Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Hadrian

Jediný seriál, který se podle mě dokáže vyrovnat Game of Thrones a jediný seriál u kterého jsem viděl naprosto neuvěřitelný a nezapomenutelný konec...ten díl, kde zabili Hanka a následně měl Walt tu příhodu se Skyler a nožem jsem chvilku rozdýchával..kdyby v tom dílu zemřel i Jesse, jak to původně vypadalo, tak bych to asi vypnul a dal si chvilku pauzu. Nápad s vařením pervitinu je rozhodně originální a v kombinaci Walta a Jesseho, který nezapomíná na slovo bitch je místy i zábavná. 5 hvězdiček bez jediného mrknutí :) ()

Gluminator

Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl, dechberoucí podívaná a gradující napětí střídající humor a naopak. Takhle vypadá seriál, který ví jak se má končit! Finále tohoto seriálu bylo opravdu strhující a je dobře, že skončilo 4. řadou, další by už ubrali na kráse. "Wanna cook?" 99% ()

weca

Tak po shlédnutí Breaking Bad mám tendenci ostatním seriálům snížit hodnocení alespoň o hvězdičku, aby to bylo fér. Snad první seriál, kterej neztrácí postupem času tempo, ale neustále ho nabírá. A to kurevsky. Je to prostě neskutečná jízda, kdo neviděl, přichází o pravděpodobně nejlepší televizní zážitek všech dob. Bitch! ()

nevergiveup

Výtečný seriál, jeden z mála, kde kvalita neklesá s přibývajícími sériemi. Pinkmanova řeč obshauíicí YO v každé větě je prostě úžasná. S 5. hvězdou jsem čekal na konečný díl a byl přesvědčený, že ji nedám, jelikož jsem nečekal, že by konec byl dostatečně důstojný, ale mýlil jsem se. Nakonec skončil realně, smutně, ale realně. Dostala mě scéna, kde Walter naposledy pohladí nádobu na vaření Blue Sky. Až v poslední sérii se nakonec ukázalo, proč se seriál vlastně jmenuje Breaking Bad. (1. série - 100%, 2. série - 90%, 3. série - 100%, 4. série- 90%, 5. série - 80%) => 90%. God bless Walter White, jeden z nejlepších seriálů, jaký jsem kdy viděl. ()

tominger

Yo, bitch! Pribeh ucitela chemie na strednej skole, ktory sa dozvie neprijemnu zdravotnu diagnozu a jedine nad cim premysla je to, ako zabezpecit rodinu ked tu uz nebude.Osud spojil dokopy Walthera White-a a jeho byvaleho studenta Jessie Pinkmana. Strhujuci serial, ktory nabera kazdou seriou stale vacsie a vacsie otacky. Ja som stihol serial zhliadnut za 2 tyzdne a posledne diely su naozaj strhujuce. u mna jednoznacne 5/5. ()

maco19

Najlepší seriál aký som videl. Od prvej časti ma to chytilo a nepustilo až do konca. Dopozeral som to z otvorenými ústami. Nebudete ľutovať. 1-5. séria 100% ()

matej.perun

Jediny "dlhometrazny" serial, ktory som dopozeral do konca za poslednych par rokov (uznavam, nebolo ich vela, no i tych par ostatnych pokusov skoncilo niekde za polovicou). Scasti to bolo kvoli tomu, ze som si jednoducho nechcel nechat ujst ten koniec, zcasti kvoli putavosti celej veci. No musim uznat, ze par krat som mal chut to vzdat. Niektore epizody takmer genialne a celkovo urcite za 5* , i ked tentokrat skor takych unavenych 5*, ktore by som si teda druhykrat uz nedal. No i tak, vsetka cest a klobuk dole. ()

stalkicz

Pro mě osobně nejlepší seriál všech dob. Vynikající, skvěle vypointovaný scénář a strhující herecké výkony vytváří velmi tísnivou atmosféru, ve které divákovi začíná u některých dílů být velmi smutno na duši a děsí se, kam dál ještě může příběh zajit. Velmi realisticky je zde vypraven příběh, který nemá klasického hrdinu, protože všichni mají chyby, někteří vice a někteří méně. ()

andk

Tenhle seriál mě pokaždé uměl překvapit. Vince Gilligan vytvořil precizní dílo. Neuvěřitelná propracovanost a úžasná přeměna hlavní postavy. ()

JimWalker007

Seriál, v ktorom ťažko nájsť postavu, s ktorou sa môžete stotožniť, alebo ktorej možno fandiť, a napriek tomu diváka núti pozerať až do konca, do záverečného očistca. Skvele napísané, skvele obsadené, skvele zahraté. Giancarlo Esposito stvárnil famózne a jedinečne postavu záporáka. Ódy na Bryana Cranstona a Aarona Paula už napísali iní a určite neklamali. ()

Ypsko

Na seriály moc nejsem a když už tedy nějaký na popud svého okolí dám, je to většinou fajn. Breaking bad byl pro mě takovej mazec, že jsem o jednom víkendu bez plánu sjel konec 4. a celou 5. sérii prakticky najednou. Vývoj hlavní postavy je fantastickej. Děj se opravdu předvídat nedá a když mi kolega říkal, jak děj graduje, opravdu jsem nečekal už ve 2. dílu - spoiler - scénu s vanou. :) Občas mi sice přišlo, že se děj nějakých dílů uměle natahuje, ale to je tak triviální výtka, že plný počet bodů nemůže ohrozit :) ()

Danny.cz

Patrně nejpropracovanější přerod postavy všech dob, neuvěřitelné herecké výkony (především Bryan Cranston a Aaron Paul), nepředvídatelný příběh, fantastické úvodní sekvence ve druhé sérii a dost možná nejlepší finále, jaké jsem kdy viděl. To je Breaking Bad. Seriál je každou sérií temnější, vše do sebe dokonale zapadá a Walterův svět se pomalu protíná s Heisenbergovým, aby Walter nakonec úplně zmizel. Psychika všech postav je vyšperkovaná do nejmenších detailů a každá z nich je schopna po tom, co si ji oblíbíte, udělat něco, po čem máte chuť ji skrz obrazovku bolestivě zabít. Je tu pouze jeden problém - často si mě seriál rozmazlil sérií naprosto neuvěřitelných epizod, aby se potom na několik příštích přesunul k nudným rodinným problémům. Na druhou stranu je výborné zažít ten kontrast mezi oběma zmíněnými světy. Díky tomu tohle impozantní dílo funguje nejen jako úžasné drama, ale i jako komplexní obraz společnosti a ukázka důsledků užívání drog a toho, když se naprosto běžný člověk rozhodne vydat se cestou zločinu. - 92% ()

Mistr119

Po první sérii mě hodně zaujalo silné téma, dát pět hvězdiček mi brání ale hlavně to, že si nemyslím, že když bych umíral, že bych se zvrhl a začal dělat všechno proto, abych si na smrtelné posteli řekl "tak, teď už jsem zkusil všechny zvrhlosti, teď už můžu umřít". ()

Lukkyn

Hodně dlouho jsem si tohle šetřil a můj odhad byl správný. Je to naprostá pecka, bomba, nářez, cool, a ve všech ohledech to překonalo všechny seriály co jsem do teď viděl. Ostatně od Vince Gilligana tvůrce mých milovaných Akt x bych žádnou srágoru nečekal. V tomhle seriálu se povedlo snad všechno. Začíná to vhodně zvoleným přostředím Nového Mexika.Herci více či méně známý jsou naprosto úžásní a to všichni. Těžko se tu hledá v tomhle ohledu slabý článek. Příběh učitele chemie , zkrachovalce a průměrného člověka ,který si mohl žít na vysoké noze , jenže prodal podíl dnes miliardové firmy , kdysi za 5 táců svým společníkům a nyní žije z průměrného platu v průměrném domě s lehce podprůměrným vozem. Život mu má uštědřit další ránu v podobě rakoviny plic. Léčba stojí ranec , Walt je ješitný od bývalích společníků nechce ani floka. Osud opět zasahuje a potkává bývalého žáčka Jesseho. Kriminální cesta Walta Whitea alias Heisenberga začíná.Jeho oborem se stává perník - v usa nazýván metamfetamin. S každou další sérii se kupí lži , a Walt stoupá v hierarchii kriminální obce. Děj je neuvěřitelně propracovaný, těžce nebo mnohdy dokonce nemožně předvídatelný.Je zde krásně vidět jak s jídlem roste chuť. A ikdyž má Walt možnost skončit , chce jet dál a vydělávat víc. Postupem času odhodí všechny morální zásady a dokáže přejít i zabití nevinného dítěte. Smyčka se postupem času uzavírá a Walt stahuje do svých problémů všechny kolem sebe!!!Každá série začíná tam , kde předchozí skončila a to v okamžiku nějakého důležitého zvratu.Seriál působí velice uceleně a já jsem v něm nenašel žádnou byť sebemenší připomínku!!!!Tohle se bude v mých očích těžko překonávat!!!! ()

Ravencreast

Takovýhle seriál dlouho nic netrumfne. Vývoj a propracovanost postav je neskutečná. 100% - nejlepší drama seriál co jsem měl čest vidět. All hail Haisenberg ! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis