Jard

Naozaj kvalitný a úžasný snímok. Mám rád takéto typicky slovenské filmy, za ktoré sa vôbec netreba hanbiť. Herecké výkony sú naozaj na vysokej úrovni. 95% ()

Poga

Jeden z našich najlepších filmov, obsadený vtedajšou hereckou špičkou ako Rajniak, Mistrík či Kvietik. No a nechýba ani femme fatale v podaní Emílie Vášáryovej. Mám rád ten film. ()

Nataniel73

Už chápem prečo sa niekomu hovorí, že si ako spomalený film. Presne toto je prípad aj Medenej veže. Takmer žiadny poriadny dej a absolútna nuda. Ani pekné Vysoké Tatry nepomôžu filmu bez štipky humoru, akcie, či nejakých slušných hereckých výkonov. Ako dokument o horolezectve by to možno obstálo, ale ako celovečerný film určite nie. Niektoré filmy z čias komunizmu idú skrátka mimo mňa. 40% ()

Hombre8

Silný příběh, dobře natočený. Podmanivá krása štítů, bezva hudba která pasuje, chlapské přátelství. A kam čert nemůže...  V tomto případě ovšem ten problém byl v umanutém žárlivci. Nu, kdo by ho nechápal... Ve filmu to sice vysvětleno není, ale podle všeho sama nespadla. ()

SaS

Dávám sentimentálně tři a půl hvězdy, mimo jiné i pro krásné prostředí hor v Tatrách a neotřelý příběh tří kamarádů, žijících v jedné domácnosti vysoko v horách. Jednoho dne mezi ně vletí jako krásný motýlek mladá žena a ukradne si srdce jednoho z nich. Od té doby již nic není jako dřív a pospolitost kamarádů je narušena, stejně tak chod domácnosti. Příběh nakonec vrcholí smrtí a končí kamarádskou věrností až za hrob. Zcela jistě velmi neotřelá stopa ve filmové tvorbě let minulých, kdy nebylo lehké vybírat témata a ještě těžší předat divákovi ve stravitelné podobě. ()

evangelik

Vůbec mě to neoslovilo. Spíše naopak. Rok 1970, normalizace ještě pořádně nezačala. Co točit? Ano, nekonečné záběry na tatranské velikány podmalované dramatickou hudbou (kýč jako hrom), horolezci neznámého zaměstnání. To nemohlo nikomu vadit. ()

Nefarie

Co znamenaju pre svet Himalaje, to znamenaju Tatry pre Slovensko. Najkrajsie hory na svete nadherne nasnimane a obohatene pribehom troch kamaratov a jednej zeny v rezii Martina Holleho. Velmi posobivy pribeh, kde hra velmi vela psychologia a vina. Herecky koncert tria Kvietik/Mistrik/Rajniak. 10 hviezd :-) ..u mna minimalne..... ()

wodnar

Pre mňa filmová lahôdka. Neuveriteľné posolstvo citu a lásky, krásy hôr a čistoty ľudských vzťahov. Úžasná a ľúbozvučná slovenčina trojice hlavných hrdinov Ivana Mistríka, Ivana Rajniaka a Štefana Kvietika.Skvele stvárnené vedľajšie role Vlado Mullerom v roli policajta a Júliusom Vašekom ako Prašivcom. Výborné sprievodné slovo Ivana Mistríka. A k tomu jemná Emália Vášáryová. Keď to človek porovná so súčasnou tvorbou a často stupídnymi brakmi, no kto niečo také dnes natočí? NIKTO! Takže vďakam im, hercom, režisérovi Martinovi Hollému a ako vždy úžasnej hudbe Zdeňka Líšku. Boli ste fakt majstri svojho remesla. Nech sa od vás učia. ()

MayB2

Poetika maličko opepřená srandou. Kamera švenkuje po horách, hraje Liškova hudba a mně běhá mráz po zádech. Když vidím vášnivého Kvietika a tu iluzi svobody, vždycky si vzpomenu na Tatranské pastorále, které jako by tomuto filmu dávalo facku. ()

Harak

Neuvěřitelný film. Se zaujetím jsem ho sledoval od začátku až do konce. Drama jak má být. Na předvídání konce zapomeňte. Všechno pěkně zapadá a drsná příroda dokresluje drsný příběh. Jedinná výtka padne na hudbu, titulní píseň se podle mého názoru příliš opakuje. Škoda, že už se podobné filmy nenatáčí. ()

darazoda

jednym slovom, nadhera. krasa slovenskych hor, hudba a herecke obsadenie. tento film je balzamom na dusu. Ziadne efekty, iba cista krasna priroda, zelen, lesy. ()

Maskati

Famózní vysokohorská balada pod vedením Martina Hollého ml. podmalovaná čistým prostředím hor,skvělými výkony herců a úžasnou hudbou pana Lišky.(Asi jeho nejlepší) V době,kdy už v Čechách kvetla normalizace,Slováci točili takové filmy.Obdivuhodné! ()

viking515

Tradičný ľúbostný trojuholník či shakespearovská tragédia v slovenskom znení. Kamera a hudba od Lišky je geniálna! ()

VincentFunG

Kultový film, ktorý ma však strašne iritoval. Príroda krásna, chémia medzi hercami super, ale príbeh drhne. Niekedy poskočí ako kamzík, inokedy sa rozčapí a nevie sa pohnúť. Je to film, alebo rozhlasová hra? Všetko podstatné bolo len spomenuté rozprávačom, namiesto toho, aby sa to rozohralo na plátne. A tak som vôbec nechápal, prečo vlastne Saška dala prednosť Pirinovi pred Doktorom, keďže nám bol predstavený ako úplný blb. Pokračovanie Orlie pierko sa mi zdá omnoho podarenejšie. ()

Oup

Zdá sa mi, že každý starý film sa venoval kurveniu a žiarlivosti 😀. Inak moc nerozumiem ošiaľ kolom tohto filmu. ()

Nag0

Ako pre niekoho, kto má Tatry prelozené, je to povinnosť. Krásne scenérie, solídny herci, občas nevyvážený scenár ale v konečnom dôsledku pekný tunajší film. ()