Pitryx

Krásné záběry z hor. Ovšem příběh sám je stupidní jak směna v parlamentu. Ten scénář nemohlo vytáhnout k výšinám ani skvělá herecká čtveřice. A je to škoda. ()

Nalimator

Nějakou poetiku jsem tam zachytil, slovenské velehory vypadaj skvěle, Vašáryová byla slušná kost, ale už je to možná díky času trochu vyšumělé a chování postav někdy takové šroubované. ()

0verseer

"Vidíš, odkedy je ženská v dome ešte som sa toľko nenarobil." "Fakt, úplne zdivel, kúpil si aj pyžamo." Medená veža je mojou srdcovou záležitosťou a považujem ho za najkrajší film, aký kedy Slováci natočili (osobne ho radím ešte nad oscarový Obchod na korze). Tvorcov chválim najmä za obsadenie Ivana Mistríka, ktorého pokojný hlas v úlohe rozprávača mi dokonale ladil so scenériami tatranských hôr. ()

Sharleen

Prekrásne zábery Tatier, komorná atmosféra, úžasná ústredná trojica hercov plus nezabudnuteľná Emília Vášáryová. ()

adamix

Až by niekto niekedy hovoril o slovenských filmových klenotoch, na druhom mieste by musel spomenúť jednoznačne MEDENÚ VEŽU. Film, ktorý rozpráva menší príbeh o troch kamarátoch, ich láske k slovenským horským dominantám a tragický rozkol v ich priateľstve. Panoramatické zábery, pocity postáv a takmer celý film skrášľuje dojímavá hudba a sprevádza Mistríkov rozprávačský, čisto slovenský a uchu príjemný hlas. U mňa 5*. ()

PlysovyMacko

Film o kamarátstve troch mužov a o kráse a krutosti prírody. Jednu z hlavných úloh tu hrajú tatranské skaly. Na mňa film pôsobí viac poeticky ako dejovo, je tak krásne smutný. ()

iz67

Od začátku mě iritovala ta "závažnost" vypravěče. A během první půlhodiny to má dost znaků nastávající supr banality. A, to se prostě nedá. Perlu slovenské kinematografie tímto s úlevou odkládám. ()

Anglicankaaa

Velice dobře zpracované slovenské drama. Krásná hudba, lokace, akorát mi Michal Dočolomanský v brýlích úplně nesedí, vypadá v nich divně. ()

ostravak30

Medená veža je film, který je komorním dramatem o vztahu tří chlapů a pak jednoho a jeho manželky v drsném horském prostředí. Žárlivost a nehoda však změní vše. Ale i dále se vše odehrává spíše v komorním duchu. Teprve konec je trochu svižný, trochu dramatický a trochu objasňující. Jenže do té doby se o všem pořád jen mluví, vytvářejí se teorie a nikdo k ničemu nedojde. I přes výrazné herecké výkony na mě nejvíc působily právě hory a prostředí okolo. ()

Brano

Komorná dobová dráma, s výbornými hereckými výkonmi a krásnym Tatranským prostredím. Určite jedna z tých slovenských klasík, ktorú si vždy rád pozriem. ()

Jonatthan

Co k tomu dodat. Nádherný Slovenský Film. S velkým S i velkým F. Existuje velmi málo filmů, které by mne chytly za srdce jako tento. Příběh chlapského přátelství do kterého vstoupí fenomén ŽENA. Více se nemá cenu rozepisovat - musí se vidět. Koncert předních slovenských herců té doby. Ještěn bych zmínil velkou odvahu tohoto filmu v kontextu doby. Scéna vztyčení kříže na vrcholu hory je velmi přesvědčivá... ()

Prubner

Aha, tak asi tady budu jediný, komu se to nelíbilo. Technická kvalita obrazu byla víc než mizerná, ale možná to byla jen nekvalitní kopie. Scénář mi připadal dost odbytý. Děj nabízel mnoho zajímavých situací, ale ty většinou nejsou ukázány a jen se o nich mluví. Zásadní okamžiky děje prostě nevidíme. Charaktery postav jsou jednorozměrné, každá figura je vybavena jen jednou povahovou vlastností, Saška ani to ne. Přemýšlím, co by se stejným příběhem udělali Amíci, ti by to měli promakané mnohem víc. P.S. Druhý díl je o hodně lepší. ()

pOne

Krásný nadčasový film s výbornou hudbou, nádhernou kulisou Vysokých Tater, povedeným vykreslením pojmu přátelství, dobrými herci a další kupou povedených věcí. Radost koukat, poslouchat, sledovat děj. ()

quasar

Liškova hudba, krásné tatranské scenérie, kvalitní filmový materiál (na tehdejší dobu nevídané! snad Kodak?) Tragický příběh jak pohádka. Koukatelné a drsně romantické. Orlí pírko je trošku nastavovačka. ()

Bilky

Silný film, ktorý rokmi medzi tým fšetkým balastom, aké slovač tvorí v posledných dekádach - iba viac zreje ako dobré Červené víno ;) Právom patrí medzi top slovenské filmy a mne osobne imponujú 3veci: 1. Atmosféra dokreslená jednak majestátnou kulisou tatranských štítov a pompéznej hudby 2. Fakt, že okrem jednej bitky sa tento chlapský film o sile priateľstva, charakterov a osudovej láske zaobišiel bez samotných veľkolepých akčných scén a trikov 3. Postavy neboli čiernobiele, resp ich konanie bolo nejednoznačné, lepšie povedané v extrémnych situáciách nepredvídateľné. U mňa 90% ()

carl.oesch

Byl bych rád, kdybych to dokázal napsat jako Lima. Takhle jenom dodám, že to je jeden z mých nejoblíbenějších slovenských filmů a režiséra Hollého pokládám za nejlepšího slovenského režiséra všech dob. ()

vladi87

Veľkolepý film našej produkcie, s vynikajúcou hudbou vytvárajúcou harmóniu so všetkými zábermi na prírodu a ľudí v nej. Veľmi talentovaná herecká generácia a film s krásnou (ale i tragickou) hlavnou myšlienkou si zaslúži výborné hodnotenie...Mrzí ma, že sa nedarí v súčasnosti dať dokopy rovnako zanietenú partiu ľudí pre nakrútenie kvalitného snímku. ()