Gangster Doc McCoy doplatil na špatného kamaráda a skončil ve vězení. Je mu jasné, že se ven jen tak nedostane a pošle svou ženu Carol za vlivným obchodníkem Jackem Benyonem, který shání spolehlivého člověka. Benyon pomůže Docovi na svobodu, ale žádá protislužbu. Doc má spolu s dvěma jeho lidmi - Frankem a Rudym - vyloupit trezor na závodišti. Loupež, na níž se podílí i Carol, se podaří, ale v jejím průběhu ztratí Frank nervy a zastřelí policistu. Na útěku pak Rudy Franka zlikviduje a vzápětí se pokusí zabít i Doca. Ten je ale rychlejší. Doc přiváží Benyonovi peníze, ale předání kořisti končí neočekávanou tragédií. Benyon mu prozradí, že se vyspal s jeho ženou, která mu dala přednost před uvězněným manželem a chce jak peníze, tak Carol. Ta se ale postaví na Docovu stranu a Benyona zastřelí. Dvojice se dává na útěk a s uloupenými penězi míří do El Pasa, odkud se chce dostat do Mexika. po jejich stopách se ale vydává Rudy, který si poprvé v životě oblékl neprůstřelnou vestu a proto střetnutí s Docem přežil. Mimo něj míří do El Pasa i zbytek Benyonovy bandy a nakonec i policie. V malém hotelu v El Pasu dojde ke konečnému střetnutí... (oficiální text distributora)

hans500

Neviděl jsem originál se Steve McQueenem, tak nemohu srovnávat, nicméně se jedná o slušné akční krimi s dobrý obsazením (Alec Baldwin, Kim Basinger a Michael Madsen v jedné ze svých lepších rolí), standartní režií, zajímavým scénářem, kvalitní kamerou, velmi dobrým závěrem, ale film je místy trochu nudný. Za 3,5*. ()

farmnf

Primitivní detektivka u které není nudno. Pořád se tu něco děje a mrtvoly přibývají. Ale já byl tak sjetej prací, že jsem dnes za to byl vděčný. Filmové umění nemám energii vstřebávat. Jammie Woods je skvělý hajzl, to on umí. Kim B. nemá vůbec žádnej zadek, to je škoda, hojně tu ukazuje prsa, to se zase nějakej cenzor sekl. Zato Jennifer Tilly tu hraje krásnou zrůdnou děvku, to jí sedí. ()

Mirokukii

Je to o prsa. Skvostné Kim Basinger. Ale původní film velkého Sama, ve kterém hraje McQueen je jistě lepší. Tento remake oplývá větší dávkou erotiky a hlavně lepším záporákem. ()

Bobik9

Michael Madsen a jeho háro, Kim Basinger a její plasty a Alec Baldwin a jeho profi skoky se zbraněmi. Bylo to o dost slabší než jsem doufal. Nejdříve na mě dýchla taková ta nostalgie devadesátkových krimi akčňáků, ale postupně vyprchala. Má to určitě světlé stránky. Tou hlavní je neskutečné herecké obsazení (baldwin, Basinger, Madsen, Tilly, Morse, Woods, Hoffman, Moseley). Potom už to má jen vyloženě zábavné scény, kde se vyskytuje Madsen, Tilly a Číča. To mě rozesmálo. Obecně, bych přidal do žánrů komedii, protože tenhle film se nedá brát vážně. Rozumím "Malince" pro Kim. ()

ywo666

Klasika mojej mladosti. A archetyp standardneho akcneho trilleru tej doby. Kim uz v tej dobe mal 40 rokov, ale stale bola super hot. Alec bol v tej dobe este chudy a strielal viac po filmovych gauneroch, ako po komparzistoch. Existovali filmy s lepsim hereckym obsadenim, lepsou akciou, lepsim pribehom, originaljnejsim pojatim. Ale the Getaway dokopy proste funguje. Respektive v tej dobe perfektne fungoval. ()

VanTom

Slušná akční gangsterka těžící z přímočaré zápletky a podepřená skvělým obsazením (Baldwin, Basinger, Madsen, Woods, Morse). Hluchých míst se ale snímek nevyvaroval. Původní Peckinpahovu verzi jsem neviděl, takže nesrovnávám. ()

Narcis

Ja mam teda pro tuto skvelou dobrodruznou jizdu fakt slabost. Nejlepsi pasaz je pro me ta s vlakem ... Ale zajimavej film je to od zacatku do konce ... ()

bruceman7

Příjemná utíkačka. Celkově nijak převratný kousek, ale ženská v roli pistolnice se v těchhle filmech často nevidí. Dobrejch a spokojenejch 60% ()

Skalda

Možná trošku horší než origoš, ale Steve měl kliku že se mu tam nemotal Madsen v zrzavý paruce - proboha koho tohle mohlo napadnout? ()

lareinna

Áno, tomu sa hovorí starý dobrý film. Zase James Woods, zase záporák :) No proste to mu pristane, inak to nejde. V obsahu filmu je napísané, že „gangster McCoy“ – nemôžem si pomôcť, derú sa mi slzy do očí od smiechu - Alec mi isto odpustí, ale keď on je tak sladký chlap, jeho „face“ môže platiť jedine na ženy.. Na mafiánskych gangstrov ako je James Woods a jeho partia asi ťažko :) Ale netreba to brať ako kritiku, to rozhodne nie. Alec si svoju úlohu v tomto filme odohral ukážkovo, skvelo a mám pocit, že ozajstnejšie ani nehral a veľký podiel má na tom určite jeho Kim. Vášnivé milenecké, pardon – vlastne manželské hádky uprostred púšte Nového Mexika a potom milovanie v zaprášenom starom hoteli kdesi na konci sveta, pod posteľou pomaly armádny arzenál. Jednoducho skvelý film natočený pred 17 rokmi, o to je lepší, že ani po rokoch nestratil na šarme, typickom pre filmy 90 rokov minulého storočia :) ()

hEROic

jeeee ta Kim to byla kost ja ji proste zboznoval :) jinak filmek prijemna akcni oddychovka, nic vic nic min... 60% ()

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007