Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

GCorsini

Ze začátku se mi to líbilo, přišlo mi, že je to hodně zajímavý a originální nápad na film. Ale, to jak s tím scénáristé naložili je opravdu hrůza. Takových možností, takový potenciál a nic. Fakt škoda. Jo a obsazení taky nebyla úplně ideální volba, ale vzhledem k příběhu je to jedno. ()

Pythonator

Jedna hvězdička navíc za skvělý námět, ale celkově je to spíš průměr, protože brutálně vtipný potenciál je nevyužitý. Přesto je zde několik absurdně vtipných situací, které stojí za to. "Zrovna jsem masturbovala." ()

datel13

Zajímavá a chytrá alegorie, místy i vtipná, přesně z ty doby, kdy R.Gervais byl uplne všude, vcetne pověstných plechovek s tuňákem (v případě ČR asi spis v pripade pastiky), odkud na vas mohl po otevreni vyskocit. Asi tak o stopadesat tisíc svetelnych mil vtipnejsi a chytrejsi nez montypythonovskej trapas Život Briana – oboji filmy na podobny téma. Cekal jsem, ze hlavni hrdina se svoji novou superschopnosti nalozi jako vetsi bad guy; a on zacal delal dobry skutky. Ok, ale porad tam zustalo dost vtipu a lehkosti. Proc tedy hodnotim jen „za tri“? Nemuzu se vůbec ztotožnit s hlavni linii, kdy protagonista beha jak ratlik za jednou namyslenou, třebaže pomerne hezkou, fuchtli (ano, v dany postave je skvele vystizeno jak zeny obvykle uvazuji ohledne vyberu svyho partnera); ponizuje se atd. přitom jako novodobej Jezis (i když buclatej a porad trochu nekňuba) by takových mohl mit stovky. Potom by si ho i ta jeho „osudova“ vic vazila. Cekal jsem, ze i ona dostane za vyucenou, podobne jako všechny vice ci méně negativni postavy pribehu. Zaver filmu me celkove mirne receno zklamal. ()

Karell840

Výborný námět scénář i režie. Je to hodně vtipné, vážné, smutné, veselé, satirické, trefné a celkově chytré, jemný humor, dojemné, bez hluchých míst a ještě příjemný konec. Ten rozsah poloh je skvělý. Moc nechápu některá hodnocení...logika není dotažená...srovnání s Jimem Carey....Pro mě 90%. ()

Marakoss

Začínám si všímat, že Ricky Gervais si píše své vlastní komediální univerzum. Jeho tvorba je provázána skrz na skrz a točí se okolo podobných témat - tím budiž život - tak jak je vnímá. Náboženští fanatici by zřejmě měli přeskočit, nemusí se jím líbit jisté paralely. ()

Logicomix

Velmi příjemná romantická komedie, která si svou úroveň udrží po celou dobu. Ano, občas není jasné, jak to celé funguje, ale není to tak hrozné. U romantických komedií je nejzásadněji ten moment krize. Tady je to celkem fajn, i když uznávám, že "nevezmu si tlusťocha" není extra nápadité. Ale většina romantických filmů má důvody krize mnohem debilnější. Když jsem viděl hodnocení, chtěl jsem dát vyvažujících 5* ()

charles3

Originální a sofistikovaná komedie o lžích a jejich využívání ve svádění, ve filmu, v politice či náboženství. Sympatičtí hrdinové a zajímavá camea. Film dobře pobavil i na podruhé a klidně si ho dám ještě jednou. ()

Bragi66

Je těžké najít film, na který se můžete dívat se ženskou a bavit se oba. Zkoušel jsem i třeba Monty Pythony a Scary Movie, ale bavil jsem se většinou jen já. Z mého pohledu vynikající komedie se skvělou myšlenkou. Také bych se přimlouval za říznější konec. ()

Zix. odpad!

Hrozná blbost, podle popisku a začátku filmu jsem se těšil na vychytralího týpka ve filmu, kde se mluví neobvykle moc upřímně a pravdivě. Problém je ale v tom, že film se odehrává v jiném světě, kde jsou samý idioti a věří obyčejnému hlavnímu hrdinovi jakýkoliv totální nesmysl., který si vymyslí a proto je na úplně jiné úrovni života než předtím. Proto je ten film tak přiblbej a za mě děsnej. ()

Jandecka

50 % Zpočátku velmi originální a vtipné, ale minimálně druhá polovina filmu je kýčovitá, očekávatelná, otravná a nudná... ()

soukyd33

Průměrná až podprůměrná komedie, o jedné velké lži. Konec je jasný, ale divně propracovaný. Poznámka: Bohužel jsem se zasmál jen a pouze na začátku. Pak už to bylo spíše trapné. Mělo to mít více energie. Hvězdiček 2 ()

Awer

Film, který nejde brát vážně, jeho téma by vyžadovalo hlubokou a nudnou antropologicko-filosofickou seanci a stejně by nedošlo odpovědi. Není to ani moc bláznivý film (a že by mohl být) a v evropském kontextu není ani extrémně ateisticko-agnostický. Samozřejmě, právě tohle je taky ta hlavní nerealističnost: zaměňování ateismu a agnosticismu ve světě filmu, kde jakoby všichni vědí. Ale tak jako u každého béčkového filmu, tohle není to, co po něm chci. Doufál bych, že nebude béčkový a nadchne. To fakt ne. Nicméně je milý - a tak... Však víte :-) ()

Hanged

Chytré a myšlenkově ambiciózní, jako komedie to však moc nefunguje. Gervais je dobrý komik a glosátor, ale (zatím) jen průměrný vypravěč. Jeho styl humoru se tluče se strukturou romantické komedie západního střihu, a výsledkem je rozvláčnost přecházející místy až v křeč. Přesto je tu pár geniálních fórů a především nálož satirických postřehů, která by měla udržet zájem chytřejší části publika. Když se člověk s Gervaisem naladí na stejnou vlnu, dokáže dokonce i ten romantický závěr příjemně dojmout a nasadit pár brouků do hlavy. 2,5 hvězdičky za film, zbylá 1,5 ze sympatií k autorům a jejich pohledu na svět. A za všechny ty debaty u piva, které tenhle film vyvolá. P. S. negativní hodnocení na amerických serverech lze myslím z velké části přičítat popuzeným křesťanům. ()

engu

Výborný nápad s jedním člověkem, co dokáže lhát v naprosto upřímné společnosti. Dokud se příběh točí okolo společnosti samé a čersvě nabité tvůrčí volnosti předtím neúspěšného scénáristy, je to výborná zábava. Po přehoupnutí do druhé půlky, a od sociálních tématů k těm milostným, jde zábavnost ovšem strmě do háje. Vynikne fakt, že Ricky Gervais působí mezi hollywoodskými krásnými lidmi víc nejistě, než by bylo třeba a že protlačuje klasický dobrý konec příliš silně. Celá druhá půlka je tak nucená a povinná, a výtečnému začátku kazí dojem. ()

schebman.m

Nápad je to skvělej, první polovina filmu je jedna zábavná scéna za druhou. Bohužel druhá polovina je už trochu moc zamotaná, zbytečně, a ztrácí tempo. I v té je ale geniální scéna s novodobým "desaterem" napsaným na krabicích od pizzy (a pak jeho zobrazení v kostele :-D), anebo scéna "zarostlý Jesus v prostěradle ". Nakonec to samozřejmě vše "romanticky" dobře dopadne, ale bohužel očekával jsem mnohem víc. ()

Mojemenoje

Slabucke, ako 2 az 3 krat pouzity sacok caju. Ricky sa pre mna az prilis okukal v The Office a Jennifer ako klon Julie Roberts tentokrat neoslni. Napad nie je zly, realizacia nepresvedciva. Na to sa mi hodi jedna prastara recenzia nemenovaneho divadelneho predstavenia: vysli sme z divadla a este aj prsalo... ()

qnnaire

Originálny príbeh o neklamaní, ktorý je však vtipný, zaujímavý a dobrý len dovtedy, kým hlavný hrdina nepovie svoju prvú lož. V tomto momente sa láme nielen dej filmu, ale aj humor, invencia a originalita. Od tej chvíle sa z filmu postupne stáva obyčajná predvídateľná a nezaujímavá romantická komédia. Oceňujem hlavné herecké výkony, ktoré však nemohli zachrániť deravú druhú polovicu scenára. Oceňujem tiež samotný nápad zobraziť svet, v ktorom ľudia skrátka nevedia klamať a dokonca ani nevedia, čo to je. Hudba vo filme bola tiež veľmi príjemná. Bohužial, aj napriek všetkým kladom, film nakoniec vyznieva ako chutne vyzerajúci a na prvé zahryznutie šťavnatý steak, po ktorom vám však v ústach zostane trpká chuť a budete sa pýtať, či sa to nedalo spraviť aj lepšie. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu