pierre9

Vidieť všetkých tých hercov ako vyzerali pred 30 rokmi bolo samo o sebe zážitkom, no nielen to prispelo k veľmi pozitívnemu dojmu z tohto filmu. Nie som fanúšikom starých československých filmov, no tento film vôbec nestratil časom nič zo svojho posolstva. Výborní herci, skvelý príbeh, kedy som si viackrát povedal, že teraz už asi príde koniec, no na moje prekvapenie zaujímavo pokračoval ďalej bez toho, aby som sa pozeral na hodinky, kedy skončí. Navyše prekrásne obrazy tatranskej prírody sú čerešničkou na torte. Tento film značne prevýšil moje očakávania. ()

BlueNeon81

Príjemný chlapský film, ktorý sa v priebehu zmení na drámu. Majstrovské herecké výkony všetkých protagonistov, vynikajúca réžia Martina Hollého a fantastická širokouhlá kamera. Jediné, čo mi na tomto filme fakt vadilo, bolo donekonečna omielanie hlavného hudobného motívu, to už mi začalo normálne liezť na nervy. Neviem sa rozhodnúť tým pádom medzi lepšie 3* alebo slabšie 4*... Tak 4*, veď som chlap, čo sa budem ondiať, no nie? :) ()

kyron

Výborný film, u mňa však celkový dojem znížila hudba, ktorá ma v niektorých pasážach vyslovene iritovala. ()

retrix

Film, na který jsem se moc těšil. Většinou ale to, na co se moc těšíme, dopadne jinak, než očekáváme. Panorama Vysokých Tater dělá své, herecké výkony určitě také, děj je rovněž působivý, i když ne až tak složitý či něčím vyjímečný. Ale zpracování nebo scenář trochu pokulhává. Kamarádství těch tří mně po nějaké době přišlo spíše jako umělé režisérem vynucené v kontextu děje než jako nerozlučné a opravdové, jak mělo vyznít. ()

Ondrew

Nezabudnutelny film o priatelstve, nadhernej tatranskej prirode, vsemoznych idealoch a v neposlednom rade i nestasti, ktore, ako sa hovori, nechodi po horach, ale po ludoch. Specificka atmosfera je samozrejmostou a jednotlivi herci priam exceluju. Rozhodne ide o jeden z najlepsich filmov zo slovenskej produkcie. 90%. ()

Delmondo

Slovenský filmový zázrak z roku 1970. K plnému hodnocení mám hned několik důvodů. Takže 1) kde jinde uvidíte po kupě hvězdný herecký obsazení Kvietik, Mistrík, Rajniak, Dočolomanský, Muller, Vašáryová, který se zebe dostává brilantní výkony a především Štefan Kvietik kterej tu žárlivost a zoufalství na konci snad nehrál ale prožíval, ještě si navzájem profesionálně rozbije s Dočolomanským držku... 2) film natočil dle mého názoru nejlepší slovenský režisér Martin Hollý 3) hudba Zdeňka Lišky je v každém ohledu geniální a perfektně dokresluje 4) nádherný lokace Vysokých Tater. Zřejmě to nejlepší co jsem do našich slovanských bratrů viděl ()

Kozlowski8

Příběh tří nerozlučných kamarádů, mezi něž vstoupí žena. Pirin, Valér a "R" každý rok od jara do zimy tráví společné chvíle v chatě vysoko v horách, kde pracují. Žijí si zde poklidným staromládeneckým životem. Příchod Pirinovy ženy zcela změní ovzduší v chatě a vůbec toto chlapské přátelství... Měděná věž je hlavně psychologické drama, podbarvené hezkou hudbou a především krásnými kulisami a scenériemi tatranské přírody. 70%. ()

sahier

Jeden z najlepších poetických príbehov v slovenskej kinematografii , vypovedajúci o skutočnom priateľstve s výborným obsadením a excelentným výkonom Ivana Rajniaka , veľmi rada sa k nemu vraciam , pekná scenéria Tatier a krásna jemná Emília Vašáriová len podčiarkujú príbeh filmu . ()

brasek

Krásny snímok. Jeden z najlepších čo vyprodukovala slovenská filmová tvorba. Kvietik - Mistrík - Rajniak tu nehrajú, oni prežívajú celý príbeh, do toho im sekunduje výborná Emília Vášáryová. Vynikajúca réžia, ešte lepšia hudba a baladický príbeh plný emócií. ()

Tomas_PO

Vianočne nevianočná séria Medená veža, Orlie pierko a Stratená dolina sa dá pozrieť v každom ročnom období a navodí príjemnú atmosféru majestátnych Tatier. Kvietik, Mistrík a Rajniak mi však neprišli ako Tí, ktorí patria medzi špičky československej filmárskej kinematografie rokov minulých, natož aby vedeli zachrániť slabší scenár v podobe jednoduchej love story. Zachraňovala to však Vašáryová a predsa len akási charizma trojice hercov, v spojení s autentickými Tatrami. Aj keď aj tých hôr mohlo byť vo filme viac. ()

Sunwheel

To najlepšie, čo sa dalo v danom období vytvoriť slovenskému filmu. Zobrať najlepších hercov, dať ich do Tatier spolu so skvelým scenárom, kde sa človek pousmeje, rozosmutní a nechá sa kochať nádhernými scenériami. Navyše sa tak podarilo tvorcom vyhnúť ideologickému červenému balastu a v komornom duchu podať uveriteľný príbeh. Pri lezení na hory sa každá zmena ráta a znamená všetko. Od malého kamienka po lavínu udalostí. A nemôžem zabudnúť na hudbu! Od jemného klavírneho námetu po burácajúce epické salvy. Mňam! ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočená dráma. Či už osobná alebo vzťahová, tragédia žiarlivého Pirina, jeho manželky Sašky a ich priateľov žijúcich na vysokohorskej chate. Scenárista Ivan Bukovčan do príbehu naviac pridal aj motív pašovania, ale mohol skôr viac zapracovať na vzťahu Pirina a Sašky. Rozpad ich vzťahu je tak trocha odbitý a prvoplánový. Atmosféra je výborná. Hlavnú zásluhu na tom majú panoramatické zábery Tatier, vysokohorské prostredie a hudba Zdeňka Lišku. Herci sú tiež výborní. Kvietikov machizmus, Vašáryovej laškovanie, Rajniakove vtipy či Mistríkov odstup, všetko na najvyššej úrovni. Aj Rajniakov plačový kŕč na konci nie je až taký presvedčivý. 75% ()

durkes

Westernový príbeh troch kamarátov, do života ktorých zasiahne femme fatale, zasadený do tatranskej scenérie. Vynikajúce dielo patrí k vrcholom československej i slovenskej kinematografie. Výkony Kvietika, Rajniaka, Mistríka i E.Vašáryovej by na Západe vyústili v kult hviezd. Jasná 5, dá sa pozrieť hocikedy. ()

TomDolly

Nádherný film nášho Československa. Krásna atmosféra, herci s úžasnou charizmou. Mrzí ma, že Medenka je aj cez to všetko nie veľmi ocenený film tejto tvorby ()