Příběh se odehrává ve světě, kde nikdo není schopen lhát. Lidé často pronášejí otevřené a často kruté poznámky, aniž by pomýšleli na následky. Jednoho dne Mark Billison, neúspěšný scénárista průměrného vzhledu i inteligence, který má ve svých čtyřiceti nelichotivé vyhlídky do budoucna, v sobě odhalí schopnost lhát a zjistí, že nepoctivost s sebou přináší růže. Ve světě, kde je každé slovo považováno za absolutní pravdu, si Mark velmi snadno vylže cestu k bohatství a slávě. Jenže lež se také velmi rychle šíří a Markovi se věci rychle vymknou z rukou - lidé totiž některé z jeho příběhů začnou považovat div ne za evangelia. Celý svět najednou visí na každičkém Markově slově - tedy kromě ženy jeho srdce. Co může Mark udělat, aby ji získal? (TV Nova)

Vilda

Mám rád humor i anglický přízvuk Ricky Gervais a musím říct že i v tomto filmu mě uspokojil. Je to sice vlažnější komedie, ale i tak Vás pobaví. Líbily se mi dvě scény kde se srovnával s biblickými postavami :-D Docela zajímavé téma a pohled na pravdomluvný svět. Člověk si uvědomí, že někdy je milosrdná lež lepší než krutá pravda! 50% ()

dr.who

na uvod si dovolim podotknut, ze cesky distribucny nazov tohoto snimku je zavadzajuci, kedze film pojednava o vynajdeni klamstva ako takeho vo fiktivnom svete bez lzi.. viem, ze to mozno nie je tak podstatne pri hodnoteni filmu, ale domnievam sa, ze to tak trochu odraza specifickost tematiky a jej spracovanie.. ricky gervais je sam sebou a pre tych, ktori ho poznate nesklame, univerzum bez klamstva je uchvatne a mozno by nezaskodilo si v nom chvilku pozit :) az na par logickych nezmyslov musim povedat, ze je to cele celkom dobre zvladnute a uplne ma dostal ten "look-like-jesus" pred zaverom :D.. 6/10.. ()

Yossaretix

Romantická komedie s výborným nápadem, tak trochu společenská parodie, která skvěle pobaví a rozesměje, chytrá a bez potřeby vulgarit, různé detaily a nápisy jsou hodně rýpavé do našeho světa s uměním lhát, asi nejvíc mě dostával Muž na nebesích, to bylo trefné, na druhou stranu si člověk uvědomí kolik malinkých lží denně použije a jak jsou vlastně důležité, a nejen na denní komunikaci, protože k lhaní vlastně patří i fantazie a imaginace a té má, díky Muži na nebesích, Ricky Gervais dost. ()

mein

Škoda, začátek byl slibný, vtipný. Nevím přesně, co se pokazilo, ale po pár desítkách minut už to nebylo ono. ()

wairau

Hodně dobrý a originální nápad, příjemní herci, mělo by to fungovat. Ale něco v tom skřípe. Všechny vtipné momenty vyvážené trapnými. A romantika? Už mi lezou na nervy ty filmy, kde si to "ona" rozmyslí za "půl minuty dvanáct". Po hodně dlouhém váhání tři hvězdičky, ale je to tak 2,51 zaokrouhleno na tři. ()

rado3105

Ludsky film so srdcom, miestami so zaujimavymi myslienkami. A taky by mal aj film byt mal by zaujimat a nutit cloveka rozmyslat. Clovek si moze pocas sledovania klast otazku: co ak takto nejako vznikli nabozenstva, historia, bohati f ti odrbavaci a chudobni. Ale tak je to jedno, nasou podstatou je rozmnozovat sa a prezit - a to dobre vedia ZIdia, ktori sa beru ako nadnarod, skoro kazdy Z8d jebohati ak nie tak mu ostatni Zidia pomahaju, mnozia sa aby mali aspon 10 deti, cim viac tym. Lepsie a najlepsie pre nich by bolo keby sa ostatne narody vobec nemnozili. A to sa im aj dari - porodnost vo vyspelych krajinach je velmi nizka. Ze by to bolo umyselne, ked zrovna oni ovladaju svetovy priemysel(farmaceuticky, kozmeticky, potravinovy......). Ale zas som odbocil ale to je aj jedno napisal som co som mal na mysli. A ked sa nad tym niekto pohorsuje nech necita, stara sa o seba. Ja si mozem hovorit a pisat co chcem. :D ()

k.rakonos

Velice zajímavý film, možná víc nutí k přemýšlení, než ke smíchu, ukazuje na naši každodenní povrchnost, skrytě vtipné. ()

newSami

Začalo to dobre, bavil som sa na tom, aký by bol svet, ak by sme hovorili číročíru pravdu. Od polovice filmu to už však bola nuda, nevyužitý potenciál námetu. Viac by sa filmu hodilo prevedenie typu "á la Jim Carrey". ()

MonMon

Tento film na mňa pôsobil mimoriadne úsmevne celou svojou absurditou o svete kde neexistujú klamstvá a ľudia si hovoria aj to, čo by nemuseli ani v tom prípade, že nevedia klamať. Už len ten nápad, že neexistuje klamstvo a naraz jeden nešťastník a smoliar príde na to ako klamať, využije to aj vo svoj prospech aj v prospech ostatných a samozrejme sa zamotá do pavučiny klamstiev, ako to už býva v našom starom známom svete. Určite to stojí za pozretie a jednoznačne odporúčam na zlepšenie nálady. ()

pan Spock

Tenhle film je možná netypický a má zajímavý námět (alespoň na komedii). Ovšem způsob jakým nám ho tvůrci servírují je pro mě dost zvláštní. Že lidstvo neumí lhát bych pochopil, ale proč musí za každou cenu říkat pravdu, ikdyž se jich na nic nikdo neptá, mi přijde dost divné. Přijde mi to od tvůrců dost prvoplánovité a velmi brzy to ztrácí své kouzlo. Celý film je tak bohužel dost nudný a rozhodně neuvízne v paměti. ()

HerpaDerp

Najprv som chcel napísať, že film nedostatočne využil svoj potenciál ale potom som si uvedomil, že to vlastne moc nieje pravda. Však nápadov tam bolo fakt dosť. Problém je skôr v tom, že film o svete kde neexistuje lož možno neponúka taký potenciál ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Každopádne celkom príjemná oddychovka, aj keď s pár hluchými miestami. /60% ()

supEnoc

Naprosto unikátní námět zpracovaný bohužel, velmi smutnou cestou. Stejně jako mi stručný obsah filmu navodil chuť ho slédnout, tak mě film samotný zklamal. Ricky Gervais nevadil, dokonce bych řekl, že byl i vtipný, ale samotný příběh s řadou nedostatků a nehumorných absurdit zkrátka nestačil. K tomu je tu naprostý FAIL s objevením samotné lži - naprosto jednoduché, suché, nudné, nezvládnuté - takový ten "A to má být jako ono?" pocit... ()

Montmorency

Názorná ukázka, jak zpackat originální nápad.....Začátek je bomba a prvních 30 minut jsem se smála hláškám ''upřímných lidí'', krátké cameo výstupy taky super.....pak ovšem přijde zvrat v podobě vymyšleného ''pána na nebesích'' a je po srandě, veškerý humor je pryč a zůstal jen ubrečený hrdina, který heká po své vyvolené, která ho nechce.....z 5 hvězdiček je rázem odpad a ke konci filmu už se mi R. Geravis tak protivil, že jsem mu ten happy end ani nepřála.... ()

survik1

Nemastný, neslaný. Vtipných scén nemnoho a dialogy divné. Proč o sobě postavy prozradí vše na potkání? "Chtěla jsem být striptérkou, ale nemám na to vzhled" jakožto úvodní věta servírky v kasínu. Proč proboha? Třetí hvězdu přidávám jen za poslední vteřiny filmu u jídla. ()

KcarlosK

Ricky Gervais to má v hlavě srovnané a tímhle mě o tom přesvědčil. Velmi zdařilá kombinace komedie, dramatu, romantiky a hlavně satiry. Jen to chce začít trochu myslet, aby vám to docvaklo. Což je očividně pro většinu lidí oříšek. ()

bron

Skvělý nápad s potenciálem na výbornou komedii. Ale totálně nevyužitý. Nemůžu si pomoct, ale tvůrci filmu se v tomto případě drželi zbytečně při zemi. Možná chtěli, aby snímek působil civilněji, ale to si měli předem vybrat, jaký žánr vlastně chtějí točit. Rozhodli se pro komedii, jenže to moc nefunguje. Ačkoli některé okamžiky příjemně pobaví, většina filmu je prostě nuda. No, od Rickyho bych čekal lepší a vyšperkovanější záležitost. ()

cachanell

Chvíli jsem přemýšlela nad parodii - vidět hlavního hrdinu zarostlého a vlasatého spícího v posteli - jo parodie. Ale nakonec to vyšlo na tři hvězdičky - nevím, proč - ale bavila jsem se. Naivně, hloupě, o ničem, určitě za chvíli na film zapomenu , ale nemám pocit, že jej už nechci vidět. ()

vixina

Po prečítaní si komentárov nedá mi krátko nereagovať na Flippera (a iným jemu podobným, ktorí by mohli mať pre také uhly pohľadu zlé srdce na tento film): 1) zaoberať sa vysvetľovaním o zmene domov, škôl, prierezu obyvateľstva a pod. by pravdepodobne vyšlo len na zmar, keďže by tento celý prológ obnášalo suchopádne vysvetľovanie, ktoré by nemalo so samotnou dejovou linkou nič dočinenia. Tá sa točila okolo scenáristiky a sveta filmu - tu bol zmenený vývoj zaznamenaný, pretože to malo zmysel. Išlo tu o rozvinutie toho - pre dej - podstatného, nad zvyškom by som ani ja sama nestrácala čas a rozpočet. 2) Ostatní Markovi verili preto, lebo v ich svete všetci hovorili pravdu - rovnaký meter teda uplatňovali aj na Markovi. Nemohli mu neveriť - pretože by to znamenalo, že nehovoril pravdu, čo u nich nejestvovalo. 3) Mark nechcel lásku z donútenia ("inak by sa zrútil svet") - to už bolo vidieť v prvej scéne, keď takýto trik chcel skúsiť s tou okoloidúcou a opäť, keď nevyužil situáciu s Jennifer vtedy na lavičke. Celé to bolo o prioritách. 4) "Hlúpe otázky" len vyplývali z toho, že ľudia hovorili, čo si mysleli. Takíto ľudia mysleli dalo by sa povedať čierno-bielo a ekzaktne, preto im robilo problém rozlíšiť, za čo by išli do neba a za čo do pekla. Môžete Invention of lying dať 2*, ospravedlňujúc to tým, že ste sa nepobavili - môže to tak byť a máte na to právo. Ak však máte pocit, že to celé bolo nedotiahnuté, nedomyslené a bohviečo ešte, obávam sa, že ste to asi nepochopili. Ja som sa bavila senzačne a poučila sa až nad očakávania a preto dávam najviac ako v tejto kategórii môžem, t.j. 4*. ()

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu