Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

spawnxp

Kterýkoliv ze zde nahuštěných aktivisticky filosofujících exhibicionistických klaunů (Eva Holubová, Arnošt Lustig, Martha Issová atd.) a "kumštýřů" (Dana Morávková, Roman Vojtek, Roman Štolpa atd.atd.) je schopen jakýkoliv film spolehlivě poslal do odpadu sám... Když k tomu přidáme Marii Poledňákovou, tak už jde o neštěstí větších rozměrů, které, a to je třeba přiznat, v hodině 12 (scénka přes závěrečné titulky) z odpadu vytáhne "nepřizpůsobivá" Lucie Bilá ("Nasere mě, kokot jeden, a ještě si tu snad zhebne... kde ste do pyči?!" - Šteindler: "V prdeli..."). Jeden maličkej bodík. ()

Czudas

Znaje předem zdejší hodnocení, přesto šel jsem do toho. Film se mi nelíbil, pro svůj toporný styl, myslím, že většině herců obsaženi ve snímku nesedlo a svoje role z mého laického pohledu moc nezvládli, plácali se jeden přes druhého až uplácali tuhle slátaninu. ()

jopal

Film som pozrel "online" ma Markize aj napriek tomu, ze vdaka stupidnym reklamam uz som komercne stanice nepozeral dobrych par rokov. Pozrel som ho, aj navzdory zlemu hodnoteniu a dopozeral som ho do konca, aj ked so zlym hodnotenim suhlasim. Par krat som sa pousmial, ale celkovo to bolo slabe a priapadalo mi nanajvys trapne cele to SMS kovanie, ci mailovanie medzi pomaly "seniormi"... Ale mozne je vsetko, len toto bolo este aj nezmyselne...12.2010 ()

aranek odpad!

Navzdory antipatii k Marii Poledňákové jsem se na film podíval a nebýt sympatického glosátora Bartošky (Karla), nevydržel bych do konce. Vzájemně nenavazující gagy na způsob Kameňáku (nejvíc mi ho připomněl dědeček, prokopnuvší vodovodní trubku pod prahem), všude spousty nevychovaných ukňouraných dětí (asi proto, že Poledňáková), slovenský přízvuk až dialekt hlavní hrdinky, učitelky francouzštiny, afektovaná a nepravděpodobná Bohunka Evy Holubové, a jako obvykle, chlapi = pitomci (v čele s Františkem Oldřicha Kaisera a Adamem Romana Vojtka). Opakující se motivy a celkově nevěrohodný a kostrbatý příběh. Zkrátka výron z nejhlubších stok českého filmu, vymyká se jen Bartoška a Šteindler ve své miniroli. Tak na to ti sere Bílej Tesák. ()

jjjerry

Rozepsal bych se o hodnocení, ale je to zbytečné, shoduji se s Malarkey. Až na to že Holubovou mam rád a právě ona mě tam hodně bavila. ()

lepo

Magálovej čeština-úplná katastrofa. Ak to bol zámer, tak tomu nerozumiem. Eva Holubová asi jediné pozitívum, ak si odmyslím, že je to film na skrátenie nedeľného matiné, doma v papučiach pri televízore, keď vonku leje. Oldo Kaiser zopakoval zopár hereckých "šaškární" z doby "Možná príde aj kúzelník", ktoré boli vcelku sympatické. Ináč-zavináč. ()

pcarogers

Film, který bych ocenil jistě víc, kdyby mi bylo čtyřicet padesát, ale i tak krásná i zábavná (řekl bych i výstižná) variace na téma vztahů. ()

rytir1

Osobně nevím, co na tomhle filmu může být divácky tolik úspěšným. Snad to, že v jednoduchosti je zkrátka síla a film bez myšlenky s úkolem hlavně lidi prostě pobavit je pobavil. Jinak mne to velice zklamalo, režie paní Poledňákové jsem čekal, že bude zárukou komedie kde se budu bavit od začátku do konce. Ovšem pobavily mne snad jen scény se sanitkou v úvodu a malý Bastík s hlavou v plechovce. Kolega Malarkey správně vystihuje,že u těchto filmů ani za cíl myšlenka není. Souhlasím, i proto dávám alespoň nějakou tu hvězdu,pro jiné diváky je cíl filmu splněn. Ale nic navíc si film nezaslouží, snad jen vyzvednutí výkonů herců Kaisera s Holubovou. ()

judel

bylo mi trapno za herce i za paní režisérku. To v Čechách opravdu neumíme natočit pravou inteligentní love story? ()

GzL

Mírně praštěná komedie, ale dost dobrá zábava a elegantně hrající Bartoška. Celkově příjemný a koukatelný film. ()

terka_v odpad!

Na tenhle film jsem se poměrně těšila. Proč taky ne, když tam hrají samí dobří herci. Bartoška, Holubová, Kaiser, Martha Issová... No prostě znělo to slibně. Ale bohužel - masivní reklama ještě kvalitní film nedělá a tak jsem musela ty téměř dvě hodiny v kině protrpět (zásadně totiž před koncem neodcházím, každému filmu dávám naději v podobě závěrečného zajímavého rozuzlení). Ačkoli se tvůrci snažili zaujmout více diváckých generací, nepovedlo se jim to. Oproti grotesknímu ale místy až trapnému vztahu Kaiser – Magálová se snažili postavit manželskou krizi Vojtek – Issová, jejichž příběh vypadal zpočátku slibně. Bohužel se jim pak ale po vcelku zajímavém úvodu nevěnoval skoro žádný čas a tedy nechápu, proč příběh vůbec do filmu tvůrci dávali. Ale dobře – daly by se jim alespoň přičíst body za snahu. Co bylo ale horší – prvoplánové a nepropracované vtípky na stokrát ohrané téma „Nevěra/nová láska/láska v pozdním věku“, jejichž pointu jste pochopili ještě dříve, než vůbec nějaký fór začal. A naprosto neodpovídající Hollywoodský konec ve formě „všichni budeme žít společně šťastně až do smrti a je jedno, kdo s kým žil, spal nebo spí nyní“ byl pomyslnou třešničkou na dortu Pejska a Kočičky. Tím mám namysli: když splácáme všechno, co máme rádi, dohromady, musí z toho zaručeně vyjít něco vnikajícího. Opak je pravdou. Přišli na to Pejsek a Kočička, měli by si to uvědomit i tvůrci českých komedií. ()

Cearomana

Dokoukala jsem, ale jen díky tomu, že jsem u toho hrála bublinky...Absolutně nudný film s nezajímavou tematikou o bláznivý ženský a jejím milostném životě. Ani Kaiser to nezachránil… Jediný co mě bavilo, bylo pársekundový vystoupení Divokýho Billa. ()

FandaF

Celkem jsem se bavil, ale Holubová a občas i Bartoška mě děsně srali. Chápu, ale že to je spíše asi o scénáři a režii... ()

retrix

To se nedalo dokoukat, v podstatě nuda o ničem. Já bych ten film nazval "Nuda jako Bůh". Hereckým výkonům v podstatě není co vytknout, ale scénář katastrofa. Asi ta 70ka na krku u Marii Poledňákové je značně vidět. Když měla dvakráte méně, pecky jako Jak dostat tatínka do polepšovny a další se s tímhle nudným filmem vůbec nedá srovnávat. ()

Atten

Něco jako pilotní díly dementních seriálů, jako Ordinace. Lehce snesitelný byl pouze Bartoška. Chvíli se zdálo, že má trochu nadhled. Byl jsem donucen přítelkyní sledovat tuhle sračku až do konce, ale už po deseti minutách jsem si rval vlasy. Každý šoustá s každým a nikomu to nevadí. Je mi na zvracení, že se promiskuita v podobných hovnech, vydávaných za filmy, považuje za standard a zcela běžnou věc. Taky si čtete nahlas cokoliv, co píšete na počítači? Milá paní Poledňáková, tohle vážně ne. Raději si udělám celovečerní maratón s Edwardem a Bellou, než znovu tohle. Fuj... ()

blekekeke

Hele, jako smíchy jsem se netrhal, ale příběh to mělo, hezkou hudbu, příjemnou kameru, tak co, koukat se na to dalo, a ani to nebolelo :o) PS: Bartoška a výjezdy se sanitkou, good :o) ()

nolme

jako totální katastrofu bych to neviděla..na jednu stranu - nemusím se pořád dívat na krutá dramata, na superakční thrillery s fantastickou myšlenkou a na trháky roku...tohle je film, u kterýho klidně budu dělat něco do školy, pustím si ho jako kulisu, nemusím se na něj soustředit, občas se něčemu zasměju...je to jednoduché, laciné, ale i přesto koukatelné ()

gezper

Marně jsem se snažil, a že to bylo utrpení, najít na filmu něco pozitivního. Poleďnáková nemá soudnost a vytvořila zbytečný, chaotický, nesmyslný a trapný film, zlí jazykové dokonce říkají, že prý komedii. Hudba na několika místech vadila - nevhodně až absurdně zvolena vzhledem k probíhajícímu ději. Tolik známých tváří a nic zajímavého z toho - zklamání. Realisticky to sice ještě není uplné dno (odpad), i když se tvůrci ze všech sil snažili tam propracovat, tak přece jen by to šlo ještě hůř. Lituji a nechápu milion diváků v kinech, no co, jejich volba, každý má nějakou svou parciální sádlo-máslo uchýlku, ale chodit se ukájet do kina? Jediná vtipná pasáž pro mne přišla až po filmu, při zjištění že to získalo ocenění 'komedie roku', haha. Nechci to již nikdy absolvovat! [10%] ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková