Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Krissty

Magálová neumí mluvit, nedalo se to poslouchat... Udělené hvězdičky jsou za Holubovou, Kaisera, Lustiga a Bílou na závěr. U téhle komedie jsem se opravdu vůbec, ale vůbec nenasmála..... Ale hláška "Na to ti se*e Bílej Tesák" se mi líbila. ()

fannah

Kdybych měl nadávat co se mi na filmu nelíbilo, nadával bych rozhodně na jiné věci, než ostatní, proto raději kladně zhodnotím.. Byla to slušná oddychovka a kdyby mi nebyla ta "sympatická profesorka francouzštiny" ne až tak sympatická, dal bych možná i více hvězdiček. ()

Krt.Ek

Když už nic jiného, tak se nám paní Poledňáková pokoušela sdělit, že život nekončí po padesátce a že se láska může objevit v každém věku, a to je přece v dnešním světě, jemuž dominují takové zvrhlé hodnoty, jakými jsou například dravost mladí a neutichající sobeckost, záslužný počin. Možná proto film lámal rekordy v divácké návštěvnosti, chtěl bych tomu věřit. Pokud by byl film oblíben díky něčemu jinému, bylo by to s diváckým vkusem průměrného kino-návštěvníka vážně velmi špatné. Nepamatuji si totiž, že by mě v poslední době nějaký film až tak extrémně znudil, o komedii se nejedná v žádném případě, skutečně jsem nenašel ani jednu scénu, které bych se mohl zasmát, rodinný film to také není - dětské role k ničemu, marně se ptám, kde jsou ty časy, kdy se před kamerou proháněl Tomáš Holý? Romance je statická, ani paní Magálové ani panu Kaiserovi jsem jejich zamilovanost nevěřil, navíc věčné SMSkování a chatovaní plné těch nejsladších klišé musí přijít po čase otravné i tomu největšímu romantikovi. Vrcholem celého "zážitku" je potom postava Evy Holubové, jež je vážně zralá na to, aby dostala přes držku - smutné je to, že právě na ní chtěla režisérka a scenáristka v jedné osobě, výše zmíněná Poledňáková, postavit komičnost snímku. Uzavřel bych to tím, že s velkým sebezapřením hodnotím alespoň tou jednou hvězdičkou, částečně díky tezi, již jsem nastínil na začátku komentáře a částečně díky panu Bartoškovi, jehož postava stála mezi tím panoptikem scenáristické ubohosti, kterou jsem měl tu čest sledovat, alespoň za něco - malý díl mé sympatie. 15% ()

zdepapepa

Marie Poledňáková by asi měla přijmout fakt, že vytvořila pár skutečných hitů a klenotů československé kinematografie a že určitě i ty okem nezaujatým českou náturou, prostředím a nostalgií by mohly klesnout v procentech hodnocení. Toto je ovšem z mého pohledu už na startovní čáře propadák. Snaha glorifikovat něco, co má až příliš společného s nevěrou, absence oné pověstné chemie, A-list herečky a herci (kteří, i když jsem se snažil, pro mě místo filmových postav s fiktivními jmény byli stále jen Magálová, Bartoška, Kaiser a Holubová) a pokusy o fyzické gagy - to vše se u mě míjelo účinkem. Amorem, který by ve mně vyvolal lásku k filmu Líbáš jako Bůh, zůstávám nepolíben. A vím, že by mě dle mé metafory měl líbat šípem. Nicméně jako x-tá variace na vztahová dramata a typicky česká dramedy to funguje božsky a s tím jsem se naučil žít, že každý má právo na svůj seriál, i kdyby to měla být další Ordinace Vinařů v Přístavní Ulici, rozhoduje sledovanost, protože bez sledovanosti filmů by nebyly peníze na filmy a bez peněz na filmy bychom dali sbohem nejen Líbačkám s Bohem, ale třeba i Hořícím Keřům Ve Stínu Poupat. ()

katasta

Nějak asi nechápu, proč tolik lidí hodnotí odpadem. Já se už hodně dlouho u filmu nenasmála tak, jako zrovna u "Líbáš jako Bůh". Film nešetří vtipnými hláškami ani situacema k popukání a celý se nese v příjemném duchu. Nevím zda k mému hodnocení přispívá společnost v kině nebo pivo, ale jistojistě vím, že komedii, která opravdu je komedií a jen se tak nenazývá, jsem neviděla hodně hodně dlouho a jsem ráda, že Marie Poledňáková zase jednou natočila pěkný kousek pro chvíle pohody, na který se nebudu zdráhat kouknout ještě jednou. ()

Historik

Narozdíl od mnoha znechucených diváků si myslím, že se to povedlo. Bavil jsem se dobře po celou dobu a neměl jsem vůbec pocit trapnosti nebo nevkusu. Je to dobrá divácká komedie. ()

mysiak

Pravdu povediac, neviem čo si mám o tomto filme pomyslieť...pokus o inteligentnú komédiu sa moc nevydaril, ale zase Kaiser a Bartoška sú milo prehrávajúci v tomto filme oproti ženskému publiku...humor je na veľmi tesnom lane trápnosti...pre mňa nič zvláštne v českých luhoch a hájoch ()

petrsv

Konečně po delší době skvělá česká komedie. Po Krokodýlech jsem měl trochu obavy, ale ty se brzo rozplynuly. Bavil jsem se já i všichni ostatní v sále. Trochu nechápu ty negativní reakce tady, ale tak každej jsme nějakej, že ;-) ()

fremy

Hlavní dějová linie mě nezaujala, přesto snímek Marie Poledňákové opět obsahuje úsměvné a vtipné scénky. Bavil jsem se nad roztomilostí dětí a hláškami hlavně Evy Holubové. Rozhodně se film povedl a zařadil bych jej mezi českou část DVD sbírky. Jiný životní styl a věkový rozdíl od hlavních protagonistů zapůsobil pravděpodobně na nezajímavé téma. Prvním momentem, který mě zarazil byla velká podobnost hlavního motivu s filmem UP, přičemž oba filmy mají prohozené premiéry. Vykradli tedy Američani naši původní hudbu? Ono to asi nebude tak vážné, jelikož mám pocit, že původních skladeb v komedii Líbáš jako bůh bylo méně než poskrovnu. Škoda, hudba mě baví. Oceňuji oblíbené herecké obsazení. ()

UncleG

Koncentrovaná ultranuda bez vtipu a dějového vývoje, ilustruje, jak nemá vypadat scénář k filmu. Celá tahle divácká kalvárie je o prázdném mlácení slámy, chození v kruzích a dokonalé absenci jakéhokoli nápadu. V celém filmu zazní pouhopouhé dva vtipné vejšplechty, je ovšem symptomatické, že ony hlášky nemají relevanci k předchozímu dění a jsou situačně zcela "mimo mísu". Přestože oproti poledňákovským "Krokodýlům" šlo skoro o veledílo, "Líbáš jako Bůh" si nezaslouží víc než 15%. Hloupé, repetitivní, bez nápadu... křeč. ()

buldock

Tenhle film bych stroze okomentoval pořekadlem "jednou jsi dole , jednou nahoře" a to platí prakticky pro všechny atributy , kterymi je snímek obdařen , byť těch chvil , kdy jsme dole je bohužel přeci jenom více. Film: 49% ()

Siegmund

Než jsem se podíval na tento film, mrknul jsem na ČSFD, a když jsem viděl jeho nízké hodnocení, nečekal jsem od něj nic mimořádného. O to víc mě překvapilo, že se mi film skutečně líbil. Hodnotil bych jej jako svižnou vtipnou komedii ze současnosti. Tu a tam jsem měl problémy se orientovat v množství postav a jejich vzájemných vztazích. U filmu mě zaujala i svěží hudba, která film vhodně dokreslovala. Herecké výkony všech byly dobré. Řekl bych, že se povedlo i herecké obsazení postav. Nenáročná odpočinková romantická komedie. (neděle 06.12.2009) ()

Orlau32

Říkala jsem si Poledňáková. Těšila se a koupila. Vydržela jsem to, ale český film má opět o pitomost více. Když si nejde utahovat z režimu, tak u nás se už veselohry dělat neumí anebo ti, co uměli, už prostě nejsou. ()

Alementina

Typicky cesky, ma to vsechny nesvary, kvuli kterym nemam rada cesky filmy poslednich let, na druhou stranu to co nejdriv pustim mame ... protoze :) moji rodice se zrovna posledni rok rozchazeji .. v 60 letech... pul roku uz tata zije jinde - asi tak za rohem od mamy, ale jezdi rad na teply obedy ci vecere, kdyz ho mama pozve... a pak musi neco udelat naoplatku a naposledy mi mama rika, ze kdyz tu tata nezije, tak udela na baraku vic prace nez jindy :) proste jsem je v tom filmu videla, nektery sceny byly hodne presny ... a to se ceni! :) ()

blackrain

Svěží vánek mezi českými komediemi pro rok 2009. Velmi příjemně jsem se bavila a při některých scénách jsem dokonce vybuchla smíchy. Musím podotknout, že mi ještě nebylo ani třicet, přesto se mě spousta věcí dotýkala a pochopila jsem je. Scéna, kdy Jiří Bartoška věšel na stromeček světýlka mi připoměla naše Vánoce, protože u nás je to úplně to samé. Bylo také velmi příjemné vidět ve filmu naše herce, kteří se příliš často v televizi neobjevují. Líbilo se mi i to, jak hlavní postava glosovala nějakou situaci. Bylo to jako bych listovala v právě rozečtené knize. Pokud si necháte zapnuté závěrečné titulky, dočkáte se několika zajímavých scén. Třeba se dozvíte kam mířila sanitka, kterou navigovala Sandra Pogodová a hlavně uvidíte ke komu měla přijet. ()

ABLABLABLA

Svěží, vtipný český film. Poslední dobou česká filmografie trochu upadá..ale tento film ne že by patřil mezi ty lepší..ale musím přiznat, že jsem se velmi bavila a všemu možná přispělo i "české hvězdné" herecké obsazení. Nemám, co víc dodat... Prostě jsem se bavila a to je u komedie asi to hlavní. Rozhodně si nezaslouží odpad... ()

kaylin

Asi jsem ani nečekal, že to bude skvělý film, ale přesto se pro mě jedná o zklamání. Poledňáková už hraje jen na to, že vytváří podivné rodiny, které v jejím prostředí celkem normálně fungují. Nebýt zajímavých herců, kteří to táhnou, hlavně Bartoška a Kaiser, tak se na ten film nedá skoro koukat. Ale pořád lepší než druhý díl... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková