Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Dr.dogous

scénář 4, režie 5, výprava 4, herci 5, celkem 18, tj 90%. Peníze kazí charakter, umění včas odejít, je opravdu těžké, konec 5. řady zůstal otevřený, můžeme se těšit na pokračování. ()

Little_Sawy

"Poprosím kilo modrýho zboží Mr.Heisenbergu.!" Tak tohle ja můžu! První dvě série to táhly jak guča chlupú v kočičím hrdle, seznamování se z postavami, dějem ale od třetí serie se to celkem parádně rozjede že divák nestíhá hltat informace. Podle mně to tenhle seriál prostě vyhral. Nejvíc jsem si tam oblíbila Jassieho i kdy se z něho ke koncu vyklubal peknej bastard. Taky mi k mé žluté duši prirastl Hank, téhož byla taky škoda. Rozhodně se kouknu i na film, když to bude tak boží jak tohle nemá cenu pak dlouho přemýšlet kolik mu dám rudejch hvězd ()

Sopholojong

Najkompletnejsi a najprepracovanejsi vzostup a pad "nenazrateho" jedinca (ktory to vlastne myslel dobre) nielen v serialovej sfere. "Heisenberg" serialovych moznosti, co sa scenaristiky a herectva tyka - Bryan Cranston nehra Waltera "meth kingpina" Whitea, on je mistrom Whiteom. Ako jeho prava ruka nevyspytatelny "rookie" Jesse a ako ta lava najcharizmatickejsi cistic od Leona Mike. Vedlajsie linky ako kartelovske intrigy, za vsetky nitky tahajuci, distingvovany Gus, ci rodinne trampoty so synom, FBI svagrom, alebo zadubenou manzelkou, su uz len slahackou na najchutnejsej torte. Zaverecne casti po navrate Waltera zo zasnezenej chaty, ked sa snazi vsetko vratit do normalu, patria svojou gradaciou a osudovostou do vitriny v muzeu ako hlavny exponat. ()

BIG.NINE.CF

4x jsem začínal s první sérií. Absolutně nesympatický Cranston mě dlouho odrazoval, než se mi ho podařilo zkousnout a dát tomu šanci. No a dotáhl to u mě na 5* hodnocení. Jeden z top serošů. ()

kryztina

Trochu se to střídá. Jedna epizoda je legendární a tu většinou následují 2 nudné. Výsledek je však neuvěřitelný a je to má srdcovka!   1. série: 85% 2. série: 95% 3. série: 100% 4. série: 98% 5. série: 99% ()

Lupas888

Tento seriál se poprávu řadí ke nejlepším seriálů na světě a každý kdo ho viděl musí souhlasit. Na tomto seriálu je skvělé úplně všechno, ale hlavně vývoj postavy, který je hmatatelný a jeden z nejlepších v celé kinematografii. Herecké výkony Briana Cranstona a Aarona Paula jsou výjimečné a postavy jim neuvěřitelně sedí. Skvělý drama seriál plný postav, zvratů, a hlavně skvělého scénáře. Tento seriál je mistrovské dílo, ať už je to tím, jak pracuje s postavami, tak i s tím, jak pracuje s barvami, které jsou skvělé. Nikdy bych neřekl, že mě bude bavit seriál o učiteli chemie s rakovinou který začne se svým bývalým žákem vařit pervitin, aby měli peníze. Na tomto seriálu je vidět skvělá realičnost a podle mě jde o seriál, který má nejlepší postavy ze všech seriálů, protože jim rozuméte a rozumíte jejich rozhodnutí. Výborná režie od Vince Gilligana a prostě ta realičnost. 10/10 ()

marden

My Baby Blue... Asi nedokážu říct, že BrBa je můj nejoblíbenější seriál. Ale považuji ho za ten nejlepší. Může za to fakt, že zatímco jiné seriály, které jsem viděl, měly 1-2 horší sezóny a často se úplně nepovedl konec, tady je to jízda od začátku do konce. Stále mám pocit, že s každou sezónou příběh gradoval až do uspokojivého finále. Dnes už se seriály většinou nenatahují, ale tehdy bylo skvělé, že tvůrci měli rozum a rozhodli se pro "přirozený" konec. Právě u jiných seriálu se mi stalo, že příběhu došel dech a konec se pak téměř vařil z vody. ()

Vasourek

Breaking Bad spolu se spinoffem Better Call Saul tvori spicku televizni serialove tvorby. Must see pro kazdyho, kdo chce nejakou kvalitu a umi ocenit i skvely pomalejsi pasaze. Dominuji tomu uzasne barvite napsany charaktery, vsechny. :) ()

dlouheBidlo

Výborné. Začátek (první dvě série) byl těžký. Na počátku jsou hlavní postava a celá její rodina tak strašní lůzři, tak věrně zahraní, že jsem se za ně trvale styděl, a šly na mne deprese. Seriál jsem několikrát odložil a opakovaně se k němu vracel. Od konce druhé série už pomalu, ale jistě stoupáte na vrchol. Poslední série je vrchovatou odměnou za strádání na počátku. Všichni herci skvělí. Porovnávat s Dexterem nelze. "Sympatického" Dextera si užíváte v každé jednotlivé epizodě. Pana Heisenberga naplno oceníte, až se na konci celý seriál spojí v jeden celek. ()

Updated_Cake

Místy obsahuje spoilery :) Tak jsem konečně viděl jednu další klasiku. Nutno říct, že první i poslední série jsou trochu slabší, ačkoliv cením, že se do té poslední snažili nacpat nějakou nostalgii a i když hodně děje bylo cucaného z prstu, člověk si to mohl užít. Ne že by první a poslední série byly špatné, to vůbec, jen je to oproti zbytku trochu slabší. Obecně by byl ale hřích nedat tomuhle 5*. Seriál si držel svoji kvalitu celou dobu a nebyly v něm nudné pasáže, což je na 5 sérií docela úspěch. Ani v dnešní době se takových kousků moc nevidí. Vždy jsem na seriál viděl jen narážky, ale nikdy jsem nevěděl, co přesně od toho mám čekat. Drama? Krimi? To toho moc neřekne. Čekal jsem frašku, která nebude dávat smysl. Ale už od 1. série se mi seriál vryl pod kůži. Vývoj Walta jako postavy je po psychologické i dramatické stránce úplně úžasný. Přerod upjatého, klidného a tichého člověka, co si vše nechá líbit, který vyučuje chemii a dostane rakovinu a přijde mu, že je svět nefér, v člověka, který uprostřed seriálu vyřídí kus kartelu a na konci jde přes mrtvoly a je mu jedno, kdo si co o něm bude myslet a začíná myslet sobecky a pro vlastní dobro. Co se týče Skyler, jako herečka ani postava mi moc nesedla. V některých situacích prohlédla složité a spletité plány během chvíle a v dalších situacích nedokázala pochopit jednoduché principy. Její rádoba ochrana dětí byla občas taky pochybná. Obecně bych to ale vážně spíš přiřknul k tomu, že herečka mi do té postavy vůbec nesedla a nepůsobilo to věrohodně. Na druhou stranu Jessie je energický, spontánní, člověk si nemůže být na jedinou epizodu jistý, co udělá a herec se do role vžil. Všechny ty emoce vtáhnou člověka do děje. A nemalou součástí seriálu je i Giancarlo Esposito, který hraje Gustava. Upřímně části s ním patřily asi k jedněm z mých nejoblíbenějších v seriálu, dokázal víc než zaujmout. Šel z něj strach, šel z něj respekt a člověk už od začátku věděl, že to bude stát za to. Super seriál u kterého se vyplatí strávit každou minutu jeho času. ()

Hajkovna

Jednu věc ti objasním, Skyler. Já nedávám na filmy 5 hvězdiček, já je shazuju! Vyjde nový film a prodělá, ty si myslíš, že z toho brečím? Ne. Já jsem ten, kdo dává Odpad! ()

SpiderMan28

1. série - 90%, 2. série - 95%, 3. série- 100%, 4. série - 100%, 5.série - 100%. Absolutně nejlépe napsaný a zahraný seriál všech dob. Takhle dobré postavy, které jsou ještě lépe zahrané jsem nikdy neviděl. První dvě série jsou takový trailer na všechny pecky které se dějí v posledních tří sérií. Některé díly jsou táhlé a nic moc se v nich neděje, stejně to člověka ale baví a skoro každý díl jsem na konci koukal s otevřenou hubou. Rozhodně nejlepší seriál i co se týče zvratů, člověka to překvapí i kdyby čekal cokoliv. Poslední série je za mě vrchol všech seriálů a naprosto šílená jízda. Jediné dvě postavy které mě totálně vytáčeli byla Skyler a Marie. Jsou stupidní a člověk má chuť je proplesknout, stejně si ale myslím že do seriálu pátří a nebylo by to bez nich asi ono. Celkově si myslím, že by tento seriál měl vidět úplně každý, neříkám že se to bude líbit úplně všem ale je to minimálně skvělý zážitek. ()

Lord_

Ač je to neuvěřitelné, tak ještě před rokem jsem tento seriál považoval jen za obyčejný populární sejroš, dneska u mě patří na první příčku mých top seriálů! A proč? Děj seriálu je obsáhlý, dobře rozložený a především více než zajímavý, herci své role zahráli skvělě a samozřejmě největší potlesk ode mě mají filmaři, protože bez nich by toto dílo nevzniklo a také by nebylo tak skvělé. Vince Gilligan sepsal neskutečný scénář, který ještě skvěle zrežíroval.. Ocenit se musí i kamerový vizuál, který na dobu, kdy seriál vznikal vypadal úžasně a vytvářel scenérie, které jinde neuvidíte.  1. série - 94,7%, 2. série - 100%, 3. série - 100%, 4. série 100%, 5. série - 100,3%. ()

Simex_

Upozornění: Můžou se zde objevit spoilery! 1. Série: Když to vezmu úplně od samého počátku, tak prvních 5 dílů (epizoda "Pilotní díl" - "Šedá hmota") bylo takových slabších na poměry tohoto seriálu celkově. Prostě těch prvních 5 dílů byla nejslabší část celého seriálu. Dozvídáme se zde že Walter White (Bryan Cranston) má rakovinu a jak začíná vařit. Neříkám že tyto díly byly špatné, ale nebyly takové jaké jsem čekal. Potom v pátém, nebo šestém díle (omlouvám se, nevím teď co to je za díl přesně) je takový "převrat", protože se zde objeví Tuco Salamanca (Raymond Cruz), který tento seriál celkem okoření, protože se následně zde objevuje více akce, a všechno je prostě akčnější. 1. série - 75%. 2. Série: Zde se seznamujeme s novou postavou Jane Margolis (Krysten Ritter) se kterou bude Jesse Pinkman (Aaron Paul) chodit. Dozvídáme se, že Jane jede v drogách stejně tak, jako Jesse, ale Jane je na větším levelu, konkrétně na heráku. Tato série je především o Jessem a Jane, ale také i například o vztazích mezi Waltem a Jessem, kteří spolu mají určité problémy ohledně vaření. Také tu máme další novou, celkem zajímavou postavu, a to je Donald Margolis (John de Lancie), otec Jane. 2. série - 90%. 3. Série: V této sérii už to začíná být hodně zajímavé, až na desátý díl "Moucha", který je poměrně nudný. Seznamujeme se zde opět s novou postavou, která tu zde hraje obrovskou roli, a tím je Gustavo Fring (Giancarlo Esposito). Díky Gusovi získává Walt skvělou, moderní, výborně ukrytou varnu na metylamfetamin, kterou později velmi dobře využije. Později Walt zjistí, že Gus není jenom dobrý, ale že dokáže být také pěkný hajzl. 3. série - 90%. 4. Série: Tato série je zase o trošku lepší, než ta předešlá. Walt i Jesse tu mají dost velké problémy s Gusem, tedy hlavně Walt, ale částečně i Jesse. Gus, ale později změní názor na Jesseho, a tak ho pošle s Mikem Ehrmantrautem (Jonathan Banks) do práce mimo varnu. "I am not in danger Skyler, I am the danger!...... I am the one who knocks" (S04E06). 4. série - 95%. 5. Série: Poslední "uzavírací" série. Jeden z nejlepších momentů této série, je když v devátém díle ("Krvavé peníze") Hank Schrader (Dean Norris) zjistí že Walter je Heisenberg. Ale ta úplně nejlepší hláška paté série je: "Say my name. Heisenberg. You're goddamn right.". Ale ta nejlepší část celé série, možná i celého seriálu, je ta z konce posledního šestnáctého dílu ("Felina"). 5. série - 97,5%. Toto je shrnutí celého seriálu: Perníkový táta je prostě jeden z nejlepších seriálů které jsem kdy viděl, a jen tak na něj rozhodně nezapomenu, protože plno scén i postav mi zůstali v paměti a určitě tam ještě chvíli zůstanou. Celkově seriál hodnotím na - 92,5%Je to prostě zážitek. ()

Ondrejjekid

Takže aby bylo jasno!!! Kdybych si před pár měsíci řekl, že můj nejoblíbenější a nejlepší seriál všem dob, bude o plešingrovi s rakovinou, kterej vaří perfektní 99ti% modrej perníkos, tak bych tomu asi tak moc nevěřil. Mike a Jessie jsou největší sympaťáci všech dob, Breaking Bad je nejlepší a nejvíc chytlavější seriál na světě. Jenom škoda, že skoro všichni kromě Jessieho chcípli, ale tak to je, taková je realita. Jak jsem už říkal, seriál je parádní a má skvělou hudbu, efekty, všechno možný, naprostých 11/10 BEST SERIÁL EVER👌 ()

Brvis

První série: 70%, druhá série: 90%, třetí série: 80%, čtvrtá série: 200%, pátá série: 100%. Co k tomuhle říct? Je zde hodně divných momentů, nicméně jsou naprosto převálcovány ohromnými klady. Například casting? Nemáte pocit, že byť jedna postava má špatné obsazení. Nápady? Gilligan je chrlí v každé scéně. Hudba? Vizuál? Detaily? zkrátka všechno jede jak velké hodiny u Guse doma. Zkrátka seriál má jen málo nedostatku. Z toho důvodu pomyslně smekám klobouček... Tohle se povedlo! ()

Llou

Jaké jsou "součásti", které dělají z Gilliganových seriálů (tj. Breaking Bad a Better Call Saul) geniální díla? Rozhodně zde nezmíním vše, ale pár faktorů, které k tomu přispívají jsou 1. výborný scénář - Gilligan sám je a umí si vybírat ohromně schopné scénáristy, kteří umí psát postavy jako velmi málo lidí v dějinách dokázalo - na rozdíl od většiny filmu má člověk pocit, že jde o opravdové lidi a ne karikatury 2. režie podtrhává psychiku postav - toto je možná aspekt, který z větší části definuje "Gilliganův styl" - seriály přišli na nový způsob, jak využívat média filmu k tomu, aby podtrhli vnitřní psychiku postav - výběr scén, to na co se soustředí, ale i něco tak jednoduchého jako zvuk ve scéně je plně využito 3. (předem) promyšlený příběh - každá epizoda má co říci a je klíčovou součástí celkového příběhu (ano i, a zvláště, The Fly). Ten je, na rozdíl od mnoha moderních HBO (melo)dramat, jasně promyšlen. Scénáristé si rozhodně na poslední chvilku nepromýšlí, jak má seriál pokračovat v další sérii, o které si ani nebyli jisti, že bude natočena. Toto dává seriálu "soustředěnost", která nemá obdoby. A samozřejmě 4. ohromné herecké výkony od vesměs všech herců. Vše se nakonec spolu spojí dohromady do něčeho, co bych byl ochotný popsat jako geniální dílo. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis