Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

fatal_

Kde Dexter smutně ztrácel dech, Breaking Bad naopak nabral největší obrátky. S pátou řadou BrBa vytvořil Vince Gilligan nový benchmark pro seriálové drama. ()

frenkie

Breaking Bad jsem si opatřil a skouknul během cca 1 týdne, neboť jsem jednak měl zrovna hafo volného času a druhak se prostě od toho nedalo odejít. Musím nerad , ale přeci jen přiznat, že když si to tak shrnu, tak to bylo nakonec lepší než Dexter, který místo toho aby gradoval, tak se nějak vytrácel do stracena. U tohoto kousku tomu bylo přesně naopak, finále bylo epické a velmi uspokojivé. Netvrdím, že je seriál dokonalý, napřiklad rodinné ženské postavy byly dost příšerné, hlavně Waltova švagrová, věčný konflikt Walta a Jesseho byl natahován až do aleluja a ten jeho DEA švagr se choval jako úplné policejní pako. Naopak třeba postava prohnilého právníka Goodmana byla svělým osvěžením a jeho scény byly vždy vítaným odlehčením v jinak dost napjaté a ponuré atmosféře. Celkově bych ohodnotil tento seriál tak na 95%, těch několik mušek není zase až tak podstatných, důležitý je fakt, že jsem se královsky bavil. ()

lajkus

Nejlepší seriál všech dob? Ale kde že... Na The Wire to nemá (zatím), čekal jsem drama kriminálku a dostal jsem rodiné drama, nesympatické postavy a spoustu dilaogů mezi manželi... Manželka (Skyler) je kráva kterou jsem měl chut po pár dílech zmlátit a schodit ze schodů.... Hank byl zpočátku debil, ale ve 2. sérii se z něj stala jedna z postav se kterou se dá ztotožnit, jeho ženuška s každym slovem který pronese mám větší chuť ji vystřelit mozek z hlavy, syn Waltera je postava bez mozku, Jesse je příjemnej feťák bez mozku, Walter je zpočátku debil, později se z něj tvoří zajímavá postava a těším se až z něj bude badass.... Moc se tu řeší rodiná pouta, chci víc vaření perníku a gansterů míň zpíčenejch rodinejch keců, zatím viděny 2 série uvidíme co dál.... UPDATE : Tak jsem to nevydržel a na seriál se vysral, Walt je i v půlce 4. série naprostej sráč, občas má záblesk drsňáctví, ale jinak jen blbě koktá a vymlouvá se, Jesses fetuje, pak ne, pak ano, pak zas ne... nuda, stejně je to prakticky se všema postavama, krom toho soukromího očka alias zabijáka pana mexicko-chilského kuřete, pro mě velké zklamání a nepochopení tohodle kultu kolem průměrného seriálu se spoustou postav bez mozku, nejistých nehrdinů a rodiných keců..... ()

Cernunnos

Ten vývoj hlavnej/hlavných postáv je úplne parádne vykreslený, jeden z najlepších seriálov vôbec. Pri niektorých scénach ťažké emócie, tie postavy sa človeku neskutočne zaryjú do srdca. ()

Teen.AGE.r

Pro mě absolutně nejkvalitnější novodobý seriál co byl kdy natočen. Netřeba komentovat - potřeba vidět! Jen závidím těm, kteří to ještě neviděli... A neodpustím si malé srovnání s Dexterem. Řeknu to asi takhle - kéžby tvůrci BB mohli znova natočit poslední dvě série Dextera! ...100% ()

PanSoudce

Souhlasím s názorem, že narozdíl od katastrofálně trapného konce Dextra, byl tenhle seriál skvěle zakončený! Prostě tichý odchod člověka, co díky svým aktivitám zůstal úplně sám. Perfektní herecký výkon Bryan Cranston (Walter White), kterého si v jednu chvíli oblíbíte a v druhé ho nesnášíte. Abych ale nepřechvaloval, díl "Moucha" je opravdu příšerný a nudný... ()

PurGator

prichádzal som k tomu seriálu, keď už tento seriál končil v 5 sérií a ostávali nejaké 2 časti za 3 týždne som to dal a akože ak som mal nejaké predstavy, tak boli zbúraný. Absolútne najlepší seriál aký je. Niektoré postavy od neviditeľných postáv sa dokázali prepracovať na neuveriteľné až oscarove výkony a v niektorých momentoch až nepredstaviteľné zahrané scény. Pri väčšine seriálov dokážem vycítiť, čo by sa mohlo na základe dialógov odohrávať, ale Mr. Heinsenberg svojím prejavom dokáže zmeniť všetko... jeho mramorový klud a ticho dokáže preniesť na neuveriteľný výbuch agresivity... wuaaa ! 5* ()

Holal1

Bezkonkurenčne najlepší filmový serial ktorý som kedy videl.. už je to skoro mesiac od konca serialu, ale stále som sa z toho ešte nespamatal. 1. seria 90%. 2. seria 90% , 3.,4.,5. seria 100% a koniec uplne bombový, dostojný koniec pre Heissenberga :). Myslím si , že dlhé roky nebude nič lepšie ako Breaking Bad. Im not in dager, Im danger - W.White . :) ()

injoy

Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl, možná ten nejlepší. Krom asi tří slabších dílů, je všech 5 sérií pecka. Pátá série je nehorázná jízda, Bryan Cranston by měl za tohle dostat oskara! Seriál je povinností pro všechny fandy žánru. 100% jsem paralizován ()

JayB

Pravděpodobně nejlepší seriál, jaký jsem viděl. Skvěle gradoval od první série, která je však pouze rozjezdem pro šílenou jízdu ve čtvrté a páté sérii. Naprosto nechápu, že je u nás tenhle seriál ve stínu někdy mnohem horších seriálů, protože by si svoji slávu určitě zasloužil. Přispěl k tomu i hodně nepovedený český překlad. Nejoblíbenější postava: Jesse Pinkman. I když jeho chování a stavy jsou někdy na přesdržku, jeho hlášky jsou už legendární. Blowfishin´ this up! ()

bobbio

prvá séria sa dosť pomaly rozbiehala, až tak, že som myslel, že to po asi druhej časti zabalím, ale taraz (po pozretí dvoch sérií) môžem s kľudom povedať, že BB patrí do mojich top 5 najobľúbenejších seriálov. Zo suchárskeho učiteľa chémia sa stal naozajstný gangster a to sa ešte len teším na ďalšie série. Moja najobľúbenejšia scéna je, keď Walt ožerie Juniora z tequily a on pustí tyčku do bazéna:). Pri hodnotení by som dal aj 100%, ale postava Skyler ma tak otravuje, že hodnotenie znižujem na 95% ()

Khostik

Konečně, panebože konečne originální seriál... Vykašlete se na Walking Dead a podobný seriály, protože tohle za to stojí! Po Simpsnech je to nejlepší seriál který jsem měl možnost zkouknout.. Aaron Paul hraje geniálně, stejně tak Cranston.. 95% ()

ivetka55

Trvalo mi takmer dve série, kým ma dej konečne poriadne zaujal, no nakoniec ma dostal svojim originálnym námetom a prostredím, kde nie sú všetci krásni a bohatí ako vo väčšine amerických seriálov. 5* dávam ale za postavu Walta, ktorého charakter sa menil postupne celými 4 sériami. Kedy v prvej sérii divák sympatizuje s postavou, aby ju v ďalších seriách neznášal stále viac. ()

Nikky33

neskutočný seriál....najlepší dramatický seriál aký som kedy videla...nechápem že som sa doň pustila až teraz....netrvalo mi to ani mesiac a už som ho celý videla...Jesse bol brilantný :) Seriál hodnotím na zaslúžených 100% ()

ragtime

"The Chemistry is the Study of Transformation." Výstižnejšie by som to necharakterizoval. Už sa tu popísalo veľa o tom, ako dokázali tvorcovia zachytiť premenu človeka a aký nepredvídateľný dej bol. A všetko je to absolútna pravda. Dojmy po práve dopozeranom poslednom dieli sú také aké sú. Aj keď som doposiaľ za svojho seriálového favorita považoval Dextera, musí pred veľkým W.W. pokľaknúť a rezignovať (tá pachuť, ktorá sa mi postupne začala objavovať po jeho skončení, je stále silnejšia). Takto by mal vyzerať koniec seriálu, jedného z najlepších vôbec. Sledovať tohoto dokonalého antihrdinu s "trošičku" pokriveným pohľadom na realitu, bol plezír, aký sa človeku naskytne málokedy. Pán Bryan Cranston, prajem Vám ten Zlatý Glóbus ako málokomu. Bude mi za ním normálne smutno. I will always remember his name. HEISENBERG. 1. séria - 100 %, 2. séria - 100 %, 3. séria 100 %, 4. séria 80 %, 5. séria 110 % ()

Harant_

Nah, come on man. Some straight like you, giant stick up his ass at like what, sixty, he's just gonna break bad? Nejlepší seriál, který jsem kdy viděl. ()

Mr.Hackels

Začnu srovnáním, kterému se nevyhnu ani kdybych hodně chtěl. Co se týče finále, je pro mne Breaking Bad výš než Dexter. Ale nejlepší pro mne bylo stejně finále 1. série. Dexter pořád zůstává číslo jedna, co se drama/krimi seriálů týče a to hlavně pro to, že byl přece jen výraznou dobu spíš kladná postava a člověk si spíš vytvoří nějaké sympatie a pochopení s hlavním "hrdinou". To jak se Walt v průběhu pěti sezón změnil bylo super a občas jsem si říkal, to už je moc, teď už je hodně zlej. První dvě série měly trochu jiný kouzlo než ty pozdější. Vím, že se tomu u takového seriálu nedá vyhnout, ale některé "náhody" a stupidní rozhodnutí hlavních představitelů mě neskutečně vadily. Nutno dodat, že Dexter byl na tom naprosto stejně. Naprosto mě vadila role Marii, ať už to bylo herečkou nebo prostě tou rolí, každá scéna s ní mě točila. Naopak mě hodně bavila Gus a Mike. Ikdyž Mike byl občas až moc dokonalej a vždy o krok napřed. Souhlasím se spoustou názorů, tady v komentářích a diskuzi, že některé scény byly luxusní a člověk si je bude pamatovat hodně dlouho. Viz. konec první série, kdy si Heisenberg suveréně dojde k Tucovi pro prachy. Potom to vyhrožování dvou vařičům před obchodem a Gus v důchoďáku. Celkově pro mě 90% a těším se na spin-off se Saulem. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis