalej tím lepší.... Finálna séria je úžasná, neviem či má nejaký seriál lepšie zakončenie... ()

vozralec

Hodnocení první série: Seriál jsem vůbec neznal. Docela mě zaráželo tak vysoké hodnocení. Nyní po první řadě mohu konstatovat, že seriál si ho zaslouží. Jeden z mála filmových počinů, kde mi nevadí drogová tématika. Je zde navíc hodně prostoru k zamyšlení všeho druhu. Nyní už neplatí "Vařte jako šéf", ale "Vařte jako Walt". Hodnocení druhé série: Heisenberg se s tím nepáře a začíná vařit ve velkém. Potřebuje vyřešit problém distribuce. Přibývají další postavy a rodinné problémy. Nejlepší stejně zůstávají scény s duem Jesse & Walt. Hank jim zdatně sekunduje. Jen tak dál. Hodnocení třetí série: Walt má čím dál více peněz a je potřeba jejich řádné vyprání. O jeho kšeftech se dozvídá několik dalších lidí (včetně manželky). To přináší větší rodinné problémy. Dvojice bratranců pobavila. Epizoda moucha zatím nejslabší z celého seriálu. Hodnocení čtvrté série: Začíná jít o kejhák. Walt tedy musí vymyslet únikovou strategii. Do všeho se postupně plete DEA a Hank. Čím dál lepší Saul Goodman. Nejlepší jsou napínavé a naléhavé scény. Finální řešení dobře vymyšlené. Hodnocení páté série: Walt si buduje vlastní business a dává se dohromady s bandou vyvrhelů, mezi kterými vyniká zejména "pan neštítímseničeho" Todd. Násilí je potřebné k udržení přívalu peněz. Zásadní obrat zaviní jedna zapomenutá kniha, pro Hanka osudná. Na konci vezme Walt velkolepě osud do svých rukou. Výborný seriál, který jsem celý sjel během jednoho měsíce. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis