Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

wrána

Už začínám být z kina unavenej. Tolik filmů poslední dobou, kde ukázky vypadají relativně slibně, a pak z toho vypadne takováhle s****a. Ty dvě hvězdičky jsou jen za námět a odvahu, a taky proto, že se občas zjeví i děsivější dílka. Ale v televizi bych to asi nedal vůbec. ()

FEAR99

Je to blbé, je to špatné, a přesto jsem se nenudil. Po celou stopáž jsem se víceméně bavil a proto Legii řadím k filmům, který jsou tak blbý až jsou svým způsobem zábavný. Nehorázně stupidní scénář, u kterého musíte za každou cenu vypnout mozek. Takových blbostí a nedořešeností jsem snad v žádném jimém filmu neviděl. K tomu připočítám debilní dialogy (který jsou občas nechtěně vtipný) a vznikne ne béčko, ale céčko jak vyšitý. Kdo čekal nářez, tak se nedočkal. Já jsem nečekal nic, a zklamanej jsem v podstatě nebyl. Pár solidních akčních okamžiků s fajn hudbou neurazí a herci (ač většina přehrává) jsou aspoň známý. 2,5* zaokrouhluji dolů, čekal jsem větší průser. ()

Patr1k

Mozog vypnúť, oči prižmúriť a "baviť sa" , celkom som sa tešil na tento film, v podstate som dostal čo som očakával, no dialógy fakt brutal hrozné a zmrzlinárske auto...WTF? ()

Trinculo

Toto je čistý příběh. Postavy v něm existují ze třech důvodů 1) aby mohli být zachráněny 2) aby mohly bojovat a 3) aby mohly zemřít. Film osvědčuje starou pravdu, že posedlí duchy (démony, anděly) zásedně lezou po stropech a kroutí hlavou. Opět se zde také dokázalo, že žádný zombie masakr se neobejde bez zombie dítěte. Každopádně i toto sdělení sděluje evangelium, sice způsobem kacířským, ale velmi názorným a srozumitelným. Alelůjá !!! ()

Obenny

Od filmu jsem očekával něco podobného jako u Konstantina, ale bohužel se stal přesný opak, spíše mi to připomínalo klasický zombie horor, tedy masy lidí s nadlidskou silou, oblečené do jiného kabátu . Je to standardně předvídatelný film bez jakýkoliv nároků na divákovu přemýšlení. Konečný souboj dvou andělů a jejich pancéřované křídla je asi nejhorší část filmu. ()

Alfonso198

Upozornění: V tomto komentáři se nejspíše budou vyskytovat sprostá slova. - Ten film je něco neuvěřitelnýho, vopravdu že jo. Adaptace bible, že bych blil. Hříšníci, trest, anděl vybavenej palcátem tak namakanym, že by mu ho záviděl i James Bond, druhej anděl samozřejmě věřil v něco čistého a nezkaženého a to ho samozřejmě nezklamalo. Jediný překvapení je to, že v titulcích neběželo desatero přikázání. Jinak film celkově nuda jen s asi jedním, nebo možná dvěma (z důvodu naprostého znudění už si to ani nepamatuju - cca 10 minut po dokoukání filmu) momenty, kdy mi běhal aspoň trochu mráz (mno, spíš tak 5°C nad nulou) po zádech... Mě nevyhovující střih a naprosto příšerná hudba s většinou naprosto otřesnejma hereckejma výkonama. Rozepisovat se o tricích je už vlastně úplně zbytečný. Jedna hvězda za to, že se "tvůrci" nes*ali s umíráním dětí, to se nevidí tak často. Sem tak ospalej, že ten komentář nejspíš nebude dávat žádnej smysl, ale zvykejte si - proti filmu je to ještě prd. Kdo se dívat nebude, o nic nepřijde, kdo se dívat bude, aspoň si bude víc vážit těch kvalitnejších filmů... 8.666% PS: Dítě musí přežít, i když se vlastně vůbec neví co by jakože mělo udělat. Stačí přežít a ono se to samo asi nějak vyvrbí nebo co. I s mozkem vytaženym ze zásuvky vás bude absence logiky postav a vůbec logiky čehokoli ve filmu brzo štvát... ZAJÍMAVEJ KOMENTÁŘ: Morien :-D PS2:Někdo (nebudu jmenovat) tu napsal, že by se z námětu dalo vytřískat víc. Já si hlavně myslim, že z toho námětu už nešlo vytřískat míň. :-) ()

veverysiak

Nechcel som veriť rečiam, tak som si to musel vytrpieť na vlastné oči, a tak najprv to dobré - slušný námet, síce pretiahnutý cez apokalypticko-mýtickú šablónku, ale dalo sa na ňom obstojne stavať, potom ešte hádam triková a vizuálna stránka a nakoniec Bettany, ktorý predviedol obstojný kukuč a ktorého postava ako jediná zázračne nejavila rušivé znaky imbecility, a teraz to nepodarené - hrozný scenár, nadmieru pridrblé dialógy, detinská réžia a mdlé herecké výkony, a pretože sa jedná o mysticko-scifiovskú tématiku, do škaredej kôpky nezaraďujem hrúzu abnormalít, nelogickostí a nezmyslov, beriem to tak, že vo fantastike môžu byť aj totálne kraviny prirodzené a normálne, keď to zrátam, vyzerá to na jasného malinového kandidáta, lenže ja mám tento žáner rád a aj ten Bettany sa mi odjakživa popačuje, takže 55%. ()

cubiczech

Problém Legie je v tom, že narozdíl od spousty béček diváka nebaví. Nejsou tu přehnaná jatka, vtipné dialogy atd. Na filmu je vidět, že mířil výš, což je jeden z problémů, to ho totiž řadí do kategorie naprostých sraček, jelikož se nehodí ani označení průměrné béčko. Quaid vypadá celou dobu strašně unaveně a nuceně, jakoby tušil co z toho vyleze, protože hrál už ve větších hovadinách a moc dobře věděl, jak to končí... ()

Enormita odpad!

Toto je odpad najhrubšieho zrna. Sprvu cca 15 minút sa zdá, že tento film snáď bude mať nejaký potenciál, ale opak je krutou pravdou. Je to zlátanina tak veľká, že nechápem ako je možné, že som to dopozerala do konca. Celé sa to odohráva niekde v zabudnutej americkej púšti, kde sa nachádza miestny BBQ pajzel. Zhodou okolností tu žije okrem iných, jedno tehotné žieňa ( niečo ako Sarah Connor ), ktorá nosí pod srdcom poslednú a jedinú spásu ľudstva. Nebudem tu SPOILERovať, tak len spomeniem, že budú tam anjeli, zubaté pirane :) a Dennis Quaid coby vožralej chlápek z piva. HNUS HNUS HNUS !!! ()

david666

Téměř polovina filmu se mi zamlouvala hodně - mám rád biblické zápletky (zejména Apokalypsu) ve fantasy filmech. Navíc úvodní scénka s babčou mě hodně navnadila. Avšak po příchodu okřídleného Gabriela úroveň poklesla a konec byl takový nemasný neslaný a šitý horkou jehlou. Ale špatný film to není. ()

redalert21

Hey hou, co na to říci, je to fakt sranec. Lidi, ať nežeru to hodnocení fakt sedí...hloupé, ukecané, nelogické, neakční, nulový spád. Kdyby tam nehral Quaid tak se na to nedivám : ) ()

Alex.89

Námět a děj by nebyly špatné, ba dokonce dost dobré. Herecké výkony až na Dennise Quaida a kupodivu docela i na macho anděly docela pokulhávají.. ()

Runciter

Andělé s uzinama? Co se vám na tom nelíbí? Nemá cenu v tom hledat nic, je to naprosto směšné, ale já si tu jízdu užil! Guilty pleassure a narozdíl od třeba Světové invaze se po tom nemusíte cítit provinile:) ()

racing666

Neurazí, nenadchne. Příběh podle mě trochu klišé, každopádně i tak se to dalo natočit víc akčnější, žhavější atd. Mohl si s tim víc rejža pohrát, myslím, že měl spoustu možností. Některý scény jsou skvělý, některý nudný a stupudní. Dialogy jsou místy úplně šílený. Na druhou stranu má film rychlej spád a dobrý herce. Závěr zní: o málo lepší průměr 60% ()

cici24

nevím jak to, že jsem nehnotil, ale viděl jsem ho dřív než Priest, takže aspoň můžu srovnat tyto dva filmy. Ono až tak se srovnávat nedá, protože tohle je vyloženě slabej film, né, že by to bylo nedívatelný, ale je prostě slabý. Jak jsem psal Bettany je prvotřídní osamělý bijec a na tohle se prostě hodí. Nevím proč si stále vybírá křesťanskou tématiku, ale aspoň se do ní hodí:-)..Průser tohoto filmu je, že je to prostě blbost na entou a anděly, panou Mariou a pod..Jako hodnotit se to moc nedá, když ani není co....ale hvězda za Bettanyho a druhá za to, že to není nedívatelná sračka, ale prostě jen blbost.. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)