Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

sir-dave odpad!

Letní kino 2010 /// Mé odpadové oznámkování se zcela odráží v subjektivním hodnocení ovlivněné díky pěti pivům, jedné klobásce a pohodové klábosící náladě. Jenže jestli tohle měla být komedie, tak jsem se ani z jednoho procenta nebavil jako u jiných skvělých komedií typu Dědictví, Policejní Akademie aj. a z té romantiky jsem toho taky moc nepobral. V podstatě já ani nevěděl o čem to bylo :-) Po několika minutách začalo nudit a když pozoruji okolní hodnocení asi jsem nebyl sám. A Přiznávám se, že na tyto nové typy českých filmů vůbec nejsem a na klasickém představení by jste mě neviděli. ()

MJMilan

Mám pocit, že to tady snad nikdo nedodíval a hlavně, že jsou kolegové přehnaně kritičtí k české tvorbě. Mě se to líbilo, snad, že to vystihovalo život jedné velice blízké osoby. Věřte, takového věci se opravdu dějí. ()

wendelin9

Hlášky dobré, občas jsem se opravdu nasmála, ale jinak žádná sláva. Romantická slátanina, jejiž kostrou je smskování Heleny a Františka mi ve většině scén přislo k nevydržení trapné a tak přeslazené, že jsem měla chuť film vypnout. První hvězdičku dávám za těch pár světlých (vtipných) momentů, druhou pak dávám Evě Holubové, která se své role zmocnila tak skvěle, že - ačkoli je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček vůbec - jsem měla chuť vyhodit televizi oknem... Bambulko! ()

Noviik

Typický český film - ten s tou, ta s tím, ... (už chybí jen ta s ní a ten s tím). Občas jsem se opravdu nahlas zasmál, občas jsem se ale dost nudil. Těžko hodnotit. Takže průměr - horší. ()

Radiq odpad!

Divný, blbý, trapný, jak když něco posere Bílej Tesák. Zasmál jsem se 2x a to jenom tak trochu. Herci za to nemohli. Poledňáková a její blbej až stupidní scénář jo. Neustálý náhody byly trapný jak vokem do pěsti. Vztahy trapně vykonstruovaný (už jenom to, že ex-manželé furt bydlí spolu atd.). Bartoška má trapně idiotskej pořad v TV, kterej byl z toho filmu snad to uplně nejtrapnější - má být asi jako nějakej neodolatelnej nebo co??? Nechápu. Byl to hnus a extrémní nuda. ()

Mylouch

Scénáristický pokus napodobit vieweghovskou hru na současnost se v nerytmické nudnosti scénáře, režie i střihu a při absenci lehkosti dalších složek stává seriálově nesnesitelnou propadákovou epizodkou v provedení prvoplánově filmařského týmu. A tohle ♫ za filmovou hudbu nepovažuji. ()

Xpensive

Mámě se tento film líbil. Hodně. Na dojmech z tohoto filmu se totiž skvěle projevuje střet generací - zatímto ti starší vidí lásku, kterou by oni sami chtěli prožít, my mladší se chytáme za hlavu. Celkově jsem měla pocit, že hl. hrdinka má být "zamilovaný puberťák" a trochu mě to uráželo. Bylo to velmi přehnané a směšné. ()

otík

Taková vcelku senilní romantická komedie pro ženy. Víc za tím nevidím. Přesto to nenudilo, užil jsem si hezké hudby a písniček a přehrávajícího Kaisera. Dobrá byla i Holubová a samozřejmě Bartoška. Bylo fajn to vidět, taková jednohubka, která neuškodí. Jen ta podtitulková scéna se sprostou Bílou byla za hranou, to bylo fakt trapné. ()

Decker

Podprumerna komedie. Polednakove majstrstyky jsou zrejme jiz neprokonatelne. Toto je pouze divny gulas, ktery me osobne ani moc nedaval smyslu. ()

ecceHOMMO

....no tak zas tak hrozné to nebolo aby si to odpad zaslúžilo....!!!................Samozrejme tínedžerom to asi po chuti nebude keďže hlavné postavy ( vlastne 80 percent doležitých postáv) je v pokročilom veku.....je to taká nenáročná, odpočinková a jednoducho podaná story o láske vo vyžšom veku a trampotách keď človek-jedinec nemá čistí štít a hrá na dve strany....celkom príjemné odreagovanie....... ()

Mrkvič

Nevím, co tu pořád všichni nadávají. Nové filmy Poledňákové nedosahují kvalit dřívějších velryb atd, ale v některých momentech a spoustě rysech mi je připomínají. Líbáš jako Bůh má dvě ohromné slabiny. Herecké obsazení vedlejších postav, které jsou vytažené ze seriálů, je tím nejhorším. Druhý problém je v takové rozházenosti děje, ikdyž to mi občas přišlo prospěšné k rozmazání finále. To je tak neurčité hlavně díky výnornému Bartoškovi, kterému zdařile sekunduje jakoby omlazený Kaiser. Co asi spoustě lidí nesedne, je trapnost některých vtipů, ale s odkazem na ty klasiky z 80. let to má pořád ty samé rysy, které holt můžeme srovnávat už s něčím lepším a těžko nám v téhle době zlidoví. ()

st.jim

Marie Poledňáková by měla jít už do důchodu, protože tohle je absolutně nezáživný film. Nechápu, co si chtěla dokázat ale z herců, kteří jsou na špičce české scény udělala uplné neherce. Trapnost vedle trapnosti dostanete na zlatém podnosu plných 120 minut. ()

Kamkon

Některý hlášky dobrý, ale celkové nudná mobilomanská blbost, která vadí, stejně jako trapně se opakující melodie na mobilu. Shlédnuto při návratu z Holandska v autobuse, sama bych se na to nikdy nekoukla, ale takhle nebylo moc co dělat... ()

Sfinkter

Žádný převrat se nekoná, ale mezi českými filmy se určitě najdou větší žumpy. Herci dělají co mohou, ale některé situace zachránit nemohou. Poctivý průměr s oblíbenými herci. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková