Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Compadre

Hm..zajímavý je, že když jsem se ptal holek, jak se jim tenhle fim líbil, tak všechny řekly, že to bylo hrozně skvělý a všichni kluci tvrdili pravej opak stejně jako já. Poledňáková závratně ztrácí soudnost a točí jak na běžícím páse obludnosti, do kterých se tradičně snaží stůj co stůj vecpat malé děti..ještě že aspon nezodpovědné fotry nechala protentokrát na pokoji..i když...podruhý už to vidět nechci. ()

zdenny

Velmi příjemná česká komedie, která s nadhledem nastavuje zrcadlo generaci padesátníků. Tento film by zřejmě nebyl tak pohodový, kdyby v něm nehráli matadoři české kinematografie v čele s legendami Jirkou Bartoškou a Oldou Kaiserem. Film nám ukazuje, jak už je český divák zvyklý, modernost dnešní doby - a to nevěru a ostatní problémy s ní související. Jenže to ukazuje tak roztomilým způsobem, že se to divákovi prostě musí líbit. Myslím si, že toto je cesta, kterou by se naše kinematografie mohla uvíjet. Alespoň co se týče zábavního průmyslu. Pravdou je, že nejde o nějaké výrazné umění, ale o tržby - a ty přišly. Z tohoto důvodu můžeme film pochválit a pokládat ho za úspěšný. Otázkou pro některé může být, proč v tak nekvalitním filmu (mluvím o těch, kteří si nekvalitu s tímto filmem spojují) hrají tak kvalitní herci (mluvím o těch starších). Odpověď je pro mě velice jednoduchá. Prostě proto, že mají věk těchto filmových postav. Tudíž této problematice rozumí a umí se do ní vžít. Slabé hodnocení tohoto snímku přikládám faktu, že hodnotilo hodně mladých, kteří ještě nedokáží dohlédnout problematiky krize středního věku. Proto i je tento film lépe hodnocen staršími diváky. Já mám 36 let a myslím si, že jsem natolik vzdělaný a sociálně vyzrálý, že tuto problematiku dost dobře chápu. Ale věřím, že za čtrnáct či více let ji pochopím ještě víc, protože ji i prožiji. A nemyslím prožiji ve stylu Oldy Kaisera. Film nám krásně ukazuje, jak se člověk, byť padesátiletý, když se zamiluje, promění zpátky v osmnáctiletého kluka. Všechno dokáže, je největší machr atd., atd. Proměna ale pokračuje, když se na scéně objeví jeho zhrzená manželka a padesátiletý osmnáctiletý mladík jde s věkem ještě více dolů - někde k osmi letům. A největší terno je, když je u té proměny přítomna i milenka. A o tom tento film je. Můžu diskutovat nad hereckými výkony mladších herců, ale nebudu kritizovat něco, do čeho jsem ještě nedorostl. PS: Po osmnácti dnech dávám čtyři hvězdy, protože se mi film neuvěřitelně líbí. Samozřejmě kromě Romana Vojtka, který s herectvím nemá nic společného. ()

Danny F.

Kupodivu mě táto komedie, ačkoliv romantická, docela bavila. Čas při sledování docela utekl a já se ani na chvíli nenudil a to je velice dobré. Ve filmu jsou asi dvě dobré hlášky co mě pobavili, jedna z nich je: Dneska večer příjdu až zítra. 60% ()

nevermore odpad!

Tak dementní film jsem DLOUHO neviděl. Laciný humor, stupidní zápletka a nelogičnost vnitřní struktury, nesympatičtí herci a jako bonus................. Konvalinková. Poledňáková je už mimo. ()

Castrator

Těhle vztahových filmů přichází z české produkce ročně víc než průměrný prezident sežere vinných klobás, a tenhle trend trvá už snad dvě desetiletí. Změna v nedohlednu. Tento počin je zrovna tím, u kterého divákovi není úplně trapně za tvůrce a herce, i proto patří mezi to úplně nejlepší v žánru českých vztahovek, ale pořád tomu dost chybí, aby šlo aspoň o nadprůměrný film. Stačí vidět jednou. Když neuvidíte ani jednou, vůbec nic se nestane. ()

IvyH

Ani když opomenu světové měřítko a film hodnotím jen v zatuchlých vodách českých komedií, za další hvězdičku bych si ruku usekla. Nebýt výtečného Oldřicha Kaisera, a vstupenky zdarma, tak utíkám z kina už po první půlhodině. Série nelogických zvratů a nemotivovaného chování postav mě nutí říct: "Tak na to vám sere bílej tesák." ()

L_A_D_A_S

Pro mě překvapivě dobrá komedie u které jsem se párkrát i nefalšovaně zasmál :) silně doporučuji, a nejen starším generacím :) ()

DellEthing

Humor je tu jak z nováckých estrád, mnohdy ještě níž. O nějakém herectví nemůže být vůbec řeč, dočkáte se pouze grimas Oldřicha Kaisera a výstředností Evy Holubové. Za tu vystřiženou scénu s Lucií Bílou, psanou na úrovni Kameňáku 3, je to skoro na odpad. ()

R´Hell odpad!

Nejsmutnější na tomhle filmu nejsou výkony herců ani tragický scénář, ale spíše to, že takové filmy oficiálně sponzoruje Česká republika. V Líbáš jako Bůh chybí všechno, co by tam mělo být a co distributor propaguje. Humor? Ale kde, spíše jen křečovité snahy o jakýsi vtip. Laskavá ironie? Obávám se, že tvůrci zdaleka nevědí, co slovo ironie znamená. Zajímalo by mně, co si doopravdy o tomhle filmu myslí Poledňáková a herci. Protože jestli má film vypadat takhle, potom už v životě žádný vidět nechci. ()

Evandulik

Celkom podarená nenáročná romantická komédia, pre mňa so sympatickými hercami. Nečakala som horibilnú nakladačku skutočne vtipných scénok ani nič podobné. Párkrát som sa aj zasmiala, párkrát zdvihla obočie nad trápnymi obohratými vtipmi (,milujem tú rozmanitosť, každý deň ma naserie niekto iný,). Po filme mi ostal úsmev na perách a dobrá nálada. Škoda, že mi čeština pani Kamily Magálovej trhala uši po celý film, hodnotenie mohlo byť vyššie, ale na odpad!(dávate ho z recesie?!) to rozhodne nie je. ()

Guzo

Není to úplně na ty 4, ALE: novodobé české filmy jaksi hodnotím i s přihlédnutím na to ostatní, co se v naší tvorbě vyprodukovává, a v tomto případě Líbáš jako Bůh některé kousky naprosto potápí. Nejvíc se mi tu líbili Bartoška s Holubovou, kteří zahráli své role osobitým způsobem a pobavili. I přes poměrně dlouhou stopáž mě film ani trošku nenudil, chvílemi to bylo lepší (a vtipné!!), chvílemi horší, ale na tolik odpadů to opravdu nebylo.. ()

ghatos odpad!

46:05 - déle jsem to nevydržel....bojoval jsem, opravdu jsem se chtěl dodívat..., jenže je to tak hnusně kriplovsky dementní. Postavit zápletku na mobilu, kýči, ubohosti, do nebe volající trapnosti...ne, ne, ne, ne... . Tuto píseň věnuji paní Poledňákové: http://www.youtube.com/watch?v=LX2uEQdDUfU , septik, -90%. Výborný komentář: Tetsuo ()

PollyJean

což o to, myšlenka nebyla úplně špatná, láska kvete v každým věku, ale proč se zamilovaní hrdinové musí chovat jako idioti, pořád někam vrážet, o něco zakopávat apod., proč to musí být doprovázené rádobyžertovnými hláškami malých dětí a proč to muselo být tak rozvleklé...každopádně to ale bylo koukatelnější než předchozí krokodýli... ()

Autogram

Puberta môže lomcovať človekom v každom veku, akurát v tom babičkovskom to môže nezúčastnenému pripadať zvláštne. Divák filmu celkom nezúčastnený nie je a tak Kamila Magálová v tejto úlohe nie je úplne trápna. Horšie je to so scenárom filmu, už samotné situácie ako spoločne žijúci dobre si rozumejúci rozvedení manželia je nejako divná. Mal som z tohto filmu obavu, že to bude trápenie ako jeho pokračovanie, ktoré som videl skôr, ale nekonala sa až taká tragédia. Jednoducho slabý film o zrelej láske. –––– Tváří v tvář věčnosti mám podezření, že příští život se nekoná, a co není teď, už nebude. ()

jamalka

Vzhledem k tomu jaké se u nás točí poslední dobou hrůzy, tak tento film je ještě celkem ucházející. Pro střední generaci to musí být celkem zábavné, pro nás mladší o něco hůř pochopitelné. ALe láska holt kvete v každém věku. ()

Josefin

Tohle se fakt nepovedlo , bylo to až moc překombinované, tu 1* za super hlášku Evy Holubové : "tak na to ti sere bílý Tesák" ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková