Hrdina

英雄

Hero

Hrdina

Akční / Drama / Dobrodružný

Čína / Hong Kong, 2002, 99 min (Director's cut: 107 min)

Yimou Zhang

Tan Dun

William Kong

Tento film je klenot!!! Po delší době jsem se odhodlal k znovushlédnutí tohoto Wuxia klenotku (dc verzi), špickové choreografické a barevně sladědené bojové scény jsou top, ale vrcholem filmu je konfrontace Bezejmenného přímo s vladařem. HD DVD verze má jedno z nejlepších DTS ozvučeních vůbec (sledováno s Logitech Z-680).(1.1.2008)

Cinska legenda pretvorena do filmovej poezie, v ktorej sa nesermuje len mecmi, ale aj hudbou, slovami a obrazom. Baletne suboje, armady...to vsetko je len sucastou "vyssieho", jednoliateho celku. Dokonaly dojem kazia len niektore okate pocitacove triky. To je vsak skutocne vsetko, co mozem tejto trblietajucej sa perle vytykat.(9/10)(23.2.2008)

Scénář: Feng Li, Bin Wang, Yimou Zhang .. Výtečný umělecký film. Úchvatná obrazová stránka, překrásně probarvená a poetická. Souboje jsou parádní, hudba a zejména výprava výtečná. Škoda slabšího a jednoduššího příběhu, který tady sice nehraje první housle, ale k nejvyšší metě by byl třeba.(20.1.2006)

Ak poznáte staročínske legendy a rozprávania o nich, kde je veľa fantazijnosti a príbehy sú v nadľudskom ponímaní, tak budete unesený. Toto bol môj prvý film tohto typu. Preto som musel dať predtým len za tri, no po ďalšom pozretí už som neodolal. Krásna výprava, kamera a nádherné nasnímanie farebných exteriérov. Svojské bojové scény nie každému sadnú, no pozerať na ich choreografiu vystačí. Všetko to podporovalo detailne premyslené scenárové prerozprávanie a Jet v hlavnej úlohe. 80%.(13.9.2007)

Úchvatný film s naprosto božským uměleckým zpracováním. Boje hrdinů na různých místech (asi vrcholný souboj nad vodou a scéna s listím). Celý film je úžasně barevný a skvěle vyvážený. Pro mě umělecky dokonalé dílo s jednoduchým příběhem, který je jen ke prospěchu. Skvěle hrající herci. Krásný zážitek!!!!(17.7.2004)

• - Hrdina překonal veškeré rekordy asijských snímků v americké distribuci - za pouhých deset dní vydělal tolik, co sám stál. (contrastic)

• - Pro nedostatek černých koní na place nechal Yimou přebarvit 300 bílých koní na černo. (Reiniš)

• - Rozpočet činil na asijské poměry neuvěřitelných 30 milionů amerických dolarů, které se autorům vrátili 10 dní od uvedení. (contrastic)