Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

krt7236826

fantastický seriál gradujúci až do poslednej časti poslednej série. jedna hviezdička dole pre Whitea juniora. príliš veľa priestoru tam mal retard aj s jeho škaredou matkou. ()

misiaq

Jeden z mala serialov ktory sa s pribudajucimi epizodami zlepsuje i ked samozrejme to niekde skripe, ale ani realny svet nie je dokonaly. Filmove umenie tu je stvarnene velmi impozantne a niektore sceny su takmer tarantinovske. Zaciatok 4. serie je uplne epic, za to by sa nemusel hanbit ziadny reziser. Postavy su velmi slusne prepracovane a samotni herci ich velmi kvalitne stvarnuju vo vsetkych situaciach. Mozem len odporucit. Update: po zhliadnuti poslednej epizody mozem len potvrdit, ide o jeden z najlepsich serialov aky bol kedy vysielany. Uctyhodny zaver bol dobre skonstruovany a to co mu predchadzalo do seba logicky zapada. Aj mi je luto, ze uz tento serial konci, pretoze sa obavam, ze ho tak skoro ziadny iny nedobehne. Niektore epizody vycnievali viac, niektore menej, no tie ktore vycnievali boli natocene s takym umom, ze po filmarskej stranke by mohli sluzit ako ucebne pomocky pre zacinajucich filmarov. ()

vofo

Po shlédnutí všech sérií musím konstatovat jediné. Je to naprosto famózní seriál, který je v mém TOP 10 na prvním místě. Perfektně promyšlený příběh. Vývoj postav je díky strhujícím hereckým výkonům naprosto uvěřitelným. Nebojte se tomuto dílu dát čas. Bohatě se vám to vyplatí. ()

ermisuck

Buď jsem hodně nenáročný divák, nebo si fakt nedokážu vysvětlit, že se můžu pořád dokola koukat na jeden a ten sám seroš, Kromě pár nudnějších momentů, jako třeba začátek první série a pár dílů na konci (možná to bude tím, že mi je tak vychvalovali, až jsem je přecenil,) není čeho vytknout! Fantasticky promyšlený scénář, který prostě nemá zádrhel a nechá vás strachovat se každou vteřinou o všechny postavy,oku libující herecké výkony Aarona Paula a Bryana Cranstona, jenž se pořád tváří stejně a člověk i tak dokáže vycítit emoci podle režisérových představ, úžasná, opakuji ÚŽASNÁ kamera, detaily,microshoty, nenápadné, důležité drobnůstky v záběru... Breaking bad prostě nemá chybu.. pardon, vlastně má. Český překlad. Kdo, proboha, může takhle zkomolit název?! ()

iceworld

Až na diel "Mucha" ktorý bol naozaj neuveriteľne nudný, čo berem ako zámer tvorcov o dosiahnutie niečoho, netuším však čoho to bolo našlapané od prvej po poslednú čast. Kvalita išla s každým dielom hore a famozne herecké výkony robia tento seriál tým čím je, v jednu chvíľu nenávidite Jeeseho ktorý vkuse robí prúsery v druhú Skyler a prídu časti kde sa Vám doslova zhnusý aj samotný Walter. Tento seriál nieje vôbec predvídateľný a je to celých 5 sérií naozaj napínavá jazda. Každému odporúčam zhliadnuť. Bitch. ()

punco

Zjedol som to za necele tri tyzdne a jedine co k tomu dodat je asi "Wau !!!! " posledna seria je vysoka skola scenaristiky, charaktery su genialne ako aj samotna rezia a dej. Urcite jeden z naj serialov aky kedy brazdil obrazovky. ()

Tsuki003

Je mi líto, že je konec. Jsem šťastná, že ho mám za sebou. Chci víc, ale nechci už žádné pokračování... - nerozumíte? Po shlédnutí budete. Prvně chci říct, že jsem na začátku absolutně netušila co se chystám zhlédnout. Rozhodně jsem nečekala něco TAK dobrého. Je až neuvěřitelný, kam tenhle seriál vyzdvihnul laťku, která je teď položená všemu dalšímu co se v nejbližší době chystá objevit. Podotýkám, že mi seriál zavřel hubu, ale hned po několika málo epizodách se mi otevřela dokořán - a tak to zůstalo až do poslední chvíle. Dostalo mě, jak se všechno soustředí tak nějak kolem dění a důsledků, místo aby se hrálo jen na city nebo pouhá snaha o levnou drsnou akci. I když, pokud akce, tak tady tedy pořádná! A ten kdo si potrpí na dobré herecké výkony, se myslím, taky dobře nakrmí. Co se týče Walta, můj vztah k němu prošel během všech sérií obrovským vývojem. V poslední sérii jsem dokonce v jedné chvíli, během jednoho dílu, několikrát přeskakovala od soucitu až k dojmu, že je hnusná příšera. A stejně tak Jessie, Skyler, Hank a možná i další. Nějak jsem nikdy netušila, jestli mám sympatizovat, nebo soudit, pohrdat, doufat? Ačkoliv mi žádná z postav nepřirostla k srdci, stejně jsem se zajímala, jak to s tím či oním skončí, dál a dál mě hnal chtíč vědět pokračování příběhu a jak to bude... Neuvěřitelný. Breaking Bad není kriminálka, není to film o drogovém impériu. Není to komedie ani psychologická studie člověka. Je to všechno. Je to bomba. Tik tak, tik tak... kdy se odpálí i ve vás? ()

luciasce

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tohle je jedna z nejnudnějších věcí, co jsem viděla, jako je to dobře zahraný, dobré téma, ale prostě hrozná nuda. ()

Simba72

Breaking Bad patrí jednoznačne medzi najlepšie seriály aké som videla. Zo série na sériu vôbec nestráca kvalitu, práve naopak. Stále naberá na obrátkach a je detailne rozpracovaný až do posledného dielu. Absolútne nepredvídateľný dej, ktorý väčšina seriálov môže len ticho závidieť. Dokonale zahrané premeny postáv, ktoré sú až neuveriteľne reálne. Skvelo premyslený vzťah medzi Waltom a Jessym, plus k tomu bláznivý právnik Saul...som zvedavá na očakávaný spin off. A k tomu všetkému absolútne bezchybná 5. séria a narozdiel od Dextra, ktorého finále bolo totálne nevydarené a odfláknuté, mal tento seriál bezpochyby najlepší, dokonalý koniec, aký sa vidí len málokedy. So roll me further b*tch :-D. 100% ()

Moni65

Seriál, ktorý sa vysielal 6 rokov som si pozrela za necelý mesiac. Nuž, čo viac dodať... R.I.P Walter White! ()

BaffoSK

Seriál ako sa patrí! AMC sa opäť ukázalo vo svojej plnej kráse. Tak isto ako The Walking Dead som si tento seriál obľúbil od prvej časti, aj keď tá bola podľa mňa trochu horšia ako ostatné (napríklad Felina, Ozymandios...). Tento seriál dokáže každé kamenné srdce vtrhnúť do seba, vyžmýkať z neho všetko a potom ho vypľuť až po dopozeraní Feliny. 1. séria: 90%; 2. séria: 95%; 3. séria: 90%; 4. séria: 100%; 5. séria: 100% Priemer: 95% ()

Kop1x

Breaking bad je nejlepší seriál, jakej jsem měl možnost vidět, ve svém žánru nenajdete nic lepšího. Děkuju BB, že jsem tu s ním mohl být 5 let a sledovat ho pravidelně, byl to pro mě obrovskej zážitek a na seriál se určitě podívám ještě jednou, ale až hodně v budoucnu, je to dost časově náročné, ale stojí to za to! Yo, Mr White?! ()

Dave1913

Nejlepší seriál co jsem v životě viděl. Většina zaujme v první serii a pak to jde serie od serie z kopce, zatímco tady je serie od serie lepší. Přemýšlím jaký seriál teď začít sledovat, aby se "tátovi" aspoň trochu přiblížil. Vynikající herecké výkony nejen hlavních hrdinů (Aaron Paul & Bryan Cranston), ale i celé Waltové rodiny a Jesseho "feťácké" rodiny. Neskutečná proměna z plachého učitela Mr. White na kinga Heisenberga. Nemám co dodat. I konec jak má být. 99% ()

fiGO232

Tá zmena Waltera Whitea od týpka ktorému na začiatku fandíte, na psychopata, ktorému prajete iba guľku medzi oči je perfektná :) Exceluje hlavne Bryan Cranston, ale zdatne mu sekunduje aj Aaron Paul, ten zrejme slová "yo, bitch" bude od každého počúvať do konca života. Trošku slabšie prvé dve série, veľmi dobrá tretia a geniálna štvrtá a piata, no a finále poslednej série je len povestnou čerešničkou na torte, taký Badfinger a ich Baby Blue mi budú v hlave hrať minimálne mesiac, overall five stars, bitch :) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis