Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

mysiak

Príjemne na tomto filme je že neviete komú mate držať...všetci sú tu za zlých a tým sa to odlišuje...ináč ide o priemerný ale nie zlý napínavý thriller s prvkami hororu...aj keď som si koniec predstavoval trochu inak...úplne mi tento stačil na príjemný večer... ()

Praxis

Při sledování tohoto snímku dojdete k jistému uspokojení. Zlo bylo potrestáno a to mimořádně krutě. Vesmír zavibroval a všude se nastolil všeobjímající mír. Scéna s mikrovlnkou a drtičem kuchyňského odpadu jsou filmovou gore lahůdkou. Už od samotného setkání se zlem máte chuť každého z ústřední trojice popravit co nejhorším způsobem. Nakonec k tomu dojde až ke konci. Nevadí, jak říkám, vesmír se opět zharmonizoval a Luna vstoupila do souhvězdí "Nesnaž se znásilnit dceru lékaře." 75% ()

Riddick77

Překvapení a poměrně "příjemné". Vyhasínající žánr hororu je zde oživen poměrně brutálním a živelným způsobem. Scéna znásilnění je zde opravdu až nepříjemná, nicméně v závislosti na dalších děním, je zcela zasadní, protože to jak je to nechutné a nahánějící husí kůži, tak to pak koresponduje s pocitem uspokojení z konečné pomsty rodičů oběti. Atmosféra je zde velmi dobře navozena, přičemž uvěřitelnost, která zpravidla dnešním hororům chybí, zde neabsentuje. O to je tento remake cenější. Bravo! ()

O.Peta

Nejsem ten typ diváka, který by musel mít u hororu absolutní pocit zhnusení nad brutalitou a liboval si v tom. Tohle mi přišlo poměrně akorát, víc brnkat na psychiku než hrát na hektolitry krve. Poslední dům nalevo má v podstatě dva vrcholy. Abych se oprostil od spoilerů, nebudu dále rozvádět. Každopádně důležité je, že po tom prvním se opět dokáže kolo roztočit a ještě jednou pořádně vygradovat, paráda. Závěrečná třešnička v poslední scéně je dle mého zcela jasný otisk Wese Cravena, ale původní verzi jsem neviděl, jen mi to na něj vyloženě sedí. 75% ()

Freemind

Velmi slušně natočená záležitost, technicky nemám co vytknout - kvalitní standard. Dobří jsou i herci, kteří - což v tomto žánru rozhodně není pravidlem - dokonce mají co hrát. Přesto jsem nakonec nebyl spokojen, stále čekám na nějaký horror podobného typu, který by neskončil jen u duchapusté vyvražďovačky a nabídl i nějaký přesah. Ale já jsem trpělivý, počkám ještě chvilku dýl. ()

Macejko

Ak by som ešte stále nemal v živej pamäti geniálne Funny Games USA, zrejme by som šiel s hodnotením vyššie. Sám o sebe je Posledný dom naľavo zručne natočený a zahraný film a s niekoľkými napínavými scénami, ale oproti intenzívnemu Hanekeho trileru je to iba slabý čajíček. Nie je dostatočne sugestívny, aby sa zavŕtal hlbšie do šedej kôry. Utkvie mi možno iba tá záverečná scéna s mikrovlnkou. ()

blackrain

Původní film jsem neměla možnost vidět. Tak nebudu porovnávat, který z nich je lepší. V dnešní době se nové verzi už asi nevyhne žádný horor a budoucnost zřejmě nebude jiná. Pořád nám budou filmoví tvůrci předhazovat svoje předělávky starých a osvědčených hororových snímků. Některé se povedou, jiné ne. Tenhle je hodně povedený, i když je to spíše thriller než horor, ale to je jedno. V podstatě nejde o nic originálního. Opět je tu použité téma rodinné idylky, která se bohužel promění v peklo na zemi. V tomto případě platí oko za oko a zub za zub, a to doslova. Co byste udělali člověku, který by ublížil vaším nejbližším? Chtěla bych ho zabít a bylo by mi úplně jedno jakým způsobem a chtěla bych, aby si tu smrt pořádně užil. Pak by to pro mě možná byla dostačující satisfakce. Touha po pomstě je spalující a sžíravá. V životě bych mu takovou věc neodpustila. Mě snad koluje v žilách divoká sicilská krev. ()

jajinka

To jsme na tom, Bebacku, podobně :-) ale musím uznat, že po dlouhé době to nebyl až tak nechutný horor.. spíše dobře udělaný thriller.. ()

stration

Velice povedený remake původního Cravena. Násilí zabaleno do novější, vizuálně zajímavějšího kabátku. Iliadis trochu přitvrdil, vynechal některé vcelku nepodstatné scény a výsledek se nemůže nelíbit. Herci bohatě stačí a některé scény jsou doslova perfektní (havárie auta, plavecké dostihy s kulkama....). Rozhodně jeden z nejlepších hororů letošního roku. ()

MATADOR

Oukej, takže je to nalevo, to z názvu všichni víme. Hlavní banda je k popukání, nesmrtelná jako vždy. Kde kdo by si myslel, že to bude alespoň zajimavé, ale ono to bylo nudné a zvrhlé zároveň a ještě si tomu někdo dovolil nasadit hodinu a třičtvrtě dlouhou stopáž, při které se toho stane asi tolik, co při čekání na červenou. Byla to nuda! ()

Chatterer

Velice zdařilý remake. Sice trochu postrádal atmosféru nízkorozpočtových filmů z 80tých let. Musím nakonec dát 75%. ()

m@rz

Docela se mi to líbilo. I když se mi zdálo, že ta holka sem tam střídala šaty, aniž by o tom věděla (stejně tak měla nějak různě dole kalhotky a podprsenku a pak zase oblečené) - ale možná se mi to jen zdálo. Jinak pohoda ;) Ale kolik vždycky vydrží ti záporáci - to mě dostává. _________ Jo a to znásilnění bylo docela hnus, abych pravdu řekl :( ()

dawe04

Řemeslně precizní dílo, které v dnešní době s tím co předvádí, nemá šanci šokovat či jinak "kontroverzovat," i když se o to mermomocí snaží. ()

FilmFan24

Rodiče se mají poslouchat! Kdyby poslechla Mari (Sara Paxton) onoho osudného odpoledne svoje rodiče (Tony Goldwyn a Monica Potter) a vrátila se večer z návštěvy svojí kamarádky Paige (Martha MacIsaac) do posledního domu nalevo, kam přijeli všichni strávit dovolenou, nestaly by se ty hrozné věci....Nejprve byly s přítelkyní uneseni partou zločinců bez jakýchkoliv skrupulí, psychicky a fyzicky týrány a poté, co se po brutálním znásilnění podaří hlavní hrdince utéct, co čert nechce se parta grázlů rozhodne přespat v domě, kde bydlí její rodiče...Ti po šokujícím zjištění, co se jejich dceři vlastně stalo se rozhodnou - také bez jakýchkoliv morálních zábran, - vzít spravedlnost do svých rukou. Divák nezůstane ušetřený - na mainstreamový film nebývalé měry - naturalistického zobrazení násilí. Film je remakem Cravenova horroru ze sedmdesátých llet, kde divák lačnící po krutostech bude uspokojený měrou vrchovatou. Film o probuzeném zlu, které dřímá v každém z nás! ()

salalala

Trochu nenápadný, ale poměrně zdařilý thriller, který má tu výhodu, že si na nic nehraje a v polovině se změní na nekompromisní a příjemně brutální revenge movie. Iliadis od začátku zaujme hutnou a temnou atmosférou, v níž tušíme něco děsivého a postupem času ji jen a jen prohlubuje. Příběh tedy není nijak náročný, ale ono je to dobře, protože režisér má čas na solidní práci s postavami, kterým se za těch pár minut dokáže dostat pod kůži a nepotřebuje k tomu zase tolik, neboť mu stačí slušná kamera, odlehlý kout přírody a jen letmo, ale dostatečně naznačená motivace. Je jasné, že se nevyhýbá tunám žánrových klišé a logickým lapsům, ono to ale nakonec tolik nevadí. Dojmy z pomalejší a trochu tuctovější první poloviny totiž napraví ta druhá, v níž vyniká nápaditá a hodně příjemná brutalita (scény s kladivem a drtičem odpadků a i znásilnění je natočeno realisticky a potřebně nepříjemně). Jakmile se tedy snímek přesune do domu rodičů nebohé dívky, film najednou nabere tempo, je svižný a napětí by se v něm dalo krájet. Vše navíc korunuje efektní finále s mikrovlnnou troubou. Jen je škoda, že obsazení nebylo výraznější, protože nikdo ze záporáků není dostatečně děsivý a ani manželský pár v podání Tonyho Goldwyna a Monicy Potter nijak nevyniká, což opravdu trochu mrzí. Remake The Last House on the Left je ve výsledku překvapivě povedený, není zbytečný a navíc je v něm úplně jedno, zda divák originál zná, nebo ne. 70 % ()

vegetol.mp

Trochu realističtěji pojatý filmeček, který překvapí nejen opravdu nechutnou brutalitou, ale výjimečně dobrým emočním zapojením diváka. Herci hrají výborně a to komplet všichni. S rodiči sympatizujete, padouchy nenávidíte a přejete jim co nejbolestnější smrt. A tak to má být. Co si tenhle film vytýčil, to splnil. Brutalita je opravdu nechutná a to především tím, že není nijak vynalézavá a je skutečná. Zlo bývá málokdy rafinované, ve většině případů je jen hloupé a arogantní. Stejně jako tady. Pro mě o poznání lepší zážitek než Funny Games. ()

grogodil

Nad očakávanie vydarený dusný "šponovák" a "dráždič" nervov, očí a miestami aj tráviaceho traktu. Na originalitu sa to síce nehrá ani v najmenšom a kostra príbehu spolu s podaktorými scénami nezaprie silnú podobnosť s iným Cravenovým remakeom - Hills Have Eyes (minimálne scéna znásilnenia je natočená naozaj rovnako nekompromisne drsne a odpudivo). No na rozdiel od väčšiny dnešných tupých krvákov mi tentokrát postavy neboli vôbec ľahostajné a rovnako ako si klaďasi čoraz viac získavali moje sympatie, tak tá partička bastardov pracovala na svojom statuse správneho záporáka, takže až dojde na momenty zúčtovania, tak si človek doslova užíva každú krvavú kvapku odplaty a zadosťučinenia a odpustí režisérovi tie trošku prepálené záverečné jatky ... no a v rámci nekonečného čakania na ďalšiu sériu Breaking Bad celkom potešilo vidieť na obrazovke Aarona Paula :-) ()

Skip

Několik explicitních scén násilí thriller nedělá, zvlášť když jsou ještě k tomu debilně natočené. Zcela blbý a neskutečně se vlekoucí film, a to i kdybych ho chtěl považovat za pouhý masakrující horor, jímž nebyl. ()