Mel Gibson a Danny Glover se vracejí jako neohrožení losangeleští detektivové Riggs a Murtaugh a s nimi i Joe Pesci coby Leo, jehož žvanivost by měla být trestná. Murtaugh je pořád rodinný typ a Riggs stále funguje jako odjištěná zbraň a – cože? - rodinný typ. Jeho nejistota, zda se má či nemá oženit s Lornou (Rene Russo) je dalším problémem tohoto úspěšného diváckého hitu, v němž hrají i populární komediální hvězda Chris Rock a akční hvězda Jet Li. Svatební zvony, zásobníky, exploze smíchu... Tahle zbraň je ostře nabitá! (Magic Box)

higuain

Ne, prostě to tam není. Celá tahle série mě bavila tak napůl, což je o dost méně, než jsem čekal. Jedině dvojka vyčnívá nad průměr. Tento (asi definitivně) závěrečný díl má stejné klady i zápory jako díly předešlé. Dobrá akční scéna střídá špatnou akční scénu, vtipná hláška střídá nevtipnou hlášku a do toho se až příliš kecá o přátelství a rodině. Tahle série si mě bohužel nezískala, když už něco smrtonosného, tak radši past. ()

kinderman

Z J.Pesciho a Ch.Rocka začne brzo bolet hlava a člověk si přeje, aby jejich postavy zemřely nějakou strašnou smrtí. Akce si však (přes Riggsovo výrazné duševní zklidnění) zachovává drsnost a nekompromisnost předešlých dílů, což v hodnocení nakonec převážilo. ()

GILLWANDER

Bohužiaľ, najhorší diel série a škoda, že aj posledný diel, ktorý tento akčný kolotoč uzavrel nie vo veľmi dobrom svetle. Mne to i tak pripadalo na veľmi slušnej úrovni, akcia bola znovu recyklovaná a hlášky boli opäť v pozore. Hlavná dvojica nesklamala. Ale ako som už v úvode spomínal, žiaľ nemá to ani z ďaleka nič spoločného s predošlými dielmi, iba dvojicu, ktorá opäť všetko zachraňuje. 80% ()

Had6

Většina filmů, které se stanou trhákem se dříve nebo později dočkají pokračování. Téměř vždy se jedná o nastavovanou kaši. Některé filmy mají dokonce i tři díly (Pána prstenů a Hvězdné války nepočítám, tam jde o trochu jiný případ). To už potom zavání půšvihem (Vřískot). A když se některý film dočká dokonce čtvrtého dílu, tak to už je skoro hazard. U Smrtonosné zbraně to ale docela vyšlo. Sice už to není co to bývalo, ale i tak se na to dá dívat a ostudu to neudělalo. Tak doufám, že nepůjdete vážení ve stopách Policejní akademie. To už bych vám totiž příště asi dal o hvězdičku méně. ()

BoredSeal

Na sérii Lethal Weapon mám rád humor úhlavní dvojice a šikanu ukecaného skřeta Joe Pesciho, v tomhle směru je čtyřka stále výborná a akční sekvence plné demolice a klasického gibsonovského násilí jsou výborné. Donner ale moc neumí natočit atraktivně souboj v bojovém umění, takže obsazení Jet Liho je plýtváním. ()

Joe321

I když už čtyřka nejede v tak stejném stylu jako předchozí díly, pořád je to skvělý film. Akce je tu opět nabušená a originální (honička na dálnici!), bitky parádní (poslední), chemie mezi ústřední hláškující dvojkou jako obvykle výborná a ještě to okořenil Jet Li jako jeden z nejvýraznější záporáků série. Humor je zde zastoupen asi nejvíce ze všech předchozích dílů i díky Chrisi Rockovi. Příklon z vážnější noty k vtipnější je citelně znát díl od dílu, ale já si to užívám. Stejně tak vývoj postav. Jediná výtka je k nesmrtelnému Jetu Liovi na konci. Kvalitní, pohodové a sentimentální rozloučení. -"Since I met Riggs, I've had my house destroyed, my car wrecked, and now my boat sunk. What's left?" -"I think that's about it." ... -"Well, why didn't you say that in the first place, Roger? I love these people. Put them around boats and water and all of the sudden everything becomes fucking nautical. "Astern. Avast you landlubbers. Man the bilge pumps." Pump your fucking ass!" ()

lekr

Jedinečná smršť výborné akce ( ta scéna jak Riggs jede na silnici na stole je absolutně úžasná ), nezapomenutelných vtipů a hlášek ( ta scéna jak se nadejchaj rajského plynu je špičková ) a také skvělého hereckého obsazení ( Gibson, Glover, Pesci, Russo, Li - hvězdné kvinteto ). Smrtonosná zbraň se během let proměnila z akčního thrilleru s lehkým humorem na odlehčenou akční komedii. A to je výborné!! Stejně jako tento film!! ()

Martin741

Stvrta Smrtonosna Zbran je najslabsi diel serie, a na moj vkus tu zaznie prilis vela kecov. Jo, nedostatok krvi, sexu, sprostych nadavok ma svoj ucel - tvorcovia pri toceni sami poriadne nevedeli, ci sa film zaplati, holt peniaze nam zacali vladnut aj v tejto serii. Plus ten smutny fakt, ze vyborna najazzla atmosfera Lethal Weapon1 je definitivne prec. Smutne, ako niektore serie koncia. 69 % ()

Wiikii

Sice nejslabší díl slavné ságy, i přesto povedený !!! Ale i tak, film není propadák, drží se především díky svým třem předchůdcům, no sám má své dobré hodnoty... HODNOCENÍ: 78% (4*) ()

joeybarbaro2

Humor dostal větší roli, Rodina dostala větší roli, akční scény dostaly menší roli, ale přesto se jedná o dokonalý film, který zapadá jako dobrá tečka do série. Možná by mohl vzniknout i onen pátý díl, ale dnes už by na něj asi bylo pozdě. 100 % ()

shyster

Ani v rámci série a ani jako samostatný film to nefunguje. Vtipy jsou trapné a chybí tomu timing. Mel Gibson ztratil hodně ze své výbušnosti a nováčci v podání Chris Rock a Jet Li jsou nezajímaví. Zvláště prvně jmenovaný mě dostatečně vytáčel. ()

Sandstorm

Nejslabší Smrtonosná zbraň, ale i tak zábavná. Riggs hláškuje jako vždy a společně s Murtaughem jsou největší hrozbou pro zločince a hlavně pro pojištovací společnosti :) Nebýt toho zdlouhavě sentimentálního konce, dal bych 4*, takhle to jsou dosti slušné 3*. ()

joker.george

Oproti předchozím dílům, které jsem zatím viděl, má toto pokračování jednu nespornou výhodu a tou je protivník, zde v podání Jet Liho, který opravdu všechny předchozí protivníky ústřední dvojice (zde i ji samotnou) strčí s přehledem do kapsy. Jenže v ostatních ohledech čtyřka žel znatelně pokulhává, kvůli gagům (stále jsou většinou povedené) se příběh zastavuje na místě, kvůli čemuž snímek ztrácí tempo, které následně nedovede navodit už ani akcí... ()

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

Pátá Smrtonostná zbraň se hýbe kupředu

29.01.2020

Podle producenta Dana Lina jsou herečtí veteráni Mel Gibson a Danny Glover připraveni vrátit se ještě jednou naposled do legendární akční série Smrtonosná zbraň. Producent potvrdil, že on a režisér… (více)

Jet Li je celý zafačovaný!

Jet Li je celý zafačovaný!

24.03.2007

Nebojte, hvězda bojových umění neutrpěla žádné vážné zranění během natáčení fyzicky náročného kousku na zlomeniny všech druhů a otřesy mozku tu přece máme Jackieho Chana. Jet Li však oficiálně… (více)