Režie:
Yimou ZhangHudba:
Tan DunHrají:
Jet Li, Tony Chiu-wai Leung, Maggie Cheung, Ziyi Zhang, Daoming Chen, Donnie Yen, Angela Oh, Elizabeth Sung, Tielin Zhang, Xiaoyang Chang, Yan QinVOD (1)
Obsahy(1)
Rozpočet historického válečného velkofilmu HERO několikrát překročil prostředky vložené do oscarového filmu TYGR A DRAK. Režisérem filmu je dvojnásobný laureát Zlatého Medvěda a ceny BAFTA, třikrát nominovaného na Zlatou Palmu Zhang Yimou. Hereckými hvězdami jsou Ziyi Zhang (která zazářila v již zmiňovaném filmu Tygr a drak) a Jet Li (Romeo musí zemřít). Děj se odehrává před 2000 lety za vlády dynastie Qin a vypráví příběh hrdinného válečníka a ochránce krále, před kterým stojí obrovský úkol - sjednotit Čínu a krále tak učinit Imperátorem. Producenti při natáčení spolupracovali s čínskou armádou a tak mohly vzniknout jedny z nejefektnějších scén dějin historického válečného filmu. Tvůrci zvedli laťku pořádně vysoko. (oficiální text distributora)
(více)Videa (3)
Recenze (697)
Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Vizuální orgie jsou zde nejčastějším komentářem, nenašel bych výstižnější výraz. Výtvarně snad nejhezčí film, co jsem viděl, s vynikajícími triky, se zajímavou čínskou hudbou a - bohužel - se slabším scénářem. Ke konci filmu u mne obrovská touha dát plný počet hvězdiček za takovou krásu pomalu klesala úměrně zmatečnému ději plnému překombinovaných dějových zvratů a počínající nudě. Nakonec jsem však pět hvězd dal, protože ještě dlouho budu posuzovat ostatní filmy nádherou shlédnutou v Hrdinovi. Nejlepší komentář: Jossie. Trailery: http://www.csfd.cz/film/38117-hrdina-ying-xiong/videa/ ()
Netajím se tím, že filmy s bojujícími orientálci mě nebaví (možná v dětství, třeba Úder otevřenou dlaní, ale to už je hooodně dávno), celá ta stylizace, lyrika i filozofie tohoto kultu jde prostě mimo mě. Za těchto okolností mi Hrdina připadl opravdu spíše jako konverzační komedie, kdy hlavní hrdina (BTW Jet Li OPRAVDU NENÍ dobrý herec) sedí před vládcem a vypráví mu příběh, který snad každých pět minut (a jenž je přerušovaný pravidelnými bitkami) mění směr. Jinak odkazuju na styl komentářů zábavných (Radyo) i vážných (Cival.) ()
Zvláštní film. Spíše vizuální orgie, než regulérní film, ale vyplatí se podívat. Ale pozor! Pokud jste se už při Tygru a drakovi chytali za hlavu, protože tam byly přehnané scény, tak tomuhle se raději vyhněte. Protože takové odrážení šípů, nebo boj na jezeře, to je vážně masakr! ()
Z vizuální stránky dokonalé dílo, které však po hlubším prozkoumáním působí až příliš hluše... Nijak nechci snižovat jeho kvality, protože si zde je opravdu co najít třeba po stránce obrazové, protože určité scény jsou nezapomenutelné... Ale na druhé straně to má dost slabý scénář, který se neustále překrucuje a nelogicky se snaží spojit a poslepovat sice mistrně natočené ale totálně vyprázdněné souboje a tvářit se při tom jako by šlo o největší událost posledních let... A to rozhodně nejde. Hrdina je pořád pouze technicky bravurně provedeným filmem, který je ale uvnitř naprosto prázdný... ()
V Číne to bol dosť kontroverzný film, keďže autor podľa seba vyrozprával históriu. Ak si to tak vezmeme, tak aj u nás sa mohol kľudne stať kontroverzným, keďže má silný absolutistický podtext. Ale mne to nevadí. Výnimočne. A prečo? Preto lebo to je jeden z (vizuálne) najkrajších filmov aké som videl. Striedanie farieb pozadia a filtra kamery navyše podporené úžasnou chybou = skvelý film. ()
Galerie (100)
Zajímavosti (21)
- Protože je Quentin Tarantino fanouškem východní kinematografie, byl jedním z lidí, kteří se zasadili o to, aby byl film v Americe vůbec uveden. (Morien)
- Stejně jako ve snímku Tygr a drak (2000) se i zde věnuje postava Ziyi Zhang kaligrafickému umění a i zde je zmíněna úzká podobnost mezi kaligrafii a dovedností šermu. (dickens)
- Ve starověké Číně musel protivník doložit vítězství nad soupeřem tím, že se prokázal jejich hlavami, nikoliv zbraněmi. Režisér tuto historickou přesnost vypustil s ohledem na žaludky diváků. (Morien)
Reklama