korbitch22

Hodně dlouho mi trvalo,než sem se k tomu dokopal.Zajímavé téma,o týpkovi,co si jen tak skáče časem a neví proč.Veliká škoda je,že námět skýtal spoustu zajímavých možností a režisér nám mohl nabídnout více vtipných,ale i dramatických scén,než je úděsně sladkou romantiku,plkání a děsnou vatu.Eric Bana je sympaťák a svojí roli si dává s naprostým přehledem,ovšem jeho kolegyně Rachel McAdams...to je hodně slabý kafe,ta je proti Banovi težce netalentovaná a vůbec se kněmu nehodí.Režisér Scwentke nám naservíroval sterilní romantiku,se sšpetkou sci-fi a zábavy,ale vůbec se nesnaží diváka upoutat hlubším poznáním onoho cestování v čase,když je hlavní hrdina v nějaké dramatické situaci,dostane se zní stejně tak rychle,jak se do ni dostal a co se týče oddychu v podobě hlášek Raye Livingstona...těch je tu jako šafránu a jeho zapojení do děje se taky mohlo více okořenit.Je to všechno škoda,na film se příjemně kouká ale u konce budete mít pocit,že by vám mohli tvůrci dát ještě klidně 30 minut navíc a pár chvilek po vypnutí dvd si budete pamatovat jen líbání 2 hlavních hrdinů. ()

mat.ilda

Branné cvičení, kde mně dali mapu, ale zapomněli na buzolu a neurčili azimut, přesto jsem byla zpočátku nadšená dobrodružností výpravy i příjemnými spolucestovateli, jenže tak v polovině bloudění nám všem došel dech, který jsme už nedokázali chytit a motali jsme se bezradně terénem, dokud se neobjevil utahaný cíl, kde nečekala žádná odměna... a mluvili tam česky :-( ()

heyda

Z mého pohledu lehce nadprůměrný romantický film. Výhodou je ústřední dvojice (především kouzelná Rachel) a taky moc příjemné zpracování. Nevýhodou je zpackaný sci-fi námět o cestování v čase, jehož systém je mi záhadou. Každopádně úplně film nezatracuju, má něco do sebe. ()

jojinecko

3,5*/5... Poriadna romantika, citlivo natočená a uveriteľná najmä vďaka fantastickej Rachel McAdams (ktorá pomaličky smeruje medzi moje top sympatické herečky:). Po stránke vzťahovej je ten film naozaj tým pravým "dojákom". To cestovanie v čase je síce oživením, na druhej strane obsahuje aj značné logické lapsusy. Každopádne je tento film viac o emóciách ako o ráciu, a preto je moje hodnotenie jednoznačne pozitívnejšie. Skrátka, kto chce romantiku, mal by byť spokojný... ()

Flego

Čo na tom, že je to sladučké ako zákusok. Táto romantika spletená s melodrámou sa dobre pozerá, má svoje pravidlá, ktorých sa drží a hoci je každému jasné ako to viac-menej dopadne, nevadí to. Škoda, že cestovanie v čase je trochu mätúce ( našťastie je hneď po ruke rýchle vysvetlenie ) a nedotiahnuté, ale tento film použil túto myšlienku len na zápletku k milostnému príbehu dvoch ľudí. ()

sharky

70% Musim se priznat ze do Rachel McAdams jsem uz par let tajne zamilovany a kdyby mi nahodou nevyslo me budouci manzelstvi s Charlize Theron, budu prosit Rachel, aby se rozvedla:) V tomhle filmu je kouzelna a uplne chapu, proc za ni hlavni hrdina furt cestuje. Jenze, kdyz clovek videl uz tolik genialne promyslenych filmu o cestovani casem (navrat do budoucnosti), tak mu proste logicke diry ve scenari vadi, at se rachel tvari sebesladceji. Ale musim uznat ze utok na tu cast mozku, co zpusobuje dojeti a emoce, se tvurcum docela povedl. ()

honajz

Romantický film s prvky sci-fi zní zajímavě, zvláště pokud jde o cestování časem. Stačí se jen rozhodnout, co bude nosným tématem, jaký žánr bude vést, a tomu podřídit celek. Už proto se Zakletý v čase nevyhne srovnání s Věčným svitem neposkvrněné mysli, nebo se žánrově podobným Domem u jezera. Žel, toto srovnání nedopadá příliš dobře. U obou srovnávaných filmů funguje prvek nevysvětleného a určitého tajemna, z nichž se teprve posléze rodí milostný příběh.  Zde skočíme rovnýma nohama do odhalení tajemství, které ale dál není nijak vysvětleno, a v podstatě se s ním dále ani nijak podstatně nepracuje. Slouží jen jako berlička vyjádření vztahu muže a ženy, kdy žena stále čeká, kdy se náhodou muž konečně zase objeví. Jenže to se nemuselo točit se sci-fi kabátkem, ale manžel mohl být třeba TIRák nebo voják působící v Afghanistánu a vyšlo by to v podstatě nastejno.     Nedozvíme se, co přesně způsobuje skoky časem, zda se hlavní hrdina pokusil je nějak kontrolovat a korigovat, jako třeba Bill Murray ve filmu Na Hromnice o den více neustálá opakování jednoho dne. Hrdina má jediný problém - kde najít po skoku časem šaty. A pak, jak udržet vztah se svou budoucí manželkou a jejich dcerkou...  V podstatě se peče také na nějaká potřebnější dovysvětlování. Den má 24 hodin, měsíc zhruba 30 dnů, rok 365 a čtvrt. Neříkejte mi, že ten chlápek skákal dejme tomu každou hodinu, protože to by bylo 8 760 skoků za rok, 87 600 skoků za deset let...  A pokud neskáče časem každou hodinu, tak co dělá? Z čeho žije? Z dolaru, který si dal coby 15letý do banky na 4,3% úrok a teď si jen vyzvedává ty úroky? Má platební kartu? Doklady? Mohl mít vůbec svatbu, když pořád někam skáče v čase, tudíž nemá stálou kontinuální linii své osoby jakožto občana USA?    Je nutné to vědět, protože na tom stojí a padá celý film. Milující manžel a posléze otec se objeví jen na pár chvil, aby zas zmizel a žena (posléze s dcerkou) doma trpně čekaly, kdy se opět objeví. Chlápek prostě nepostojí, neposedí, pořád někde kmitá v čase... Je to o to hloupější, že hrdina tvrdí, že skáče jen tam, kde se skutečně něco podstatného stalo. Takže kde herdek je, když se v kontinuální lince nic neděje? Sci-fi motiv je zde prostě jen na okrasu. Asi jako slámová ozdoba na stromečku. TIRák nebo mariňák (ještě mne napadl obchodní cestující :-)) by do kina prostě tak nelákali, jako chlápek skákající v čase. Což se dalo využít na seriál, ale ve filmu chybí něco víc, něco dalšího, třeba ještě jiná dějová linka. Takže zbývá ta romantika, podbarvená barvičkami podzimu, luk, sněhu, Santa Clausů... Cokoliv se hodí k dojemné romanci, jež vyvrcholí nijak skvělým závěrem.     Ale jakožto sám otec alespoň oceňuji linku s dcerkou. Víc nic. Sorry. Dům u jezera nebo Kate a Leopold mne vzali víc. A v rámci motivu cestování časem mne navždy nejvíc sebral film Somewhere in Time, s představitelem Supermana Christoperem Reevem, Jane "doktorkou Quinnovou" Seymourovou a dokonce s "naším" Jiřím Voskovcem.   Na úvod disku se spustá reklama na Blu-Ray, následuje statické menu. Obraz i zvuk jsou na slušné úrovni, na hodnocení českých dabingů již delší dobu nemám žaludek.  Bonusy zastupuje trailer (2:18) bez jakékoliv podpory a film o filmu (21:09). Ten je s českými titulky, ale obsahově nic moc. Je trochu ukecaný a jen s pár záběry z natáčení, přičemž herci a tvůrci opakují ve svých proslovech děj filmu a pak opakují dokolečka, jak se na svou roli těšili a jak je natáčení bavilo. Zvláště Rachel McAdams působí od prvních záběrů dokumentu jako neskutečně hloupá husička, která i prostou myšlenku musí vyjádřit na pětkrát, aby si byla jistá, že řekla, co chce říct. () (méně) (více)

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DOMA = 10.1.2014, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2013) = - Tri hviezdičky za to, že sa to dalo pozerať bez pocitu nudy. Každopádne scenár nedáva absolútne žiaden zmysel. (23.2.2014) ()

Kailo

Dlouho jsem hledal film, který by ve mne nechal takovej ten zvláštní smutnej a hřejivej pocit, když skončí. Myslím to hlavně u filmů ze života nebo podobným tomuto. Rovněž se mi líbí, že to neni přímočará vykrádačka výborného filmu Butterfly Effect, ač se to tak může jevit. Eric Bana na mě působil z počátku trochu stroze a postava Rachel, jako vyfantazírovaný mimino, díky bohu postupem děje se postavy trochu "polidštily".Ale, to nic nemění na přehnaně poukazovanou americkou idilku. 75% ()

Thomick

Leccos nebylo pořádně vysvětleno, spíš se nevysvětlovalo skoro nic, a z toho potom plynula řada nesmyslů, mezer a chaotických výjevů. Po týhle stránce teda propadák. Jako romance se ale Time Traveler's Wife nechává docela v poklidu táhnout deseti způsoby učesanou a vždy stejně okouzlující Rachel. Holt ... osudová žena par excellence. Ale to bych se už opakoval. ()

Sofia

Knižní předlohu jsem četla už třikrát, patří mezi mé oblíbené a pokaždé jsem měla pocit, že je nezfilmovatelná. A bohužel jsem měla pravdu. Příběh je ve filmu hodně zjednodušený a chybí mu hloubka a kouzlo, které dělají předlohu tak unikátní. Nemluvě o tom, že scénáristi vynechali posledních 10 stránek knížky, které mi přijdou hodně esenciální. Ale v rámci žánru (romantické drama) jde přece jenom o nadprůměr. Chválím výběr Erica Bany i dětských herců (Rachel McAdams prostě nemusím), cestování v čase (pomalé mizení) bylo zpracováno podle mých představ. Určitě to ještě někdy zkouknu, stejně tak jako si to určitě ještě někdy přečtu. ()

kajda.l

Místy na můj vkus příliš křečovité, svůj podíl viny na tom jistě má standartně nevýrazný Eric Bana, kterého ovšem zdatně vyvažovala přirozená a naprosto "zamilováníhodná" Rachel McAdams coby Clare. Být v příběhu méně sci-fi části, která místy působila dost nedotaženě, nelogicky a chaoticky a víc času bylo věnováno romanticko-dramatické linii filmu, byl bych nadšen..ten nádech melancholie podtržen naprosto vhodně zvoleným hudebním dprovodem, se zaryl do srdce snad každému. Film rozhodně považuji za jeden z nejlepších romantických snímků poslední doby, ale některé scény vztahující se k "cestování časem" mi trošku lezly na nervy..škoda. 70% ()

ARI50

Další romantický snímek který mě moc nedostal a je to škoda mám je rád když je dokonalá dvojice příběh a hudba je to dělo ale když postrádám hodně tohohle je to jen na podívaní nic víc. ()

Handle

Vzhledem k tomu, jakou sílu a emoce nabízel už samotný příběh, jsem těžce zklamán - tohle mohla být klidně oscarová dojemná pecka. Film je sice docela fajn, ale naprosto nevyužil svůj potenciál, který měl. Herci dobří... Ale v této podobě je to opravdu jen standartní romantické sci-fi bez nějakých silnějších momentů. Jinak věřím, že kniha může být opravdu nádherná. 60%. ()

Kamca_

Nejdřív film podle obsahu vypadal zajímavě. Ale pak jsem začala koukat a už mi tak zajímavý bohužel nepřišel. Rachel McAdams patří mezi moje oblíbené herečky, ale tady v té roli se mi až tak moc nelíbila. Dějově jsem se docela nudila. Celou dobu jsem postrádala tu správnou jiskru, co by mě vtáhla do děje, abych se přestala nudit. Nápad na námět je to určitě zajímavý, ale to zpracování bohužel nevyužívá prvotní potenciál. U děje mi taky vadilo, že šel až moc rychle a zmateně ... Mám radši kratší časové úseky. Jinak hudební doprovod se mi líbil a k filmu se i hodil. 55%. ()