Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

dan.nad

Naprosto nevyužitá postava Louise C.K. je zhmotněním promarněného potenciálu. První polovina je skvělá, cynismus a sarkasmus srší z každé postavy i scény, ale po vyjevení pravidel na krabicích od pizzy to jde z kopce, neboť se z filmu stává obyčejná romantická komedie... nebo tak něco. Škoda. ()

Emperor1

Parádní námět nevyužit, vtip byl otupen romantickou nádivkou a morálním podtextem. Přitom to téma nabízelo tolik situačních i dialogových gagů. Film mi připomínal nepovedenou francouzskou komedii s Pierrem Richardem, ten měl alespoň charisma. Ricky Gervais coby looser nevyvolával ani lítost ani posměch, jeho postava ve mě nevzbudila ani sympatie či antipatie, žádný dojem či emoce, což je u hlavního hrdiny špatně. A ostatní herci ani děj to díky slabému scénáři nezachránili. ()

mstychov

Skvely napad, co se tyce pribehu. Realizace byla trosku horsi. Cekala bych od toho vic. Z tohoto pribehu by se podle me dal udelat skvely film. Ze zacatku me to dost bavilo, ale postupem casu uz to nebylo nic moc ()

tomas_j

Pro nás s cynickým humorem super. Když v "Domě pro odložené seniory, o které se nikdo nechce starat" (tak nějak byl ten dům pojmenován) doktor říká hlavnímu hrdinovi cca "až vaše matka dnes večer zemře, tak vám mohu doporučit: dole dělají skvělou pizzu, tak si tam určitě zajděte", tak jsem ležel pod stolem :-) ()

jakubvrana

Škoda nevyužitého potenciálu. Postavy nejen nelhaly, ale navíc říkaly věci, které nikoho nezajímaly. Na druhou stranu lhaly frázemi jako "musím už jít" a podobně. ()

Radek273

Hlavní tahoun filmu je Ricky Gervais, to je jasný, ale bohužel ostatní mu v tom vůbec nepomáhají. Navíc příšerná Garnerová a umělohmotný Lowe. ()

vandamator

Geniální nápad, režie hodně pokulhává. Gervais je už od přírody výborný sarkastický komik, ale ne až tak skvělý režisér. Film by se dal natočit i lépe, já se i přesto bavil a doufám v budoucí lepší zpracování, tohohle špičkového námětu. ()

Tomas_PO

Skvelý britský, absurdný humor Rickyho Gervaisa, za ktorého sa človek sám hanbí. Škoda romantických, ale až nezvykle prisilno romantických, navyše dlhotrvajúcich scénok, ktoré sa akokeby filmu snažia dodať punc vážnosti, či blockbusteru? Zbytočne, mohlo to ostať pri cynizme a bol by z toho 5 hviezdičková Monty Python-ovská klasika. ()

Veber

Nápad není špatný, i když občas lidé mluví (pravdu) i když nemusí. To rovnou mohli všichni spíše říkat, co si myslí, než jen mluvit pravdu. Pár opravdu vtipných momentů, ale jinak trochu nevyužitý potenciál. ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

conductor

Vcelku nadprumerna komedie. Pral bych si vic takovych! Nekolik dost vtipnych i dojemnych momentu. Nektere sceny mi nesedly. (napr. prvni scena, kde se objevuje paralela s desaterem a bohem..). Jinak ale velmi slusna zabava. Davam 4hvezdy a 80%. ()

Poland

Film je vlastně takový protiklad dnešního světa, kde všichni lžou a nikdo nikomu něvěří. Nápaditý scénář Rickyho Gervaise nám ukázal jaké by to bylo kdyby to bylo opačně. Pro mě to byl dost zajímavý film a některé scény i dost vtipné.Jen škoda že se v polovině filmu vtip skoro vytrácí a začíná ta nudnější část zvaná romantická komedie. Ale rozhodně se těším na jeho filmy a doufám že budou minimálně stejně nápadité..... ()

Gesicht

Subjektivně úžasná záležitost, ale nezapírám, že ta pátá hvězdička je za Rickiho Gervaise. Ostatní herci kolem něj tak nějak proplouvají, ale celkově není obsazení co vytknout. Přes ostřejší začátek ubral Ricky ve scénáři oproti třeba Extras hodně na záměrné trapnosti a byl ke svojí postavě celkově milostivější. Ač zamýšlen jako příjemná jednohubka, občas film narazí na hlubší téma. Ve chvíli kdy čekáte filosofickou přednášku příjde naštěstí spásný fórek a jede se dál. ()

Eddieg

Příběh mě tak nadchnul, že si nemůžu odpustit myšlenku, která mě napadla během filmu a která působila jako nádherná karikatura dnešní společnosti ve světle její povrchnosti, o tom jak vše upřímné a pravdivé nemusí být vůbec příjemné a laskavé. Když si odmyslím absurdní kontext do kterého je myšlenka vložena, vidím tam pravdivé vylíčení naší společnosti a jejího ideálu v takové podobě, že jsem radši,že lidé jsou jací jsou, i když by mohli být lepší. Díky skvělému scénáři a zpracování v absurdní.... 90% ()

Mangus

Mám rád filmy, v ktorých je vytvorený svet odlišný od toho nášho (ako napr. Truman Show), v ktorom platia iné zákony ako v tom našom. Tu je tomu tiež tak. Na druhej strane sa to dá brať aj ako metafora na manipulovateľnosť ľudí a zrod náboženstva (zarastený Ricky Gervais s dlhými vlasmi nápadne pripomína Ježiša Krista :D ). No, každopádne, boli chvíle, keď som sa smial, boli chvíle, keď som bol dojatý, ale nebolo ich zase tak veľa. 6/10 ()

supo

Čtyři * za nápad a první půlku. Bohužel trpí, stejně jako například "Po čem ženy touží", výbornou první polovinou a zmršenou druhou polovinou, kdy scénárista nebyl schopný geniální nápad pojmout ve velkém. ()

Pignon

Přidám víc *, protože je to super kopanec do vlastních řad. "Takže ten muž nahoře je taky trochu sadista?" "Ano", "Ale má nás taky rád" "Ano". Kurňa, ale chtělo by to víc té filmové šťávy. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu