Jmenuje se Bret Maverick a právě má být pověšen trojicí zlosynů. Vzpomíná na události minulého týdne, které jej přivedly až do oprátky. Chtěl se zúčastnit proslulého pokerového šampionátu Tří řek o obrovskou výhru půl milionu dolarů. Zápisné je však pětadvacet tisíc a do těch Maverickovi chybí ještě tři tisíce. Hodlal je získat v saloonu městečka Crystal River, kde se přidal ke hře mladého pistolníka Hardina, půvabné dobrodružky Annabelle a jejího společníka Angela. Ačkoli všichni podvádějí, jak nejlépe mohou, vyhraje Maverick, který zpočátku předstíral nezkušenost. I když je mu kde kdo dlužen, nedaří se Maverickovi získat potřebnou sumu. Připojí se tedy k Annabelle, která odjíždí dostavníkem ve společnosti elegantního šerifa Zanea Coopera. Maverick se rozhodne za tučnou provizi získat okradeným přistěhovalcům zpět jejich peníze a nakonec se nechá zajmout indiány jako rukojmí. Náčelník indiánů je jeho přítel a celé složité jednání bylo jen divadýlkem pro Annabelle, které se chce zalíbit. Po řadě dalších dobrodružství se nakonec všichni zúčastnění sejdou i s potřebnou částkou na palubě parníku Lauren Belle, kde se má konat velkolepé pokerové klání. Bitva o půl milionu dolarů začíná. (TV Nova)

dee-key

A tak jo, já dám taky pět, ať netrhám partu. Je fakt, že to bylo vtipný, akční a konec to mělo v zásadě nečekaný. K westernu se moc často nedostanu, a tenhle rozhodně není k zahození, takže ačkoli můj top to určitě nikdy nebude, někdy si to dám ještě jednou. ()

OG_Swifty

Maverick se na první pohled tváří být něčím lepším, než čím ve skutečnosti je. Sympatický úvod, poměrně fádní prostředek a překombinovaný závěr, který se snaží v první řadě překvapit. Matematicky bych finální twist-ploty vyjádřil pomocí tří neznámých asi takto --> X = (a x 20c) - ab + (c - b) x a x (b - c) + ab / 2 <-- pro pomoc k vyřešení rovnice nabídnu ještě pomůcku b >= a ..... no a pokud máte problém s řešením rovnic o třech neznámých, napovím zcela zásadně - a = Mel Gibson. ()

maverick10

Komedie ma byt komedialni s mnoha komendiantama komedialne naladenyma na komedii. A to tahle komedie komedialne splnuje vsechna komedialni kriteria. Rekl jsem slovo komedie tolikrat ze prestava mit smysl. ()

Joe321

Jeden z filmů, který si pustim alespoň jednou do roka. Skvělá oddechovka s ještě lepší Gibsonem a Jodie Foster. Garner vůbec nezůstává pozadu a všichni mají mezi sebou tu správnou chemii. Všechny gagy jsou opravdu vtipné a pokaždé se u toho zasměju, což se o některých komediích říct rozhodně nedá. Donner je mistr tohohle stylu. Tím myslím kombinace akce a humoru a když má k ruce ještě právě Gibsona, je to jistý. Geniální je scéna s Gloverem, kdy na sebe nevěřícně koukají a ještě se spustí hudba ze Smrtonostné zbraně. Paráda! A to nemluvim o té kupě labužnických hlášek. -"Now, there's something I want you to do for me." -"Never. I am a lady. Not if you were a hundred years old, not if I was a hundred years old..." -"Calm down. I don't want to go to bed with you, lady." -"Why not?" ()

ZoltanCZ

Na Mavericka se vždy podívám rád znovu. Řada geniálních scének (indiáni, Danny Glover, mrtvý kočí, atd atd), fungující herecké trio a řada dalších skvělých vypečeností dává dohromady 127 minut výborné zábavy. Paráda. ()

Martin741

Richard Donner a Mel Gibson vo westerne ....... a ono to prekvapivo funguje. Westerny sa mi sice spajaju hlavne s Johnom Wayne-om a Gary Cooper-om, a tento film ma dobry scenar, reziu fakt na urovni. Oplati sa ho pozriet aj preto, lebo vedlajsiu ulohu tu mal isty Paul L. Smith /Simon a Matous, Simon a Matous jedou na Rivieru/. 70 % ()

Wiikii

Dobrá komedie rozdělená do několika menších zápletek, jako třeba ta s přepadením indiány. Vlastně celá ta zápletka s indiány byla úžasná, leč i zbytek filmu nikterak nezahálí a baví diváka :) . .... HODNOCENÍ: 80% (4*) ()

Petoss1

Charizma Mela Bibsona je neuveriteľná je to jednoducho pán herec. Komédia pri ktorej som sa bavil a ktorá ma neomrzí. 85% ()

shyster

Velice vtipná podívaná, která na nás na mnoho místech tak krásně pomrkává (např. bandita v podání Dannyho Glovera). ()

Nach

Skvělá westernová komedie a jeden z nejlepších filmů o Pokeru. Mel Gibson i Jodie Foster zde září a co scéna, to téměř nějaká vtipná perla. Tento film si totiž bere na paškál celý westernový žánr. Utahuje si ze všeho. Ze střílení, kovbojů, indiánů, hraní, vztahů. Rozhodně snímek, kterému by jste měli dát šanci. 80% ()

joker.george

Mám oblíbenější odlehčené westerny, ale to mi ani v nejmenším nezabránilo užít si tento. K postavám jsem přilnul okamžitě i přes jejich zrádnost a se zájmem jsem sledoval jejich eskapády a vzájemné manipulace. Ohledně oblíbených scén nepřinesu nic nového, protože se asi většina z nás shodne na přepadení banky a indiánech. A překombinovaný konec v lázních byl správnou trefou, která mi spravila chuť po nepříliš výrazném turnaji. ()

Lopic

Tak todle me opravdu dostalo :) Mel Gibson patří k mým oblíbencům a v tédle roli ho mám snad nejradši. Bret "Bert" Maverick musí být sympatický snad každému. Některé jeho hlášky a výstupy mě doslova rozsekaly, jako třeba ta se zabíjením indiánů před polednem nebo přepad mužů, kteří ukradlí 30 000 dolarů. ()

starbrejkr

Spojit western s čistokrevnou komedií? Dle mého celkem neobvyklá věc, která se v tomhle případě vydařila minimálně na jedna mínus:-) On to opravdu není nějaký šílený útok na bránici, je to spíš až kouzelná a milá záležitost vedoucí k menším, zato hodně častým úsměvům. Oč je jednodušší zápletka, o to je fikanější a překvapivější takřka twisted end, který jen dokresluje silně milé vyznění filmu. Herci padli do svých rolí jak zadkem na hrnec a řeč je nejen o Gibsonovi, který tady nepůsobí zas o tolik jinak než ve Smrtonosné zbrani, ale i třebas o Alfredu Molinovi, který si tady bravurně střihnul jednoho ze svých prvních četných záporáků:-) Vytýkat není takřka co, snad jen že mě až tak nebavil prostředek (okolo cesty kočárem) a znovu jsem se do filmu pořádně dostal až z počátkem pokerového turnaje. A co je na filmu vůbec nejlepší? Samozřejmě geniální cameo Dannyho Glovera zakončené jeho "I´m too old for this shit!" ()

C0r0ner

Kéž by to tak nemělo přes ty dvě hodiny, to by byla paráda! Takhle ale ani skvělí Donner s Gibsonem nebyli schopní utáhnout nadsazenou stopáž. Bohužel. Protože jinak to byla geniální pokerově divokozápadně akční komedie ve stylu Smrtonosných zbraní, kde se hláškuje a zabíjí a vzpomíná na dobu dobrých scénářů. 90% ()

Wormboy

Velmi slusna zabava...proste duo Donner-Gibson to zarucuje...tentokrat Dannyho Glovera (aj ked sa tam na moment objavil v drobnej velmi vtipnej cameo rolicke:)) vystriedala Jodie Foster, ktora je tiez vyborna. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

Bobr Jodie Foster přilákal Mela Gibsona

12.07.2009

Tohle si všechna média vychutnala. Stručně a jasně: Jodie Foster režíruje film Beaver, v němž si hlavní roli zahraje Mel Gibson. A protože v angličtině se slovo „bobr“ používá stejně dvojsmyslně jako… (více)