IQ Tiqe

Těžký hodnotit, na jednu stranu hezký, na druhou stranu místy trochu rozvláčný. Resp. takhle – do děje film uvede během pár sekund, chvíli probíhá romantika, ale pak začnete postrádat cíl, uniká vám pointa, a to je hlavní problém. Jakmile ji chytnete, tak je to ok, ale to mezidobí kazí zážitek. Ale líbilo se mi (kromě Rachel), jak asi ve dvou třech prvcích dokázaly originálně využít cestování v čase. # [monitor, 5.1] # příběh *** | hudba *** | humor – | napětí – | akce – | pustil bych si znovu *** ()

HoneyBunny

V rámci romantických filmů nadprůměrné dílko. A to hlavně díky fungující chemii mezi Rachel McAdams a Ericem Banou, kterým opravdu věříte, že byli stvořeni jeden pro druhého. Druhým velkým kladem je právě ta zajímavá zápletka s cestováním v čase, díky které například ( ! lehký spoiler ! ) mladá Claire před oltářem řekne ano staršímu vydání Henryho - muži, který ji jako malou holčičku navštěvoval a do kterého se zamilovala. Díky takovým momentům, u kterých musíte zapojit hlavu (nejen si uživat velkou světovou lásku), film získává nový rozměr. Škoda, že finále filmu není tak vygradované jako třeba u Frekvence (s J. Caviezelem a D. Quaidem). A i během sledování mi docházely logické díry u té sci-fi složky filmu. Ta romantická část nicméně funguje na jedničku s hvězdičkou. ()

Anderton

Po čase som bol v tomto filme zakliaty v jeho časových paradoxoch. Romantická nostalgická dráma v spojení so sci-fi prvkom cestovania v čase možno funguje na papieri, na plátne ale pôsobí trochu vykonštruovane a umelo. Láska je večná, ani čas jej koncu nedokáže zabrániť. Fajn. V reáli by ale Bana dávno spáchal sebevraždu a neničil tak svojim handicapom životy sebe aj ostatným. Ja by som to tak asi vyriešil. ()

AppleCore

Nevěřil jsem tomu! Než jsem si film pustil, čekal jsem nějakou tupou slátaninu. A jak plynul tak jsem zjišťoval, že se jedná asi o nejhezčí a nejzajímavější romantický drama jaký jsem kdy viděl (moc jich neni). Perfektní úvod mi vyrazil dech a teprve závěr mi dovolil zase normálně dejchat (slabším povahám omyje tvář nejedna slza). To všechno doprovází pěkná hudba, slušná kamera a přirozený herecký výkony. Nikdy bych neřek, že romantika může se sci-fi táhnout za jeden provaz (je to i překvapivě uvěřitelnější než ty přeslazený romantický hovadiny, co si hrajou na reálnej život). ()

boshke

Kupodivu měla tato absurdnost místy atmosféru. To jediné zřejmě dělí Zakletého v čase od odpadu. Některé okamžiky musely chtě nechtě bavit, jako když tématem po 15 minut bylo řešení problému mizejícího dítěte z dělohy. Nebo když si Henry před svatbou zmizí a zaskočí za něj verze asi o deset let starší. Dlužno dodat, že jsem v autobuse SA dobrou polovinu prospal. Pochybuji však, že ta by ho zachránila... 20% ()

Smok

Prachobyčajná romantika ozvláštnená nápadom cestovania v čase, ktoré sa tu berie ako samozrejmosť. No, však každá genetická porucha sa nejak prejaví, tak prečo nie aj miznutím v čase. Osobne s tým problém nemám, problém mám skôr s tým, že to bolo jediné, čo bolo na tomto filme zaujímavé a vybočovalo z radu priemernosti. Takže aj moje hodnotenie bude len priemerné. ()

AllShallFall

Velmi zajímavý film o cestování časem s příměsí romantiky. I přesto, že romantické filmy nejsou moje parketa, tak vzhledem k mysteryu ve filmu, jsem byl překvapen. ()

teutates

Rozdelím to do dvoch častí... a to romanticko - dramatická časť a časť sci-fi. V danej romanticko - dramatickej časti funguje všetko ako má, dokonca som bol prekvapený, že tento snímok obchádza "romanticko-sračkoidné" klišé, na ktoré som priam alergický, taktiež ústredná dvojica potešila, v začiatkoch som si Erica Banu v tejto úlohe nevedel predstaviť, ale hm... dobre. Rachel McAdams je čerešnička na torte... no a čo sa sci-fi časti týka, strašne deravé, v podstate nič nevysvetlené, človek sa v tom miestami stráca, chaotické a nedomyslené... ako celok však 7/10 ()

swamp

Film dle mého gusta, sci-fi, které vlastně ani není sci-fi - má jen zajímavou premisu. Já tyhle filmy o cestování v čase mám rád - když se navíc někomu takový film podaří natočit s citem a přirozeností pro romantiku a hrají mu v tom filmu sympatičtí Bana s McAdams, je to fajn. ()

Ant

Film rozhodně funguje více v romantické rovině, než v té "cestovatelské", kde zůstalo hodně nedořešeno. Přesto mě to dokázalo chytit za srdce a to hlavně emocemi nabitá druhá polovina filmu. 7/10 ()

mil@n.fanatik

Zajimavé drama, ale i smutné... Čekal jsem, že Henry přece jen nějak přežije, i když mu svá realita předurčovala smrt, nestalo se. Lpím si na příběhy se štastným koncem:-) Ale velmi zajimavý snímek... Začátek mě moc nechytal, ale pak už to bylo ok... 80% ()

predators

Neuvěřitelné!...Chápu, že otázka cestování v čase je ošemetná věc, ale když už do toho jdu, proč si sakra všechno nepromyslím tak, aby to aspoň sedělo, když už nic. :-) Pochopení!... Ani cestování v čase by vám nepomohlo, pochopit to, co se tu odehrálo. Logika! A když už si to dáte dohromady, zjistíte, že tady je někdo na drogách a vy to nejste... :-) Raději si pusťte všechny Návraty do budoucnosti, Osudové doteky a klidně i Terminátory, všechny tyto filmy vám nabídnou daleko víc... 30% ()

Eawy

Veľmi pekný nápad s milým hereckým obsadením a peknou hudbou. Lenže takýto nápad by sa dal spracovať aj úplne inak. Oveľa efektnejšie (aspoň pre mňa) keby sme nevedeli od začiatku o hlavnom hrdinovi pravdu. Niektoré veci ma vo filme zaujali a preto nad nimi napríklad aj teraz rozmýšľam.Ale inak pekný film a herci boli síce veľmi príjemní ale okrem Rona Livingstona z nich nevyžarovalo nič. Takých pekných 70% ()

nash.

Navzdory mnoha drobným lapsům v logice příběhu a vlivu časových posunů, navzdory jednomu velkému lapsu, kterým tvůrci nesmyslně a násilně ohnuli příběh, aby ho dostali tam, kde ho chtěli mít, jde o nečekaně příjemnou romantickou fantastiku, která funguje zejména v té romantické rovině, a to nejen díky vhodně zvolenému obsazení hlavních rolí, ale také volnějšímu tempu a potěšující snaze tvůrců neždímat z diváka slzy za každou cenu a netlačit na pilu ani v rovině akční či speciálních efektů… ()

Slarque

Tenhle film je romantické drama s fantastickými prvky. Vážně je nesmysl ho hodnotit jako sci-fi a chtít po něm věci, které jeho tvůrce vůbec nezajímaly. A jako romance funguje bez problémů, zejména díky výkonům Rachel McAdams a Erica Bany v hlavních rolích (a co jsem slyšel z důvěryhodných zdrojů, funguje dokonce lépe než knižní předloha!). Motiv cestování časem tu je zabudován čistě podle zákonitostí romantického dramatu, důrazně proto upozorňuji předem skalní scifisty, aby s tím prostě počítali nebo se filmu raději úplně vyhnuli. ()

iamek

Originální a krásný romantický film. Dlouho jsou neviděl u snímků tak skvělou hereckou dvojici. Rachel McAdams a Eric Bana hrajou skvěle a do filmů se skvěle hodí. Někdy jsem měl problém s věkem hlavniho hrdiny, ale to tvůrcům rád odpustím díky skvělé romantické lince. ()

klerik

Ani známka po dramatickosti FONTÁNY či OSUDOVÉHO DOTYKU, ale čo sa týka zdrvujúceho romantického vzťahu je to dosť podobné. To, že tému cestovania nerozoberajú, je to najlepšie na filme (DEJAVU presne na tom padalo). Lineárny jednoduchý príjemný romantický film, ktorý nám ukazuje, prečo PREDTUCHA so Sandrou Bullock nebola až tak vydarená. Rachel McAdams vyzera ozaj dobre... ()

Chrustyn

Všehovšudy (ne)standardní romatika s tím rozdílem, že hlavní hrdina z nenadání mizí a opět se objevuje. Romantická část fuguje díky sympatickému hereckému obsazení ale hrátky s cestováním v čase už jsou na tom hůře. Jsou zde sice pokusy o časové paradoxy žánrově podobných snímků ale vše není úplně vysvětleno a nějaké závratné zjištění se také nekoná. ()

korbitch22

Hodně dlouho mi trvalo,než sem se k tomu dokopal.Zajímavé téma,o týpkovi,co si jen tak skáče časem a neví proč.Veliká škoda je,že námět skýtal spoustu zajímavých možností a režisér nám mohl nabídnout více vtipných,ale i dramatických scén,než je úděsně sladkou romantiku,plkání a děsnou vatu.Eric Bana je sympaťák a svojí roli si dává s naprostým přehledem,ovšem jeho kolegyně Rachel McAdams...to je hodně slabý kafe,ta je proti Banovi težce netalentovaná a vůbec se kněmu nehodí.Režisér Scwentke nám naservíroval sterilní romantiku,se sšpetkou sci-fi a zábavy,ale vůbec se nesnaží diváka upoutat hlubším poznáním onoho cestování v čase,když je hlavní hrdina v nějaké dramatické situaci,dostane se zní stejně tak rychle,jak se do ni dostal a co se týče oddychu v podobě hlášek Raye Livingstona...těch je tu jako šafránu a jeho zapojení do děje se taky mohlo více okořenit.Je to všechno škoda,na film se příjemně kouká ale u konce budete mít pocit,že by vám mohli tvůrci dát ještě klidně 30 minut navíc a pár chvilek po vypnutí dvd si budete pamatovat jen líbání 2 hlavních hrdinů. ()