Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Angelo987

Nevidel som tento film, ale uz podla nazvu, hercov a povodu filmu mozem usudzovat, ze to bude riadny odpad...a ani si tento film nikdy nepozriem pre istotu, aby mi z toho neprislo zle! ()

Robopes

Království za komedii !!! Kdy už konečně někdo natočí něco vtipnýho, kde bych u každýho záběru nevěděl, jak následující scéna dopadne. Tomu se snad může smát jen někdo, komu za to zaplatí. Seberte Polednici režisérskou licenci ! :-) ()

Nerdvana odpad!

Proč jsem tak naštvaná? Příběh je tak plytký, že by se v něm utopila i Esmeralda. Výkon hlavní hrdinky je prkenný, hudba je jen variací na známější soundtrack z Lepší už to nebude a postava ztvárněná Evou Holubovou, která má rozhodně na víc, je založená na stereotypu, do kterého jí režiseří s oblibou cpou. Ne! ()

zodiak217

Veľmi príjemné pizeranie, dobrý relax, skvelé herecké obsadenie. Vidieť Magalivu vo filme je dnes už rarita a v tejto snímke žiarila naplno. Naozaj dobre spracovanie. Dostal som to, čo som aj čakal a este trochu naviac. ()

Brenda.Ch

Tak trochu červená knihovna řízlá komedialitou a rádoby rodinným snímkem. Není to žádná bomba, ale už vůbec bych tomu nedávala nálepku "odpad" a ani bych to nesplachovala do záchodu banalít a blbostí. Svěží film, dobře se dá na to koukat, Magálová je kouzelná a příběh legrační a romantický. Doufám, že se v padesáti taky tak zamiluji. :-) Podívám se na to klidně znovu. A taky jsem realistka a od Poledňákové nečekám už žádné zázraky. :-) ()

R.I.S.A

No celkem hovadinka pro nějaký starý babky nebo co.... ale uplnej odpad to neni, dokoukat sem to dokoukal, chvilkama trapný jak kunda ale Eva Holubojc to tam sází neskutečně :) ()

SZYslak

PLUS: Kaiser MINUS: mj. trapna role Holubove, kterou mam zafixovanou jako z gruntu hodnou vychovatelku z jednoho nejmenovaneho filmu. Kazdopadne je to takove trapne ruzove nakudrlinkovane. Marenko vratte radeji velrybu do pojistovny a tatinkovi vytrhnete stolicku. ()

Jamalkaa

Klasická celovečerní srajda pro celou rodinu. Dlouhá, zbytečná, ohraná NUDA s rádoby vtípky. Nelíbilo se mi to. ()

rigby

Průměrná česká komedie. Rukopis Marie Poledňákové je zřetelný. Lid se baví, pár vtipných hlášek se najde, konec se bohužel rozpíjí v mazanici, možná by stačilo jen skončit o půl hodiny dřív. Ale jinak se mi to docela líbilo, takové velmi odpočinkové. Ale s opakovanými kouknutími to začalo ztrácet na atraktivitě a dostavila se spíše nuda. ()

Igy007

Dát jednu nebo žádnou hvězdu ? To bylo dilema ... Na MP je jasně vidět, že ne všechno s věkem zraje ... něco se prostě jenom zkazí ()

Aquila odpad!

Zajímavé, jak po všech stránkách tak špatně natočený film (scénář, dramaturgie i režie) může být tak divácky úspěšný. Stačí pravděpodobně dobrá reklama a známé tváře. A přitom Poledňáková je velmi dobrá filmová řemeslnice, ale její vnímání světa je pravděpodobně mnohem blíž dětskému divákovi (S tebou mě baví svět, Velryba, Polepšovna i noví Krokodýli fungují). U vztahů mezi dospělými tento pohled nefunguje. ()

veverysiak

Českým novodobým "komédiám" sa zďaleka vyhýbam, občas sa však stane, že pri telke pridriemnem, a tým pádom nestihnem včas prepnúť, aj v tomto prípade som sa nechcene prebral do niečoho, čo mali zakázať, aby to neohrozovalo duševné zdravie už aj tak dosť nakazených človekov, nemá zmysel to komentovať, akurát ľutujem niektorých aktérov, že si musia takýmto spôsobom prilepšovať osobný rozpočet, takže 15%. ()

LukashX odpad!

Dostalo se mi té "cti", že jsem mohl být na předpremiéře. Byl to dle očekávání strašný zážitek. Moje averze vůči novým českým filmům se tím ještě prohloubila. O co ve filmu jde? Dle mého soudu hlavně o to, co nejvíc zviditelnit notebooky firmy Acer, poněvadž dějově je to téměř o ničem. Místama nereálné situace, všechno se to vrší tak nějak na sebe dokud to neskončí. A když to finálně skončí, tak máte potřebu si alkoholem vypláchnout mozek, aby jste na to co nejrychleji zapomněli. ()

kacudzde

Chvílemi to pobavilo, i když některé scény okopírované z cizích filmů ( Deník B. Jonesové, Spiderman ) mi připadaly trapné a zbytečné. Silné herecké obsazení bídný scénář nezachrání. Potěšil jen Jiří Bartoška - jeho postava si mě získala svým bohémským nadhledem. Viděno v kině 21.2.2009. ()

Warapeidza

Naštěstí je to lepší než Jak se krotí krokodýli. To je první dobrá zpráva, bohužel asi též ta poslední. Sice jsem na to původně do kina jít nechtěl, ale zrovna v ten den se prostě nedalo vybrat nic jiného, takže jsem nakonec usazen do sedačky multikina sledoval, jak si plejáda vesměs dobrých herců vychutnává své chvíle slávy v tomto spektáklu, který vůbec nedrží pohromadě a působí spíše jako sekvence skečů od Monty Pythonů, jejichž genialitě se bohužel ani zdaleka nepřibližuje a kterým se teď omlouvám, jelikož jsem je tímto přirovnáním zákonitě musel urazit. První půlka ještě ujde, bohužel v půlce druhé už se víceméně pouze opakují s mírnými variacemi ty samé situace s tou samou koncovkou a marně jsem čekal na nějaký další nápad, který by to pozvednul někam dál. Režisérka navíc používá mobilní telefony (jakožto hlavní hybatele děje) tak nepatřičně a "násilně", až z toho několikrát vzniká úsměv spíše díky kouzlu nechtěného- a bohužel mám takový pocit, že jsem s tímto názorem nebyl v kině sám. Rádoby happyend pak už jen završuje pocit zmaru, který ve mně celou promítací dobu pomalu klíčil... Herci se sice snaží, každý přispívá svou troškou do mlýna (nehledejte v tom žádný druhotný význam ani nic jiného), bohužel každý mele úplně jinou mouku a vzniká tak strašně nesourodé těsto, které se na jedné straně lepí a na straně druhé naopak vůbec nedrží pohromadě... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková