Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

SeBig

Série Aut od pixaru mě laka nejméně. Ačkoli to neni zas tak strašný a koneckoncu je to pěkná a zajimava pohádka. ()

Chrustyn

Jednou to přijít muselo a i megalomanský Pixar musel potvrdit, že i mistr tesař se někdy utne. "Auta" byla mnohými považována za jednu z nejslabších Pixarovek ale stále měla to ojedinělé kouzlo, které můžou získat jen v Pixaru. Pokračování (po Toy Story se jedná o jedinou Pixarovku, která má pokračování) se vydalo úplně jiným směrem a z dobrodružné komedie se stává dobrodružný akčňák kopírující a zároveň parodující staré bondovky. V hlavní roli Burák a infantilní režie, kterou bych očekával spíše u konkurence. Vizuálně stále bezkonkurenční ale .... ()

korbitch22 odpad!

Naprosto nevěřím svým očím!Animovaný film pro děti, ve kterém se střílí a umírá...to už tu možná bylo, ale tohle bylo už opravdu moc, dokonce v jedný scéně umučili auto, to sem prostě už nechápal.Nejenže příběh je naprosto strašná a nudná sračka, u který se nudila i naše dcera, ale naprosto se to vymyká kontrole a místy mě to opravdu uráželo a to do píči nejsem žádná posraná citlivka, co nemá ráda násilí.Sice sem jako dítě v první třídě nejraději sledoval, jak Predátor trhá vojákům páteř z těla, ale to bylo moje rozhodnutí, rozhodnuté mých rodičů, kterým to nevadilo a dovolili se mi na takový druh filmů dívat, i když ty nejhorší kusy byli samozřejmě převážně na černo a se starším bratrem když rodiče makali, jenže tohle má být film pro děti a on obhajuje násilí jako prostředek k získání cíle a ježiš obhajuje i vesnický křupky a že být hloupý, je vlastně fajn.Podezřívám tvůrce, že tenhle film je na zakázku nějaké nadnárodní korporace, příšerná hamba a brutální ostuda pro první díl, který byl fantastický, tohle je zvrhlé, odporné a ještě k tomu nudné.5%. ()

packa

Druhá Auta nejspíš budou nejslabším animákem, který dosud Pixar stvořil, na druhou stranu to ani není žádný průser. Cílovou skupinou filmu jsou malé děti, nebo ještě jinak, cílovou skupinou jsou ještě menší děti než v případě jedničky, proto asi takové rozčarování. Dospělý divák buď film nějak přetrpí, nebo zkusí přistoupit na Lasseterovu hru a bude se bavit spoustou skrytých fórků, určených jemu. 70% ()

heyda

Znatelný propad dolů. Auta 2 jsou bohužel klasické pokračování úspěšné jedničky, kde se sice humor stále drží na velmi dobré úrovni (hlavně díky postavě Buráka), ale inteligentní scénář a atmosféra je zde vytlačena nekonečnou akcí a množstvím laciných agentských vychytávek ala James Bond. Ale abych nebyl zlý, úplná katastrofa to taky není a potenciál postav je stále dostatečně vysoký na to, aby se povedl třetí díl. Jen to chce scénáristu, který bude víc při zemi a tvůrce, kteří půjdou po kvalitě a né po snadném zisku. 60% ()

Šandík

Variace na agenta 007 v podání aut je sice vskutku půvabná, kladem prvních aut ovšem bylo především to, že v nich v podstatě nebyl žádný záporák (toho jednoho nepočítám, to byla postavička spíše komická) a děj byl poměrně přehledný a jasný. Tudíž se to velmi líbilo malým dětem a přitom to v sobě mělo silné poselství o významu přátelství a o práci na sobě samém. Ve dvojce nic takového není. Děj je daleko komplikovanější, temnější, rychlejší. Tohle minimálně moje děti až tak neocení, ale určitě se naopak budou rádi vracet k jedničce, navzdory tomu, že ji už viděli mnohokrát... Celkový dojem: 65% ()

mcb

To, že bude nový film od Pixaru otravný a téměř nesnesitelný, to jsem nečekal. Propracované gagy a vyváženost jedničky je fuč, zbyla jen naleštěná óda na buranství a primitivní humor pro pětileté. Potenciálně nejakčnější pixarovka je tak nejen nejnudnějším přírůstkem neprůstřelného studia, ale zároveň také tupým konzumním zbožím, ze kterého se všem racionálně uvažujícím divákům musí zákonitě dělat špatně. ()

Flego

Jednotka ma väčšiu stopáž, ale pri dvojke to bolo utrpenie. Film sa utápa v ničnehovoriacich dialógov a je až infantilne ukecaný, pribudlo mnoho akcie a rýchlosti, ubudlo poetiky a humoru ( zábavná scéna pred WC je ojedinelým zjavom ). Osobne ma prekvapila absencia silnejšieho príbehu. Kladom tak zostáva pixarovská geniálna animácia. ()

poz3n

Podle místního hodnocení a ohlasů jsem se skoro až děsil toho, co mohl Pixar s druhým dílem Aut vyvést. Ale nic tak hrozného se nestalo. Příběh je sice dost přeplácaný a oproti vidlácké jedničce (což bylo ale obrovské plus) je mnohem megalomanštější. Na druhou stranu ale přináší opět spoustu gagů a český dabing dodává vtipy, které ani sami tvůrci nemohli vymyslet (pověste ho vejš, ať se houpá). Takže slabší pixarovka ano, ale o žádnou tragédii se rozhodně nejedná. 7/10 ()

honajz

Není to už tak vtipné jako první díl, a také příběh je zbytečně roztříštěn, a nemůžu si pomoct, místy mi přijde nelogický. Parodie na špionážní filmy není špatná, trochu mi celé pojetí připomíná Buráka v Tokyu z Burákových povídaček. Nápad, že blbce považují za geniálního špiona, který blbce hraje, sice není až tak originální, ale dejme tomu. Možná, kdyby byl tento díl kratší, nebo měl víc dobrých hlášek jako první díl, šel bych výš s hodnocením. ()

HellFire

Auta 2 jsou Pixar ví proč naprosto nedětským filmem, který řeší totálně nedětské téma. Pixar přece produkuje lepší filmy, co bylo k sakru tohle? ()

ARI50

Abych řekl pravdu tak dvojka Cars se hodně povedla velká akční podívaná trochu mi to připomínalo ( fantomas nebo James Bond ) na dětskou pohádku hodně zajímavé téma ale budiž burák svoji legrační scénku zvládl na jedničku o prostě v tenhle schrumáži nesmí chybět zvlášť jeho zuby :-D a pokud se někdy v budoucnu plánuje pokračovaní jenom to schvaluji. ()

Earl_23

Udělat z Aut "bondovku" prostě není ono. Dát jim do rukou (teda vlastně do kol :) pistole a přidělat jim křídla, aby mohla i létat, je možná pro mladé publikum fajn, ale dospělý divák má zkrátka smůlu. Pokud byl totiž namlsaný z prvního dílu, který oslovil diváky ve všech věkových kategorií, čekala ho po většinu filmu nuda. Je to trošku paradox, protože autoři filmu vyměnili klidnou Kardanovou Lhotu za velká města a honičky po nich, ale zapadlá vesnička na Route 66 měla mnohem více do sebe. A ani slabý příběh pochopitelně na efektivitě nepřidává. Ale nechápejte mě špatně, Auta 2 určitě nejsou vyloženě špatným filmem, jen zkrátka kvalit prvního dílu nedosahují ani vzdáleně. Z těch světlejších momentů musím vypíchnout celou Světovou Grand Prix (škoda že jí bylo nakonec ve filmu tak málo) - italové se po trati prohánějí jako formule, francouzi zase jako WRC, zkrátka jak to má být :). A plus také za ztvárněného Lewise Hamiltona, anglickou královnu či korunního prince.... Původně jsem dal tři hvězdičky, nakonec snižuji na dvě, protože tohle je zatím nejslabší Pixarovka. ()

luka4615

Druhý díl povedených "Cars", již v sobě postrádá onu svěží jiskru, se kterou zabodoval první díl. Tady se hraje více na jistotu, avšak ta vypadá fádně a neoriginálně. Celé je to opět zabaleno do líbivé animace, nicméně vzhledem k výše zmíněným negativním atributům to snímku stejně moc nepomáhá. „I never properly introduced myself: Finn McMissile, British Intelligence.“ ()

mm13

Je čas na sebareflexiu, páni. Žiadna tragédia, vlastne skôr nevyhnutný moment či prirodzený vývoj, teraz ale pôjde o to, aké rozhodnutia urobíte do budúcnosti. Dúfam, že správne. A pán šéf nech už nikdy alebo veľmi dlho nič netočí, radšej robí, čo jeho pozícií náleží a svojim zamestnancom nelezie do kapusty. Stratil kontakt, stráca súdnosť, hrozí, že dokurví, čo za tie roky (spolu)vybudoval. (Dúfajme, že nie je ješita a uvedomil sa.) ()

Kamca_

Na tenhle film jsem byla zvědavá hodně. Myslela jsem si, že když jednička byla tak světová, že dvojka bude taky tak dobrá, ale fakt jsem se silně spletla. Chvílema jsem uvažovala i o dvou hěvzdičkách, ale nakonec dávám tři ze soucitu. Jinak to je jedno velký zklamání. Ještěže jsem na to nešla do kina. To by byly vážně vyhozený peníze. Nemělo to vůbec žádnou návaznost na jedničku a to mě taky hodně zklamalo. A to střílení a ty akční scény se do celýho filmu vůbec nehodily. ()

Caelos

Tvůrci pochopili že Blesk Mekkvín je přecijen tak trochu ocas a tak ho upozadili a do popředí se dostal Burák. Jediné co jsem nepochopil bylo, proč je mafie (předpokládám že je to mafie) složená z těch nejhorších aut historie. ()

MikaelSVK

Tak veľa rozporuplných hodnotení a komentárov som po záverečných titulkov nečakal. Samozrejme, väčšina ľudí to berie z tej stránky, že s prvým dielom to nemá veľa čo spoločného, a že už to ani nie je určené ani tak deťom, lenže akčné scény (hoci miestami prehnané) a hlavne zobrazenie nových (svetových) metropol, dopravných prostriedkov či postáv z reálu bolo na špičkovej úrovni (pochopiteľne tomu však zodpovedal aj rozpočet :) Avšak ja to hodnotím za seba, ne-detského diváka a 4**** sú u mňa zaslúženými! ()

Terva

Mé krytí bylo odhaleno, to je v toaletě......... Trochu jsem se bál, že to bude jen o špionáži a jaké to pak bylo překvapení, že ne. Našlo se tu místo i pro staré vtipy, závody, rodinu a přátele. Ať žijí šunky !!!....... Nazval bych to politicko ekologickým akčním thrillerem. V příběhu má hlavní slovo Burák, vlastně to skoro vše jede kolem Buráka a McQueen je tak trochu na vedlejší silnici. CITÁT - Jsem jen odtahovka.......... Má to tah, supr volej, dostalo to nové leštidlo, má to vetší rychlost a odhalilo to nové možnosti k další jízdě. Bylo to prostě dobré. CITÁT - No to mě přeparkuj !!........ ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby