Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

Armin82

Přemejšlim, jak hluboko může ještě českej film klesnout. Tohle byla teda krávovina na entou. Nuda jako prase, takřka celej film zachmuřelá atmosféra, každej se tam tváří, jak vyblitý zelí, scénář o ničem a výkony tragický. Jsem si naprosto jistej, že kdyby to nebyl českej film, tak je to hodnocení daleko nižší. Jedna hvězda za Hanzlíka, Zedníčka a Lábuse --->20% ()

mira.l

Popravdě řečeno jsem nepochopil, kde tenhle kus nabral hodnocení 50%+... Jedna hvězdička za snahu a moravské krajinky. ()

Inozuka

Sonda na vesnici v duchu nehereckého realismu (zde ovšem s profíky) šedesátých let šmrncnutá trochou toho komunálního, politického humoru. Aneb Homolkovi + Slunce, seno ... + Hoří má panenko. Avšak s přepálenou stopáží a malinko nudným dějem. Jinak ale velice hezky herecky obsazeno spoustou mých oblíbenců: Plesl, Vyorálek, Huba, Dulava ... a s pár fakt dobrými hláškami. Lepší než jsem měl uloženo v paměti. ()

awokado

přátelé moc nechápu, jak mohl tento film dostat tady 67%...v podstatě jsem nepoznal, že jde o komedii. Zasmál jsem se tak třikrát , z toho jednou při úvodním traileru na jiný film...to je sakra málo na téměř 70%! ()

KdG

Celkem fajn filmík s pěknou klidnou moravskou atmosférou. Mohlo to být o chlup víc vtipnější, ale i tak bylo pár míst opravdu výborných. ()

BuchtiCZ

Mouřínovská soutěž v napodobování jelenů v říji je výborný nápad, ale jak už zde bylo napsáno, mohlo to být pojato úchylněji. Jinak vcelku pěkný obraz jihomoravské vesnice se spoustou vtipných momentů, ale s ještě větší spoustou hluchých míst. Chtělo by to slepit víc dohromady. ()

Rodin

Přiznám se, chvilku jsem nevěděl. Proč jsou ti čeští muži v českém filmu zrovna v ruji? Fakt jsem asi pět vteřin váhal, zda shodou okolností nenatočil třeba Martin Šulík konkurenční projekt. Ale to je jen takový slabší žertík na začátek, že. V podstatě lze říci, že film není špatný. Trochu jsem hledal nějakou jednotící linku, kterou jsem ovšem nenalezl, aniž by to nějak zásadně vadilo. Co mně naopak vadilo, to byla taková střípkovitost až rozsekanost vyprávění, které když už ne přímo děj, nějakou základní vodící lajnu by potřebovalo, jako sůl. A vidíte, i přes ty shora popsané výhrady se mi to docela líbilo. Není to tedy kousek, který by se nadosmrti zasekl drápkem pod kůži hned z první, proto se ještě s odstupem znovu podívám a možná i upravím hodnocení. Rozhodně ale nikoli směrem dolů. ()

Ogrb

Solidní hořká komedie, která by měla solidní náběh na kult nebýt přehnaný délky (být to o půlhodinku kratší je to na pět). Taky jsem čekal, že to bude větší prdel. Ovšem zahraný je to skvěle, o tom žádná. 7/10 ()

coinneach

Robert Sedláček natočil na české poměry komedii tak jinou, že se divák nevzpamatuje ještě ani po závěrečných titulcích. Tak decentní, milý a divákovi jinak než přímo pod nos servírovaný humor se u nás jen tak nevidí. Muži v říji kolem nás proplují, jemně začechrají hladinou naší mysli a my ani nevíme, co si o nich myslet. Zda tleskat nad jemností podávaného humoru nebo se divit nad odvahou vypustit tento snímek do kin. 70 % ()

P.H.

Po dlouhé době český film, za který jsem se nestyděl. Nechápu to slabé hodnocení - 57%? No, leda by všichni hodnotili výkon zvukaře. Ten člověk by měl být upálen sirkami. Tak strašlivě odvedenou práci už jsem dlouho neslyšel. Fuj. ()

pekl

Připomínka ranných filmů Miloše Formana. Takové moderní Hoří, má panenko z mysliveckého prostředí. Ale i tam, kde Forman karikuje, Sedláček zůstává empatický a civilní. Film bez hlavního hrdiny, každá postava má důsledně své temné i světlé stránky. Vynikající Hanzlík a jeho stálý problém s hlukem. U mě 70%. Povinné pro Jana Krause, pokud by nedejbůh pojal myšlenku na Městečko 2! Předtím výborná Pravidla lži a nyní Největší z Čechů. Doufám, že příště už Sedláček konečně udělá díru do světa. Má na to jako málokdo jiný z jeho generace... ()

Haller

Slova klasika "Nevím, věru, co Vám vytknouti dříve" vyjadřují můj pocit po zhlédnutí této rádoby komedie asi nejtrefněji. Ani osvědčení herci, bez debat profesionálové, nemohou toto chabé dílo zachránit. Trochu mi to připadá jako návrat do divokých devadesátek. Jedna hvězdička z nostalgie za Mouřínov. ()

ForGump

Trošku opatrnější čtyři hvězdy, než u Největšího z Čechů, protože Muži v říji, kteří trvají pro leckterého citlivějšího diváka neúnosných 115 minut mají ještě daleko větší problém s tempem než ho měl jeho následovník ve filmografii Roberta Sedláčka. Nicméně zase na druhou stranu je lépe natočený, taky měl evidentně větší rozpočet a Petr Koblovský si s kamerou dovolí o trošku víc, ale také je to dané tím, že u Největšího z Čechů je ta jeho lacinost záměrná a cílená a je to vlastně takový dokument o dokumentu. Je nutné ovšem říct, že Sedláček tady režíruje naprosto mistrovsky a herci hrají jako bozi. Trošku mám problém, že vtipná je pro mě až ta druhá polovina, kde dojde na vynikající scény vyvrcholené mistrovstvím ve vábení jelenů, na něž se přijela podívat delegace v čele s prémiérem Igorem Barešem, který je pro mě zlatým hřebem filmu. 70% ()

Hank

Marnost, naprostá marnost...tohle prostě mělo být natočeno jinak, škoda....sem tam něco jako vtip a lehký záchvěv smíchu, ale opravdu jenom občas, tzn. za celý film asi dvakrát. Jinak trapnost a čekání na konec. A proč proboha dvě hodiny??? ()

piglit

Perfektní - naprosto a bez přívlastků perfektní. Kam se na to serou všechny Bobule! Konečně Film z Moravy, kterému se dá uvěřit. Který má děj. Pro mě je to naprosté zjevení a jsem zvědav, jak se s tím popasují kritici... ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží