Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

česnek

Už název filmu byl vybrán nevhodně - je z náboženského hlediska velmi urážlivý a pokud vím, tak tento obrat se používal pouze v 80-tých letech v řadách lelkující omladiny rekrutující se z dětí výše postavených soudruhů. Po shlédnutí plitkého filmu "Jak se krotí krokodýli" jsem se obával naprostého uměleckého vyprázdnění paní autorky a připravoval jsem se na nejhorší. Už z toho důvodu jsem byl potěšen tím, že tento film již má poněkud vyšší úroveň. Není v něm tolik hluchých míst - stěžejní příběhové zápletky jsou přemostěny smysluplným dějem, komické vsuvky působí zábavně, řada z nich je sice notoricky známých a použitých v jiných filmech, přesto pro své zařazení v pravou chvíli nepůsobí až tak trapně, jak by se na první pohled mohlo zdát (např. když se herec podívá na hodinky a tím vylije obsah kelímku, který drží v ruce). Hlavní zápletka je nevěra všeho druhu, ve všech formách a všech generací, což poněkud degraduje celý film. Ve starých dobrých filmech Marie Poledňákové např. "S tebou mě baví svět" se autorka nevyžívala v nevěrách, o to víc se soustředila na běžné rodinné starosti zejména týkající se dětí, které dokázala velice vtipnou formou vyjádřit. Když už paní Poledňáková řešila vztahové problémy, jako např. ve filmu "Jak vytrhnout velrybě stoličku", soustředila se na pohled dítěte, který dokázala interpretovat velice působivým způsobem. Ve filmu Líbáš jako... (ani nejsem schopen takto malomyslný název filmu dopsat) se soustředila na nevěru jen pro nevěru, což samo o sobě není s to vygenerovat příběh, který by byl schopen oslovit diváka na delší čas než jen ten, který stráví sledováním tohoto filmu. Protože comeback režisérky Poledňákové, resp. úroveň jejích filmů z poslední doby má vzestupnou tendenci (možná kvůli hodně nízko položené laťce v podobě oněch Krokodýlů), tak se těším na další její filmy, pokud budou. ()

yarghoul

A víte co? Je mi jedno, kolik bylo ve filmu product placementu a že umělecky to nebylo nic moc. Ale já se bavila až do závěrečných titulků včetně. Lucka Bílá jako "romská útočnice" byla vtipná. Ten film mě dokázal rozesmát a klidně si ho pustím ještě jednou. Takže na hodnocení "odpad" sere bílej tesák a já dávám za 4*. PS pro odpůrce tohoto filmu: Na české kinematografii je krásná ta rozmanitost. Pokaždý vás nasere jinej film ;-) ()

Riker

Holubová a Kaiser jednoznačně drží film nad vodou. Námět i scénář u mě zabodovaly, ale film sráží do podprůměru katastrofální umělé výkony ostatních herců. A to se projevuje zejména v situačních komických scénkách, které jinak mají nápad! (viz. neopravitelný schod, utopenec a x dalších). Sakra, 3x škoda takhle to zazdít! ()

cypher

Příjemná česká komedie o vztazích. Roztomilá Kamila Magálová s komediálním Oldřichem Kaiserem! Možná byl film Líbáš jako bůh lehce zdlouhavý, ale rozhodně velké překvapení po Krokodýlech! Přímo koncert hereckých (i pěvěckých) hvězd a závěrečné cameo Lucky Bílé je jen sladkou tečkou. Až s podivem můžete v soundtracku slyšet i takové hvězdy jako například Norah Jones. Na vánoce se na Líbáš jako bůh rozhodně podívám znovu! ()

DaWz

Vidím tu spoustu negativních komentářů, ale musím říct, že jak od českých filmů absolutně nic nečekám, tak tohle mě ani tak neznechutilo... Nebudu na to koukat znova, ale určitě jsem už zabil čas zbytečnějšíma věcma. Sem tam to byla sranda. ()

Ajay

Hodnocení dle mého uvážení tak 70%, současné celkové hodnocení mi přijde nezasloužené, tak špatný film to není!! Oddychovka. Nezapomenutelná hláška z filmu: "Na týhle rodině miluju tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej!!" ... dá se aplikovat i na kolegy z práce!!! :D ()

`barocco

Moralny trapas (kradez manzela milujucej manzelke ) nezachrani ani par podarenych vtipkov a uz vonkoncom nie vykonstruovany happy end v style "koniec dobry, vsetko dobre" . "Je to vylhaná slátanina a úplně umělá fikce, která jen předstírá, že má něco společného se životem", napisal Tetsuo, lepsie sa to uz ani neda napisat..... ()

m6a6r6a odpad!

Přetrpěno cestou v autobuse. Je to opravdu tak strašný, jak jsem čekal. Nižší hodnocení než odpad bohužel nejde dát... Proč do něčeho takovýho leze Holubová a Kaiser? Proč??? ()

MaxQ69

Musím se přiznat, že tuto, reklamami tolik opěvovanou, novinku jsem ani neměl v plánu zhlédnout. Důvodem je nejedno zklamání z nových příspěvků Marie Poledňákové. Ta má podle mne ta nejlepší léta a nápady dávno za sebou. Jinými slovy - čekal jsem, že to bude podobný odpad jako "Jak se krotí krokodýli". Ve skutečnosti nebyl. Líbáš jako Bůh mne mile překvapil. Příběh není nijak zvlášť oslnivý, stejně tak jako mnohdy velice podprůměrné seriálové herecké výkony. Potěšil mě občasný originální humor a jakási nepopsatelná pozitivní atmosféra. Pochválil bych též poměrně dobře zvolenou hudbu. Ačkoli dávám 45%, jsem s tímto snímkem relativně spokojen. Škoda jen, že někteří herci přehrávali a že někteří zkrátka neumí hrát. To, že to je komedie, neznamená, že ze sebe musí za každou cenu dělat retardy. Helena o hodině literatury studentům říkala, že v pořádném příběhu nesmí chybět něco, co nečekaně zasáhne do děje. I když jsem něco nečekaného dlouho vyhlížel, nedočkal jsem se. Trochu utopická mi připadá představa o pochopení a odpuštění. Bylo by to hezké, ale tak to skutečně nechodí. Ovšem největší zklamání pro mě představoval samotný konec. Závěr tohoto filmu mě téměř naštval. Tak naivní a naprosto nesmyslný konec znamená, že filmu nedám původně plánovaných 60%, které by si jinak zasloužil. Kdyby si paní režisérka nechala na těchto nedostatcích více záležet, mohlo z toho být i 70%. Je to velká škoda, ale i přes takhle nízké hodnocení se k filmu Líbáš jako Bůh mile rád někdy vrátím. ()

gpx

Musím říct, že jeden z mála pozitivních pocitů, které jsem prožil při sledování tohodlenc filmu byla úleva pramenící z uvědomění, že jsem na něj nevyrazil do kina. ()

Mr. Movie odpad!

Ještě že to nebylo o 4 min delší. Byly by to rovný dvě hodiny ztracenýho času v mým životě. Paní Poledňáková už raději nic netočte. ()

Budh@

Za mě 2*. I když mě to nějak nezaujalo,vidět se to dalo, ale nikdy více .Viděl jsem mnohem horší filmy. ()

superzurda

Nechci si hrát na soudce uživatelů ČSFD, ale mám pocit, že se tu přehání o nekvalitě tohoto filmu. Já osobně jsem byl spokojený, příběh mě bavil, částečné vyprávění pomocí textovek mě přišlo docela dobré. Herci mi nikterak nepřijdou trapní ani ubozí. Pokud jde o Holubovou, já osobně mám podobnou šéfovou. Film není jen umění, film má bavit. Tady se to děje. Pro mě je to rozhodně zábavnější než sledovat jak hudba krásně zapadá do otáčení kola. Prostě si myslím, že se někteří rozhodli o tom jaký film bude ještě dřív než ho viděli. Normálně bych dal tři hvězdy, protože to taky není žádný zázrak, ale navzdory všem těm odpadním dám čtyři, abych aspoň trochu kompenzoval :-) ()

Puppy

Po vsech strankach strasne. Smeruje to odnikud nikam. Jedna * za pomerne realne vykresleni toho, jak lidstvo zblblo z mobilu. ()

gruzdej odpad!

Přehlídka herecké, režijní i scenáristické trapnosti a to v její nejvyšší, fyzicky bolestivé kategorii. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková