Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

anderson

Takže si dovolím v prvom rade pochváliť vynikajúcu kvalitu CAMu (ďakujem neznámym "bojovníkom" :-)) A verdikt ? Originál zostal ako inak neprekonaný. A je to zarážajúce, lebo napr. od scén v lese som čakal oveľa väčšiu údernosť. Kým v origináli dokázali vybudiť divákove pomstychtivé pudy a pripraviť ho tak na nevyhnutný záver, v remaku mi bol osud tých dvoch dievčat tak akosi - viem že to znie príšerne - na háku. Pre mňa teda nuda a bezobsažná brutálna zbytočnosť, ale pre divákov nedotknutých originálom, či žánrom všeobecne, ďalší úchylný šok. A ... mikrovlnky sú svine, stále to vravím. :-) (22.3.2009) ()

jonyyy

Nedotčen originálem - možná dobře, naprostá spokojenost. Na stejné úrovni nebo možná ždíbek pod I spit on your grave. 73% ()

eraserhead666

Tenhle film mi zvláštním způsobem utkvěl v paměti, aniž bych ho vůbec viděl. Bydlím v docela malé prdeli, v sousedním městečku sice kino je/bylo, ale promítá/lo jen v pátek a filmy se tam objevovali s až půlročním zpožděním. Dnes už ani nevím jestli to kino funguje, snad sporadicky spíše ne než ano :-). A právě s tímto kinem a tímto filmem mám spojenu jednu z mých posledních návštěv kina (v kině jsem nebyl už ani nepamatuji). Vypravil jsem se totiž do tohoto kina právě na remake Poslední dům nalevo. Jak já se těšil. Kino jsem míval hrozně rád a vidět v něm horror, no paráda. Jenže to bych tam na tem film nesměl přijít JAKO JEDINÝ, z čehož si rychle odvodíte, že se samozřejmě nepromítalo, spoj zpátky mi žádný nejel, takže jsem neviděl film a šlapal domů přes tři kilometry do kopce. Takže až teď po letech jsem si to dal hezky v klídku doma z origoš DVD. Cravenův „originál“ jsem neviděl, takže můžu srovnávat akorát tak s Bermanovým Pramenem panny a to se zase tak moc srovnávat nedá – psychologicky je to trošku slabší, drsností, tvrdostí a krutostí je to lepší (i když to znásilnění mi přišlo dost podivné). Ale, možná pro neznalost Cravenova „originálu“ se mi to docela i líbilo a vnímám to jako jeden z mála povedených remaků, respektive – bavilo mě to jako film samostatně, bez srovnávání s „předlohou“. Mělo to své velmi světlé chvilky, slabé samozřejmě taky. Líbilo se mi ženské obsazení, ani ne tak vzhledově, jako spíše tím, že herecky strkaly holky mužský ansábl bez mrknutí oka do kapsy. Docela mě pobavil titulek na DVD, že jde o drsnější verzi, která nebyla v kinech. To by mě docela zajímalo, co všechno tam z toho nebylo, protože, chybělo-li tam byť jen jedno procento z toho, co jsem viděl včera já, tak to musel být fakt čajíček horror. A současné kinopoměry musely dost zpřísnit a „zmoralizovat“, protože mám ještě v živé paměti, že počátkem devadesátých let jsme v klidu coby náctiletí chodili do kina na podobné filmy, na který jsem já včera koukal jakožto pro kina nezcenzurovaný. Inu, civilizace se řítí do záhuby a požírá své děti, říkám to pořád. 3,5* ()

Karamanlis

The Last House on the Left z roku 2009 v podstate vychytal všetky muchy Cravenovho poloamatérskeho režisérskeho debutu a možno ma presvedčil o tom, že prerábanie starších hororov v niektorých prípadoch predsa len má zmysel. ()

kajda.l

Zločin a trest.. Nejbrutálnější film, co jsem v životě viděl!!.. Ještě žádnému filmu se ve mě nepodařilo vyvolat takovou úzkost, nepříjemné pocity v žaludku a krku, znechucení..jako se to podařilo Last House on the Left. Znechucení nad zvrácenou lidskou duší a morálkou a horší je, že film v člověku vyvolal stejné pocity..pocity touhy po odplatě, násilí(hodně krvavé pomstě).. když rodiče Mari(Emma a John) ty parchanty likvidovali, tak jsem se snažil jim přes plátno nějakou tu zbraň doporučit, ba dokonce sám se zapojit..ale horší je jedna věc a to ta, že vím, že bych se zachoval stejně.. A ještě ke scéně znásilnění-ve mně vyvolala snad ještě větší emoce a zděšení než scéna ze Zvráceného.. A snad ještě závěrem, někdy je možné lepší nehrát tak na výsledný efekt, narážím na poslední scénu(smrt), z mého pohledu byla naprosto zbytečná a trošku podtrhla výsledný dojem.. A jak jsem si stačil všimnout, pro slečny opravdu silné kafe, ne všechny vydržely.. ()

ARI50

Další film který dokáže nasrat celkem solidně i když celkový děj filmu je zajímavý tak samotná pomsta slabší ale přesto mě film hodně herecký dějem a místem dost bavil a hodně zaujal. Takže já říkám ano. ()

veru_needy

Dost dobrej film. Tentokrát to nebyly žádné slasherové vyvražďovačky teenagerů, ani duchové a démoni. Tento 'horor' si staví jen na občasné brutalitě a co je o to víc lepší, nepostrádá ani atmosféru a to už od samého počátku. Sice se to naplno rozjede teprve až scénou v lese, ale už od první scény něco tušíte a prožíváte napětí od začátku do konce. Zakončení filmu bylo také více než povedené. Herecké obsazení bych nějak neřešila, protože při tak dobře natočených filmech, se dobře kouká na kohokoliv - hlavně když se herci dokáží vžít do své role a i jako hlavní záporák působit dostatečně slizce a nebezpečně. Jedním dechem, tento snímek se opravdu povedl. Jediné, co bych vytkla, byla ta znásilňující scéna - ta byla totiž až moc dlouhá a divákovi jako mě stačí si akt jen představit, ne ho vidět do těch nejmenších podrobností. Ale i tak dost dobrý. ()

matestlust

Oproti originálu je precizněji zpracovaný, brutálnější a dá se říct, že i reálnější...Originál je syrovější, má větší atmosféru, možná i o trochu více šokuje, ale je místy hodně nudný a nevěrohodný, zkrátka slabší....Tohle je asi druhý případ ( první u Hills Have Eyes ), kdy se mi remake líbí o trochu víc než kultovní originál ! ()

ancientone

Podľa očakvánaí slabý, krotký remake kultového (a v našich končinách nedoceneného) filmu W. Cravena, ktorý bol dôležitý pri vzniku exploitation žánru v 70s s až dokumentárne pôsobiacou štylizáciou, podobne ako napríklad TEXAS CHAIN SAW MASSACRE T. Hoopera. Oba filmy možno brať taktiež ako dobové komentáre, zatiaľ čo remake D. Iliadis z roku 2009 je skoro domestikovaná uhladená napodobenina, kde aj násilné scény vyznejú "popcornovo", ku koncu až akosi "hrdinsky". Týmto vyprovokujete akurát puritánsku skupinu v 17. storočí. Oživenie THE LAST HOUSE ON THE LEFT v novom, zámožnejšom štýle a produkcii dopadá podobne ako to bolo u TEXAS CHAIN SAW MASSACRE, či FRIDAY THE 13TH, svetlej stránke v remakoch starých klasík, HILLLS HAVE EYES (A. Aja), sa nepribližuje. ()

JASON_X

Kdo viděl originál, ví o co půjde, kdo neviděl, a přitom si přečetl "oficiální text distributora", ví už všechno. Takže film není o ději, ale o emocích. Oproti ultradementnímu originálu je tenhle remake slušně udělaný, s dobrými herci, přijatelným scénářem, hezkým vizuálem, a také je milosrdnější k jedné z dívek, jak si každý může předem přečíst v anotaci. Stopáž je sice zbytečně přemrštěná, ale komu se tyhle filmy líbí, stěžovat si nebude. Mně se ale nelíbí, respektive mě nebaví. Mám rád filmové násilí s nadsázkou, jako třeba u Tarantina, Rodrigueze, v sérii Saw a tak, ale tyhle realistické exploaťáky mě neberou; nejdřív mučeníčko dvou více nebo méně povětrných holek, a pak následná pomsta (a to hodně slabá). Nic víc, žádné napětí, žádná epičnost, jen komorní thriller, jehož emoce na mě ovšem nefungují... Dcerka i mamí jsou sice kočky, ale dédy je bačkora, kterého přepere i postřelená ženská. A poslední krátká scéna s mikrovlnkou film z průměru nezachrání. ()

MáŠa

Celkem dobré, ale nikterak originální. Minimálně jedna trošku velká náhoda tam, několik docela brutálních scén a dvě kozy, které několikrát dostanou svůj prostor ()

Morholt

Film se rozhodl šokovat brutalitou a já si myslím, že se mu to celkem obstojně podařilo. Začalo to sice jako béčkový teenagerovský rádobykrvák, ale pak se to zvrhlo do surové řežby, která nedala vydechnout. Některé scény, jako bylo znásilnění či akce s dřezem musely milovníky tohoto žánru nadchnout a nesmím zapomenout ani na slušně napínavou atmosféru, která vynahrazovala do očí bijící nelogické chování některých postav. Herecky nikdo nenadchl, což se dalo od druholigového obsazení čekat, ale ani neurazil a to hodnotím jako malé plus. Slušná práce. 70% ()

Handle

Pár připomínek by možná bylo (scénář, přesah), ale i tak musím tuhle neskutečnou jízdu vyzdvihnout. Filmařsky výborné (herecké výkony, režie, kamera, hudba) a emočně brilantní (rodině jsem fandil, záporáky jsem chtěl vidět řvát a brečet:)). Nenudil jsem se fakt ani na chvíli a pořád jsem byl v napětí. Velká spokojenost. ()

Genero

Při sledování anabáze tří psychopatů a jedné šeredné psychopatky v domě, který leží tak strašně moc daleko a nalevo, až mi bylo divné, že tam nikdo s petrolejkou nehoní permoníky, jsem se slušně nudil. Dokonce i nekonečná scéna zasvěcování dvou naivek do tajů a nástrah análního sexu byla nečekaně unylá, že jsem plný vzrušení zavzpomínal, jak jsem vloni v létě viděl v parku drozda. Ne že bych měl něco proti remakům píčovin ze sedmdesátých let, třeba Naplivu na váš hrob považuji za vynikající. Snad je to tím, že se tady hlavní padouch nemůže pochlubit brokovnicí zaraženou hluboko v prdeli, nebo mě vylekala představa pána bez jediného drsného tetování s muskulaturou Josefa Kemra, jak bez skrupulí odpraví zkušeného hrdlořeza, ale na víc jak na dvě hvězdy to prostě nevidím. Ale nápad s alternativním využitím elektromagnetického záření byl báječný a už i já vím, že se vkládání syrových vajec, alobalu a hlavy do mikrovlnné trouby nedoporučuje. ()

PROROK14

Pred rokom to bolo Jazero smrti, teraz to je Posledný dom naľavo. Bravo. Aj keď sa môže tento film na prvý pohľad zdať ako klasická vyvražďovačka, uisťujem Vás, že to tak nie je. Vyvíjalo sa to podľa očakávaní, ale taký koniec som ozaj nečakal. Film sa nesie v napínavej atmosfére, ktorú podčiarkuje veľmi dobrá kamera. Samozrejme nechýba zopár brutálnych scén, ktoré ale nevypĺňajú celý dej ako je to napr. v nezmyselnom filme SAW III, IV, V. A preto dávam plné hodnotenie, pretože takýchto filmov nie je veľa. ()

BoPo

Dosť dobre natočené drama. Je to ako spojenie filmov Jezero smrti a Funny Games dohromady. Brutalita tu nie je vykalkulovaným pokusom o pozornosť, ale dôležitým článkom príbehu. ()

bouncer

Letošní úroda v žánrech slasher a exploited nebyla nic moc a tak jsem se podíval až na The Last House on the Left s vcelku slušným hodnocením. A musím říct, že mě nezklamal. Originál od Wese Cravena sice neznám, ale předělávka je slušně zpracovaná. Obsahuje správnou dávku brutality (někdy až moc, ale to byl záměr) a napětí, které udrží diváka po celou dobu. Jasně není to nic nového, film vcelku kráčí vyšlapanou cestou a má i pár dalších much, ale hej, lepší než nic, resp. než ty ostatní nové Pátky a Valentýni. 70%. ()

Litsarch

Důkaz, že remaky nemusí být horší. Z tragické grotesky datované roku 1972 se v roce 2009 podařilo udělat skvělou předělávku, která šlape od prvních minut a neustále zvyšuje tlak na diváka. Od 22 minuty až neúprosně. Sara Paxton se ukázala (stejně jako Sarah Butler v I Spit on Your Grave (2012)) jako bojovnice o holý život, nicméně narozdíl od Sarah se nemstí ona. Roli totiž po chvíly dostávají, do té doby mírumilovní, rodiče Mari. A tak můžeme pozorovat, pro mě, nejlepší herecké výkony ve filmu. Posledních 35min je perfektních, i když s pár do očí bijícími momenty. Atmosféra je skvělá, konec lepší než jsem si mohl přát a po úděsné předloze z roku 1972, musím jeho předělávce napálit 85%, takže zde za plný počet! ()