Gangster Doc McCoy doplatil na špatného kamaráda a skončil ve vězení. Je mu jasné, že se ven jen tak nedostane a pošle svou ženu Carol za vlivným obchodníkem Jackem Benyonem, který shání spolehlivého člověka. Benyon pomůže Docovi na svobodu, ale žádá protislužbu. Doc má spolu s dvěma jeho lidmi - Frankem a Rudym - vyloupit trezor na závodišti. Loupež, na níž se podílí i Carol, se podaří, ale v jejím průběhu ztratí Frank nervy a zastřelí policistu. Na útěku pak Rudy Franka zlikviduje a vzápětí se pokusí zabít i Doca. Ten je ale rychlejší. Doc přiváží Benyonovi peníze, ale předání kořisti končí neočekávanou tragédií. Benyon mu prozradí, že se vyspal s jeho ženou, která mu dala přednost před uvězněným manželem a chce jak peníze, tak Carol. Ta se ale postaví na Docovu stranu a Benyona zastřelí. Dvojice se dává na útěk a s uloupenými penězi míří do El Pasa, odkud se chce dostat do Mexika. po jejich stopách se ale vydává Rudy, který si poprvé v životě oblékl neprůstřelnou vestu a proto střetnutí s Docem přežil. Mimo něj míří do El Pasa i zbytek Benyonovy bandy a nakonec i policie. V malém hotelu v El Pasu dojde ke konečnému střetnutí... (oficiální text distributora)

klerik

Nie najhorší remake. Dosť akčné, akurát erotické, ale chýba tam ten krôčik na prekročenie rutiny. Obsadenie celkom fajn, len Baldwin je občas príliš "antiMcQueenovský". Kim s pištoľou v ruke je božská... ()

LaciLC

Tak akurát erotické, poriadne akčné, zábavné a rozhodne nenudiace. Útek do Mexika je podľa mňa z tých akčňákov, ktoré sa dajú pozrieť aj viackrát. Má dobré postavy: drsňák Alec Baldwin, neuveriteľne sexy Kim Basinger, už len kvôli nej si to pozriem zase a slušný záporák Michael Madsen. Pekné ****. ()

Chrustyn

Poměrně slušný remake Peckinpahova Útěku. Jen zde chybí syrovější atmosféra, kterou právě Peckinpah dokázal navodit dokonale. Ale závěrečná přestřelka v motelu je na stejné úrovni jako v originále což je určitě dobře. ()

korbitch22

Jo tak tohle je stará pecka,kde souloží tehdy hubený alec s tehdy hezkou kim,michael madsen opět v roli psychopošuka který rád jen tak střílý do lidí.no a jinak docela dobrá manželská cesta,kde se občas střílí. ()

eraserhead666

Tahle akční road movie manželů Baldwin/Basingerových (on má charisma, ona kule) se mi vždycky líbila. Nejen proto, že díky manželství si ústřední dvojice mohla v klidu střihnout na tehdejší akčně mainstreamové poměry vcelku otevřenou a syrovou milostnou scénu, ale i díky (možná hlavně) výborným vedlejším rolím Michaela Madsena a rozkošné Jennifer Tilly. Dlouho jsem neměl páru, že jde o remake staršího filmu a vždycky, když si pouštím tohle si říkám, že už bych si měl konečně pustit i původní originál, ale dosud k tomu nikdy nedošlo. 3.5* ()

JASON_X

Dostal jsem chuť na nějakou pořádnou 90's béčkovou pecku a vzpomněl si na tuhle geniální nadčasovou záležitost. Nezapomenutelná gangsterka s femmefatalistickou Basingerkou, mužným Baldwinem, psychopatickým vyrachtancem Madsenem a spoustou dalších výrazných postav a postaviček (Tilly, Woods, Morse, Hoffman, nádražní zlodějíček...). Čistokrevně devadesátková perla žánru s pestrým a akcí nabušeným dějem a spoustou skvělých scén. Nejradši mám pasáže s Madsenem a jím unesenými zvěrolékařskými manželi, ve kterých exceluje Jennifer Tilly. Chudák Harold. Nebo Baldwin a Basinger slisovaní v popelářským autě a vyklopení na smeťáku, tahle scéna taky nemá chybu. Zatímco z Pulp Fiction ze stejného roku se stal kult, na tohle žánrově příbuzné brakové veledílo se nějak nepochopitelně pozapomnělo. Jen jeho cukrkandlový konec s kouzelným dědouškem působí po předchozím ději poněkud křečovitě, rozpačitě až nevhodně a trochu kazí celkový dojem. 90%. ()

Lacike

Mna tato verzia bavila vzdy ovela viac ako original. Ci uz perfektnym obsadenim. Medzi Baldwinom a Basingerkou je skvela chemia. Kim a aj dalsia kraska Jennifer Tilly sa ukazu hore bez. K tomu im sekunduje niekolko skvelych zaporakov. Namysleny Woods, jeho uchylny poskok Morse a hlavne fantasticky zmrd Madsen v jednej zo svojich najlepsich uloh. V malej ulohe potesi aj netypicky chudy Philip Seymour Hoffman.Zapletka je skvela a slusne odsypa. Z akcnych scen zaujme uvodna lupez, skvela nahanacka a perfektna finalna prestrelka vo Wooovskom style. Rutiner Donaldson sa prekonal a dostal zo seba vrcholny vykon. Vysledkom je prijemny film, ktory sa da vidiet viackrat. 7/10. ()

Agatha

Originál jsem neviděl a ani ho snad vidět nechci. Tato verze mi plně vystačila. Ústřední dvojici nemohl vystihnout nikdo lépe než novopečení manželé Kim Basinger a Alec Baldwin. Spolu jim to sluší, herecky se k sobě hodí a dobře so doplňují, že si říkate, že jim to asi dobře dopadne. Ale jak je vidět, zdání klamalo... Ostaní herci hrají docela slušně. Atmosféra napínavá a svižná. Kamera i hudba na úrovni. Vcelku dobrá zábava. No problema... ()

corpsy

Akcia je tu skvelá a kamera sa s ňou pekne mazlí, rovnako aj atmosféra je presne tou, v ktorej operovali niektoré slávne, špinavé akčné thrillery rokov 90tych. Ako celok je to ale pomerne zdĺhavé a pomalé. ()

Skip

Remake Peckinpahova Útěku. Kvalit originálu nedosahuje, ale poctivě musím říct, že pro mne tento film rozhodně nebyl zklamáním a řadím ho k velmi vydařeným remakům. ()

Anglie

Basinger to jako chytré lupičce opravdu(RELATIVNĚ) sluší a je vidět, že si roli střihla s chutí. Kvality tohoto filmu rozhodně neurazí a jeho skouknutí se dá s klidným svědomím doporučit. ()

Eldrick

Originál je originál, ale když už kvůli něčemu, tak kvůli Michaelu Madsenovi, který si střihnul dalšího památnýho magora. ()

Figu

Jo jo, takhle voní 90tý léta! Nefalšovaný krimi thriller, který se hodně podobá Pomstě nebo třeba filmu Jako štvaná zvěř. Tady je právě to umění, který dnes nahrazuje digital. Všechny triky, všechny výbuchy, přestřelky, honičky atd... Na tom se holt dřelo a to já uznávám. Bonusem ve filmu je určitě Michael Madsen, který si vypíchl nejen zvěrolékařovu ženušku, ale i nejlepší herecký výkon, no a bonbonkem je určitě v té době pro mužské publikum neodolatelná Kim, která nám všem taky ukázala svoje přednosti... Trochu předčasně nám akorát odešel Woods. Jinak za mě spokojenost! 75% ()

Kity162

bohužel takto malé hodnocení... na film jsem se dívala jen kvůli A. Baldwinovi a K. Basinger, mám ráda filmy z 90. let a k nim patří i tyhle herci, ale celkem zklamání. Asi to bude tím, že všechny akční filmy musej mít takové ty "nesmyslné" scény, které prostě vidíte jen v akčním filmu. a možná tím mě to tak štve, zdají se mi asi až moc nereálné a tak podle mě klesá i kvalita filmu. ()

Juto

Alec Baldwin a Kim Basinger vstupujú do úloh, ktoré pôvodne stvárnili Steve McQueen a Ali MacGraw dobre, ale ich pokusy vniesť do akcie sýtenú romantiku podkopáva ľahostajná réžia. 6/10 ()

tojowoeZNK

Zbytecnej film, prcat vsechny ty Baldwiny... ale tak furt lepsi cumet na blby remake jednoho z nejlepsich filmu co kdy byl natocenej nez na naky telehovnely. ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007