Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Lenka_J

Hachiko je film natočený komorním, citlivým způsobem a ukazuje lásku a přátelství mezi psem a člověkem a bezbřehou psí oddanost. Je to film, který určitě ocení každý člověk, který měl, nebo má doma zvíře, protože bude schopen pochopit, že to pouto je skutečné, že existuje i v reálném životě a ne jen na filmovém plátně. Čehož důkazem je samozřejmě i ten fakt, že inspirací byl skutečný příběh. ()

tempus

Protože mi půl hodina utekla, tak jsem se na to díval i při repríze (díky ti Nova Cinema). Jelikož jsem o tom četl ve spojení s Marleym a já, tak jsem při prvním sledování film vnímal jako jeden z těch, které zachycují celý život člověka nebo alespoň velkou část (jako je to zachyceno v již zmíněném Marleym, Kliku, Benjamin Buttonovi anebo Andrew) to si opravdu vychutnávám, ale bohužel tady to není. V tomto mě snímek zklamal (ale náznaky tam jsou). Celkově to ale nebylo zklamání, naopak je citlivý a dojemný film (myslím, že je to nejdojemnější film jaký jsem viděl. Ale víc si slz cením při 1. zhlédnutí Nebezpečných známosti (s Glenn Glose) nebo u Manon od pramene) s hezkou kamerou a hudbou (bez ní by byl film poloviční). Mé vnímání se podruhé změnilo na to, o čem to opravdu je. Je to věrnosti psa, který čekal každý den na svého pána (i když přijít nemohl). ()

gutshoter

Absolutně krásně natočená adaptace! Je to zase hudba, která diváka oslňuje celým filmem symbolicky k povolání Parkera. Dojemný to film snad ne ani o přátelství, nýbrž o opravdové lásce. Jeden z mála filmů, u kterého jsou konečné titulky emočně náročnější než samotná dějová linie. To si prostě člověk musí užít! ()

Maynard.

Ajaj, na doporučení Fíka sem si udělal v čase svátečním čas na tehle kousek. Dopředu sem měl divej pocit, že tohle nebude film pro mě. Už jen z toho důvodu, že v podstatě nesnáším psy a miluju kočky :o). Ale okay, sou Vánoce, tak sem si to šmiknul. Na tomhle filmu se mi nelíbilo vůbec nic. Děj, naprosto o ničem, režie, to byla jedna velká nuda. A co mi přišlu uplně nejhorší, tak muzika, neustále hraní na piáno, nic víc. Jo vlastně se mi malinko líbily záběry ze psí perspektivy (černobílé a různě natočené pohlady). Celkově mi zůstává záhadou jak se takovýhle film může dostat tak vysoko v hodnocení. Tenhle film mě vůbec nedojal a to (jak tak tady čtu) asi měl udělat. Když se teď dívám na výčet rejžových filmů. tak už se ani nedivím. Jeho styl mě oslovuje asi tak jako jazzová muzika hraná o půl 5 ráno, brrrr :) ()

herr_carter

Dokonalé rodinné drama s ještě dokonalejším hudebním pozadím, když si čtu o tomto filmu,nebo koukám na fotky, stále mi v uších zvoní magické Gereovo "Hači, Hači...".......................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Circumscriptor

Skoro každý "psí film" sa nezatajuje svojou slizkosťou, nechutnou vtieravosťou a prílišným tlačením na pílu, v dôsledku čoho je výsledok odporne umelý a vlezlý. O tomto snímku to však rozhodne povedať nemôžem; Hačikó je extrémne emotívny, silný a všeobecne nadpriemerný film, ktorý musí odmäkčiť aj toho najkritickejšieho diváka. Richard Gere v hlavnej úlohe pôsobí prekvapivo seriózne a bezrozmyslu musím samozrejme pochváliť aj psích hercov, ktorých herecký výkon bol naozaj výborný. Nuž, a to všetko v podaní prazvláštneho človeka menom Lasse Hallström, ktorého filmové počiny asi nikdy nepochopím... ()

Kratas558

Nebyl to úplně žánr podle mého gusta ale do kůže se mi vryl a to je nejhlavnější. Pětka je za pejska. Ti ostatní byli jen omáčka. ()

Mistickzz

Ako psíčkarovy sa mi hlavne prvá hodina dosť páčila. Akiti sú inteligentné, pekné a temperamntné psy a Hachiko to potvrdil. Richard Gere mi osobne nejak nevadí a myslím, že bol správna voľba pre tento film. Posledná polhodinka ma však už nejak extra nezaujala, nie že by bola nejaká zla, len som už vedel čo sa asi stane. Ešte by som dodal, že Kaczmarek je pán skladateľ. Vážne príjemná hudba. P.S. : Vážne som nechápal ako mohol taký šmulo zbaliť sexi Sarah Roemer. 78% ()

Michelle75

Pokud potřebujete uvolnit emoce a v poklidu si poplakat, pusťte si Hačikó. Příběh psa, který je bezmezně oddaný svému pánovi je dojemný a krásný. Netlačí na pilu, jen pomalinku plyne v doprovodu velmi výrazné hudby, která celý příběh umocňuje. Nádhera. ()

-Dawe-

Nádherný příběh, přenádherná hudba a jeden z nejroztomilejších psů, které jsem kdy viděl. Hachiko by zasloužil Oscara! ()

YoZo8

Americký doják, ktorý ma naozaj chytil za srdce. Film o vernosti a oddanosti psa k jeho pánovi a to doslova až za hrob. Mám rád filmy o psoch a tento sa naozaj režisérovi Hallstromovi podaril. Tým, že mám psa a to dosť podobného (sibírsky husky) som si mohol naplno predstaviť puto aké vzniklo medzi Hačim a jeho pánom. Aj keď bola hlavná postava pes, herci na čele s nestarnúcim Richardom Gereom pojali svoje roly obstojne. Veľmi sa mi páčila kamera a čo musím špeciálne vyzdvihnúť je čiernobiele videnie sveta s Hačiho perspektívy. Klavírnym tónom z dielne Poliaka Kaczmareka pri ktorých ma miestami doslova mrazilo nemôžem absolútne nič vytknúť. Boli jednoducho užasne. Keby som bol režisérom tohoto filmu určite by som ešte viac vyšperkoval záver, ale aj takto ako to je je to dojímavý a skutočne prenádherný filmový kúsok. ()

jondoe

Krasny a zaroven nekonecne smutny pribeh o vernosti medzi psom a clovekom. O tomto pribehu som nikdy predtym nepocul a ked som sa dozvedel ze je to podla skutocnej udalosti bol som ohromeny. Neuveritelny pribeh z filmovany na jednotku z piatimi hviezdickami. Aj slza mi vysla. gereho moc nemusim, ale myslim, ze toto je presne zaner do, ktoreho sa nesmierne hodi a bol vyborny. Tak ako cely film. ()