Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

silent cut

Po shlédnutí tohoto filmu jsem si ujasnil několik věcí : Láska je přežitek. Vztahy jsou přežitek. Dospělost je přežitek. Chovat se rozumně je přežitek. Kvalitní hlášky jsou přežitek. Dospělí mohou být ve filmu ještě debilnější než děti. Pointy jsou přežitek. Příběh je přežitek. Hvězdička Marii Poledňákové za to, že měla tu odvahu mne připravit o zbytek iluzí. ()

jefff

Nerozumím některým odpadovým hodnocením tohoto filmu. Je sice hned po pár minutách snímku jasné, že nepůjde o kdovíjak nápaditou komedii, ale zábavné to přeci bylo ne? Já jsem se nenudil ani na chviličku, herci mě bavily a příběh byl odvyprávěný s lehkostí a nenásilností. Nadruhou stranu mě zklamala absence pointy a pražádná gradace děje - ten se pořád spirálově motá kolem jádra příběhu a nikam se víceméně neubírá. Nedávno jsem viděl podobný a mnohem povedenější český kousek Ženy v pokušení a s klidem v srdci můžu říct, že Líbáš jako bůh mu nesahá ani po paty. Ale jak jsem výše zmínil, jako lehká svačinka se tahle "romanťárna" zkousnout prostě dá a odpad si zaslouží mnohem horší dílka. ()

tommy187

Ľudia čo proti tomuto filmu máte? Je to vianočný film, a počas Vianoc nemáte vôbec na nič myslieť, máte oddychovať. Nič od filmu nečakať a nebrať, len prijímať. To je práve dôvod prečo sa na tento film nepozerám ako keby to bola obyčajná "komediálna" romantická snímka so zaslúžilými hercami, ktorí už nepodávajú výkony. Možno to je tak ... ale na druhej strane je to milý oddychový rodinný filmík s peknou pointou :). Takže 3* ()

Hollohlaway odpad!

Byl jsem bohužel jeden nudný večer nucen sledovat tento prý zábavný film. Již od prvních minut se mi v obličeji usadil nevěřícně zhnusený výraz, a zůstal tam až do konce. Naprostá snůška nesmyslných situací, poslepovaných rádoby gagů, a oblíbeného kousku paní Poledňákové - hláškujících dětiček. Haha to je bžunda, ono to žvatlá, polévá se to... Přidávají se i dospělí, viz. Bílej tesák. Navíc pády, zamotávání se do všeho možného, ač to není dětský film, používá dětský humor. Šíleně ztvárnění dospělí chovající se jako idioti... Poslední hřebíček do mého přesvědčení nesledovat české filmy. ()

ferero

Příliš dlouhé a děj se stále opakuje, 80 minut by bohatě postačilo. A Kamilu Magálovou jsem nemohl vystát. ()

Hortenzia

skutočne som sa snažila dať tomu šancu,ale bolo to celé príliš násilné od pseudovtipných hlášok po herecké výkony a príbeh samotný ()

lskala

Nechal jsem se zlákat na tohle do kina a kolikrát jsem se kouknul na hodinky??? Nejmíň 5x... Takže šílená nuda. 20% - 1* ()

ArdathBay

Komedie a k tomu romantická. Ani jedno se nepovedlo. Obsese režisérky z mobilních telefonů ( ale jen T- Mobile) , kosmetikou ( Avon), kávou (Jacobs) atd. už ano. Nakoukala to nejlepší z američky a spatlala film plný sobeckých lidí, kteří s realitou ( a to ani v nejmenším) nemají absolutně nic společného. Dva dobří herci tu jsou Kaiser - jeho mimika s pohyby pořád funguje a Bartoška, který ( mimo jeho televizní pořad, který je neředěné peklo s příšernou klakou) má charizma a poměrně sedící ironické hlášky. Jediná zajímavá ženská postava je Holubová - té uvěřím snad cokoli. P.S. Lucie Bílá konečně "hraje" samu sebe. ()

DeLaMorte

I přes tuhle velkou vlnu kritiky co zde na csfd čtu mě film celkem příjemně pobavil..nečekal jsem žádnou bláznivou komedii,ale spíš to čím film je pohodová nenásilně vyprávěná komedie o vztazích o lásce,smskách.Široká škála českých herců sice film nikterak nezachraňuje ,ale potěší vidět opět tolik českých tváří pohromadě...vytknout jen snad mohu zbytečnou stopáž filmu,která právě občas nutí diváka se nudit zde by byl vhodný director cut ale opačný a tzn aspon půl hodinky ubrat....průměr. ()

Maynard.

No, tak nějak se mi to podařilo dokoukat do konce, ale že by to bylo zrovna jednoduchý, to rozhodně ne... Film plný životních situací, do kterých se může dostat víceméně každý člověk. Druhá půle byla na mě až přehnaně nereálná (pozvání Holubové na svoji chatu, od spolužačky, která si vlastně ani není jista, jestli to vůbec spolužačka je. A ještě jí přesně popsat cestu, a tak dále). Herecké výkony úplně všech(krom velice galantního Bartošky) mi přišly né příliš odlišné od Ulice, Ordinace a podobných PÍPčovin. Chápu, že se tento film může líbit starší generaci, ale já už teda NEVER! ()

LexBarker

Filmový odpad si představuji úplně jinak,než tento film.Celkem jsem se bavil a občas i upřímně zasmál.Určitě jsem viděl v poslední době horší české filmy(Sněženky a machři po 20 letech,Pánská jízda,nebo Taková normální rodinka). ()

Rousse odpad!

Když jsem si po vééélmi dlouhé době našla chvilku času, abych usedla k nějakému filmu a šáhlo se pro tohle, po úvodní čtvrthodince jsem si říkala: "Fajn, tak tohle bude hodně nenáročná oddychovka, kterou zrovna potřebuju." Jenže s přibývajícími minutami, ubývajícím humorem a zvětšujícím se počtem stupidit odehrávajících se na obrazovce jsem si říkala: "Tohle je nový směr české komedie? Tohle je ta někde zmíněná česká Láska nebeská?" Tohle? Zábava stylu "dort na hlavě". Touhle šmírou a snímkem Jak se krotí krokodýli u mě paní Poledňáková klesla až k samému dnu odpadu české komedie. ()

Ferinka odpad!

No tenhle komentář píšu snad jen proto, že nevěřím vlastním očím. Nepřijde mi vůbec normální propagovat ve filmu manželskou nevěru jako něco běžnýho a skvělýho, z milenky udělat chudinku a z manželky semetriku, která je snad úplně blbá, když se jí nelíbí, že jí manžel zahýbá. A jestli to měla být komedie? No tak to se nezlobte, ale trapnější nebyly ani socialistický estrády na svém vrcholu. Nechápu, jak se do takový slátaniny mohli Bartoška s Holubovou zapojit. ()

MaMitti odpad!

Ach ta prokletá očekávání….já čekala dost a slovo dost je hodně slabé pro vyjádření toho, že jsem byla dost zklamaná. Film měl být asi zamýšlen pro generaci těch, co jim děti vylétly z hnízda a oni teď tak nějak rekapitulují a zařizují si život po svém – dělají rozhodnutí (někteří snáz, někteří obtížněji), která mají posunout jejich životy někam dál, jiným (snad lepším) směrem… no jo, ale ono to v tom filmu nějak nefunguje – celou dobu jsem si říkala, co to je? Tohle je možné? Od režisérky tak skvělých filmů jako je S tebou mě baví svět? Jestli takhle líbá bůh, pak se snad zařadím mezi řádků těch nejzarytějších ateistů…Marně přemýšlím, komu by šel tento film doporučit – rodičům? Myslím, že by byli stejně zděšeni jako já...Potom komu???Nejlepší hláška celého filmu – Dnes večer přijdu až zítra ráno, byla profláknutá v televizní reklamě, nic lepšího film neobsahuje, bohužel… ()

Zemi11 odpad!

Píčovina! Typickej důkaz skvělé PR. Do podvědomí se tahle píčovina dostala jako "komedie roku" "další skvělé dílo od Poledňákové"... Omg, ještě že jsem na tom nebyl v kině. Poledňákovou bych musel jít vlastnoručně zabít. Důchodkyni zkurvenou. Měla by být soudná... Její revírem by měl být Kaufland nikoli filmové plátno ()

slovan1 odpad!

Hlavní příběh se odehrává skoro výhradně přes mobil... Co pak od takového vztahu lze očekávat. Mobilní a virtuální svět ovládá vše a lze to dobře vidět u tohohle filmu. Ač se Marie Poledňáková určitě snažila, tohle mě nebralo. Hvězdné herecké obsazení přitrouble sekundovalo příběhu bez šťávy. V půlce jsem se sebral a šel jsem na pivko. Nuda, která se shnile line skoro 2 hodiny!! ()

tempus

Musím říct, i když nejsem cílová skupina říct, že něco na tom asi bude. Jen zamrzí vykradené scény (z Bridget to chápu, ale ze Spider-mana to nechápu) má je Poledňáková za potřebí? ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková