Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

Miloško

Nemozem inak,ako porovnať z Eden Lake,hlavne tou reálnosťou,ktoru svet bohuzial prinasa. Surovosť týchto psychopatov nepozná medze.Film z vybornou atmosferou,sa veľmi dobre pozera od zaciatku do konca. A to kliše? Nevadí... 7/10 ()

Simo16

No mne sa to strašne páčilo, ako myslím, dej, herci a podobne a čo je ešte lepšie konečne som sa ani na minútku nenudil a to si cením o to viac, pretože siahnuť v dnešných časoch na remake sa nie vždy oplatí, ale v tomto prípade to tvorcom dokonale vyšlo.Milujem filmy, v ktorých možem prežívať tú hrozu a utrpenie spolu s hlavnými predstaviteľmi a aj keď by som chcel silou mocou pomocť, viem, že sa to nedá.Chvalabohu, ešteže ma upokojil ten koniec.... ()

Yin

Žádná nablbnutá vyvražďovačka, ale nadprůměrné kriminální drama. Těch 114 minut (director's cut) uběhlo jako voda. Snad jen mikrovlnka na závěr byla trochu zbytečná a hlavní hajzl neměl být takovej sympaťák :-) ()

Cechyno4

Přiznám se, že originál jsem neviděl. Nicméně námět je dobrý. Pomsta byla sladká :) Akorát jediné co mi trochu vadilo, byla délka filmu. Podle mě by se to dalo o něco málo zkrátit. ()

ali-n

Nedá sa uprieť, že ma párkrát vnútorne stiahlo ako slimáka, znesiem všeličo, ale na tak naturalistické stvárnenie znásilnenia zrejme nemám žalúdok a ani nervy (viem, už bolo aj horsie). Slušná jazda, len záporáci mohli byť trochu lepší. ()

MrBaker

Tak takovýhle film jsem přesně hledal. Film, kde to nakonec odnesou ti špatní! V popisu filmu stojí Krimi/ Drama/ Horor/ Thriller, ale ten "Horor" mi tam nějak zacvání. Zas tak jako horor mi to opravdu nepřišlo, ale vlastně mi to ani vůbec nevadilo, protože ten film byl naprosto vynikající a nemam si na co stěžovat. Hodně mi tento film připoměl svým dějem "I spit on your grave" a to asi proto, že zde platí přísloví "Oko za oko. Zub za zub." Takže nač čekat, běžte to už zkouknout! ()

Mustaffa

Tak toto je naprosto perfektní thriller. Mrazivá atmosféra od začátku až do konce a drsný příběh tady hraje hlavní roli.. Mně běhal mráz po zádech po celou dobu. To všechno je doprovázené skvělou hudbou a dobrými, ne moc známými herci. Jen co bych vytkl je scénář, ten je opravdu laciný.. ()

jokino

Z tohto remake-u som bol dosť sklamaný. Je síce fakt, že som od neho ani nič extra nečakal, ale oproti pôvodnej verzii - originálu z r.(1972), ktorú som videl už dosť dávno, ale pôsobila na mňa ovela vieryhodnejšie, ako toto, to bolo slabé! A ako povedala Neve Campbell v SCREAM 4 - "Don't fuck to the original", už dlhšiu dobu, odkedy sa za posledné roky skoro všetko remake-uje, alebo sa začína, je to čím ďalej, tým viac pravda.. Ako keby som mal brať snímok, ako reálnu vec, tak je to dilema. Mám právo urobiť vrámci pomsty niečo také, hoc som ja, alebo člen mojej rodiny poškodený?! Alebo to nechať na systém, čo a ako urobí s vinníkmi..? Ono ťažko povedať, ako by človek asi konal.. Čoho by bol prípadne schopný, kedže nie ste vrahom, nemáte vo zvyku sa chovať inak, ako podla nejakého spoločenského kodexu, etika vás nepustí, nie ste zviera a pod. No na druhej strane po niečom pekelne túžite - to je asi real. Ak mám na to hladieť z pohladu filmu, matka konala emotívne, otec zachovával chladnú hlavu, resp.sa o to snažil.. Ale ani z jedného rodiča som necítil, žeby sa k udalosti stavali "preboha, stalo sa to predsa našej dcére..!". Ano, boli tam nejaké reakcie, ale pre mňa boli nepresvedčiví.. A čas, ktorý im trval, kým zlikvidovali všetkých vinníkov, to bolo fakt zbytočne zdĺhavé a úplne tupé jednanie.. Ako keď sa už rozhodli konať po svojom, mala to byť bleskovo! Načo robiť zbytočné zdĺhavé kroky?! Chápem, človek, ktorý nie je vrahom a vôbec kriminálnikom, alebo sa proste nepohybuje v podobnom kolektíve, je to preňho cudzie a ťažké. No keď už sa raz odhodlali, malo to byť rýchle, kruté a chladné. Ako, podla mňa, to mali v originály podstatne lepšie zvládnuté.. Ale tak každý film je o niečom.. ()

Zoltar78

Jak byste se zachovali, kdyby vašemu dítěti někdo neskutečně ublížil a věděli jste, že dotyčného máte nadosah? Tento film to řeší jak je již uvedeno v obsahu. Je tu celá řada velice brutálních záběrů, které rozhodně nejsou pro slabé povahy, ale musím uznat, že od převážné většiny hororů tady funguje i emocionální stránka, kdy nejen soucítíte s hlavní obětí, ale i jejími nešťastnými rodiči, kteří tváří v tvář čelí hrůze, o které se jim dosud nesnilo. Bohužel jak už tady bylo řečeno, kdyby film šel v té zásadní myšlence více do hloubky a záporáci nebyli tolik schématičtí, mohlo to být ještě o úroveň výše. 3,5* ()

DandaPiper

V první části filmu mi bylo naprosto špatně. Z toho znásilnování a zabíjení v lese mě úplně zebaly nohy, ale druhá část, když se dostalo k pomstě sem si uvědomil, že to tak asi bylo nastavený schválně, abych se opravdu vcítil do role rodičů té holky a chtěl jim dát co proto. No, snažili se, ale já bych se snažil víc. Osobně se podle mě vydováděli jen na tom prvním. Ale i tak sem doma skákal a říkal si "joo, ještě dva, ještě jeden!". Na mým místě bych ale zabil i toho kluka, co všemu jen tak přihlížel. Přo scénách v tom lese mě totiž sral nejvíc. 3 hvězdy jen za to zbytečný kecání během scén, kdy měla nastat akce ...kecalo se půlku filmu, pak sem byl natěšenej na něco pořádnýho. Uvařená hlava v mikrovlnce mi přišla spíš vtipná. ()

kekulka

Brutální horor, pravdivý v tom, co jsou rodiče schopni udělat někomu, kdo ublíží jejich dětem :-) I ti nejhodnější lidé odhodí společenské zvyky a změní se v kruté vrahy. Nevinný začátek se rázem promění v hodně krvavý masakr. Film udrží v napětí až do konce .. Proto odměna 5* ()

elanista1

Na moju velku radost a prekvapenie je to lepsie ako original, Dennis Iliadis nevytvoril cistu kopiu. Charaktery su nacrtnute ovela zaujimavejsie, herecke vykony su prevedcivejsie a potesilo ma aj sympaticke obsadenie matky. Je to tazky zazitok na psychiku a slabsie povahy by mali z kina odist este pred scenou so znasilnenim alebo to ani nezacat pozerat.. ale ja som vobec nenudil, oproti originalu su nejake dejove odchylky /co je dobre/. Jedinym minusom je zbytocne roztahany zaver. Jeden z tych lepsich sucasnych šok hororov. ()

waltosin

Připadá mi to jako kdybych čekal na nějaký zvrat nebo překvapení aby mi to dovolilo dát vyšší hodnocení, ne že by to špatný, právě že naopak byla to bezvadná zabijačka, ale něco tomu ještě chybělo, asi nějaká větší zápletka. 65% ()

mikessc

Ja som vdačný za tento remake,lebo originál ma nijak neohuril . SPOILER: a tu sa na konci filmu do toho nesrali policajti :-D ()

DonBraso

Uff,další pán na holení.Bez keců tohle bylo hodně super.Spíše povedený thriller než horor,který je lapen snad jen tím domem a znásilňující etudou jednou takhle v lese na hříbkách.Svižné tempo,které se rozjede,za to by se nestyděl ani leckterý akční film.Zhovadilostí jsem si skoro vůbec nevšimnul,sem tam náhoda,ale to prostě patří k tomu.Vždycky je nejhorší,když víte,že ta nejhorší cesta,bude vždycky nejhorší.Herecky se hraje co se dá,Garret Dillahunt vypadá už od pohledu jako slušnej sadista,který podtrhuje pěkný nářez v domě.Napětí tu máme,slušný dvojnohý materiál je zde taky,hudba,kamera,osvětlovač,..honič..ehmm prostě tohle musíte vidět.Kladivo bylo top :) ()