poster

Hrdina

 • Čína

  Ying xiong

 • Čína

  英雄

 • anglický

  Hero

 • Slovensko

  Hrdina

Akční / Drama / Dobrodružný

Čína / Hong Kong, 2002, 99 min (Director's cut: 107 min)

Režie:

Yimou Zhang

Hudba:

Tan Dun

Producenti:

William Kong
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ORIN
  ****

  Hrdina je bezesporu velkofilm s velkým V, který svým rozpočtem (30 mil. dolarů) dvojnásobně zastiňuje i takového filmového velikána, jakým je Tygr a drak Anga Lee. Se svým levnějším kolegou má Hrdina však společné i to, že pozvedli původní čínský žánr wuxia (netýká se pouze filmu, ale i literatury, komiksů, video her apod.). Režisér Zhang Yimou do svého filmu obsadil snad všechny velké hvězdy současného čínského filmu, když k tomu připočteme bezchybnou choreografii soubojů, unikátní davové scény a výjimečnou vizuální stránku, tak se nám prezentuje velmi ojedinělý projekt (nejen) v rámci čínské kinematografie.(16.6.2011)

 • tron
  ****

  Čo sa týka monumentálnosti, v podstate porovnateľné s Hollywoodom. Krása obrazu (jesenné lístie), súzvuk melódie, bombastická akcia (pár filmových scén so šípmi som už videl, ale TOĽKO šípov... uff), zaujímavý príbeh, meditačné okamihy vzpierajúce sa sedliackemu spôsobu uvažovania a príjemné herecké výkony (no áno, snáď aj Jeta Li).(29.3.2006)

 • Jeanne
  *****

  Od začátku až do konce sled překrásně barevných scén. Stačí jen vnímat, jak světle modrou střídá červená ve zlaté, jak po modři a zeleni následují pískové tóny... Bohužel v hlavní roli jsou jen všechny tyhle příjemně sladěné barvy, kapky vody, létající lístky a lesklé pruhy třepotajících se a splývajících látek. Jednoduše dokonalým zeleným výjevům konkurují snad jen chvíle odehrávající se mezi zlatými lístky nebo na jezeře. Děj sám o sobě nemá zrovna narůstající tendenci a film může působit i jako pouhý řetězec různě barevných obrazů. Což mě osobně nevadí, ale na nadpozemskou dokonalost po všech stránkách teprve čekám. Neinflační 4 hvězdičky.;-)(17.5.2005)

 • H34D
  *****

  Hrdina není obyčejný film, není to ani úplně klasický bojový film, je to přímo BÁSEŇ, nádherná a okouzlující báseň. U takových filmů se nelze pozastavovat nad fyzikálními zákony, nebo si stěžovat na trochu tenčí scénář, člověk se musí poddat a nechat se očarovat jak orgastickou formou, tak povznášejícím obsahem a věřte mi, jde to snadno. Barevný koncert okvětních lístků, souboje v mysli, tisíce letících šípů, podstata boje s mečem odhalitelná skrze kaligrafii - jak nadpozemsky krásné? Až mi to bere dech. Hrdina je jeden z nejlepších, resp. dost možná úplně nejlepší film o bojovém umění. Poskytuje doslova nezapomenutelný zážitek a to nejen díky své vizuální stránce, která v okolí svého žánru nemá konkurenci... "Proč jsi můj meč neodrazil? Jen tak jsem tě mohl přesvědčit" (jen doufám, že já jsem vás dokázal o kvalitách tohoto uměleckého díla přesvědčit, aniž by bylo nutné mě propíchnout mečem). 10/10(4.9.2008)

 • Rob Roy
  *****

  Tak tohle mě chytlo fakt hodně. Jsou tu spousty nezapomenutelných okamžiků ( odrážení šípů ) ale hlavně nové vizuálně originální nápady (odrážení kapek deště, ty letící a dopadající šípy, údery plochou stranou meče). Choreografie se mi líbila více než v Tygrovi a drakovi, ale nejdůležitější pro mě je, že ten příběh je mnohem lepší. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti - nádherný dojemný závěr rozhodl. Také musím zmínit hudbu a krásné kostýmy.(9.6.2003)

 • - Pro nedostatek černých koní na place nechal Yimou přebarvit 300 bílých koní na černo. (Reiniš)

 • - Ve filmu si zahrálo 18 tisíc vojáků z řad Čínské lidové osvobozenecké armády. (Reiniš)

 • - Scéna zápasu Měsíce a Sněhové vločky se natáčela v Mongolsku, kde si režisér najal místní, aby mu nasbírali co nejvíce žlutých listů stromů, aby pokryly kompletně celou zem. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace