Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

jefff

Na mě moc tlačili na pilu co se týče emocí a to rád nemám. Neplynulo to z filmařského talentu, ale z podstaty a to přeci nedělá film výborným. Čekal jsem propracovanější příběh. ()

latvar

Čekal jsem sentimentální podívanou a myslel jsem, že z toho budu na měkko, ale vůbec tomu takhle nebylo. Pes byl opravdu krásné plemeno, Gere svou roly zahrál výborně, ale celkový pohled na film vyšumněl do prázdna a nijak mě nezasáhl, čistý průměr 55% ()

zuza99

Uhh, to bylo tak nechutně uhlazený, až se mi z toho chtělo zvracet. Akce nulová, herci taky nic moc, kamera obyčejná. Mám pocit, jak kdyby se tam nic nestalo, přitom se stalo, zemřel páníček a potom pes, u kterého byla největší akce aportování. Podle mě to bylo špatně zahrané, vůbec jsem jim to nesežrala a ještě k tomu, jsem se po první třetině filmu dost nudila. Takový Red Dog (stejný příběh, jiné prostředí) se s tím nemůže vůbec srovnávat. ()

ZinedineCR7

Herecké výkony nemusia stáť za veľa, príbeh(podľa skutočnej udalosti) prebije úplne všetko. Viem si predstaviť, že by som dal len tri hviezdičky, ale proste nedá sa. Dostalo ma to... ()

BloodMax

Tento příběh jsem slyšel již kdysi dávno, je to něco úžasného...hlavně proto, že se doopravdy stal. Moc hezky zpracovaný film, který ukazuje jak silné může být pouto mezi člověk a zvířetem. Hezká a zároveň smutná hudba a k tomu velmi emotivní děj v určitých chvílích nutí člověka se zamyslet nad okamžiky běžného života. Po dlouhé době jsem zase nějak naměkko, kdybych se nehlídal, tak bych jistě pár slz i uronil... Neskutečně dojemný film, 90 minut, které stály doopravdy za to... ()

P1tr

Hačikó je velice dojemným filmem, který aktivně útočí na vaše emoce, ale rozhodně se nejedná o dílo snažící se lacině vyvolat slzy, jak jsem se předem domníval a pocity vyvolávané filmem působí velmi přirozeně, neboť je děj vyprávěn velmi šikovně a citlivě. Příběh chytře dávkuje dojemné momenty a je funkční reprezentací hlubokého pouta mezi psem a jeho pánem. Zvířata jsou ve filmech často jako roztomilé rozptýlení, ale v tomto snímku je titulní pes plnohodnotným charakterem, který je suverénní a zajímavou hlavní postavou, která utáhne film na svých bedrech. Může to takto znít poněkud směšně, ale až film uvidíte, pochopíte. Hačika se rozhodně nebojte, občas je dobré si poplakat u kvalitního filmu. Navíc ačkoliv budete po filmu dojmutí a smutní, bude to zvláštním způsobem příjemná ubrečenost. ()

slovan1

Ze začátku poměrně jednoduchý děj, který nikam nespěchal... Pes, se naučí každý den čekat pána na nádraží a to se děje půlku filmu. Se zásahem osudů ale film nabíra na dojemnosti. Film, který určitě každého zasáhne a dojme. Hudba je perfektní, hravý Richard Gere taktéž. Plusem filmů je, že se jedná o skutečný příběh a člověk se nad oddanosti Hačika nestačí divit. ()

LexBarker

Nádherně zrežírovaný film o psí lásce až za hrob.Nenajdete zde ani akci,humor,nebo skvělé herecké výkony a přesto se vám film dostane dostatečně hluboko pod kůži.Lasse Hallström zase jednou vytvořil takovou malou filmovou perličku... ()

Firebug

Nevím, jestli jsem někdy viděl vyděračtější snímek. Ano, máme tu sice silný námět (podle skutečné události!), roztomilé štěňátko a sympaťáka Richarda, ale dávat kvůli tomu filmu, jehož celý příběh se da shrnout do dvou vět, 86%?! Mít to 20 minut, tak ani neštěknu, ale sledovat asi polovinu stopáže trpícího pejska, to dělá někomu dobře? Tvůrci zkrátka dojí divákovy slzy až za únosnou hranici a ač uznávám, že námět je silný a po technické stránce taky není co vytýkat, já jsem se cítil zhnuseně a zneužitě. Nebál bych se v tomto případě citovat Arnolda J. Rimmera: "...tohle byla nejhorší ubulená limonáda, jakou jsem kdy musel přetrpět. Dokonce to urazilo i mou zadnici, jež se oprudila, neboť chudinka moje malá musela dřepěť u tak děsného... škváru!" Mimochodem toto téma je moc krásně (čti: o dost lépe) zpracováno ve Futuramě s05e02: Jurassic Bark. ()

fox171cz

Krásný a šíleně dojemný a zároveň smutný film. Tady snad navlhnou oči každému, co film prožívá, po celý jeho průběh. Nesmím ani upomenout krásnou rasu Akita Inu a pěkný soundtrack napsaný Janem A.P. Kaczmarkem. ()

Markussis

Snímek si svou cestu razí pomocí jednoduchosti, což není na začátku vůbec špatné, právě s ohledem na krásné téma, kterým se zabývá. Avšak jak ubíhají minuty, vše začne působit velmi natahovaným dojmem, té jednoduchosti již najednou začne být moc. Film se snaží působit na diváka právě prostřednictvím svého jednoduchého provedení jaksi poeticky, snaží se být komorním snímkem, ale to mu ani zdaleka nevychází. Nádherné téma, které je přes kratší stopáž né tak úplně scénáristicky a režijně dotaženo ()

Sdoom

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec jsem dal víc, protože přiznám se, i přes ten očividný patos a hraní na divákovy city, jsem byl dojat a slza neukápla jen proto, že jsem se na to díval s přítelkyní, tak abych vypadal jako chlap. :-) Uživatel Subjektiv podstatu filmu vystihl docela přesně, přesto mě tvůrci donutili přistoupit na jejich hru. ()

Panthea

Krásný film o přátelství psa a jeho pána trvající až za hrob podle skutečného příběhu, který se stal v Japonsku. Jde o novější verzi staršího filmu s názvem Věrný pes Čiko. Ač jde o novější verzi, toto nové zpracování se mi líbilo více, než to staré (viděla jsem obě). Možná k tomu přispěl úžasný herecký výkon Richarda Gera, kterému pes oplácí jeho lásku věrností. Nezapomenutelné jsou scény, kdy pes čeká před nádražní budovou na svého milovaného pána každý den ve stejnou hodinu i dlouhé roky poté, co jeho pán zemřel. Filmů o přátelství člověka a psa je mnoho (Bella a Sebastián, pes Goro, Lassie), ale tento patří k těm nejsilnějším a nejlepším. ()

civrss

Podle některých komentářů by prý příběh mohl být ještě dojemnější. Dost dobře si neumím představit, jak by reagovala všechna stáda žen, jejichž slzné kanálky byly už takhle naprosto vyždímané. Přiznávám, u tohoto příběhu se nelze nedojmout, přesto bych snímek neřadil k nějak velice režisérsky kvalitním. Chyběla mi nějaká pointa, ale chápu, že s životem nalajnovaným příběhem nelze nic moc udělat. Stopáž byla velmi krátká, což oceňuji, protože už takto byla vidět spousta hluchých míst. Abych to shrnul, jediné co si odnesete je promočený kapesník. ()

skinny

Brečela jsem jako želva a vůbec se za to nestydím. Kdo má srdce, toho musí příběho o Hachim dojmout až k slzám, a Richard Gere působí sympaticky. Ten film není o hercích ale o tom psovi, emotivní film s krásnou melodramatickou hudbou...."Hachi, ty pořád čekáš..." ()

widla

Není nad to si před spaním pročistit slzné kanálky. Miluji psy a ačkoli žádného nemám tak mě tento film dostal do kolen. Krásný příběh o věrnosti psa a jeho nekonečné a bezelstné lásce k člověku. Nemám víc co bych napsala, jsem prostě a jednoduše dojatá. ()

Toupi

Film, který nevyniká ani tak svou formou nebo stylem, ale především tím jak skvěle vyobrazuje vztah psa jako věrného přítele člověka. Už dlouho mě film tak strašně citově nevyždímal jako právě tento. ()

Arkanoid

Dojímavý príbeh vzťahu človeka a psa vo výbornom filmovom prevedení. No pristala by tomu skôr minutáž kraťasu. ()