Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Paity

Jestli tohle byla komedie, tak já bleju hady a mažu jim ráno chleba s marmeládou. Holt Poledňáková si myslí, že když udělá růžový plakát k filmu, tak to stačí k úspěchu. Ovšem musím ocenit marketing, který byl u téhle slátaniny velmi dobrý a v podstatě nebyl nikdo, kdo by film nezaznamenal. ()

farfalla

Podle popisu jsem čekala něco horšího, ale nebylo to až tak zlé. Má to být oddechový film o hledání lásky v každém věku. Nenáročný je, ale snaží se to dohnat nabubřelostí. Praha tady září v přehnaných barvách, když už se jede do Karlových Varů, tak otevřeným autem, když slavit Silvestra, tak v Paříži, když na večeři, tak předkrm ze sklenice, když bydlet, tak v domě se zahradou, když mít chalupu, tak velkou, ale romantickou. Je to romantická komedie, takže finanční problémy se tady neřeší. Postavy obyčejně mluví jedna přes druhou, ze scén dýchá dynamičnost a napětí nebo pohoda - podle situace. Každou chvíli někdo podá žertovný komentář s ´nadhledem´. Kamila Magálová se snaží mluvit česky, ale dost to tahá uši. Ve filmu přiznali, že její postava Helena Altmanová vyrůstala na Slovensku a Magálová i promluví slovensky. Na její ´český´ hlas se dá zvyknout, ale pořád je to tam. I v menších rolích jsou známí herci, a tak všichni dostanou alespoň jednu větu. Celý film je upovídaný. Většina myšlenek jsou však všeobecná moudra opsané z článků a knížek nebo odposlechnuté z televize. Příběhy Heleny, Františka (Oldřich Kaiser), Karla (Jiří Bartoška) a Bohunky (Eva Holubová) se rozvíjí v pokračování ´Líbáš jako ďábel´ z roku 2012. ()

kwoky

Obvykle se stane to, ze kdyz se dodivam na film a mam chut dat dve nebo tri hvezdicky, tak po shlednuti "Filmu o filmu" hodnoceni zvysim. U tohoto filmu se tak ale nestalo. Je to pro me signal, ze je tento snimek plochy (coz jsem ale vedel uz pri odchodu z kina). Co se mi na LJB libilo? Bartoska, Kaiser a usmev Kamily Magalove. A nelibilo se mi temer vsechno ostatni. Zejmena scenar v druhe polovine bych oznacil za vylozene zmrseny. Myslim, ze na dalsi Polednakovou uz nepujdu. ()

Harapes

Režisérka Marie Poledňáková nám naservírovala milostnou zápletku,která nám mnoha z nás může připomenout osobní příběh ze života.Už se asi nedozvíme,jestli režisérka čerpala z vlastního života,ale i tak nám příběh byl podán s nadhledem a šarmantností.Vyzdvihuji výkon Oldřicha Kaisera. ()

mirkaaa

Překvapuje mě tak nízké hodnocení. Netvrdím, že ten film je nějaké veledílo a uznávám, že Marie Poledňáková má svá nejlepší pracovní léta už nejspíš za sebou, ale házet ho do odpadu, to je na mě trochu moc. Mě osobně se film docela líbil. Šla jsem na něj do kina s představou, že se dobře pobavím, a to se také stalo. Ostatně bavili se i mí přátelé a diváci v sále. Myslím si, že v rámci žánru je to poměrně solidní oddychová komedie. Z herců bych vyzdvihla Evu Holubovou, Oldřicha Kaisera a hláškujícího Bartošku. Jediné, co bych vytkla je až zbytečné množství postav a závěr, který je podle mého názoru vyhnaný "ad absurdum". Rozhodně je ale tato komedie lepší než předchozí počin paní režisérky. ()

Schuldiner odpad!

Pro BOHA!!! Takhle debilní, jednoduchej, nevtipnej a zbytečnej českej film už sem dlouho neviděl !!! Opravdu velenuda! Tedy, toto je mé hodnocení po 38 minutách. Bojím se toho zbytku... Hmm, u zbylých dlouhých 78 minut sem psal SMS, mejly a prohlížel si svoje fotky ze Silvestra 2009.. Pochybuju, že to někoho zajímá, já jen, že abych si pustil film a nakonec ho měl vyloženě jako kulisu...to se mi snad eště nestalo. Pokaždý, když sem z tý kulisy zaslechl nějakou ´´hlášku´´, trpěl sem! Proč sem to nechal dohrát? BŮH ví.. PS: Rozesmáli mě tam jen pankáči na koncertě Divokýho Billa :-) Tedy konkrétně ta jejich účast na tý akci.. ()

Milodar

Milý malý film s Milanem Šteindlerem v hlavní roli. Jednu hvězdu za pankáče na Divokém Billovi, další dvě, abych se nezačlenil mezi zdejší intelektuály. ()

Prochy38

Ne, prostě ne. České komedie, zvláště ty v režii paní Poledňákové, nemají budoucnost. Děj prakticky nijaký. Dialogy tak pitomé, že se ani smát nemůžete. Scény natolik nereálné, že z toho kroucení už bolí hlava. Ideální 1*. * navíc si nemůžu odpustit za postavu, kterou ztvátnil O. Kaiser = pan herec! A * bych rád přidal za nejsilnější část filmu, a tím je vstup kapely Divokej Bill. Hasne. 30% ()

Piškotka

Poledňáková jako vyšitá, dětí jako smetí a do toho milostné avantýry jejich babiček a dědečků. Místy hodně přehnané a ujeté. Taky jsem to čekala. O. Kaiser byl vynikající, je to komik každým coulem. A věřila bych, že takhle to umí s ženskými i ve skutečném životě. Jeho pohybové kreace srovnávám s pověstným vozembouchem nebo klíštětem. E. Holubová je vždy smělou konkurentkou ostatním herečkám. ()

peetriss

Bohužel musím konstatovat, že Marie Poledňáková svůj cit pro rodinný i jiný film doslova zdevastovala zřejmě pod vlivem dlouholetého působení v české komerční televizní scéně. Mystet si, že se jí povede vytvořit kvalitní film pouze tím, když obsadí film populárními herci, doprovodí scény písněmi populárních zpěváků, co nejvíce implantuje do filmu dovádějící děti po vzoru filmu S tebou mě baví svět, je velmi naivní. Bez pevného a jistého režijního vedení to nejde, a v tomto případě je režie téměř nulová. Nemluvě o velmi hloupých dialozích a velmi špatných hereckých výkonech. Líbáš jako Bůh selhává po všech stránkách a více než jednu hvězdu v žádném případě nedám! ()

Asmodin

Tento film je průměrná komedie, ale jeden z lepších ČESKÝCH filmů zhruba od roku 2000. Díky dětem mi film víc připomíná S tebou mě baví svět. Je taky daleko lepší než Jak se krotí krokodýli (Ten mi zase více připomínal Jak vytrhnout velrybě stoličku tím, že obě maminky byly baletky a tátové zase horaly.). Tím tento příběh trochu přichází o originalitu a je vidět, že Marie Poledňáková zkouší dnes uplatnit to co se líbilo kdysi a kupodivu to zase na někoho může zabírat. Díkybohu se scénáristi vyvarovaly reklamních vsuvek. Film obsahuje scény humorné (saniťáci) i trapné (babička Alžběta s partnerem + rádoby romantické scény Františka a Heleny). Moje hodnocení je dostatečné a možná by bylo i vyšší, ale bohužel se dotýká mého morálního cítění a já jako žena nemohu s úsměvem schvalovat film, kde je muž nevěrný své manželce. A zde se s tím setkáváme hned 2x. Jiná by byla situace kdyby František byl starý mládenec, vdovec nebo také rozvedený. Marie Poledňáková, ale napsala Františka ženatého, z toho bychom mohli usuzovat, že se pokládá všechny muže za nevěrníky - což není pravda. Stejně jako Helenin syn, který byl nevěrný z nudy. Nelíbí se mi jak se paní Poledňáková staví k nevěře celkově jako by to bylo stejně přirozené jako dýchání. Nelíbí se mi, jak se staví k mezilidské komunikaci, která je u partnerů na 1. místě. Nelíbí se mi jak se staví k důvěře, která je pro lidi tím nejdůležitějším v životě, protože bez důvěry by nebyla láska, která je přednější než zamilování, přestože je krásné a hřejivé jak jarní slunce. Člověk si přece sám vybírá svého partnera, není to jako když se někde narodíme a musíme žít v rodině se kterou nemůžeme nic dělat, proto by si měl svého partnera považovat a být mu tím nejlepším životem. Bohužel je vidět, že paní Marie Poledňáková by se neměla pouštět do věcí, kterým sama asi nerozumí. Bavila bych se u komedie, kdyby mi z ní nebylo smutno. Na druhé straně se mi líbil efekt s psaním knihy, který byl velmi dobrým nápadem. Čekala jsem, že na závěr filmu Karel odejde od klávesnice. Tohle diváka nechá po celou dobu filmu v ostražitosti, aby náhodou nepřehlídl kdy se to prolomí mezi psanou knihou a realitou. Líbila se mi Karlova detektivní práce, který odhalil Františkovo tajemství :o) ()

Rejže

Docela mne to překvapilo, čekala jsem mnohem méně, něco na styl Troška, Magnusek....ale Poledňáková je paní režisérka a naštěstí průšvih s Krokodýly se nekonal. Film pro nenáročného diváka... nebo diváka, který si chce vorazit u této oddychovky. Je to stejné jako, když si chce vyčistit hlavu čtenář červenou knihovnou. ()

lukasd

Celkově je ten film lepší než jsem očekával. Je tady sice plno vaty a trapných scének, n druhou stranu musím přiznat, že jsem se i občas zasmál. Velmi příjemné je herecké obsazení(hlavně skvělý glosátor Jiří Bartoška). 50% ()

Ricky_CZ

Nikdy kamarádce neodpustím, že mne k tomuto donutila...Tento film je opravdu jen pro některé lidi, a to z jiné dimenze. Nemůžu si pomoct, ale cítil jsem z toho po celou dobu ten kýč a dementní humor ve stylu Frekvence 1. Tohle ne...Tohle opravdu ne...1 hvězda, za to, že alespoň po kině to dopadlo, jak jsem si představoval... ()

Marys

Dalo sa na to dívať, hoci tá Magálovej čeština mi strašne rezala uši. A minimálne jednu hviezdičku dávam určite tomu chlapcovi, čo hral Sebastiana. Ten bol úplne bohovský. ()

Yardie

No, po komentářích zde uvdených se mi do kina jít fakt nechtělo, ale opět jsem musel kvůli přítelkyni, která to chtěla mermomocí vidět. Bál jsem se, děsil jsem se, jak budu 2 hodiny trpět. Ale zase tak špatné to nebylo. "Odpad" tedy ne určitě. Je to jeden z lepších filmu poslední české tvorby. Řekl bych, takový jednooký král mezi slepými. Pár vtípků, kdy jsem se zasmál, tam bylo. Příběh takový celkem zajímavý, tedy v tom, jak spolu žijí rozvedené dvojice. Jinak taková klasika. Ale celkově mi ten příběh připadal takový rozkouskovaný a šílěně stříhaný. Ale jak jsem říkal, je to jednooký král, takže čekat od toho příliš nelze. Vidět jednou stačí, podruhé není proč se koukat. Na komedii vtípků dosti málo. Je to takových 50%. Howgh! ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková