ScarPoul

Film ktorý ma príjemne prekvapil. Síce sa jedná o typický romantický motív a emotívnosť snímku je naozaj miestami nevyvážená, ale kvôli ústrednej dvojici a citlivosti z akou je film natočený, sa musím prikloniť k nadpriemernému hodnoteniu, hlavne preto, lebo celým filmom aj napriek počiatočnej zmätenosti som sa vyznal a tak mal na mňa možno väčší emocionálny dopad. Chémia medzi ústrednou dvojicou funguje a jediné čo sa dá filmu naozaj vytknúť, je neschopnosť sa úplne stotožniť z hrdinami. Možno je to preto, lebo pocity odlúčenia sú príliš rýchle aby sme s postavami mohli aspoň na chvíľu zdielať tú neskutočne nepríjemnú samotu, alebo je to nejaký môj problém, ktorý som nedokázal nejako počas sledovania vyriešiť. Ale nič to nemení na fakte, že film má dynamiku. Krásne prostredie a hudbu a hlavne scénar je krásne nadnesený a nepôsobí hlúpo. V tomto smere sa jedná o jeden z tých príjemnejších romantických filmov, možno aj vďaka kráľovne tohto žánru z tvárou Rachel McAdams. veľmi príjemná hodinka a pol, tak potrebná pre nejaký ten sobotný večer z nežnou polovičkou. ()

maseer2

přidávám se k názoru většiny - romantická, potažmo dramatická stránka příběhu je skvělá, zatímco sci-fi stránka trpí hromadou logických děr a nedomyšleností.. místy jsem se v tom dost ztrácel.. ale jako celek moc příjemný film, takže 4* :) ()

Tommassi3

"No, já padnu na prdel !! Jsi z budoucnosti !! Jsme v budoucnosti s Charisse manželé ?? Jsem plešatej ?? Je Charisse plešatá ??" ;) I ty slabší tři hvězdičky jsou na straně jedné až příliš tomuhle nesmírně rozpolcenému snímku, který na vás neustále vystrkuje holou scifi prdel a zdvihá prostředníček, aby vás následně konejšil, že přece u sladkobolné romance není třeba přemýšlet, že ta přece nemusí dávat smysl.. Omyl !! Upřímně mi ten děravý a zároveň otravně předvídatelný Rubinův scénář tak moc vadil, že se nakonec jen dík citlivé režii Roberta Schwentkeho a výborné dvojici milenců Eric Bana, Rachel McAdams až divím, jak moc mě Zakletý v čase vší své obludnosti navzdory bavil.. Ano, láska nemusí dávat smysl, ona ho taky převážně nedává, ale film není láska.. Ačkoliv nakonec právě film je moje největší láska.. Nedává to smysl, že ?? ;) No, ale rozhodně o poznání méně než tenhle hybrid.. Nicméně mě napadá, zda by neměla Rachelina Claire raději zeleného a nebezpečně nasraného Banu Hulka, když už tedy nachází zalíbení, podobně jako většina žen, v mužích, u nichž je i jim samotným předem jasné, že s nimi nemohou být šťastné..;) Pokud tedy i ta chvilka s nimi nestojí za to.. Chce si tady ještě někdo povídat o lásce ?? ;) ()

bouncer

Romantika s tématikou cestování v čase už tu byla a tento film není žádný zázračný objev. Naopak musím říct, že cestování časem je tu pojmuto jako takový doplňkový "cool" prvek bez ohledu na to, kolik s sebou přínáší paradoxů a nelogičností. Ano, je to postavené na hlavu jen kvůli tomu, aby zde bylo něco navíc než v obyčejném romantickém filmu. Tak to ale bohužel nefunguje a je mi jen líto, že scénář a příběh pokazily slibnou hereckou dvojici... ()

Hwaelos

Jako většina zdejších komentářů: romantika fajn, ale chlapa musí rozčilovat ty logické díry. Pokud dokáže Henry cestovat v čase v jakémkoli věku, může mít cestovatelských avatarů "v jednu chvíli" na cestách tolik kolik je mikrosekund v jeho životě. Zatímco ve filmu se v podstatě objevovali jen dva: mladý (asi třicátník) a starý (čtyřicátník). Nemluvě o tom, že "starý" Henry instruoval Claire, aby mladého Henryho poučila o tom, kam bude cestovat jako starší. Což ale znamená, že při návratu do Claiřiny minulosti už věděl "co se stalo" a musel něco zákonitě udělat jinak a změnit tím budoucnost. Zkrátka Zakletý v čase řeší obvyklé časové paradoxy tak, jak bych očekával - totiž vůbec :) Stejně jako Radek99 si stýskám, co by s takovým námětem mohl udělat Gondry nebo Kaufman (nebo oba). ()

BigDeal

Nápad to bol rozhodne zaujímavý, len dopláca na svoju "inakosť". Na jednej strane oceňujem snahu priviesť niečo nové- romantické sci-fi o obyčajnom živote neobyčajného človeka. Na strane druhej ale táto obyčajnosť miestami nudí; divák v podstate celý čas čaká na nejakú poriadnu poprepletanú zápletku, v ktorej by sa využil potenciál cestovania v čase naplno, no táto vôbec neprichádza. Na tretej strane však tým pádom pôsobí film reálnejšie a keď sa nad tým človek zamyslí, asi takto nejak by to prebiehalo aj v skutočnom živote- niekedy úsmev, niekedy plač, niekedy romantika, niekedy nuda. Lenže na štvrtej strane- nikto nepozerá filmy aby videl skutočný obyčajný život. Je to zakliate, proste mi tu chýba čosi, čo keby tu bolo, uberalo by to filmu zasa na komornosti a citlivosti. Napriek tomu (alebo práve preto?) ide palec skôr hore. 70% ()

Avalon820

Zakletý v čase, aneb film ztracený v čase. Ano, působí to tak. I přes svůj komerční úspěch a přesto, že byl diváky i kritiky veskrze kladně přijat, proletěl tento snímek kiny a pulty obchodů s dvd nějak podezřele rychle. Minimálně v Čechách tomu tak je. Každopádně co se samotného filmu jako takového týká nemám větších výtek. Nápad, byť možná nepatřičně působící, je zajímavý, obsazení přijemné (Rachel McAdams více než dobrá), hudba sedí jak má... Možná jen škoda tolika časových paralel nahňácaných do krátkých úseků. Ke konci jsem měl dojem, že se v tom sami tvůrci začali ztrácet. Naštěstí skvěle vybudovaná atmosféra všechny tyto pochyby zazdila. ()

Martinibaby

Možná časem "přehodnotím", ale krom snad velmi klidně plynoucího děje (což mi ale zrovna přišlo do noty) nevím co by se dalo vytknout. Příběh na mě neskutečně zapůsobil a celkové zpracování s úžasnými herci moje unešení jenom podtrhlo. Nádhera. ()

Mononoke.

Hloupější film už jsem dlouho neviděla. Nevím, co mě popouzelo víc, jestli blboučká Rachel McAdams, nelogičnost scénáře (cestování časem je vždycky problém, ale tohle?), to jak se ty dva toporně snažili zahrát něco, aby to jakože vypadalo že jim na sobě záleží, nebo ta krečovitá snaha dohonit stokrát lepší filmy s podobnou tématikou (Fontána, Věčný svit neposkvrněné mysli). ()

MoiJe

Nie zle. Osobne som stale cakala na akysi zvrat, a hoci by som ho nasledne oznacila za klise, asi by som ho uvitala. ()

Terva

Těšil jsem se na nový film o cestování v čase, ale přišlo obrovské zklamání. A víte proč ? Viděl jsem snad několik desítek filmů z touto tématikou a jen několik jich bylo originálních, pár jich bylo průměrných, několik podprůměrných, ale tento je jeden z toho minima, který kopíruje co se dá. Tady je několik příkladů, je jich vlastně hodně, tak jen heslovitě : První scéna je autonehoda a následný přesun v čase : FREEJACK - http://www.csfd.cz/film/13340-freejack/ Hlavní hrdina začíná svou cestu časem v knihovně : JUMPER - http://www.csfd.cz/film/224196-jumper/ Pak potká sám sebe, když je starší : KID - http://www.csfd.cz/film/9192-kid-kid-the/ Cesta časem je vždy bez oblečení : TERMINÁTOR - http://www.csfd.cz/film/1249-terminator-terminator-the/ Cestuje vždy jen za určitou událostí : KATASTROFY - http://www.csfd.cz/film/21283-katastrofy-thrill-seekers-time-shifters-the/ Romantické míjení dvou osob : DŮM U JEZERA - http://www.csfd.cz/film/220734-dum-u-jezera-lake-house-the/ Snaha změnit něčí osud : OSUDOVÝ DOTEK - http://www.csfd.cz/film/45608-osudovy-dotek-butterfly-effect-the/ Potkávání sama sebe v jiném čase : JEDINEČNÝ - http://www.csfd.cz/film/25098-jedinecny-one-the/ Sázení, výhry a loterie : NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI - http://www.csfd.cz/film/10128-navrat-do-budoucnosti-back-to-the-future/ nebo VÝPLATA - http://www.csfd.cz/film/72035-vyplata-paycheck/ Produkci filmu má Brad Pitt : 12 OPIC - http://www.csfd.cz/film/3311-12-opic-twelve-monkeys/ Netvrdím, že vše je tak moc zkopírované, ale je toho hodně. Některé příklady berte z nadsázkou, ale možná si při sledování tohoto snímku vzpomenete sami na nějakou podobu z filmem, který jste viděli. Jednu zvláštnost a novinku ten film přeci má, a to je cestování časem lidského plodu. A někdy v 75 minutě, kdy kamera krásně proplouvá barákem bez jediného střihu a mezitím uplyne pět let, dostane ten snímek svou vlastní podobu. Ale myslím, že už je to moc pozdě. ....už je čas, abych zase šel.... ()

moviesfan

Příjemná podívaná, která mě však nenadchla, ale ani neurazila. Je dobře, že film není předimenzovaný nějakým extra složitým dějem. ()

Folpa

Tak to zase byla romantika jak se patří :) Mezi hlavní dvojkou to pěkně funguje, člověk se v příběhu neztrácí i když se skáče sem a tam. Proto nechápu tak nízké hodnocení... ()

JohnCZ

Nicholas Sparks, akorát se tam ještě navíc cestuje časem. Takový ten typ filmu, který je krásný a procítěný, ale zároveň taky příliš umělohmotný na to, aby mě dokázal nějak výrazněji rozložit. Erica Bana je sympaťák a s společně Rachel tvoří příjemný pár. Oba navíc umí hrát. To naopak nemůžu říct o otravných dětech ve vedlejších rolích. Sci-fi rovinu radši moc neřeším, neb logika věci je tady spíše podřadná. Není to žádná komplexní time-travel geekovina, ale obyčejný mainstreamový romanťák. ()

joehot

Problém je, že mě Zakletý v čase nevtáhl ani na minutu. Je takový odcizený, neuchopitelný. Neříkám, že špatný, po technické stránce je naopak velice kvalitní. Mohl však být mnohem více funkční. ()

Crazer

Fantasy-romatické drama .. no proč ne? Musím říct, že to byl zase originální nápad, který byl divákům podán zajímavým způsobem. Tahle dvojice herců se k sobě náramně hodí :) ()

F.man

Cestování časem naroubované do romantiky - to nezní tak úplně špatně. Pamatuju například na Kate a Lopolda, kde to fungovalo parádně. Bohužel onen sci-fi prvek cestování v čase, je ve filmu jediný, který děj nějak posouvá dopředu ke všemu však se spoustou logických děr. Abych se vyjádřil jasněji, v podstatě tady chybí jakýkoliv druhotný děj, kromě onoho faktu, že "můj manžel cestuje v čase a potkáváme se už od mého mládí". Prostě chtělo to nějakou zápletku. A pokud ne, tak alespoň zapojit trochu logiky a zapracovat více na scénáři... Tahle jen dvě hvězdy. I wouldn't change one second of our life together. ()

PauloZ

Bál jsem se tuctové romatiky pro baby, ale na tohle budou i chlapy čučet s napětím a na konci s knedlou v krku. Bana s McAdams jsou výborná dvojka a lehce sci-fi scénář je pekelný. Jeden z nejlepších romanťáků, který jsem viděl. ()

DEXTER099

Jako romance to jde jako sci -fi už to skřípe a jako celek mi to přijde docela překombinované,ale oceňuji to,že se tvůrci pokusili o jiné pojetí i když podle knihy.Za mě 65 % a tři hvězdy. ()