Gangster Doc McCoy doplatil na špatného kamaráda a skončil ve vězení. Je mu jasné, že se ven jen tak nedostane a pošle svou ženu Carol za vlivným obchodníkem Jackem Benyonem, který shání spolehlivého člověka. Benyon pomůže Docovi na svobodu, ale žádá protislužbu. Doc má spolu s dvěma jeho lidmi - Frankem a Rudym - vyloupit trezor na závodišti. Loupež, na níž se podílí i Carol, se podaří, ale v jejím průběhu ztratí Frank nervy a zastřelí policistu. Na útěku pak Rudy Franka zlikviduje a vzápětí se pokusí zabít i Doca. Ten je ale rychlejší. Doc přiváží Benyonovi peníze, ale předání kořisti končí neočekávanou tragédií. Benyon mu prozradí, že se vyspal s jeho ženou, která mu dala přednost před uvězněným manželem a chce jak peníze, tak Carol. Ta se ale postaví na Docovu stranu a Benyona zastřelí. Dvojice se dává na útěk a s uloupenými penězi míří do El Pasa, odkud se chce dostat do Mexika. po jejich stopách se ale vydává Rudy, který si poprvé v životě oblékl neprůstřelnou vestu a proto střetnutí s Docem přežil. Mimo něj míří do El Pasa i zbytek Benyonovy bandy a nakonec i policie. V malém hotelu v El Pasu dojde ke konečnému střetnutí... (oficiální text distributora)

helloween93

Slušný akční thriller, ale myslím si, že s tímhle hereckým obsazením šlo udělat víc. Madsen hraje psychopaty dobře, což ostatně potvrdil už v Reservoir Dogs. Potěšil i můj oblíbený záporák David Morse. ()

Kingjiri

Originál jsem neviděl a asi nikdy neuvidim, takže nebudu srovnávat. Film mě ale mile překvapil - ano, nemalou zásluhu na tom měla svlíkající se Kim Basinger. Nicméně i Alec Baldwin byl fajn, hláškující Michael Madsen s dlouhym hárem pobavil a David Morse obstojně doplnil portfolio slizkejch záporáků. Vedle herců byla slušná i režie, která se postarala o neuspávací tempo, povedený akční (hotel) i lehce odvážný erotický scény. Jenom samotnej závěr s bývalym gangsta-dědou mi přišel hodně přitaženej za vlasy a zbytečnej. Možná si tenhle útěk dám někdy znova, lehčí žánrovej nadprůměr a čtyři slabší hvězdy. ()

Othellko

Celkom fajn film na nudný večer. Nič úžasné, ale ani žiadna katastrofa. Večer dávajú v telke oveľa horšie veci. Na toto sa celkom dalo pozerať. Zaujímavé herecké obsadenie a kopa akcie to celkom zachránili. Všetko klapalo ako malo. 65% ()

dakarin

Především výnikající scénář - Walter Hill dělal již jeden zdařilý Útěk v 1972 pro Steva McQueena. Tedy tak dlouho udržet zajímavý příběh vcelku smysluplně se nevidí příliš často. Vícerozměrný snímek přechází přes vícero žánrů, silné herecké obsazení, dobrá kamera ... nemá nijakou mimořádnou slabinu, a tak u mě celkem vysoké hodnocení filmařského kumštu. Dvě silně ztvárněná ponížení jakoby sem ani nepatřila, ale příběh je ustál a byl jimi v obou případech zrychlen zamýšleným směrem. ()

messi@h

Velmi povedený remake, dokonce v určitých ohledech lepší než originál. Na prvním místě musím zmínit Michaela Madsena jako zabijáka Rudyho - má neuvěřitelné charisma a svojí až fascinující odporností je jednoznačně zajímavější postava než Rudy v originálu z r. 1972 (ostatně kdo někdy viděl Madsena v roli zabijáka v nějakém filmu, ví, o čem mluvím). McQueena mám moc rád, ale - neukřižujte mě - Baldwin není o nic horší! Možná to není takový drsňák, ale daleko víc mu věřím, že je to "mozek" schopný naplánovat hodinářsky přesné přepadení banky. Ali MacGraw a Kim Basinger jsou taky srovnatelné (čistě subjektivně musím jen dodat, že Ali má v sobě něžný půvab princezen z pohádek, který Kim maličko chybí). Vztah mezi Doktorem a Carol je v nové verzi lépe propracovaný, příběh je svižnější, přestřelky místy lépe natočené (neuvidíte umělou krev, jejíž barva se skutečné krvi ani nepodobá, tak jako v originále). Na druhou stranu, abych jen nechválil, i když film lépe odsýpá, chybí mu jistá syrovost, kterou dokázal svému filmu vtisknout Peckinpah. Tak jako tak, dávám tomuhle remaku, který je podle mě bohužel těžce podhodnocený, s čistým svědomím 100 % - líbilo se mi to moc! ()

Acrobat

Dáš si Útek do Mexika s nehercom Baldwinom a nie príliš peknou Basingerovou v typicky zaprášenom filme s vopred danou štruktúrou ? Ak nie, ostaneš sklamaný. Pretože Roger Donaldson dokázal nedokázateľné a Walter Hill mu pripravil bezprecedentný príbeh, ktorý pokojne mohol okoreniť samotný život. Donaldson mal pri sebe v štábe dobré mená a pojmy a jeho réžia je brutálne sebaistá. Film nemá scénu, ktorá by nedávala zmysel, všetko ide v rovine tak skvelej civilnosti, že aj tá náhoda (smetiarske auto) je snáď Boží zásah. Film má jednu základnú premisu, aby sa všetci stretli v El Paso. Lenže tie vrstvy, ktoré následne vzniknú, manželské hádky, streľba, zrada, náhoda, podvod, šukačka, to všetko sa deje takým príjemným „lifetimemom“. Roger na seba zobral námet, ktorý by sa hodil aj Tonymu Scottovi, Tarantinovi, či iným velikánom pomsty a lúpeží. Lenže on to zvládol na výbornú, ctí si diváka, podáva mu vyváženú porciu napätia, oddychu, zbesilej jazdy, streľby, hriešnych dobrých, zásadových a tvrdých zlých. Útek do Mexika je najpríjemnejším prekvapením posledných mesiacov a ukážkou ako sa dá, ak sa chce. (videné 01.02.2020, Filmplus archív) ()

Belmondicek

Tak tenhle remake mě vždycky bavil více,( možná to bude tím, že jsem ho viděl dříve), než původní verze Sama Peckinpaha se Stevem McQueenem a Ali MacGraw, kteří tehdy byli taky skuteční manželé stejně jako Alec Baldwin a Kim Basinger. Na scénáři se opět podílel režisér Walter Hill. Film má dobré obsazení, James Woods se tam sice moc neohřeje, ale zato vlasatý Michael Madsen se vyřádil jako ukázkovej parchant. Určitě klady jsou, že má dobrou atmosféru, zajímavou akci, odvážné milostné scény a výtečné brokovnicové finále v hotelu. K takovýmhle trhákům, se vždycky rád vracím. "Paní McCoyová prohledám vás! ...To musel být vrchol dne....Ano, rána určitě!" ()

beso74

Dvojica Michael Madsen + Jennifer Tilly je oveľa zaujímavejšia ako ústredný pár Baldwin/Basinger, priznám sa, že práve im som ja osobne prsty držal. Na remake je to nadštandartne podarená gangsterka. ()

Petus

Je to takové nějaké neslané, nemastné. Není to vyloženě špatné, takový lehký oddechově akční průměr, ale s originálem absolutně neporovnatelný. Snad jen ten Michael Mandsen stojí za to. ()

Marator

Docela pohledná krimi hlavně díky Kim Basinger, ale jinak nic navíc. Nejvíc mě štvala až az hanici únosnosti naivní manželka veterináře. Její hláška při dobrovolném milostném aktu s Rudym, kdy je zahlídne její svázaný manžel "Rudy on nás viděl", který celou dobu vše slyšel od vedle, mě až vytočilo. ()

horor2

Tuhle verzi jsem viděl dřív než klenot od Sama Peckinpaha. Ale musím uznat, že originál je kvalitou někde jinde a tento film na mne teď působí až příliš krásně, kdežto ta původní jízda byla hodně špinavá a taky Alec Baldwin ( MÁM HO RÁD ) není Steve McQueen, i když má velké koule. ()

Sekel

Z krasneho dusneho noir filmu Sama Peckinpaha, udelal Roger Donaldson pouhy akcni pribeh postradajici atmosferu a obcas i logiku. Jesteze je ve filmu Kim Basingerova, takze je se alespon na co koukat. ()

Easykill

Tak jsem si opět připomněl dětství u The getaway, tedy "útěk do Mexika" (ach ty naše překlady). Nostalgie jako sfině! Vlastně vůbec nechápu, proč tak dobrý film není v červených číslech. Protože si to určitě za mnoho věcí zaslouží. Máme tady skvělý příběh /více dějových linek, parádní obsazení, skvělé herecké výkony, režii, kameru a dobře zasazenou hudbu. Nemluvě o skrytém poselství v podobě (ne)dokonalého manželství nebo skvěle vystavěné postavy. Takový Michael Madsen je tady prostě boží bad-ass. Celkově je film plný zmrdů od začátku do konce. A nesmím zapomenout na holky! Basinger, která ukáže i bobříka mlčení, krásná a roztomilá Jennifer ještě před tím než se z ní stala hot "mamasita" taky není k zahození. Hned bych se vrátil do svých 8mi let a přetáčel její nahou scénu na VHS dokola. Tady prostě nechybí vůbec nic, poctivá práce a jde to krásně vidět. Originál jsem zatím neviděl, ale určitě brzo napravím, ať mám srovnání.. ()

Fhilipo

Tento film ma veľmi baví. Frajer Baldwin a veľmi sexy Basinger proti ktorým stoja vynikajúci Woods a charizmatický večný zloduch Madsen. Bezstarostný akčný film, ktorý mi vždy dvihne náladu. ()

Axl.K

Po přečtení zdejších recenzí jsem nečekal jsem nějaké filmové veledílo, ale míra debility tohodle filmu mě opravdu zaskočila. Pokud by měl scénář aspoň trochu normální dialogy, slušné herce a alespoň standartní filmové zpracování, tak to takovýto průšvih být nemusel - základní schema celkem ujde, ale najmutí 3-4 známějších herců, aby bylo co dát na plakát , doplněných partou magorů, dialogy na úrovni nováckejch 400 dílnejch telenovel s tím udělalo své. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007