Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Averelli

Tak.. po přečtení několika komentářů musím říct že nebudu mít asi úplně originální názor.. Ihned po odchodu z kina jsem nevěděla co si myslet.. hodně mi to připomínalo Román pro ženy, a tempo opravdu odpovídalo Lásce nebeské, ale přiznávám se že jsem se pobavila, ačkoliv celkově jsem film nepobrala.. ráda filmu věřím, ale tomuhle se věřit nedá :) 3* dávám hodně za "výkon" Evy Holubové při zjištění manželovy nevěry, to mě opravdu pobavilo.. taky mě hodně pobavily SMSkové scény, ale proboha, už NIKDY, NIKDY, NIKDY nechci vidět Evu Holubovou v negližé!! ()

Lumpus

Mé mamce se to líbilo hodně, mě už tolik ne. Ovšem hodnotím velmi kladně posun k lepšímu u režisérky z Jak se krotí krokodýli, to byl totiž ten nejhorší film který jsem kdy viděl! Tento alespon stojí za zhlédnutí. ()

KryplXxX

Skvělý film. Výborně jsem se bavil. Paní Poledňáková natočila masterpiece a myslím si, že by se právem měla stát režisérkou roku v ČR a přinejmenším dostat Oscara. Líbáš jako bůh ukazuje opravdovou kvalitu jak na úrovni režie, tak na úrovni herecké, jelikož to co předvádí herci televizních seriálů jako VKV a nebo OVRZ nemá obdoby a jejich účinkování v těchto seriálech jen ukazuje jejich nevyužitý herecký potenciál. Třešničkou na dortu je pak výborně propracovaný děj s nečekanými zvraty. Co musím pochválit především je soudržnost vyprávění, již na první pohled sympatické postavy, vtipnost a celkové pojetí paní režisérky. Jedinou výhradou by pak byla stopáž, která byla příliš krátká a filmu tohoto typu by prospělo natočit alespoň minimálně těch 60 minut navíc. Skvělá práce paní Poledňáková. Dávám 5* i když film by si zasloužil alespoň 10 * kdyby to šlo. A kdybych to nemyslel ironicky tak dám odpad se ví :-)))))) ()

Marrianna

Tak dle mého názoru si tento film absolutně nezaslouží takto nízké hodnocení. Z objektivního pohledu je sice pravda, že to není nějaká úžasná a jediněčná komedie, která člověka zasáhne tak, že ho už nepustí. Jenže já se bavila a hlavně jsem si uvědomila jednu věc a to takovou, že šanci na změnu či na pubertální poblouznění mají všichni a nemusí se to jen týkat určitého věku. Eva Holubová zde byla naprosto úžasná, jako všude. Její "intimoooo" a šílené pokusy udržet si manžela dokazují to, že každý údělá pro to své cokoliv. Je to vlastně příběh, kdy někdo touží po změně, ale ten druhý je už tak zvyklý na to zažité, že se od toho bojí utéct - no prosím není to takhle i v normáním životě? A když je tento příběh doplněn humorem, prostě nemůže jít o slátaninu, která by měla být zahozena a už nikdy nevytažena na světlo. Chtěla bych také vyzdvihnout herecký výkon pana Bartošky, který svým naprosto ležérním způsobem nádherně doplňuje tohle dílo. No 1000 lidí a 1000 chutí, jen se ptám kde jsou ti lidé, kterým se to líbilo? Ať už v kině, či při rozhovorech - já byla svědkem, že lidé byli víc než spokojeni. Jen zřejmě tady se spíše potkali odpůrci paní Poledňákové, kteří na ní nenechají ani nit suchou. ()

honeybunn2

Také pohodové, veľmi ma to nenasralo, Eva Holubová bola super srandovná, aj Kaiser. No na babskú jazdu to bolo v pohode, nič komplikované. Občas úsmevné, kopec dobrých hercov, ale priznám sa Kamila Magálová mi tam nesedela vôbec. Škoda. tri hviezdy. ()

HonzaCZ

Já se u filmu náramně bavil. Bude to asi tím, že nejsem odborník jako spousta místních a na film jsem šel, abych se bavil, ne abych v něm hledal chyby. ()

L3G1ON4R

Taková střední romantická česká komedie s prošpikovanou dávkou zdejšího humoru. Líbáš jako Bůh mě moc zrovna neoslovilo, a to ani přez slušné obsazení. Dějově nacpaná kachna love story, která tak jako tak někde skončí ! ()

Cortesz

Poledňáková se rozhodla natočit něco ve stylu Lásky nebeské a jí podobné britské komedie, s kterými to samozřejmě nelze srovnávat, ale snaha byla a tu oceňuji, protože takových filmů v tuzemsku mnoho není. Po dějové stránce mi to sice tak neučarovalo, protože se to týká starších lidí, kteří jsou ovšem skvěle zahrány, zejména ze strany Kaisera, Bartošky, Magálové a Holubové. Vyzdvihnul bych ještě skvělou hudbu a slušné exteriéry. V celku jde o slušnou romantickou komedii, kterou zabíjí přestřelená délka a mininum vtipných dialogů a vtipných situací, ale dokáže pobavit i tak, a když k tomu máte potřebnou náladu tak i něčím zaujme. ()

CaMMe odpad!

Když už dám filmu odpad!, tak je to poctivá sra*ka. Ale tohle je ta nejvetší sra*ka, ze vše sra*ek!! Lituji dvou hodin, které jsem strávil u tohoto počinu. Sedět na hajzlu a tlačit je příjemnější, než koukat na tenhle "film". Marie, Marie, Marie, už nás prosím neterorizuj! Hodně přidávám - 5%. ()

Bigfuckman

Román pro ženy po 25 letech. Režisérka již byla oceněna komedií století S tebou mě baví svět. Ještě by měla být honorována na blbost století za zásluhy v tomto filmu. ()

xxlch

Teda na hodnocení tohodle filmíku mě vážně baví ta rozmanitost ."Nasral mě každej,kdo dal odpad"! Já na tendle filmík koukala už dvakrát a pokaždé jsem se smála,jako už dlouho né.Možná je to tím že jsem opravdu zralejší ročník.Málokdy čtu komentáře druhých,většinou koukám jen po hodnocení uživatelů,leč tentokrát sem udělala vyjímku a četla.Je fakt že na Oscara to není ale na to, jaký sračky se občas natočí a "odpaďáci je hodnotí kladně,se na todlenc určitě dá koukat bez jakékoliv újmy a já vůbec nemám pocit že bych umírala nudou,byla znechucená nebo přišla o dobrý vkus.A co se týká hlášek,tak už jsem jich kolem sebe hezkých pár slyšela,prostě se ty takzvaný trapnosti ujaly.Jo a vážně už nikdy nebudu říkat že něco nejde,protože tady se našlo pár blbců,kteří to o sobě neví,ale na ty sere Bílej Tesák.Takže každýmu,komu je více jak "40" todlenc vřele doporučuji.A já si du pustit Divokýho Billa ať mám lepší "Pocit". ()

MikeMyers odpad!

škoda slov, po dlouhý době jsem koukal na českej film a LJB mě ujistilo že stále české filmy nestojí za řeč. 50 letá slovenka je vrchol. ()

Fajt

Komedie, která je založena na plítkém námětu, mobil a nevěra, tak typickém pro dnešní "skvělou" dobu, je spíše zoufalstvím, než podívaná k popukání. Přehlédnuli, stále dýmajícího seladona Bartošku, tak v žádném případě nedokáži překousnout E. Holubovou, která díky svému obsazení a trapným sexuálním návrhům, filmu zajistila pouze jednu hvězdičku. Bohužel, výborná paní Poledňáková, má po roce 1989 svůj tvůrčí zenit již za sebou !!! ()

unrocker

Marii Poledňákovou mám jako režisérku moc rád, ale její poslední film se posunul už někam jinam než je moje věková skupina. Dívat se na film o stárnoucích párech a jejich problémech mě fakt nebavilo. Jak si nějací starouši před důchodem hledají nové lásky , to mě fakt nebralo, až mi bude třeba 60sát tak mě to třeba chytne... ()

mig21

Hvězdička pro Oldřicha a Barťáka, kteří v nudném dvouhodinovém filmu září jako lejno ve sněhu... Jelikož jsem v rámci práce musel tento film shlédnout 8x, už z Líbáš trochu zvracím a už mi nepřijde vtipná ani většina hlášek a scén s ústřední mužskou dvojicí, nebaví mě dějová linie "mladých" v podání Romana Vojtka a Marthy Issové, doslova irituje dryáčnice Holubová a neskutečně sere afrektovaný malý hoch "Bastík" (jak někdo může prohlásit, že tenhle ušišlanej spratek je nový Tomáš Holý???). Dvouhodinová stopáž plná prvoplánových vtipů, zbytečných vypravěčských vsuvek (opravdu by "teď už jsme konečně spolu, ale ne nadlouho" nešlo zahrát???) mi přijde ubíjející. Jsem rád, že z 20 promítání jsem 2 musel vynechat a v deseti případech padla volba diváků na jiné filmy... ()

Romeroo

Ani nevím proč jsem po projekci Líbáš jako Bůh sáhnul...asi jsem chtěl vypnout mozek a zasmát se u nějaké komedie...bohužel se mi to do 58 minuty filmu nepovedlo a to je u komedie celkem umění...pak se dostavilo i trocha humoru a pár dobrých hlášek...ale co se týče příběhu, herců a celkového "pocitu" z filmu tak je to opět na bodu mrazu...snad jen Jirka Bartoška trocha připomínal herce. Eva Holubová a její nejhorší role a herecký výkon, tedy aspoň pro mě....Ani nevím proč jsem dal 2*....asi proto, že nelíbám jako Bůh.... ()

Kubi21

Źádná sláva. První hodinu jsem se celkem bavil, ale zbytek bylo jen trapné čekání na konec a ten byl v nedohlednu. Zbytečně dlouhé a žánrově nevyhrazené. Poledňáková promarnila další šanci na navázání úspěchů její "Velryby", "Polepšovny" a "S tebou mě baví svět". Škoda ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková