Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Denver

Poledňáková dřepí za volanatem parního válce a bezostyšně vykrádá jeden film za druhým (Bridget Jones, Láska nebeská, Notting Hill...) - některé pouze napodobuje, jiné scény ale přímo kopíruje. Ze stejných filmů dokonce krade songy, snaží se je nacpat do svých scén a ignoruje fakt, že se tam vůbec nehodí. Hudba "složená" pro film je opět ukradená, ne-li snad přímo vytažená ze soundtracku k filmu Lepší už to nebude. ()

Lip_Balm

Tak spíše než božského polibku jsem se od "Líbáš jako Bůh" dočkal zatraceně bolestivé podpásovky. Devadesátiminutové utrpení u domácího kina mi zpříjemňoval pouze fakt, že "Už bude konec :)." Sedmdesát minut z devadesáti se mi honilo hlavou "Co to tam ti idioti sakra vyváděj" zbylých dvacet jsem koukal na ptáka sedícího na balkóně... Ať je to jak chce, když jsem se při závěrečných pěti minutách podíval na spokojený výraz spolusedící mámy, vyobrazující něco co bych popsal jako "úsměv ala měsíček na hnoji", uvědomil jsem si, že ten film tak úplně marnej nebyl a dokud někomu působí radost a jakýsi pro mě nevysvětlitelný pocit zadostiučinění, není namístě házet ho do odpadu. :) ()

Hyger odpad!

Jeden z mála filmů, které se mi úplně zhnusily. Už název zaváněl tím, že půjde o slátaninu amerického typu. Marii Poledňákovou uznávám jako tvůrkyni skvělých rodinných filmů s Tomášem Holým a hned mě napadlo, jestlipak se nezbláznila, když chce točit takovou kravinu. Čekal jsem stupidní komedii o teenagerech, ale dostal jsem místo toho frašku o milostném životě starších lidí. Naštěstí tam nechyběl ani můj "oblíbenec" Oldřich Kaiser a tak byly základní kameny pro děs roku položeny. Koukal jsem na to jenom proto, že v busu nebylo co dělat. Mé hodnocení je ovlivněno i tím, že jsem občas nedával pozor, ale i tak mi to stačilo. Ono pozorovat nudné scházení se a rozcházení čerstvě zamilovaných, to je opravdu moje. Jinak jsem nezaregistroval nic, co by mohlo být nějakou vedlejší dějovou linií. Asi moje chyba, ale i tak odpad. ()

nessbeal

Film pri ktorom som sa vazne nenudil, pred tymto filmom som pozeral jednu nemenovanu komediu z americkej produkcie a to sa neda porovnat diametralne odlisne. Tento film patri k tym lepsim z ceskej produkcie ale asi to nevedia sami ludia ocenit. Nuz ich chyba. ()

Silencia90

3 roky jsem se tomuhle filmu úspěšně vyhýbala, jelikož Poledňákovou fakt moc moc nemusim. Ty její rodinný komedie jsou vážně protivný. Nakonec mě donutila mamka, když chtěla abych s ní jela na dvojku, tak jsem si musela doplnit vzdělání jedničkou. A byla jsem překvapená. Opravdu mile. Bylo to vtipné, svižné a milé, a hlavně ne trapné! Poledňáková si sice ponechala to typické pro svou tvorbu (děti(!!!) a velkou rodinu), kterou ale osekala o všemožné trapnosti a doplnila to o hezké prostředí, vtipný příběh a zajímavé herce. Především sympatická hlavní hrdinka s milým přízvukem, příjemný Kaiser a vždy nad věcí Bartoška to dovedli k dokonalosti. A navíc veselá hudba, která se k tomu skvěle hodila. Jo, líbilo se mi to. 3,5* ()

andaa

Marie má smysl pro komedii. A tohle se jí docela povedlo, na S tebou mě bav svět nikdy nic nedosáhne, ale i přesto je to jako odpočínková věc docela dobré. ()

pend

Docela v pohodě, Holubová byla správně nesnesitelná, Kaiser nevěděl jestli jo nebo ne, Bartoška nechtěl z domu, pár docela vtipných hlášek. ()

roxy_ellen

Ale jo, celkem by to šlo. Někdy se to až moc táhlo a objevovaly se tam hlášky z dřívějších filmů od Poledňákové, což e dalo čekat. I tak jsem se docela nasmála. Prostě taková pohodová komedie, která dá zavděk spíše střední věkové kategorii. ()

misa_laska

Nechápu proč tak špatné hodnocení. Už od 8 nezávislých zdrojů jsem slyšela, že je to po dlouhý době dobrej českej film. Dneska se na něj chystam do kina a ty vaše odpady mě neodradí. Po shlédnutí: Rozhodně je to dobrý film, kdybych měla srovnat např. se Sněženkama, tak to se snad ani nedá... Oproti tomu je skvělej. Příjemně strávený večer v kině. Možná mohl být o pár minut kratší. Spoustu lidí tu píše o esemeskování a mobilech děsně negativně... Ale popravdě, když jste do někoho zamilovaní a nevidíte se a přijde vám SMS, tak se rozplynete blahem a láskou. Takže tu na to laskavě přestaňte nadávat. Chápu, že se spoustě lidem film nelíbil, ale hodnocení odpad, 1 nebo 2 si rozhodně nezaslouží... Takže dneska večer přijdu zítra... ()

totalySICK odpad!

Utrpení od začátku až do konce, nic vtipného na tom nebylo. Nevím, co jsem od toho čekala, ale tak šla jsem do kina pouze jako doprovod.. :D ()

IvcaG

Na tento film jsem vyrazila s pocitem, že se ráda pobavím u českého filmu, s osvědčenou režisérkou těch nej komediích. Doufala jsem, že to nebude další stupidní úlet jako je v posledních letech v Čechách zvykem. Prostě se to povedlo z mého pohledu to určitě není odpad řekla bych tak 3-4*. Celý jsem se bavila, fakt super hlášky, příběh taky zajímaví dám 60%. ()

Eluin

Na tomto filmu se mi nejvíce líbil závěr, kde vystoupila Lucie Bílá v roli..., inu, takové svérázné roli :-). Tak proto ta jedna hvězda.... ()

Ippolito

Jeden z nejhorších českých filmů, které jsem kdy viděla, "Panic je na nic", se snažil být zábavnou komedií pro teenagery. "Líbáš jako bůh" je podobnou snahou o komedii, tentokrát však pro dospělé...těžko říct, jaký film je příšernější...takové "z bláta do louže", řekla bych...ale tematika LJB je přece jen o něco sympatičtější a uvěřitelnější, stejně tak i známí herci (třeba Holubová) dodávají tomuto celkem bezduchému škváru punc filmu, přesně jak tu někdo podotknul: "1 hvězdičku dávám za to, že to aspoň mělo filmovou podobu", takže asi takhle :D ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková