Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

Trevor

Porovnateľné s pôvodnou verziou, predsa len v tomto pripade je podstatne lepšie zvladnutá druhá časť filmu kým prvykrat sa autorom lepšie vydarila tá prvá polovica. Treba povedať že som bol v pokušení udeliť iba 2 * aj kvôli dabingu pre televíziu HNOJ ale vydarený zaver dal zabudnúť aj na tento najslabší článok tohto filmu. Chcelo to nájsť pôvodné znenie, avšak ani tak by som zrejme s hodnotením vyššie nešiel. ()

Dubro

Prďácka facha s dobým lookom. Solid explo, luxus gore, skvelý cast, jeden lúzer, zopár hírouz a pošahaná mikrovlnka. ( Pôvodnú sedemdesiatdvojku som nevidel, no už sa teším na pokračovanie, má sa to volať First House on the Right, samozrejme The.) Che. ()

Eldrick

Spíše naturalisticky natočený thriller se stejným názvem než doslovný remake shock-exploatačního kultu. Spíše volné zpracování původního námětu, který byl stejně ukraden z Bergmanovy klasiky, než doslovná předělávka. Film je totiž určen stejnému publiku jako remaky Friday the 13th nebo My Bloody Valentine, což je vysloveně škoda pro fanoušky originálu a exploation vůbec, protože Last House on the Left v sobě nesl neskutečný potenciál. Jinak slušně odvedená řemeslná práce, ale na můj vkus poněkud decentní. Záporáci slabí (Aarona Paula si pamatuju z klipu Thoughless od KoRn), ale hlavní představitelka znásilněné, moc hezká holka, jako by vypadla z oka Alexis Bledel. Mělo to na víc, děj vygradoval už někdy v půlce, zbytek filmu byl příliš předvídatelný a nic překvapujícího se bohužel nestalo. Aspoň, že vtípek s mikrovlnkou na konci pobavil. ()

SonG

Překvapení! narozdíl od jiných thrillerů/horrorů poslední doby jsem byl spokojen. Film má spád , nápaditou kameru, dobré herce a zajímavý, leč ještě pořád dost jednoduchý příběh. K největším kladům tohoto snímku je právě gradace vyprávění a jakýsi pocit, že každá scéna je natočena s umem a citem pro atmosféru. Jinými slovy, není to vůbec odbytá práce. Avšak nebýt dost rozvleklého začátku a podle mne nenápaditého konce, byl by to adept přímo na pět hvězd.. I tak ale vřele doporučuju na zabití večerní nudy.:-)pomsta bude sladká:-) ()

maverick10

Tento filmovy zanr, zda se byt ponekud nestastny. Kolik takovych bylo natoceno a jeste bude? A kolik z nich stalo za zminku? Malo. Tento snimek na tom nic nezmeni a jenom potvrzuje, ze je prilis mnoho kucharu a malo dobreho jidla. Stejne jako v pornu to o hororu plati stejne. ()

BoredSeal

Trochu lepší pokus o remake než jsme zvyklí. Cravenův originál i přes nízké ambice exploitation filmu se šokujícím násiílím měl zajímavé téma - mají rodiče právo popravit vrahy svých dětí? Remake naštěstí nejde tak úplně cestou Saw a jiných torture-porn snímků a tohle téma se snaží zpracovat solidně. Pomáhají k tomu i dobře vybraní představitelé rodičů, kteří svým výkonem dávají postavám slušný vlastní život, zatímco záporáci jsou takoví obyčejní burani, snad jen kromě trochu zvláštního pošuka Kruga. Film dobře podchytil to, co chybí novodobým hororům - zlo je tu nesympatické a zvrácené, že divák odvrací oči a cítí se nepříjemně, nikoliv nadšeně a s odstupem. Ale stejně, i přes snahu a zručnost zúčastněných je to jen lepší průměr, není tak provokativní jako Cravenův debut. ()

ilemas

Toto je přesně ten druh thrillerů co mám rád. Vynikající psycho atmosféra a nemusí tam být ani moc krve. Pořádnej nářez. Hudba výborná, kamera taky, hlavní hrdinové sympatičtí. ()

berusche

Začátek byl slibný. Celkem slušný rozjezd psychopatů potěší nejednoho fandu nesmyslných tendencí ještě nesmyslnějšího gangu, což v tomto žánru až zas takovou roli nehraje. Daleko zajímavější je násilí, jeho představa a pocit, který u diváka vyvolá. Mohu odpustit ty naprosto příšerné dialogy, které jsem těžko kousala, napravily to záběry, které za to stály. Bohužel, původní verzi jsem neviděla, ale dle komentářů možná ani tahle skutečnost nevadí. Jenže, viděla jsem o něco více promyšlnější filmy a bohužel, nachytala jsem se u toho, že některé skutečnosti byly tak nepochopitelné, bez logiky a nesmyslné, že jsem nebyla schopna už jít dál, přenést se a dokoukat snímek bez předsudku. Nakonec se z toho tedy stala jen taková nelogická snaha o brutální horor, který v konečném důsledku té brutality zas tolik neukazuje. ()

GrungeChild

No, myslím, že kdyby ústředním motivem filmu (alespoň první části) nebyly dvě velmi mladé sexy roštěnky, které přicházejí do rozličných situací, ve kterých se musí roztodivně nakrucovat, plazit a pomalinku svlíkat, tak by pravděpodobně nebyl vůbec koukatelný. Skutečně jsem dlouho netušil, co že má být vlastně pointou tohoto „hororu“ (berte opravdu s rezervou), až pak mě to trklo – no jistě, nesnaží oni se náhodou tak trochu o něco - takového !? To na to jdou ale úplně špatně… Ovšem pak mě ta vznešená iluze, že to tvůrci vlastně mysleli ve skutečnosti dobře, naprosto přešla. Ty nesympatické ksichty bych jim třeba i odpustil, kdyby alespoň uměli trochu zahrát, ovšem předlouhé scény, natahující americké klišé jak stokrát ožvýkanou žvýkačku, působí skutečně DĚSIVĚ nudně, a jednání jednotlivých postav vám v průběhu filmu vyloudí na čele nejeden otisk "hrůzou" propocené dlaně. Ne, vážení přátelé, tohoto už máme dost. Slabé 2* ()

balba

Opět normální vyvražďovačka. Tak trochu se to podobá Pátku třináctému nebo Texaskýmu masakru. Nijak mě film neohromil ani svými brutálními scénami natož hereckým obsazením. Čekala jsem trochu víc od režiséra Dennise Iliadisa. ()

M.i.k.e

po velmi dobrých reakcích sem měl od Posledního domu nalevo možná přehnaná očekávání,tudíž teď po zhlédnutí se dostavilo mírné zklamání.To ovšem neznamená,že by se jednalo o špatný film.Horor bych za tím sice nehledal (spíš thriller),nechutností sem dle reakcí očekával taky trošku víc,každopádně co oceňuji je "originální" výměna rolí,kdy ti hodní likvidují ty zlé.Ne snad,že by to tu už nebylo,ovšem v poslední době po všech těch pátcích,valentýnech,horách atd je to relativně příjemna změna...v hodnocení sem váhal mezi tři a čtyři,nakonec je to za čtyři,byť slabší...70% ()

Chen

Poměrně zdlouhavé (prvních pár desítek minut), příjemně civilní a přijatelné brutální (až na jednu scénku s kuchyňským vybavením). Prostinký příběh okořeněný o sympatické herectví a řemeslně dobře zvládnuté zpracování. ()

Hennes

Nadprůměrný horor, vydařený remake. Moc jsem toho od tohoto snímku neočekával a ono to nebylo špatné. Narazit na takovou partičku magorů je určitě smůla. Jejich brutalita přirozeně vyústila v odvetnou brutalitu stejného ražení. Člověk se těm rodičům nemůže divit. ()

Martin741

Reziser Dennis Illiadis /Hardcore/ mi nic nehovori a jeho prvotinu Hardcore som este nevidel, ale tento horor je dost dobry. Vyborny masaker, ktory hororoveho divaka hned zaujme. Strasidelna atmosfera sa buduje pekne postupne, herci su na urovni a reziser vidno, ze sa s filmom pohral. Vyborne, taketo horory, tak to jo, jednoznacne. 67 % ()

Petoss1

Posledný dom naľavo je solídne natočený, nervy drásajúci masaker. Áno je to tak. Neučaroval mi tak, ako by som si predstavoval z dôvodu ignorácie nejakého väčšieho, dajme tomu psychologického rozvinutia charakterov. Začiatok to síce naznačil, ale neskôr sa to stratilo. Napríklad feťácky syn násilníka alebo jeho pipka. Naskytlo sa toľko možností sa stým pohrať. ale nechám to už tak aby som si hodnotenie ešte nerozmyslel (niekedy nelogické počínanie ...). Scény sú brutálne od začiatku a to každého poriadného fajnšmekra len poteší. Hudba s atmosférou sa pekne doplňajú. S filmom som spokojný, ale mohol to byť snímkok, ktorý keby vytiahol všetky esá, mal by možnosť ísť vyššie. V rámci žánru určite nadpriemer. 75% ()

bourec

Film W.Crawena jsem neviděl,takže můžu narozdíl od některejch rádoby kritiků hodnotit s chladnou hlavou.Rozjezd pomalej jako u všech thrillerů,po setkání dívek s bandou vymaštěnejch primitivů začal psychickej teror zakončenej znásilněním,no a poslední půlhodina,to byla pochoutka,kdy jsem i já mírumilovnej člověk přál těm zmrdům tu nejhorší smrt.Nejsem zklamanej a i přes určitý nelogičnosti dám 60%.Po druhém skouknutí přidám na 80%. ()

cariada

Oko za oko , smrt za jeb. I tak by se to dalo nazvat. Opět jeden z těch povedených hororů. Rodina jede do letního domu (mají ještě jeden dům hned vedle pro hosty jaká to vymoženost) Pěkná dcera jede do města za kamarádkou a , která maká v obchodě, kde potkají kluka a jedou k němu hulit. Jenže v tom tam vtrhne jeho otec , s kumpánama, který před chvilkou zdrhnul , když ho převáželi poldové. Táta samozřejmě vezme holky sebou, ty se snaží sice utéct, ale zaplatí za to velice krutě. Kluk s tím nechce mít nic společnýho, ale nezmůže se aspon zatím na odpor. Když se pak parta schová před bouřkou k rodičům jedné z těch dívek ani jeden netuší, že jsou to rodiče jedné z těch dívek. Zanedlouho ,ale nastává díky připlazící se zraněné dívce, a zároven kluk dá rodičům nenápadně vědět, co jsou zač. A tak začíná vendeta. Velice solidní atmosféra i herecké výkony. A konec je poměrně nečekaný, ale spravedlivý. ()