Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Stružák

Film v sobě nese tolik emocí, že i přes absenci nějakýho hloubějšího nebo propracovanějšího příběhu (nečtěte si obsah předem ☝️) či výraznějšího scénáře je zapamatovatelnej na celej život. Krom toho má fajn soundtrack! A asi nikdy nedovedu pochopit, jak se tvůrcům povedlo tak zapracovat na "hereckém umění" psů, klobouk dolů. 🎩 ()

aquiver

Nemám co vytknout k námětu, režii i hereckým výkonům, samotný psí herecký výkon je na jasných 5 hvězd. Škoda absence nějaké scénáristické geniality či jiné hloubky než té obrazově sdělné. Druhá chyba je stejná jako třeba v Zelené míli, že film je až příliš prvoplánově slzopudný. Krásný film ale bezesporu. 80 % ()

Bety88

Tento snímek byl zařadila do kategorie "citová vydíračka"ale musím uznat , že velmi dobrá. Lidem jako já by mělo být zakázáno na takové filmy koukat, Celou hodinu a dvacet minut jsem vydržela nebrečet a cítila jsem pouze takový ten knedlík v krku, ale těch posledních pět minut jsem myslela, že nevydýchám.To byla totální atomovka na moje slzné kanálky.Opravdu jsem se držela abych nepropukla v pláč, ale asi tak dva kapesníky jsem zlikvidovala. Krásný film, ale podruhé ho už asi nebudu riskovat. Nic prostě nedojme tolik, jako roztomilý čtyřnohý hunáč a zvlášt , když je to podle skutečné události. ()

Abiosis

*BLŠIA USPÁVANKA* Príjemný film to určite je, ale iba chvíľu. Dobre sa pozerá na Hačikó vo všetkých jeho podobách, už o niečo horšie na Richarda vo všetkých jeho hereckých polohách. Treba však priznať, že Richard veľmi nemá čo hrať, keďže v centre pozornosti je neustále pes a väčšinu času má za úlohu psovi len sekundovať pri rôznorodých hrách v záhrade a pred stanicou. Pozadie tohto krásneho vzťahu medzi človekom a psom dotvárajú ďalšie postavy, ktoré sú pre príbeh nepodstatné a sú len akousi nevyhnutnosťou pre natiahnutie príbehu do minutáže vhodnej pre premietanie v kinách a televízii. Ako TV film s dĺžkou 60 minút by dielo obstálo. Inak je to len ťahajúca sa chlpatá nuda. Verdikt v 1 vete: Milý ale slabý film o nevídanom pevnom pute medzi človekom a psom. 31.10.2010 ()

Harapes

Nečekané překvapení.Tak tohle teda...no...měl jsem co dělat,abych se nerozbrečel,tak dojemný a citlivý příběh...parádní film.. ()

Schuldiner

Dojemný to každopádně je! Nemyslim to ironicky. Ten pes je naprosto skvělej, roztomilej.. Mam slabost pro zvířata.. Ten příběh je prostě dojemnej. Ale natočit o tom film tohohle ražení je možná zbytečný. Je to sice klišé, ale je to prostě typicky americký. A to nemluvim navíc o spoustě nelogických dějových nedostatků jako např., že všichni lidi z Hachiho okolí se během snad 12ti let téměř vůbec nemění a sou stále na svých místech se stále stejnou prací. ()

ondrula

Ta japonská předloha je z toho cítit na míle daleko. Univerzitní profesor jezdí do práce vlakem? V Japonsku určitě, v US zcela jistě ne. ()

MadChick

Dojemný příběh o věrnosti až za hrob, stavějící na skutečné události. Slzička ukápla, ale příběh samozřejmě velice předvídatelný a stavět pouze na dojemnosti příběhu a roztomilosti psích aktérů, no nevím, nevím, pro mě to tedy na vyšší hodnocení nestačí. .65% ()

Neotom

Jímavý příběh, ale také opravdu poctivá filmařina- sympatické herecké výkony, úžasná kamera i klavírní doprovod. 85% ()

Petullka.66

Opravdu dojemný film, natočený podle skutečného příběhu. Tleskám a doporučuji. Ale připravte si k němu pořádnou zásobu kapesníků, protože takový vodopád slz půjde jen těžko zastavit. /Dávám 6 hvězd z 5!/ ()

Hanes88

Velice dojemný příběh, který upoutává nejen tím, že je podle skutečné události. Pojednává o naprosté věrnosti a trápení, které Hačikó zažívá. Opravdu moc pěkné. 100%. ()

unagi

Príbeh po ktorom stečie slza po líci. Priateľstvo medzi zvieraťom a človekom sa často môže stať niečim silnejším než si vieme predstaviť. Duševne sa to priateľstvo prepletie a je nerozmotateľné aj po smrti. ()

Prochy38

Už jsem pár filmů o vztahu člověka a psa viděl. Viz třeba Marley a já, který se mi, až na ten přeemotivovaný konec, hodně líbil. Ale tohle? Tohle bylo o dvě třídy výš. R. Gere, který se v půlce filmu stal vedlejší rolí, neměl chybu. Všechny postavy, které ve filmu vystupují, hrají roli a vše nádherně zapadá. Konec neměl chybu. Nádherný příběh, který se opravdu stal, a tím je ještě silnější. Na konci jsem měl namále... Za svým hodnocením si pevně stojím. ()

peetriss

Že pes je nejlepší přítel člověka je již notně otřepaná fráze. Že je naprosto pravdivá, budiž důkazem jak skutečný příběh japonského psa Hachiko, tak film, který o něm pojednává. Hachiko se nemohl dostat do rukou nikomu povolanějšímu, než režisérovi Lassemu Hallströmovi, a jak už bývá u amerických remaků pravidlem, lokace vyprávění se přesouvá do amerického prostředí, i když pes Hachiko naštěstí zůstává rodilým Japoncem. V první polovině se jedná o naprosto přirozeně a idylicky plynoucí příběh o věrném přátelství psa a jeho pána, budování vztahu a pozice Hachika coby známé ikony místního městečka a především jeho přednádraží. Ve druhé polovině, což je kruté především k Richardu Gereovi, jakmile se Hachikův páníček navždy ztratí, rozehrává se neuvěřitelně dojemný příběh věrnosti psa, který čeká na svého milovaného pána v přednádraží věrně a trpělivě až do své smrti. Opravdu jen málokoho tento důkaz psí věrnosti nechá chladným - je neuvěřitelný a emočně zasahující. Asi nejlepší film o vztahu člověka a psa, jaký jsem zatím viděl. Skvělý výkon psího představitele Hachika, kterému do kroku hraje všudypřítomný výrazný klavír Jana A. P. Kaczmareka. ()

Piškotka

Přátelství člověka a zvířete mě vždy dojme. Nejinak tomu bylo i teď. Richard Gere a Hačikó k sobě vyloženě pasovali, lidsky i herecky. Emočně krásné bylo nekonečné čekání na pána na nádraží, bez ohledu na roční dobu. ()

Dyas

Překrásný film o lásce mezi psem a člověkem, který z první poloviny zahřeje u srdce a z druhé poloviny naopak dost rozesmutní. Jelikož mám psy a vůbec zvířata velmi rád, tak si takových filmů vážím. Radši mám ale film Marley a já, kde jsem teda ty emoce ke konci cítil mnohem víc. ()

Haymar

Zvláštní, i když je to úplně o leynu, jde o první "pets-family" film od dob starý dobrý Lessie, kterej mě totálně rozsekal (a ano! Bulel sem při tom jak želva! Přiznávám se přiznávám). Hačiko byl super-pes... Tak mě napadá, kterej trotl vlastně vymyslel to rčení, že se "chová jako zvíře"?!?! Což by měla bejt pro nás-lidi ta největší pocta!! ()

Perverz

O čem ten film je, si můžete přečíst v popisku. Jenže, Parker umře ve filmu velmi brzo, a v tu chvíli jsem tušil to, co i následovalo, nenásledovalo totiž nic, film už neměl co dát, jen záběry na psa, a nádraží. Na konci zjistíte, že tam ten hafan cupital celých devět let, ale to víte už z popisku filmu.Takže..Jde o to že ten příběh sám o sobě je krásný, to opravdu ano, nikoliv však film. Jinak řečeno, dalo by se to odvyprávět s naprostým klidem za poloviční čas, a je to opravdu znát. Natočte jak si mažete chleba s máslem, ale nahrávka musí mít hodinuapůl, a to tenhle zápor je zároveň i kladem, mít to i o deset minut ještě delší stopáž, to bych už nedal. ()

Hyb_rid

Nedokážu objektivně posoudit jestli to byl dobrý film, příběh samotný je ale dechberoucí. Opravdu bych dokázal na prstech jedné ruky spočítat filmy u kterých jsem vyměknul a pobrečel si. Hachiko musí dojmout snad každého, kdo psy miluje. ()